Phenomena

• Česko Phenomena (viac)

Mladá Jennifer Corvinová (oscarová Jennifer Connellyová v jedné ze svých prvních rolí) je poslána na soukromou dívčí akademii ve Švýcarsku, kde na útěku řádí brutální vrah, který vraždí studenty. Jennifer je obdařena zvláštní schopností komunikovat s hmyzem a doktor McGregor (Donald Pleasence) ji proto požádá, aby pomohla vraha najít. Jennifer se ocitne uprostřed bizarního vražedného spiknutí s červy, mutanty a šimpanzem vyzbrojeným břitvou! Dokáže odhalit vrahovu totožnost dřív, než se sama stane jeho obětí? Daria Nicolodiová a Fiore Argento také excelují v tomto podivném, jedinečném a krvavém filmu od italského mistra hororu Daria Argenta. (Cinemax)

janesX

Dario Argento nepochybne patrí k najväčším priekopníkom hororu a podľa mňa aj najtalentovanejším. Myslím že tu sa mu jeho talent ešte len rozvíjal.Sympatické mi na ňom je aj to,že neváha filmy okoreniť heavymetalovou hudbou,a bol som ohromne prekvapený keď začala hrať (moja obľúbená!) "Flash On The Blade" od Iron Maiden,a to dokonca dvakrát.No škoda Dario,že hodnotím film a nie hudbu..51% ()

Paldiny

Veľmi rozporuplný film, pripadá mi to ako by sa Argento chystal natočiť pecku desaťročia a kdesi sa mu to vymklo z rúk. A aby to nestačilo, tak mu Američania inak výborný hudobný motív dokurvili tým čo sa akurát hralo. Vážne ťažko pochopiteľný výber skladieb, ktoré tam nemali čo hľadať. Herci, tí sú ukážkoví tragédi a do vrecka ich schová aj šimpanz, ktorý vierohodnejšie predstieral hnev, strach, priateľstvo. Linka s vrahom akosi nevedela chytiť, zbystril som vlastne len vtedy, keď sa k slovu dostal doktor a rozoberal spojenie hmyzu s hlavnou hrdinkou. A to malo hrať druhú koľaj. Zvyšok ťažká nuda a ja si dvakrát schrupol. Čo stojí za zopakovanie je snáď len tá štvrťhodinka, aká sa u slabších pováh postará o prevetranie dávivého reflexu. A že sa v tom kúpeli hnijúceho mäsa mnoho toho nevysvetlí už beriem ako nutné zlo s blížiacim sa termínom uzávierky. A úprimne to, čo aj vysvetlenie dostalo nepôsobilo dvakrát presvedčivo. ()

willis

Na to, jak se v horách tak často vraždí jsou ty holky v internátu docela otrlý, chovají se jako by se nic hroznýho nedělo. Zato šimpanz je zatraceně šikovnej. :) ()

Kacitr

Pravděpodobně jsem moc náročná divačka, jinak si nedovedu vysvětlit mé zklamání. První půlku filmu se nic neděje, hudba působí jako "pěst na oko" ... Díky bohu za Jennifer Connelly, která se snažila a už tehdy ukázala, že hrát skutečně umí. ()

Daweflip

Kdyby zde místo metalových pecek hráli Argentovi Goblini, bylo by to bezesporu na pět hvězdiček. Takhle ale film místy působí spíše jako parodie, než jako horor, u kterého bychom se měli bát. Metalová hudba se hodí možná do béčkových splatter hororů, jejichž cílem je spíše pobavit, než vyděsit. Phenomena je po všech stránkách velmi kvalitní - nechybí zde tajemství, napjetí, lekačky a kupodivu ani kvalitní příběh. Ale když mám v momentech, při kterých bych jinak skoro nedýchal, chuť vstát a zaskákat si do rytmu hudby, musím jít s hodnocením dolů. ()

Janko_Vlyrd

Jeden z najoriginálnejších mystery thrillerov. Dokonale obsadená Jennifer Connelly, ktorej úplne prislúcha rola. Hudobné prevedenie veľmi zaujímavé a skutočne to, ako Argento spojil hudbu s dianím na obrazovke, resp. s atmosférou sa nedá prirovnať k ničomu. Úchvatné dielko, ktoré by sa patrilo aj u nás vydať na BD nosiči. ()

