Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

Blue.Shark

Je zvláštní, jak moc s celkovým dojmem udělá využití či naopak nevyužití strachu z tajemna. Mama je dobrý a atmosferický horor, jenž po téměř celou dobu svého trvání drží nastavenou laťku docela vysoko. Problém nastane, když se Mamka ukáže. Mrazení v zádech je rázem pryč a z ústředního bubáka je ženská, co se zapomněla ráno přepudrovat; nutno dodat, že hororové atmosféře to neprospívá, ale ve všech ostatních směrech to není nic špatného. Mama je jednoduše kvalitní horor, který si býval měl zachovat tajemství až do konce. Já bych potom určitě šel s hodnocením výš. ()

petikacka

Kdyby to natočil Guillermo, tak věřím, že by to bylo famózní. Takhle mě to bavilo pouze díky herkám a Nikolajovi, kteří tam hráli. Děj ušel, ale ta uměle vytvořená díra ve zdi byla mimo a všechen děj nakonec pohřbila ta podivná a neuvěřitelně debilní, digitální bubumatka. No konec byl totálně mimózní a všechno to zabil, ale to s přehledem můžete vypustit. Vlastně to nebylo až tak špatné. Za mě 75% ()

TheSpearCZ

Tady vyběhl Muschiettiho potenciál nahoru stejně rychle jako si Mama vybíhala ty schody, ale čím šel film dál a dál a táhnul se táhnul, tak tím se typicky propadal až na konci padl úplně volným pádem a ještě se jebl o větev jako to mimčo v příběhu. V roce 2013 velká událost, pro mě tedy až překvapivá, protože film vyšel v konkurenci takových hitů jako je první Conjuring nebo dnes již kultovní Alvarézův Evil Dead, ale zase chápu tu radost ostatních, protože Muschietti opravdu naservíroval několik chodů a splnil tak všechny aspekty, který úspěšný horor potřebuje - atmoška na jedničku, lekačky povedené a příběh zajímavý a originální. Ale pak se to od půlky začne úplně zbytečné táhnout jako kdyby režisérovi absolutně došly nápady a ve výsledku se končí takovým, řekl bych, až komickým fantasy endingem, kterému teda rozhodně neholduju a upřímně říkám, že Mama si po tom nadějném začátku zasloužila teda daleko lepší druhou polovinu. Lepší 2* ()

andaa

V žánru horor opravdu jeden z nejlepších, co jsem viděla. SPOILERY: Musím říct, že se mi líbilo, že námět byl veskrze realistický. Samozřejmě ne že bych věřila na duchy mrtvých lidí, ale ta možnost, že dvě dívky přežily a vytvořily si imaginárního opatrovatele je vcelku realistická. I to, jak se chovaly, když je našli, stejně jako jejich postupná socializace. Super bylo i to, že se s novou situací a životem poprala každá z dívek jinak a jedna to prostě nezvládla. To je pochopitelné vzhledem k věku, v kterém došlo k odloučení. Prostě mi připadá, že to bylo natočeno dost realisticky z pohledu dítěte, které se v té situaci mohlo ocitnout. Dál se mi hodně líbilo, že to nebyl žádný krvák a vlastně byl na nějaké vraždy a mrtvoly docela chudý; proto i překvapil ne veskrze happy-end. Jako pozitivní hodnotím i komorní počet hlavních postav a jejich uvěřitelné a výborně zahrané charaktery. Hodně obdivuju hlavně mladší z hereček dívek, která svou roli zvládla na jedničku a vážně by mě zajímalo, jestli z teho nebude mít nějaké psychické následky. :). Výborná kamera, efekty, lekačky a skvělá hudba. Spousta věcí by tam šla udělat i lépe, ale to je tak snad vždy a všude; a tady těch věcí nebylo tolik. Potěšila i stopáž, protože film nebyl nikde zbytečně natahovaný, nudný, nebo ukecaný, ale něco se dělo od samého začátku až po závěrečné titulky. Španělé prostě horory, nebo mysteriózní filmy točit umějí. ()

hakon

Velký ponteciál v sobě mají tyto španělské horory, protože přicházejí s něčím co už krom Wana v Americe nikdo nemá a to s hutnou atmosférou a zajímavými postavami. Muschietti odvádí vynikající práci a kamera je neskutečně působivá, ale chybí tomu třešníčka na dortu v podobě velkého finále, kterému chybí špetka napětí a zlomový okamžik. Jinak film působí skvěle a jede v duchu své tříminutové předlohy. 7/10 Victoria. Mama. Come. ()

Curunír

Zpočátku silně atmosférická a zneklidňující záležitost, jejíž kvalita po půlce klesá. To by nebylo tak hrozné, kdyby celý film nezabil dementní závěr. Ten je vážně na přesdržku. Velká škoda, potenciál to mělo. ()

jorgus

skoda toho konce..ne ten kritizovany utes..ale za me celych poslednich dvacet minut..jinak opet moc tmave, ale detsti herci uveritelni:) ()

