Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

janeke

ak sa nemýlim, zápletka bola identická s Woman in Black a ak niekto vraví, že to nevadí, pretože to je žáner, tak podľa mňa to vadí dosť, pretože akonáhle vysvitlo prečo strašidlo straší, nasledujúce minúty už boli jasné jak facka. štyri hviezdy za vizuál, top nápady chodiaca parochňa, akrobaticko-gymnastické kúsky hlavného strašidla a úplne perfektné zvuky.. ()

Ollie235

Jak zde již mnozí avizovali, Mama výrazně ztrácí na tom, že se od poloviny filmu hlavní strašák objevuje v každé druhé scéně. Jinak ale musím uznat, že mě to celkem bavilo. Ano, různých klišé to pobralo až až, ale zaujal mě jak příběh, tak i herecké obsazení (hlavně Jessica Chastain). Ve výsledku to působí sice obyčejně, ale rozhodně ne špatně. ()

sona123

Dobrých hororů je jako šafránu. A tohle byl zatraceně dobrý. Ten z kategorie "lekaček," takže nic moc krve, žádné exploitation, žádná nuda. Bála jsem se co chvíle, napětí dalo by se krájet, atmosféra jedinečná, provedení bravurní. Konec docela nečekaný, aspoň pro mne. Proč to takhle nejde pořád? Tohle je skvost mezi horory a ráda se k němu někdy vrátím. ()

Zyne

jednim slovem super! moderni atmosfericky horor, ktery proste funguje tak, jak (asi) ma. do celovecerni stopaze prevedny kratas se povedl a patri rozhodne k tomu lepsimu, co se na poli tohoto zanru v poslednich letech urodilo. a to i pres tupe vypadajici Jessicu a burton-elfmanovsky ladeny zaver. go for it! ()

Gumrice

Čekala jsem od toho mnohem víc. Úplně nejvíc laciný lekačky, nemá to nápad, obsazení taky nic moc.. kromě Jessicy. Moc to na mě nefungovalo a nemělo to šťávu. ()

sweeta666

Film obsahuje klasické hororové a thrillerové prvky: lekačky, hlavní obluda s nejasným zjevem (vyjma poslední scény), napínavá a děsivá hudební kulisa (Velázquez prostě umí), dětský zpěv za tmy. Navíc se podařilo vyvolat mysteriózní atmosféru a poměrně zajímavou zápletku, že udrží divákovu pozornost. Bohužel ale film zahrnuje i prvky laciného hororu (např. jeden z hrdinů se vydává za tmy přijít na kloub záhadě s baterkou do osamělé chatrče uprostřed lesa) a celkem se nevydařila podle mě poslední scéna - umělá krajina, nelogické zvraty, uměle vystavěná situace. Uměle navozená situace byla i v případě hlavního hrdiny, který usiloval o děti, a film "prospal" tak, aby mohlo být ukázáno, jak hlavní hrdinka nakonec získá kladný vztah k dětem. Zkrátka se jedná o celkem zdařenou mysteriózní thrillerovou pohádku s pološpatným koncem, která neurazí, ale zároveň ani nenadchne. ()

gumolit

No priznám sa že ten trojminutový film Mama bol oveľa desivejší než celovečerák!!Klasické vykrádanie starých azijských a iných duchárskych filmov na podobnú tému a hlavne nič nového sa nekoná.Netvrdím že tu nie je pútavá atmosféra a sem tam sa príde aj s dobrým nápadom, ale všetko je už dávno predvídateľné a nezťakol som sa ani raz.A hlavná postava strašiaceho monstra vyzerá ako zlojed zo série Harryho Pottera takisto ako aj dosť odfláknutý animovaný záver filmu.Takže dalšia reklamná bublina ktorá praskla veľmi rýchlo.Ovšem Jessica Chaistain ako gotická rockerka a punkerka nemá chybu zbytok nebol až taký podstatný!!Škoda z tohto sa dalo viacej vyťažiť takže len taký pekný jednorázový priemer ktorý moc neprekvapí!! ()

Mikeel

Myslím si, že od horroru Sinister mě už jen tak něco nerozhodí. Pokud tedy mám horror hodnotit především podle toho, jak jsem se bál, tak Mama naštěstí tak moc děsivá nebyla. Měla skvělou atmosféru, skvělé lekavé okamžiky, ale asi mě ta obludka nebude strašit tak dlouho, jako boogie man. Žánrově trochu upadá finále, které mi přišlo spíš Burtonovské, "pohádkově mystické a béčkové", než horrorové. Ne, že by to film zkazilo, to vůbec, jen je to najednou ohromný skok od atmosféry, ve které se nese předchozí část filmu. ()

