Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

Mabe22

Další z rádoby zajímavých hororů, kde hlavní roli ztvárnila jedna zkříženina nazgůla a mozkomora... díky bohu, že jich nebylo víc. Film se snaží celou dobu dobrat nějaké pointy (na horor je to málo strašidelné a na thriller málo "psycho"), která je ztracena kdesi mimo naši realitu a odmítá k nám po dobrém přijít. Mámu bych bral jako jednu menší horovou chuťovku, kterou rychle spolknete a už nikdy si na ní nebudete chtít vzpomenout. ()

BodlinkaV

Velké zklamání... Z traileru jsem měla lepší pocit, než po shlédnutí filmu. Děj byl předvídatelný a ne moc poutavý. Konec byl vyloženě trapný. Tři hvězdičky dávám za pár celkem kvalitních strašících scén, zajímavou (ale zcela nevyužitou) pointu a už od pohledu děsivou mladší sestřičku. A tak jako u hory pecek z třešní jsem se už dlouho nepobavila. ()

Knor

8/10 filmu super a bylo to celkem i dost strašidelný, ale vrcholení filmu a závěr se transformovali do strašidelné prapodivné pohádky a je to škoda. Takový výsměch si MAMA nezasloužila. Škoda ()

El Patron

Nějaký Andres si nakráčí, hodí sem Mámu, která vypadá spíš jako hodně škaredý Táta a spolu s tím konečně nový kousek hororového dortu, který hledám pár let. Laciné lekačky byly, ale nebyli tak laciné, jak by se dalo očekávat. Hlavní tažný kůň filmu je atmosféra, a příjemný výběr hereckého obsazení. Jen konec bych doporučoval přeskočit. ()

Bube1

Taková škoda toho konce... Mohlo to být krásných 5 hvězd, ale za posledních cca 10 minut musím hodnocení o jednu snížit. CGI orgie na osudové skále prostě nebyly to pravé ořechové... Nicméně vše, co se odehrávalo předtím, stojí za shlédnutí! Atmosféra by se dala krájet, lekačky hodně povedené a na Jessicu se moc pěkně koukalo. Tak jen se poučit s tím zakončením a prosím o sequel s názvem ''Táta''. ()

MindTuber

Nemastný neslaný, ale koukatelný hororůrek o vlčích dětech a jejich mamá. Bohužel se nedokáže ničím přehoupnout přes laťku průměru. Hlavní dějová linka není sice nezajímavá, ale sama to celé nedokáže utáhnout, zvlášť s blížícím se rozuzlením ztrácí na dechu. Jako plus vnímám celkem vydařeného digitálního bubáka a efekty jeho přítomnosti. Jinak těžkej průměr. ()

Scraffy

Veľká dávka zimomriavok! Síce tu vidíme to isté čo už stovky krát, ale aj tak to robí z hororu nadpriemer. Pýtate sa prečo? To je jednoduché. Koniec, aký tu vidíme je veľká paráda. Andy Muschietti sa tu dokázal s tým veľmi pekne pohrať a dokázal už pri svojom režisérskom filmovom debute vydať zo seba maximum. Krása! ()

Emafera

Těžko říct, zda větší strach nahání mladší holčička, Jessica Chastain v gothic stylu, nebo samotná mama. Celkem solidní horor, který udržuje diváka po celou dobu v lehkém napětí. Rozuzlení zajímavé a trochu nečekané. Postava náhradního otce byla celkem zbytečná, holky všechno oddřely samy. ()

Comida

Originální horror, který mne jako jeden z mála novějších dokázal vyděsit. Slovem mysteriózní, bych ale popsal cca 80 minut filmu (jasně že od začátku). Postupně budovaná strašidelná atmosféra, vcelku dobré herecké výkony, výborná hudba, a i nějaké ty lekačky se povedli. A to je asi vše co bych vychválil na snímku. Největším problémem je postava MAMA (nebo jak ji mám říkat). Ta ke konci kdy ji vidíme ve vší kráse, nepůsobí děsivě. Nejspíš to bude tím že je postava přes CGI. Takže bych celkově snímek ohodnotil 4*, kdy do konečných přibližně patnácti minut snímek působí strašidelně. Ale tu scénu na konci nebudu raději komentovat. 7/10. Pozdější dodatek: Po druhé celkem dost nudné. 5/10. ()

Shanen29

Celkem dobře natočený horor,ale ducha to ze mě nedostalo ani náhodou.Čekal jsem gradaci,ale ani tu jsem nedostal,možná je to tím,že jsem opravdu již přehororovaný a potřebuji na chvíli vypnout. ()

celticek

Jo, bylo to dobré. Váhal jsem, ale nakonec 4 hvězdy nedám. Po dlouhé době mi přejel mráz po zádech a to se cení. I ten závěr se mi líbil. Rozhodně svěží vítr do vod unylých hororů. Pár hodně dobrých scén, škoda, že jsem se na to nedíval v noci, je tam hodně stínů a venku je strašné světlo! Jo, Jessica vypadá luxusně, ten rockový vzhled jí sedne. ()

Najt

Vynikající horor. Je to perfektně natočený, super efekty. Mama působí reálně, hrozivě a démonicky.. sice se z ní nepotento, ale ta věrohodnost, pohyby a provedení, to je prostě špičkový. Některý scény a celkově kamera a grafika tohle sunou do vysokých hodnot. Dále Jessica Chastain, ta nezklame, i Chaime byl dobrej. Příběh je dobrej, ale všelijakej, místy neodpovídá na otázky některý čísti, né, že by nedávaly smysl, ale jsou tak nějak prapodivně předhozeny divákovi a člověk pak nemá úplně jasno, ale i tak Mamu řadím k těm lepším moderním hororům.. Kvalita provedení se musí ohodnotit, kdyby vše bylo odfláknutý na úkor super příběhu, je to jak když si koupíte sice luxusní, ale zrezlý porsche a zanechalo by to hořko v ústech. Tady příběh pokulhával ale vše ostatní bylo fantastický a tak jsem z kina odcházel pozitivně a to je mnohem důležitější, takže kdo hodnotil 3*, hodnotil špatně, tohle si zaslouží víc. ()

Duke90

Naposledy, co jsem se nechal přemluvit a díval jsem se na horor ještě skoro za světla - dost mi to pokazilo zážitek a film sám o sobě strašně pomalu nabírá na obrátkách. Nakonec přece jen začalo nepříjemně přituhovat a atmosféra se pochválit dá. Dokonce se dočkáme i menšího srdceryvného dramatu "ze světa duchů", ale když to porovnávám s nedávno viděným Sinisterem, tak se na čisté 4 hvězdy opravdu dostat nemohu... 3.5* ()

Solverino

Fakt docela hustý! Docela jsem se i několikrát bál... a to jsem velkej kluk! Však mámy se bál kdysi každej! :) Na poslední dobu hodně slušný. Ještě by to chtělo trochu potunit a bylo to bombézní (ale to by se v kině teenageři posrali) :) ()

Kiw

Sakra strašidelné. Ale čím víc strašení bylo, tím méně to bylo strašidelné. Příběh poutavý a napínavý, ale čekal jsem, že ho tam bude víc, než scén, kdy jde někdo pomalu po chodbě a hudba nám prozrazuje, že tam asi uvidíme něco, čeho se máme leknout. A ty holky jsou děsivé samy o sobě, možná bych raději viděl film o tom samém, ale bez Mamy. ()

Izi-Peťan

velmi kvalitní horor, u kterého mi místy šel mráz po zádech. Musím se ale přiznat, že v příběhu mám určité nejasnosti, ale na druhou stranu to není nic zásadního. Většinu filmu se Mama jeví jako pomstychtivý duch, proto mě zarazil závěr filmu, který ji najednou zobrazuje jako nešťastnou mámu a skoro, jako bychom jí měli litovat. Někomu to možná sedlo, ale mě moc ne. Představoval bych si více šokující závěr, něco jako měl Sinister. Jinak nemám, co bych vytknul. 80% ()

jafuska

Ačkoliv nemám ráda horory a nedívám se na ně, už z toho důvodu, že se mě okamžitě vtáhnou hlavně večer různé strašidelné momenty do snů,a z toho důvodu se na ně nemohu dívat, ale tady toto je teda velmi zdařilé, neřekla bych, že je to horor, spíše thriller, ale název tohoto filmu vše dokonale vystihuje, ano opravdová máma se vším všudy, ano, u některých momentů jsem se nedívala, protože to bylo na mě už moc, ale dějově velmi zdařilé, napětí by se dalo krájet, dokonalá hudba, konec ten jsem teda takto nečekala, ponurá atmosféra, prostě super. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)