Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Castrator

Původně jsem před půl rokem (to to letí) ohodnotil třemi hvězdami (viděno dvakrát), při brouzdání Arnoldovou filmografií jsem dostal na tento film zase chuť, což se u jednoduchých až hloupých akčních filmů spíš neděje než děje, což svědčí o kvalitě snímku, alespoň pro mě. Takže, Sly je tak trochu chronický utíkač z vězení (vysvětlení přijde po pár minutách filmu po jeho prvním velmi zdařilém útěku) a jako takový musí do vězení menohem drsnějšího, ze kterého neuteče ani myš. A to doslova. Ale to by nebyl Sly, aby neukázal všem, zač je toho psí škleb. A když se k němu přidá Arnold S. se svým přízvukem, musí se mít bachaři jó na pozoru. Logiku nehledejte, nesmysly nepočítejte, vypněte mozek a bavte se, zábavou tento snímek je, a to zábavou skoro tak dobrou jako ty nejlepší akční kousky z 80. a 90. let. Dobrý akční film, doporučuje devět z deseti Kájínků. ()

Danny F.

Bylo příjemné sledovat dvě ikony akčních filmů Arnold vs Stallone. Zápletka tak trochu všední, ale celkově je film parádní i poutavý. 65% ()

nevermore

Z mě super scénář, s místy schválně přehnanými vtipy (záběr na Arnoldův xicht, po tom co v závěru filmu dostane do ruky sapik a podívá se směrem ke gangsterům) Není to nejlepší film na světe, ale bavil mě po celou dobu. Co víc od těch 2 čekat. ()

pursulus

Když se borci sejdou.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Plánu útěku" (tedy za Plány útěku č. 1 až 3). Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Jednoznačně dobře lze hodnotiti dobrý nápad. S jeho rozvedením si tvůrci ale žel hlavu zrovna nelámali, máme před sebou děj pokleslý, jehož provedení po prvém dílu z r. 2013 klesá na rozumově těžko přijatelnou úroveň. Akce je Bohem, a tak kromě dobrého vstupního nápadu jde celkově o brak, jemuž tleskati může snad jen mladický puberťák s nižší inteligencí.¬                 Původní Plán útěku (z r. 2013) hodnotím za 3 *.¬                 Příkladně dobré opoznámkování napsal uživ. Matty (11. 10. 2013). ()

m.a.t.o.

„Ja som vám hovoril, že nemám talent." Človek čaká, kým to príde...kým sa S&S po 30. rokoch doťahovania konečne regulérne stretnú v spoločnom filme. A keď to už príde... no úprimne poviem, že som sklamaný. Stallone a Schwarzenegger, keď už hrajú spolu by mali hrať vo filmoch ako Expendables. Proste nadhľad, pohodička, hlášky... a preto je na škodu, že Escape Plan sa, napriek primitívnemu scenáru, tvári skôr ako Kriminál, pretože viac by mu pristalo, keby si za svoj vzor vzal Tango & Cash. 55 % ()

Roseinka

Na film jsem šla bez očekávání, aniž bych věděla, o čem to má být. Neviděla jsem trailer, prostě nic. Čekala jsem akorát klasickou nabušenou střílečku a těšila se na naše slavné hrdiny. Ale dostalo se mi mnohem víc. Jsem příjemně překvapená, spíš přímo mega nadšená. Scénář byl naprosto geniální, hodně promyšlený a pár zásadních rozzuzlení filmu bylo natolik skvělých, že neváhám dát pět hvězd. Oba "staříci", jak jsou často nazýváni, jsou ve skvělé formě, pořád výborně nabušení a plní elánu do všeho pořádně praštit. Usměvavý Arnold mě dost pobavil a ani nechyběla scéna, kterou by každý jeho fanoušek očekával. Stallone je pro mě pořád stejně kvalitní herec jako dřív. Byl to fantastický film, který si s chutí budu pouštět častěji. :) ()

zigíš

(jen) další příklad faktu proč hollywoodští scénáristé nejen že nemaj nárok protestovat proti výši svých platů, ale občas by měli i něco vrátit (!) do toho nudný režisér, kterému bych zrušil pracovní povolení a šupem ho lodí -aby měl čas přemýšlet- odlifroval zpátky do švédska točit reklamy na Ikeu ..v podstatě to samý jak Last Stand, ale když tam jsem malinko přitlačil v hodnocení tady musim ubrat.. 50% ()

blackJag

Námět, obsazení, produkční zázemí, to všechno je ok, jen ten scénář nemá moc kvalitu. Stallone i Schwarzenegger sice mají plnohodnotné filmové setkání konečně (!) za sebou, pocitu, že to mohlo dopadnout o dost líp, se už ale těžko někdy zbavím. Body na vrch za z nouze ctnost a pár zábavných hlášek mezi oběma svalnatými důchodci. 65% ()

ghatos

Tohle mělo vzniknout před 15 lety. Teď už je pozdě, ale i tak je dobře, že film byl natočen. Režie je na slušné úrovni, oba pardálové se snaží (Stallonemu to sedí malinko víc, je to dáno také scénářem). Pozitivní počin...72%. ()