Rufete

Většina hororů, řekněme 70%, má velice stejný děj. Stane se nějaká zlá událost, objeví se duch nějakého zemřelého a postupně, krůček po krůčku, se jeho aktivita ve strašení lidí stupňuje. Nejdříve jen bouchají okna, vržou dveře, padají věci. Potom se duchové zjevují lidem v temných prostorách a následně mizí. Dalším stupněm je fakt, že někoho zabijí. A nakonec následuje rozřešení a duch či jiná bytost odejde. Teď už jen záleží na tom, jak ten film zpracujete. "Mama" patří k těm filmům, které se povedly nadmíru dobře. Atmosféra postupně houstla, dokud nedošla vyvrcholení. Celý film byl děsivý, od začátku až do doby řekněme deset minut před koncem. Tam nastal zvrat, kdy jsem očekával další nudný, obyčejný a ohraný konec. Nestalo se tak. Zkrátka se udělal jakýsi... kompromis. Bylo to originální, ale stejně mi to nepřišlo moc vhodné, protože celý film byl skvělý, jen dotáhnout ten konec. K hereckým výkonům můžu říct jen tolik, že jsem ještě neviděl dvě malé holčičky hrát tak přesvědčivě. Jessica Chastain a Nikolaj Coster-Waldau si sedli, byla vhodná volba je obsadit. Postava "Mama" byla děsivá, ale ke konci už ani moc ne. Pouze když strašila v domě. Tento horor vidím velice kladně, ani nemůžu uvěřit, že je španělský. Myslím, že hned po mém oblíbeném hororu "Ti druzí" následuje do žebříčku oblíbených španělských filmů tento film. ()

Kejf.

Nebyt toho konce, dam snad mozna i plny pocet, takhle davam ctyri, ale opravdu s odrenyma usima. Kazdopadne - videno se sluchatkama s opravdu vysokou hlasitosti, takze jsem i parkrat nadskocila, lekacky jsou slusny, ale vadila mi ta "podoba" Mamy... Tvurci se snazi, aby to vypadalo co nejvic desiveji, ale cim vic se snazi, tim je vetsi sance, ze to spis dopadne komicky... Ale jinak jooo, splnilo to moje ocekavani :) ()

fredisek

Mama pracuje se vším, co horory zabíjí (opakované a výrazné zobrazení monstra, děsivé historky z minulosti, ještě děsivější děti ze současnosti, nešťastní blázni, zvídaví psychologové). Jí to ale pomáhá! Dokonale vystavěná atmosféra, perfektní představitelé dětských rolí, skvělé lekačky. Kvalitně udělaný horor, který sice není nijak originální, ale funguje. A to je to hlavní. Těžko už někdo natočí The Others nebo Kruh, ale může pracovat s tím, co už v Americe, Japonsku a Španělsku vymysleli, a dosáhne stejně dobrého výsledku. Sice jsem se chvíli bál, že nakonec děti skončí ve střídavé péči Mamy a Annabel, protože se děj vyvíjel všelijak. Až do konce jsem nevěděl, jak to všechno skončí. Oceňuji to gothic finále, které možná za pár let a pár upgradů animačních programů bude působit lacině, ale teď tomu tak není, proto ty velkorysé počítačové hrátky perfektně zabírají. Chtěl jsem strhnout hvězdu za tu tajnůstkářskou archivářku ze začátku filmu, ale to bych Mama křivdil, zbytkem to dotáhla na dechberoucí zážitek, kdy jsem jen dával dlaně před obličej a hlídal se, abych neječel. ()

f7r

Začátek filmu mi přišel slibný, ale postupně jsem byl více a více zklamán... části, ve kterých si účastníci hledají informace na internetu jsou spíše reklamou na Sony VAIO a s postavou marky si tvůrci mohli také více pohrát, takhle vypadá spíše jako pohádková bytost než "zjev" který by měl vzbuzovat hrůzu. ()

Nethar

Škoda toho filmu. Námět docela dobrý, pár velmi dobrých nápadů, ale jinak to to provedení zabíjí. Snad konec, někomu se líbit může, někomu ne, by byl zajímavý, pohádkově del Torovský, ale jinak většina atmosféry založená na úleku z hlasitého zašmrdlání na housle, případně ze strachu, kdy to zašmrdlání přijde nebo nepřijde. To už jsme snad dneska o kus dál, ne? ()