Heffleyka

Páni! Tak to byl opravdu super horor! Temná atmosféra, která se drží (skoro) od začátku do konce. Musím přiznat, že mě víc děsily ty holčičky, než jejich milující "maminka"... Jen si nemůžu pomoct, ale mám pocit, že kdyby tam mámu neukazovali tak často a na tak dlouho, aby to bylo trochu záhadnější, bylo by to pro film lepší. A taky konec to trochu zkazil, ale upřímně, u jakého hororu ne, že? Jinak bohužel ani tady se nepodařilo vyhnout hororovému pravidlu "na opuštěná prokletá místa zásadně o půlnoci", ale to už bych asi chtěla moc... ;) ()

warrenur

Super kusok. Takto si predstavujem horror. Atmosfera pohlcuje, ze cloveku az vnutornosti zviera. Naviac za hrst mysteriozna a zaujimavy namet. Akurat samotny zaver ma az tak moc nenadchol. Inak nemam co vytknut. Dievcenske predstavitelky maju tie spravne ksichtiky. Tie ich pohlady alebo pozy...niekde ich tak vecer stretnut, ci nebodaj ich "maminu", tak sa na flaku po...Vrelo odporucam. ()

johnymdoe

4 z 5ti hvězd, ale jinak pro mě tak 70%...Strašidelnej duch, pěkný animovaný zvířátka včetně těch dvou spratků. Pěkná i příroda i hlavní hrdinové... Ale! Přesně jak se od del Tora dalo čekat...i jako jen "pouhý" producent, vytvořil více než horor prostě a jednoduše temnější pohádku. Jistě, tu a tam jsem se lekl, atmosféru to dík dobrým hercům taky mělo...i když strach odešel s tím že jsem se v půlce filmu najedl. Zřejmě jsem zaměnil strach s hladem. Celý film jsem přemýšlel odkud znám "strejdu" a ejhle on to Jaime Lannister z Game of Thrones...opět výborně hrající. Jako již tradičně u Tora výtečná hudba...jo režíruje to někdo jiný, ale koho by ten nýmand zajímal že. Opět stejně jako minulý rok Sinister i tohle bylo na facu strašně propagováno mládeží, opět stejně jako v předešlým případě vysoce nadhodnocený a jen zlehka vybočující z úplného průměru. Dalo se to, ale děsit se z toho nikdo (kdo za celý život viděl alespoň 3 horory) opravdu nebude. ()

Chundys

No teda vážení čekal jsem asi něco jiného. A že udělají mámu jako vietnamskou ženskou z Černobylu :D? To bych asi ještě všechno přežil, i ten jezdící smeták nebyl tak hroznej, ale proboha to finále to úplně domrvilo! Možná někdy časem znova. Teď dlouho ne :D ()

sNeDy

Chybí tomu těžkotonážní atmosféra Sirotčince a celé to tak nějak skáče od opravdu vymazlených scén k těm totálně hloupým a až nechtěně směšným. Ale režisér ukazuje, že vizuál ovládá dokonale, herci umí a má to docela zajímavou atmosféru hledání závěrečného rozuzlením (aneb o co sakra doopravdy jde). Závěrečných pár minut pak beru jako chybu v Matrixu, kdy tvůrci očividně místo až moc pili a fetovali. Zapamatovat jméno režiséra a zapomenout, bohužel. ()

KOZEL84

Člověk aby se bál si to pomalu pustit při těch místních výlevech,aby pak zjistil,že je to děsivé asi jako nový Evil Shit a nudné jak tři Sinisteři s Vesmírnou odyseou dohromady.Atmosféra pro jistotu narazila na Clonu Nenávisti,a tak ji vynecháme úplně.Hodně tomu ještě pomáhá ta digitální pizda,která by mě nevyděsila ani v předškolním věku a rádoby Del Torovský konec.Hlava mi vůbec nebere jak může mít tohle někdo za dobrý horor.Já ho vidím zase plakat někde v koutě a volat maminku. ()

chelsea17

Na tenhle film mě nalákal stejnojmenný krátkometrážní snímek. Bohužel ten menší byl i lepší. Mama vůbec nezačíná špatně, průběh v novém domě je občas lekavý a celkem zajímavý. Sám jsem si to představoval ale jinak. Něco jako, že to bude jejich skutečná matka, která nebude úplně v pořádku a třeba po nocích bude pro svoje děti nebezpečná atp. Tak zhruba vypadal právě ten krátkometrážní film. Tady stojí pak už jen za zmínku doktor, který se zajde podívat do lesní chaty. Scéna je sice krátká, ale je to to nejlepší na celém filmu. Závěr je s prominutím naprosto debilní. To fakt nešlo vymyslet jinak? Převládá u mě spíš zklamaní, a tak tenhle horor zapadne mezi ostatní. O společnosti mezi filmy Sinister nebo V zajetí démonů si může nechat zdát, ty jsou někde jinde. Počet hodnocení: 8705 ()

Aurus

Ach bože, miluju horory ale tohle není žádnej horor, tohle je jen mistériózní píčovina! Příběh je totálně směšný, postavy jsou blbé a nesympatické a hudba je docela dost špatná. Atmosféra tu skoro vůbec není, napětí je zde jenom jednou maximálně dvakrát. Kamera je nic moc a lokace jsou docela dost nezajímavé. Podle mě by tento horor neměl mít 1 hodinu a 40 minut, bohatě by stačilo 1 hodina a 15-20 minut. Film byl taky místama hodně zdlouhavý a hodně nudný. Taky nechápu to hodnocení 67%. Tenhle film by měl mít fakt tak 20 až 30%. A taky nechápu ty holky, proč tý mámě prostě nedaly přes hubu když byly na tom útesu. Ach jo pro mě prostě hodně špatnej horor z debilním a nudným příběh, nesympatickými a nezajímavými postavami, skoro nulovou atmosférou, se skoro žádným napětím, hodně dlouhou stopáží. Za mě 2/10. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)