Sklepkan

Trošku na rozpacích. Film při kterém vyloženě chcete, aby byl vždy minimálně krok napřed před váma a ne vždy to dostanete. Celé to sráží scénář, který se sice na začátku...a ještě i v půlce filmu tváří velmi rafinovaně a promyšleně, ale pak to jde s celou vychcaností pěkně do kopru. Takže vám na konci filmu zůstane mírná pachuť v ústech, kdy jste sice spokojeni, protože je to docela jízda, ale rozhodně ne taková, jakou to slibovalo. Promyšlený útěk ála Prison Break funguje cca do 65% filmu a pak máme jenom akční řezačku, kdy stejně víte jak to na konci skončí. Osobně by mi nevadilo, kdyby se od akčního závěru zcela upustilo a nechalo by se to na promyšlenosti scénáře...škoda, snad v příštím životě. Herecké výkony jsou takové, na jaké jsme od Slye a Arnolda zvyklí, takže tady zklamání asi nastat ani nemůže. Co ovšem zklamat může, je poměrná absence jakéhokoliv vtipu. Za celý film se objeví snad jenom jeden vtípek ("Say cheese!..."), který sice funguje jak má, ale je to málo. Kdyby to byl film, který potáhne scénář od první do poslední minuty, vůbec by mi absence vtipu nevadila. Takhle to je jenom vážně se tvářící splácanec bez výraznějšího zlatého hřebu. Asi dám tomuto filmu časem ještě jednu šanci, zatím to bude ale za 70% ()

MI-380

Podobně jako Hafstromova Shanghai připomínala poloviční Casablancu, jeho Escape Plan jen s částečným úspěchem připomíná zlatou éru akčních stříleček a mlátiček z doby, kdy Arnold i Sly byli o polovinu mladší. Přes dobrý hlavní nápad se ale nemohu dostat nad 65%, těžkopádně okopírovaných šablon tam bylo moc. (2613 hodnotících přede mnou je nadšeno víc, dává 78%). ()

Dreadd

Nechal jsem se trochu zatáhnout do hry (která mohla být pouze marketingovou strategií, stejně jako autentickým chováním), kterou Stallone se Schwarzeneggerem rozehráli už na začátku natáčení a jejich částečně sdílený entuziasmus mi dovolil přivřít jedno oko a chvílemi se i bavit, přesto však nemohu říct, že by scénář, jenž si pro své společné účinkování vybrali, byl výjimečný. Ve vězení jsou největší zločinci na špatné straně mříží (a největší šílenec je samozřejmě ředitel věznice) a trestanci vůbec nejsou pojatí jako nejnebezpečnější muži na světě, spíše se skupina podobá osazenstvu dětského tábora. Když se celý plán uskuteční a divák se dozvídá pravé důvody Breslinovy přítomnosti, sám Breslin je kupodivu bere s úsměvem, přestože se několikrát ve věznici ocitl na pokraji smrti. Oceňuji, že se tvůrci zdrželi křečovitého humoru a omezili počet špatně provedených pokusů o kultovní repliky na minimum. Bez humoru se samozřejmě ani jeden z veteránů neobejde, ale na rozdíl od Last Stand působí mnohem méně uměle. Režisér si však mohl odpustit houpání kamery do stran při osobních soubojích, žádné příjemné divácké dojmy mi to nezprostředkovalo. ()

JohnSmith

Je to pěkně natočené, není to hloupé a uteče je to jako voda. Stallone s Schwarzenegger jsou na stará kolena stále ve formě a sympatičtí a nepředvádějí žádné nesmyslné akční kousky. Caviezel jako záporák pak nemá chybu. ()

Lukyn007

V rámci žánru solidní akčňák. Slizkej záporák v podání Caviezela plus sympatická vedlejší postava doktora "doktora Granta" skvěle doplňovali ústřední dvojcici Sly a Arnie. Klidně víc takovýchto filmů. 70% ()

Herzeleid

Pro fanoušky klasických akčních béčkovek z devadesátek se jedná o potěšení pro oko. Jako u drtivé většiny takových filmů není důležitý propracovaný děj, ale celkový dojem z filmu, který je díky hereckým výkonům parádní. Asi ani netřeba komentovat tak charakteristické postavy, které tradičně perlí svými hláškami. ()

Autogram

Arnold a Sly dostali chuť zahrať sa na chytrých a mať prečítanú celú vedeckú knižnicu so zameraním hlavne na fyziku, chémiu a astronómiu, jednoducho na MacGyvera so svalmi a guľometom. Hlavne ten guľomet sa dal uveriť a ešte úvodný drobný ukážkový útek z väzenia. Neskôr to už skĺzava do sci-fi príbehu o nepriestreľných agentoch, ale napriek tomu je to zábavné, dobre sa na to pozerá a vysvetľovací záver pre jednoduchého diváka ma naplnil spokojnosťou. ()

Myrreczech

Původní nástin děje, který tu byl napsán v novinkách před těmi lety se mi opravdu zamlouval určitou originalitou i tím, že v něm bude dvojka Rocky & T-80. Bohužel celkový výsledek, je poněkud hluše předimenzovaný a ikdyž nabídne pár originálních nápadů, pořád se všechny ztratí v té nelogičnosti a hloupostech ...ale už jsem viděl i mnohem horší kousky. ()

Guzo

Ale jo, dam i tu čtvrtou hvězdu, i když to až tak dobré asi nebylo. Escape Plan sází samozřejmě hlavně na ústřední dvojici, která si musí najít cestu ven z nejlépe střeženého vězení na světě. Je tu dost hlášek, je tu Arnold a prostředí i akce taky vcelku slušné. A stejně jako v Expendables se tu hraje spíše na nostalgickou notu, ale já s tím neměl jediný problém. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)