Esgalnor

Mama funguje skvěle na začátku, výborně v průběhu, jen aby pak přišlo finále, které je... brutální zklamání. Má to gradaci, má to místy slušnou atmosféru, má to tentokrát i vhodné lekačky, kterými sice film šetří, ale když se objeví, jsou skvěle vystupňované a precizně provedené. Mama však děsí jen do doby, než se objeví celá. Jakmile je strašidlo vidět, i vlivem hodně špatného CGI z něj jednoduše nejde strach. A závěrečné finále se snaží být až příliš velkolepé, jenže nakonec z toho vypadne nehodící se sci-fi. On totiž film vlastně nejlépe funguje v momentech, kdy horor nahrazuje rodinné drama o sbližování Annabel s holčičkami, podpořeno vynikajícími hereckými výkony. ()

Wancohoff

ach jo...mam rad spanielske horory, ale tento teda sklamal.lakacky boli,no slabe.vrazda ani jedna,(iba pomyselne umrtia)a to co by mohlo film zachranit-pribeh, bol dost slaby.+ paradna kamera,fajn herci... ()

Ronaldo79

Podle očekávání nadprůměrné a že se jedná o první zářez Muschiettiho, musím konstatovat, že si poradil se svým debutem stylově a doufám, že bude děsit diváky i v následujících letech, talent na to má. K tomu si velmi umně pohrává s napětím, musel bych dlouho rekapitulovat, kdy jsem byl takto upoután k obrazovce. Lekačky konsternující a nemám problém přiznat, že po dlouhý době jsem pociťoval opravdový strach a skoro měl problém s tím se jít vychcat. Vzhled Mamy místami předigitalizován, ale v podstatě se v celé své ,,kráse'' ukazuje až v závěrečné třetině, v průběhu snímku není její vzhled zaostřen, tím zůstává správně tajemná a její pohyb byl unikátně nasnímán, kdybych měl přirovnávat, tak pohybu monster z pádu. Musím vyzdvihnout scénu, kdy se Dr. Dreyfuss dostal do přímé konfrontaca se strašidlem, pro mě jeden z nejlepších útokú za posledních pár let. Jediné, co špíní jinak čistých 5 hvězd, je pohádkový konec. V kontrastu s celým filmem působí absurdně, ale předešlých 90 minut byla královská hororová zábava, takže odpouštím. 9/10* ()

Silviaxx

Keď som prvýkrát videla trailer, veľmi som sa tešila na tento film a oplatilo sa naňho počkať.. Konečne horor, ktorý ma vôbec nesklamal. Síce tu nebolo veľa scén, pri ktorých ma nejak extra zamrazilo a samotná "postava" mami mohla byť spracovaná o niečo lepšie (veď techniku na to máme do kelu), ale koniec-koncov počas filmu som si zvykla aj na ňu a prestala mi vadiť. Hlavne začiatok bol pre mňa veľmi emotívny a keď chcel otec zabiť to nádherné rozkošné dieťatko takmer mi vyskočila slza a doslova som prosila mamu nech ho zastaví. Celkovo aj myšlienka spočiatku zdivočených detí veľmi bavila a malej Lilly som sa bála počas celého trvania snímku. Fajn spracované 4/5 :) ()

Pitrsss

Jestli jsem dal Sinisteru 4* tak tady musím jít o půlku níž. Původní, tří minutový filmeček mě neskutečně navnadil, ale tohle mi přišlo úplně debilní. Nepomohl ani prázdný kinosál ve 23 hodin. Copak o to, natočené je to docela hezky, hudba vybrána pečlivě, ale to je asi tak všechno. Úplně nelogické chování postav, pes, který vyčmuchá z 5 let tlející panenky stopu, v pokoji scéna nejtemnější noci a za okny prosvítá slunce..tupé béčko v áčkovém kabátku. Del Toro se nezapře, ale vlastně mi ty prvky spíš vadily. Při závěrečné, až k pláči patetické a nechtěně směšné scéně jsem už v podstatě zvracel pod sedačku. Všeho všudy stojí za zmínku 2 scény. Z toho jedna je z původního kraťasu (nájezd Mamky). Tohle mi prostě nesedlo. 40% ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)