Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

ratpile

Škoda, že je scénář až tak jalový a některé pasáže působí opravdu lacině. Sly a Arnold mohli hrát klidně v důmyslněji pojatém útěku z vězení, případně v řádně přímočařejší vězeňské rubačce. Naštěstí, tyhle dva starý pardálové dokážou sebevětší demenci prodat tak, že z toho vznikne mile nostalgické "takhle to je natočeno naschvál". Rezignovat na ambicioznější zápletku, mohla to být mnohem čistší vykopávka. Přesto, děj poměrně odsýpá, Sly si svoje odehraje, Arnold si ze sebe dělá FRAJERSKY prdel a Caviezel není vůbec špatný záporák. Trochu mi neseděla Amy Ryan a 50 Cent v roli ajťáka, ale koukat se na to jinak vcelku dalo. ()

Vocoun

Na začátek bych chtěl říct, že to nebyl vůbec špatný film a rozhodně ne tak špatný, jak to bude v mém hodnocení vypadat. Ale nějak mi to prostě uplně nesedlo. Začátek je hodně vláčný a nudný a něco pořádného se začne dít až zhruba po půl hodiny kdy začíná ten pravý prison break. Vězení samo je koncipované docela dobře, ale ten děj je takový zkratkovitý, nesourodý a místy docela nudný. Tou stupiditou to trochu navazuje na akční filmy 80. a 90. let což mi nějak extra nevadí, kdyby se ovšem jednalo o nějak akční film. Jenže nebýt tady Silvestra a Arnošta, tak si film hraje spíš na nějaký chytrý útěk z alcatrazu, něž na nějakou výplachovou řežbu. Tím pádem člověk nemůže přehlédnou ty nedostatky co film má. Zejména velmi prostou zápletku, docela podivuhodné chování některých postav a další. Jedním z největších problémů bych zde ovšem viděl totální plochost postav. 50 cent, doktor a ta buchta v týmu s 50 centem jsou zde naprosto, ale naprosto zbyteční, za těch pár minut se snad ani nemuselo plýtvat penězmi, James Caviezel jako ředitel věznice sice není uplně zbytečný, ale James mi v té roli prostě vůbec neseděl a tak stál taky za pendrek. Celkově se o žádné postavě vůbec, ale vůbec nic nedozvíme, a to dokonce ani o hlavních dvou svalovcích, což je vážný nedostatek. Občas nějaké povídání o rodině a nějaké večeři... Takže prostě postavy totálně ploché, bez pořádné motivace. Na druhou stranu ale akční scény vůbec nejsou špatné, Arnold a jeho grimasy mě dost rozesmávaly a co je největší plus toho filmu je prostě spojení S+A, jen kvuli tomu ten film prostě nemůže být špatný. Pokud tedy odhlédnu od všech nedostatků tak musím uznat, že film mě docela bavil a silnější 3 hvězdy si zaslouží :) 70% ()

Romeroo

Nezklamali, navíc se postarali o krásné vzpomínky na akční hrdiny 90 let. Nevím jestli mám vůbec vytknout fakt, že první půlka filmu měla našlápnuto na daleko lepší hodnocení, možná na jeden z nejlepších filmových útěků. Myslím, že v tomto případě to nemá smysl, brát body za to co jsem nečekal. 80%. ()

Ernie_13

Len tak tak, 3 hviezdy, čistých 50%...Sly a Arnold sú u mňa legendy, ale toto je veľmi naivné Béčko! Veľa vecí nesedí, veľa vecí nemá logiku. Ak by obsadili niekoho iného namiesto Staloneho a Arnolda, tak ide o prepadák jak vyšítý. ()

Olafsson

Dal bych i 5 hvezd, ale kdyz Arnie je fakt total antiherec a pusobil tady proste... legracne.. Jeho nemecke solo v boxu me vsak dostalo... :))) ()

Vykuk

Jednoduše lepší průměr a to pouze díky Slájovi s Árným. Za dobrý považuji také nápad s lodí, ikdyž v reálu dost neuskutečnitelný a závěrečné "rozuzlení", které odhalili určité dějové situace, které mi bez pozdějšího vysvětlení, přišli hloupé. I tak je vše značně nadsazeno a samotný Sly se hodí spíš do Postradatelných než jako prefíkaný zkušený útěkář. Ale celkově pohodový film a abych nezapomněl, výtečný herecký výkon Caviezela, zahrál svou postavu dokonale. ()

