Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Jaxx84

Escape plan lehce dýchá akčními filmy 90. let. Děj sice působí dost vykonstruovaně až prvoplánově, všechno to křoví kolem Slye a Arnieho zbytečně a nad některými scénami by smíchy pukal i MacGyver, ale vše dohromady je kompaktní a atraktivní. Považte, dvojici S&A je dohromady 133 let (!!!), a přesto bych před nimi zdrhal podobně jako jejich spoluvězni. Ocel se pozná po zvuku a tohle zní poctivě. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a v co jsem doufal. Škoda, že takových akčňáků dnes není více. Nápad na pět hvězdiček. Dialogy na čtyři. Scénář na tři a inteligence "těch špatných" na dvě. Ale sympatie k hlavní dvojce na deset. 7/10. ()

nwx odpad!

V podstatě totální kravina. Jen jsou tam staří bardi pohromadě, což je fajn. A kupodivu nevypadají a nehrají tak staře, jak třeba Arnold sám v Last Stand. Je fajn podívat se na ty dva po letech. Na svůj věk vypadají pořád perfektně. Film sám o sobě ale tupovina. ()

klasik79

Začátkem 90. let, kdy jsem sledoval jejich největší hity na vhs a v každém druhém filmu na sebe měli narážky, by jsem si nikdy nepomyslel, že je uvidím spolu v jednom filmu, natož za dvacetpět let... masakr. Už jenom je sledovat jak se spolu bijou... no mladý to nepochopí, ale pamětníci žasnou. Scénář se mi taky líbil, samozřejmě kdo hledá ...logickou díru najde, ale zábava je přednější!!! ()

MaCish

Pár hlášek, vtipných momentů a Arnoldova němčina jsou fajn ale je to k ničemu, když celý film je natočen tak rutině bez jakéhokoliv režijního nápadu a působí až televizním dojmem. Håfström by si měl vzít příklad z Kormákura, aby věděl jak se točí správná buddy oddychovka. ()

Spezza

Tak na tohle sem se opravdu třásl. A stálo to za to!! Těšil sem se na spojení mých oblíbenců Ramba a Guvernéra, kteří se toho chopili všemi deseti i přesto ,že už se jim na jejich tvářích vytváří vrásky, jakožto řeky vymílají svoje koryta. Opravdu akčňák jak má být. Plný překvapení, nápadu , napětí ale i humoru. Scéna šprechtícího Terminátora mě srážela k zemi a závěrečné ASSHOLE mě dostalo do kolen. Přál sem si aby film snad nikdy neskončil. 97% ()

0L0V0

Priamočiare bez inteligencie, ale dobre natočená filmarčina. Pár krát sa človek pousmeje, nadšením sleduje dvoch veteránov v ne príliš nasadenej akcii, ale inak je to fajn oddychovka. Ničím ma Plán úteku neuchvátil i keď mám rád filmy s väzenskou tematikou, ale toto bolo príliš predimenzované. Dej odsýpa, až pri konci je to trošku kŕčovité. Boli miesta kde by ste kľudne mohli odísť na toaletu a nič by vám neuniklo, ale aj miesta kde ste s veľkou chuťou sledovali, čo sa práve deje. Síce na mňa to nezapôsobilo, ale svoje publikum to má aj vďaka hercom, ktorý ten film ťahajú. 50% ()

Acrobat

...a predsa to tam Arnie páli a zvyšuje bodycount, pričom vlasy už nestoja rovno hore, ale ovísajú ako najdôležitejší mužský orgán po 50-ke. No, celkovo ten útek sa dá prepáčiť, pretože scenárova linka drží aj taký nápad ako sextant. Za to, že ty tomu nerozumieš, nemusíš hneď zosmiešňovať...Kuš! „Ježiš Kristus“ má všetko pod palcom a svoje prednesy dáva so stoickým prihrávaním. Sly sa dáva ako vždy vymlátiť ako úchylák predtým než rozdá vegetariánske rany. Nie a nie si priznať vek, už je to horšie ako s Vondráčkovou. Všetky tieto druhy filmov padajú na sakramentskej náhode, že ten váš bachar je fajčiar, že kríva, že sa práve nepozerá na monitor. Z „primitívnych“ väzníc na SR nikto neuteká, iba ak záchodovým oknom, ale pozor, to Roman nebol ešte v base. Celkovo je to na dvoch svalovcov, ktorý si vymieňajú komplimenty počas žalostného tempa filmu očakávajúco priemerné. Sly chce vždy byť ako vták Phoenix, preto musíme pozerať 10 minút ako ho bijú, nedajú mu spať, zase mlátia, aby neskôr povstal. Lenže aby povstal tak ako ho všetci poznáme, presné rany čoby prokurátor, a razom sa z akože šikovného a rozumového majstra útekov stane bijúca sa mašina. Arnie v štatistických rolách je už na plač, hoci vďaka za „Unser Vater im Himmel...“ Haf-Hafstrom nepridal nič ale absolútne nič špeciálne, preto návrat Slyho a Arnieho nie je zdarný. Žezlo už dávno odovzdali, zbytočne bojujú o späťvzatie (iba) pomysleného trónu. Navreté žily preplnené efedrínovým svinstvom už nevyzerajú „príťažlivo“ ako v boji proti sovietskej armáde a Arnie by mal skúsiť reálny boj proti Števovi v Arizonských voľbách. Ono to aj zákonite musí tak dopadnúť, ak v banku je 50 centov. (videné 24.02.2014, BDrip) ()

lakart

Tak tohle byla skvělá pecka, díky níž jsem si rád zavzpomínal na staré dobré filmy těchto dvou hvězd. Všechno šlape jako hodinky. Příběh je zajímavý, akce skvěle zrežírovaná a napětí hutné. Občas zaskřípe scénář, ale dá se to překousnout. Závěrečný útěk je pro mě skutečnou lahůdkou, kdy si oba dva herci střihnou roli, kterou si už dříve zkusily (hlavně scéna s kulometem je fantastická). 90% ()

E lan

Chlapci (myšleno Slyi a Arnolde), budiž vám odpuštěn nesmyslně zamotaný příběh bez nějaké dechberoucí pointy. Konec konců kdo by ho čekal od filmu alá akčňáky z 80. let. Je to poctivá práce, hodně potu, mrtvých a k mé radosti jeden Arnoldem urvaný helikoptérový kulomet, náležitě pak i použitý. Prostě jen tak dál chlapci! ()

danny_21

Tak kluci jedni ušatí, konečně se podařilo dostat je na déle než na pár minut k sobě ... Sice až na hodně starý kolena, přesto, pro nadšence, kteří pamatují staré dobré časy Komanda, Cobry, Terminátorů a Ramb je tohle prostě nutnost a zážitek. Příběh samotný ucházející, i když ohraný, vadily mi ty podivné střihy a vůbec celkově Hafanova režie taková nijaká - ale nakonec upřímně o to tady až tolik nešlo, já se nenudil a Plán Útěku naprosto splnil to, co jsem od něj očekával, tak kluci, ale teď už zase každý sám za sebe ... - 65 % ()

bakeero

Co jsem čekal, to jsem dostal. Sly a Arnie konečně v akčňáku, kde oba nemají jen chvilkový štěky. Nic sofistikovanýho a popravdě řečeno, bez těchhle dvou 80's borců nejspíš i snadno zapomenutelnýho. Sakra, ono se stalo i s nima! Ale co, splněný dětský přání za těch 115 minut stojí :-) ()

waska

Naprostá oddechovka, který se vrací ke kultu klasických akčních filmů z 80.let. A ještě se tu sejdou 2 legendy a nutno říct, že stále ještě ve výborné formě. Občas se děj sice trochu úsměvný, ale funguje to až do finále. ()

Hunadarik

Ha , naši dvaja sa opäť raz stretli. Námet vôbec nebol zlý , herci úžasný (ako aj záporný predstaviteľ) a finálny útek dokonalý.Veľmi sa mi páčili drobnosti ako väzenie na lodi , návrh toho väzenia , samotný väzni , výzor bachárov alebo správanie sa jednotlivých postáv.Mierne ma sklamal Arnold pri pokuse zopakovať scénu s filmu "Konečná" ked zobral guľomet a postrieľal všetko okolo , rovnako aj nepriestrelnosť vrtuľníka či jeho posádky. V konečnom dôsledku pohodový film na večer , akční , pobaví a máte dobrý pocit.Ale šlo to spraviť aj lepšie chlapci. ()

Sykon

Útěkářské filmy mám rád, a tenhle sliboval kvalitní podívanou, ale po prvním "seznamovacím" útěku už to šlo jen z kopce. Arnold i Sylvestr se snažili (Arniemu bych tentokrát i přiznal nějaké to hraní) ale pomalý a v některých chvílích předvídatelný scénář prostě nezachrání. No a ten konec, postavení veškerého dosud vývoje na hlavu? No, takže i když to nebyl kdovíjaký zázrak, na sobotní odpoledne to stačilo. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)