Warhorr

Tak tohle je absolutní fucking masterpiece !!! Za mě jednoznačně nejlepší Argento a jeden z nejlepsích hororů, které jsem kdy viděl. Sledovat tehdy 14 letou Jennifer Connelly bylo prostě boží. Už to, chtělo koule dosadit takto mladou herečku do takového filmu a role. Do toho všeho klasicky nadčasová hudba, jenž Argento ve svých filmech používá. Snímek je završen unikátním a jedinečným finále kdy si myslíte, že už nic nového nepřijde ale zničehonic překvápko a po něm další. Naprosto skvělých posledních 20-30 minut. Vzpomněl jsem si na pořad ''Tak neváhej a toč !''. Tady můžu dodat jen jediné ''Tak neváhej a čum !!!'' ()

pend

Tentokrát se Argento zaměřil na atmosféru - Švýcarské Alpy, dívka ovládající hmyz i výborný soundtrack dělají své. Navíc si tentokrát vybral i podstatně kvalitnější herce než obvykle - celý film stojí na mladičké, ale skvělé, Jennifer Connelly a osvědčeném Donaldu Pleasence. Je tu pár logických děr, ale jinak jsem spokojen - Argento byl ve formě. Pro některé rýpaly - že by Iron Maiden byl pop rock, to se mi opravdu nezdá. ()

kkarx

Phenomenu považuji za poslední skvělý film Argenta. Skončilo tak autorovo desetiletí, kdy tvořil jednu pecku za druhou. Film má všechno, co z Argenta udělalo nejuznávanějšího mistra žánru. Výbornou kameru, úžasnou atmosféru, Goblinovskou hudbu a děsivé finále, ze kterého mě až zamrazilo. ()

helloween93

Když si tento film jako já pustíte po Noční můře v Elm Street, budete hodně zklamáni. Italské horory jsem nikdy nevyhledával a k tomuto Argentovu kousku jsem se dostal prostřednictvím HBO GO. Celý film je v podstatě velká nuda, která postrádá logiku. Že hlavní holka telepaticky komunikuje s hmyzem, budiž, ale aby šimpanz břitvou zabil ve finále vraha, to už je fakt mimo. Než tohle znovu, to radějiny sny o Kruegerovi. * ()

Filmárik

Čo sa týka hudby a filmov z 80.rokov tak toto obdobie moc nemusím.Phenomena je však príjemný,inteligentný horor, ktorý ma zaujal.A to najmä výkon Jennifer Connely a jej insect army mi pripadal pomerne originálny.Taktiež koniec bol zaujímavý aj keď trochu obohratý.No čo mi vadilo bol fakt ,že bez ohľadu na to, že celý film sa odohráva vo Švajčiarsku tu všetci vrátane radových civilistov vedia automaticky po anglicky a touto rečou sa dokonca bežne rozprávajú aj medzi sebou ( rozumej ,keď nieje v prítomnosti Jennifer čo by USA girl ).Až tak by mi to nevadilo keby ich niekto slušne nadaboval,lebo tak príšerne lámavú angličtinu som videl hádam už len v podaní kuchárky vo filme Sanatorium.Celkovo však veľmi slušné. ()

Leoric

Pro mne zatím nepřekonaný vrchol giallo. Argento navodil v tomto filmu takovou atmosféru, že by se dala břitvou krájet. Vrah zde působí opravdu studeně, nahání strach, a Jennifer Connelly je zde mystická a krásná. Co dodat? Jen se kochat. ()

foundation

Phenomena je delikatesa pre labuznikov pochutnavajucich si na horroroch zo 70 tych a 80 tych rokov. Ostatne publikum si tu dokaze urcite najst 100 a jeden dovodov preco film zatratit ale kedy uz len Argento natocil nieco pre siroke masy maistreamu :D. Zaujimave ze film u mna nebodoval nejakou zvlast dusnou atmosferou alebo gore scenami ale hlavne vybornou pozeratelnostou ktora dosahovala maximum hlavne v prvej polovici kedy prakticky nicim vynimocny pribeh a sceny boli hnane dopredu spickovo zvolenou hudbou. Skoda ze niekde okolo polovice film strati na nejakych 20-30 minut to skvele tempo a trochu to cele sklzne do toho sedeho priemeru. Nicmenej zaver si Argento vychutnal tak ako sa patri. Pridal do kotlu viac cervikov, viac hmyzu, viac cervenej farby a cele to pomiesal tak aby sa fandovia podobnych veci uz az do tituliek nenudili. Phenomena nie je ktovieaky preukrutne napinavy alebo vynimocny film. Ale rozhodne potesi tych ktorym bola urcena. Ja chvalim hlavne hudbu a samozrejme Jennifer Connely na ktoru sa pozeralo viac nez dobre. Hodnotit to mimo zanru by bolo scestne takze 80 percent. ()

Torpid

Argentovi nadržuju a promíjím mu úplně všechno. Vnímám ho jako génia, kterej se nikdy nezajímal o techniky režie, psaní scénáře, kvalitu herců a další maličkosti. Prostě to tam mastí jak to jen jde, protože nemůže jinak a pro mě je to neuvěřitelně šílená jízda s Goblinem. ()

Dubron

Jako horor velmi slabé, předvídatelné a celkově diváka urážející - jako komedie taktéž. * vykoledována za hudbu, která působí jak pěst na oko, což paradoxně zvedalo úrověn asi 2 scén ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Smutné zprávy přichází z Itálie, v Římě dnes zemřela Daria Nicolodi. Herečce, scenáristce a bývalé dlouholeté partnerce kultovního režiséra Daria Argenta bylo 70 let. Informaci médiím předala jejich… (viac)