Ivoman

Parádička. Jedním slovem parádička. Arnie mluví německy, střílí s těžkýho kulometu, dokonce si dají pá ran se Sylvestrem, no parádička. Jsem spokojenej nadmíru. ()

jafuska

Tak trochu béčkový film, ale odpustím všechno, protože zde hraje můj velmi oblíbený Sly, a to se dá prominout úplně vše, nemyslím jeho, ten vždycky exceluje, ale děj, a kde se to odehrávalo, ano bylo to hodně přitažené za vlasy, ale co, v takových žánrech je to hodně obvyklé, a není se čemu divit, všechny akční filmy jsou nerealistické a přtažené za vlasy, tak proč ne tady, ()

marek29

Fajn překvapivej film s panem Stallonem a panem Schwarzeneggerem :) Jelikož jsem ještě neviděl žádnýho Terminátora, tak mi bylo potěšením vidět konečně Arnieho v celým filmu od začátku, až do konce.. Překvapil mě jeho hlas, ale jinak hráli oba docela slušně. Já se nenudil. Zajímavej thriller. 4* ()

Samarol

Konečně jsem se dočkal společného projektu Sylvestera a Arnolda a kdo by řekl, že mě to bude až tak bavit. Nápad byl výborný. Rozhodně mě, jako u každého jejich filmu, nadchly výkony hlavních postav. Jen jsem čekal trochu rozvleklejší děj. Ale vlastně, co na tom, vždyť přímočarost je Stalloneho a Arnoldovou doménou. Možná je mám i radši jako starý dědky, který si pomalu každej podá a víc toho víc nakecaj než „vykonaj“. :-) Už aby byl další film. ()

Forsetino

Příliš moc sci-fi v podání dvou nestárnoucích sedmdesatníků. Rozhodně si ale maskéři zaslouží 2 hvězdičky a lékařský tým jistě taky... ()

pekas

Moc povedená spolupráce těchto dvou dědoušků. Klobouk dolů, že si neužívají pohodu s vnoučátky a konečně se dali dohromady v hlavních rolích. Určitě by se nějaké chybky našly, ale nekazí dojem natolik, aby stály za zmínku. Jako celek je to vynikající zábava, za kterou děkuju. 90% ()

Izi-Peťan

Po dlouhé době tu máme hodně kvalitní akční snímek z prostředí vězení. Je jasné, že to nemůže být tak propracované jako v seriálu Prison Break (vždyť taky tvůrci na útěk měli 90 minut z filmu), ale pořád je to skvělá zábava. Námět je zajímavý, akce skvělá, Arnie a Sly výborní. Co víc si přát? 85% ()

Brmbolec

Čakal som maximálnu blbosť, ale nakoniec som si to užíval, tak ako si no užívali aj Sly a Arnie. Určite jeden z najlepších filmov aké obaja natočili. Bolo to zábavné a o tom tam hlavne išlo. Dávam poctivých 70 % ()

whysoserious

Tenhle film je poklona starým akčním klasikám a to v tom nejlepším slova smyslu. Sly i Arnold navzdory už trochu pokročilejšímu věku neztrácí nic ze své dřívější formy a i přesto, že zápletka je jednoduchá, tak jsem se ani na vteřinu nenudil, díky spádu, který film má a skvěle propracovaným akčním scénám. Milerád si tenhle filmík v budoucnu ještě zopakuju. ()

MartinTerran

Celkem zajímavý film o utíkání z vězení s ústřední dvojicí vysloužilých "akčních hrdinů". Ve filmu se objeví pár nelogičností a přehnaností, ale tenhle film se musí brát s nadhledem. Samotná improvizace ve filmu mi občas připomínala MacGyvera. Jinak plán byl vymyšlen skvěle, ale vždy je třeba nějaký ten plán B. Já byl s filmem naprosto spokojen. Hodnocení: 73/100. ()

PATWIST

Neveril som, tento film vám dokáže že Arnold a Stallone rozhodne nepatria do starého železa (teda najmä Arnie alias T-800 :-D). Sofistikovaný plán úteku z moderného až sci-fi väzenia je síce do väčšej miery nereálne ale nie zas prehnané. Celý film som čakal s napätím čo sa bude diať ďalej a to aj vďaka hrôzostrašne vyzerajúcim strážnikom v uniformách a Vinnie Jonesovi (Drake). Nechýba tom ani trocha humori a obzvlášť pri hláške "Potrebujem kus ocele, asi 8 cm hladký povrch" - "Jasné, skočím do železiarstva hned´ som späť, jo?" som vybuchol od smiechu. Skvelý film v podaní dvoch legiend akčných filmov sa už teraz zaradil medzi top 500. Inak musím sa priznať že som si nevšimol že spolupracovník Ray Breslina (Sylvester Stallone) je Curtis "50 Cent" Jackson (Hush) napriek tomu že bol výrazne cca 5 min na scéne. Ak vás film zaujal tak čeknite aj oficiálnu stránku escapeplanmovie.com kde nájdete peknú infografiku. TOP hodnoteniana CSFD: AdamesWWE. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)