Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

rass

Bravo! Jestliže při sledování první série jsem ještě zaregistroval drobné rušivé mouchy (všechny sekvence s dětmi např.), tak po dokoukání druhé série volám ještě jednou: BRAVO! V záplavě všech těch Kriminálek XXX (libovolně si dosaď cokoliv od New Yorku po Strakonice), Vyšetřovacích služeb všeho druhu apod., které jsou naprosto zaměnitelné, neživé a sterilní, je tu konečně osobitá, originální krimisérie, která má všechno, co tenhle žánr vyžaduje. Především propracovaný, uvěřitelný scénář, který vyváženě kombinuje jednotlivé osudy hlavních postav, jejich soukromí a osobní problémy s hlavní kriminální zápletkou. Postavy tak nepůsobí placatě, jsou to uvěřitelné figury z masa a kostí, s osobitými rysy a chybami, zkrátka živé a věrohodné. Zvláště pak ústřední dvojice. Ta je ve výborném podání K.Bodnii a zejména S.Helin hlavním magnetem seriálu. Různých více, či méně povedených dvojic jsme už viděli mnoho, ale dát dohromady bodrého, poživačného sukničkáře a lehce autistickou workoholičku, to ještě nikoho nenapadlo. Zní to divně, ale funguje to znamenitě! Děj svižně odsýpá, zajímavě se zamotává, přes dostatek mrtvol není přehnaně a samoúčelně brutální. Seversky chladná atmosféra se záběry na most, na noční Kodaň a Malmö a výborná úvodní písnička to všechno podtrhují. Ve výsledku je z toho asi nejlepší krimisérie, jakou jsem za dlouhá léta viděl. ()

Gugos

Takové seversky studené a zvláštní....zápletka super,ale raději mám ukončené případy v každém díle tady to pojede doufám jen v první sérii a ne v 30 dílech...:-))))...ale hodnocení tady mi přijde hodně přetažené zdaleka to tu kvalitu nemá...někdy jsou ty scény věrohodné jak ve V.I.P. vraždy u nás.... :-))))))))) ()

laurinq

Seriál začali pozerať moji rodičia a nevedeli si vynachváliť, tretiu sériu sme pozreli spolu v origináli s titulkami a musím povedať že ma veľmi nadchol. S prostredím veľmi sympatizujem, všetko sa nesie v tej ponurej chladnej severskej škále farieb a charakterov. Saga je skvelá chladná hlavná postava, ktorá žije prácou a nepripúšťa si ľudí k telu. Príjemné sledovať neznámych hercov, neznáme prostredie a spoznávať ich osobné životy. ()

Silvi_

Od první epizody jsem byla těžce vtažena do děje perfektní potemnělou atmosférou a napínavost jednotlivých dílů mě donutila jich sledovat vždy hned několik po sobě. Saga Norén mi jako hlavní hrdinka, totálně neschopná empatie a společenských konvencí, naprosto učarovala. Možná i proto pak oceňuji zejména třetí sérii. ()

ArMvdD

Most je můj kult :) jednoznačně nejlepší krimi, co jsem kdy viděla. Výborná atmosféra, postavy, zápletka.. navíc postava Sagy se postupem sérií vyvíjí a divákovi otevírá. Pro mě to má všechno a upřímně nevím, jak se s koncem seriálu vyrovnám :) ()

killer1992

Most si přesně sedl s mým vkusem. To je to, co očekávám od moderního krimi thrilleru. Temná atmosféra, dobrý výběr hlavních postav, propracovaný děj. Vkusně zpracovaný přesah do soukromí protagonistů. Tohle je přesně to, co si představím, když se řekne severská kriminálka. Depresivní atmosféra dokáže na člověka skvěle zapůsobit, Sága, Martin Rohde i ten maník ze třetí série, jehož jméno si nedokáži vybavit jsou super, soundtrack jsem si dokonce stáhl jako budík. Smutné je vlastně jen to, že tento seriál se u nás vysílá někdy kolem půlnoci na ČT 2. Když si člověk uvědomí, že v hlavním vysílacím časem nás krmí Ordinacemi a Prostřenem to není jen smutné, ale i tragické. A bohužel se to týká většiny kvalitní produkce. ()

Tom333

Dlouho jsem neviděl nic lepšího. Žánrová podívaná, pochmurná severská atmosféra, která mi zalezla až pod nehty. I přes některá hluchá místa a předpokládaná klišé jsem si seriál náležitě užíval... Pět hvězdiček! ()

Montmorency

1. série - skvěle napínavé, zahrané, i když cesta k motivu trochu překudrlinkovaná, některé dějové linky nepodstatné....no charakter a ztvárnění Sagy mi zůstane dlouho v paměti a už jenom kvůli ní to je 5* krimi.... 2.série - ještě lepší než první (alespoň dějově)...akorát mi už Martin a jeho věčné rodinné trampoty lezly lehce na nervy :-)....... 3.série - tak ta je úplně nejlepší a partner Ságy k ní sedí jak pr..el na nočník :-)....... 4.série - tak to je pád dolů, průměrná story i konec.... ()

Elune

60% - videl som prvú sériu a aj keď som celkovo nadšený, nemôžem tomu odpustiť 2 scény - prvá kde, záhadný vrah nechá Martina na žive po tom, ako na neho mieri zbraňou a druhá, finálna, kedy Martin dostane zlé správy a chce zastreliť Jensa. Tieto dve sú neskutočne ukradnuté z filmu Se7en, že z 90% u mňa tento seriál klesol na 60% - kvlôli originalite. Snáď to bude po ďalších dvoch sériách lepšie. ()

tiradentes

Celkovo bol seriál prepracovaný, ako dejovo, tak charakterovo, ale bohužiaľ mal zostupnú tendenciu. V 1. sérii kombinácia dvoch rozličných charakterov vytvorila neskutočnú atmosféru. Vrah a motív jeho konania tak isto vynikajúci. Koniec bol tak napínavý, že som mu definitívne uveril až v prvej časti ďalšej série. 2. séria síce poskytla tie isté hlavné postavy, dokonca Martin bol o level vylepšený nedávnymi zážitkami, ale zápletka s ekofašizmom ma veľmi neoslovila, aj keď napätie bolo tak ako pri prvej sérii priam surové. No a opäť vynikajúci koniec, ktorý som tak isto neočakával, ale na rozdiel od prvého som mu uveril hneď. Zmena partnera Sage veľmi nepomohla. Henrik sám o sebe nebol zlou postavou, ale na Martina sa nechytal (síce viem, že nemôžu byť všetky charaktery rovnaké, ale mali by byť aspoň lepšie). Dosť ma ale sklamala samotná Saga, ktorej som tie zmeny nálad a vnútorného presvedčenia neveril. