Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

C0r0ner

Už před projekcí jsem věděl, že to bude film z té kategorie, kde mě nic neohromí a já budu spokojeně dvě hodiny koukat na obrazovku s občasným pozitivním a občasným negativním pocitem. A přesně tak to bylo. Moc nemám, co bych vytkl, ale zároveň ve filmu není jediný moment, který by překročil meze over the top. 75% ()

sulimo

Výborně obsazená, neuvěřitelně bezchemická a vůbec neuvěřitelně neuvěřitelná romance, ve které se celkem pochopitelně mstí jeden ňujorskej Maďar v podání irského Farrella a velmi nepochopitelně pak jedna ňujorská Francouzka v podání islandsko-španělské Švédky Rapace. A natočil to Dán. Fakt nevim, proč jsem čekala, že tomu dá ona americká produkce nějakej smysl. Hodně blbě spatlaná kokotina s velmi nevhodným slzopudným hudebním doprovodem od Zaz. ()

Wormboy

Obsadenie ustredneho dua Colinom Farrellom a Noomi Rapace vyborne, obsadenie hlavneho zaporaka Terrencom Howardom, fail jak dve svine. Dead Man Down je fajn, no aby lepsie odsypal, vyrazne by pomohlo skratenie. Pridanie nejakeho korenia by tiez sadlo, pretoze cele je to take nemastne neslane. ()

Martrix

Nebýt mizerného záporáka a stupidního konce, mohlo to být parádní komorní drama o vztahu dvou lidí, kteří hledají klid duše prostřednictvím pomsty. Farrell i Repace by to v pohodě ustáli a klidně by utáhli celý film sami. Vše špatné v tomto filmu padá především na hlavu scénáristy. ()

laik_60

taky zmixnutý guláš strielačiek, všakovakých bánd zločineckého podsvetia a romantiky. Zaujímavý duet Farrela a Rapaceovej, ale to je asi všetko. ()

Juto

Je to prekvapivo dobrý inteligentný thriller!!! Colin Farrell a Noomi Rapace navzájom zdieľajú takú intímnu chémiu. Ako pár sú vierohodný. 7/10 ()

arnybossy

Z ''neboheho'' madarskeho inziniera sa stane stroj na zabijanie, ktory hlada pomstu za smrt svojej rodiny. Lenze ono to nie je ani tak o pribehu, ale skor o sposobe akym to ujo reziser nakrutil. Pozera sa to proste dobre, je to putave a to romanticke napätie medzi hlavnymi aktermi je lepsie ako z romantickych filmov. Colin Farell vynikajuci ako furt, a dievčatko, ktoré koplo do osieho hniezda sa pomalicky stava mojou oblubenou hereckou. ()

Demon.N

Lehký náznak temných filmů noir bohužel zůstal nedotažen (čekal jsem podobný zážitek jak u Odplaty, bohužel jsem se dočkal filmu, na který člověk rychle zapomene a ze kterého si po letech moc scén nevybaví). Ústřední dvojice fungovala, bohužel roli záporáka bych svěřil raději Dominicu Cooperovi (hlavně po jeho Ďáblově dvojníkovi) Howard byl tradičně nemasný, neslaný (musím konstatovat, že na překvapení od něj čekám hodně dlouho, ale želbohu jeho herecký rejstřík končí u pornoparodie na Alenku v říši divů:-I). Scénář se občas zasekával (koneckonců i závěr byl ušitý horkou jehlou a byl idylický asi tak jak ranní erekce na toaletě...myslím, že si měl Oplev víc dupnout). Maďarský inženýr, který byl na vojně a vraždí líp než člen elitní jednotky i přes Colinovu snahu neprošel...průměrný film, který je stejně vláčný jak formaldehid v márnici...za Noomi a Colina i nenaplněný potenciál 3 ()

panMartin

S hodnocením jsem tentokrát trochu na vážkách. Příběh super, trošku předvídatelná zápletka, ale jinak Dead Man Down průměrnej thriller. Strašně mě bavilo, jak jsem ze začátku nevěděl vůbec nic a jak utíkal film. Rozhodně jsem se nenudil a film se mi celkově i líbil, doporučuji ho všem zhlédnout. ()

sir-dave

Čekal jsem trošku něco jiného než jsem dostal. Pět minut přestřelky na začátku, dalších pět na konci. Zbylý prostředek je něco mezi kriminálkou a romantikou Colina Farrella s Noomi Rapace. Jejich mlčení, oťukávání, pozorování se bylo nudné. Občas do toho matka upekla koláč nebo se tam zjevil Dominic Cooper s fuskem a jeho partičkou. My fault, příště si o něčem více přečtu. ()

URBAN

Dobrý a to je právě problém celého filmu že je jen dobrý . S tím námětem by se dle mého dalo lecos dělat , ale scénárista toho bohůžel nevyužil a pomsta je námět s kterým by se to dalo roztočit ve velkém . Některé scény byly super obzvlášt ta závěrečná , ale bylo toho prostě málo . ( 15.10.13/MAC ) ()

dr.fish

Drahý pane Opleve, někdo vám pravděpodobně udělal lobotomii mozku, neboť od dob Millenia se IQ vašich filmů snížilo na polovinu. Dead man down, uslintaný romantický krimithriller, který jsem před pár minutami s potížemi dokoukal, může totiž opravdu omluvit jedině ta lobotomie. Maďarský uplakánek, který mstí svou zavražděnou rodinu, dlouhé mlčení a pohledy obtloustlé velryby Noomi Rapace, do níž se já blázen před pár lety div ne zamiloval, tupé dialogy a ještě tupější motivy jednání, albánské pseudogangy a vůbec...ani hlava ani pata. Vstup do Hollywoodu často bývá pro evropské režiséry smrt a tady to tak rozhodně vypadá. Tragický krok zpět pro rejžu takového formátu. 40% ()

Radiq

Docela se vyplatí počkat si na závěrečnou akci, ale cesta k ní je docela dlouhá. Jak pro hlavního hrdinu, tak pro diváka. Jelikož Colin Farrell předvedl své typické herectví, tady není co řešit. Ale ta Noomi, ta Noomi. Ona mi zatím prostě nesedí jinam, než do role Lisbeth Salander... kde nemusela hrát přitažlivou. Ona pro mě totiž přitažlivá není (a v tomhle případě to není těma jizvama v obličeji) a líbačka s ní mi přišla jedním z nejhorších filmovejch polibků za dlouhou dobu. Ale možná je to jen můj subjektivní pocit. Dějově film není vůbec špatnej, ale přece jen tam jsou zbytečné zdržovačky (Alphonsův šéf) a nudné vsuvky (matka). Kdybych se někdy jó nudil, tak možná by se to dalo skouknout ještě jednou, ale spíš ne. Je tolik jinejch filmů... ()

snared

Oplev bezpochyby zvládá žánr i akci. Vadou na kráse tohoto zmáknutého thrilleru o pomstě je snad jen delší stopáž. Uvidíme jak mě film bude bavit po nějaký další projekci v budoucnu. 3,5* ()

SniperG1

Na tenhle akční thriller sem se moc těšil a oprávněně! Příběh sice nic nového, ale chladná hudba a temná atmosféra tomu dodávají to pravé grády! Seznamování mezi Victorem a Beatrice bylo scenáristicky dokonalé! Mimochodem Beatrice ( Noomi Rapace ) byla úplně úžasná!! Škoda té poslední přestřelky... 90% ()

chelseaman22

Jalový produkt amerického filmového průmyslu vsadil 30,000,000 dolarů do tuctového námětu s mizerným hercem v hlavní roli. Colin vyhořel stejně rychle jako palivo při startu Discovery. Již V Bruggách jsem nepřejícně přemýšlel nad tím, že by se Colin mohl čapnout se Sandlerem za ruku a vrhnout se do pořádání podnikových večírků, od kterých uživatel čeká jen stehna a ňadra. Farrell po většinu filmu mlčel, což imponovalo jeho sousedce, jež sama zohyzděna toužila po klínu někoho tak nudného a neustále opakujícího: To já chudák Maďar, dcera s prostřelenou hlavou, manželka rovněž v hlíně na krchově, nemám co ztratit, zabiji je všechny! 48% Celosvětový výdělek k 15. 1. 2014: $18,074,539, což je 0,6 násobek budgetu ()

Remivsremi

Začátek se tváří jako klasický rozjezd pro gangsterku plnou tvrdých hochů a pořádné akce. Pak přijde první zvrat a najede se na úplně jiný tón. Film je o dvou zlomených duších, které hledání pomstu. Krvavou, bolavou, jednoznačnou. Akční scén je zde poskromnu, za to se budují charaktery. Postavy mají dostatek prostoru, aby se vykreslili a působí tam živě. Vztahy se budují postupně, nenásilně. Má to punisherovský podtón, ale to neberu jako negativum. Poctivý thriller s dobrou atmosférou, kvalitním scénářem a zdatnými herci. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)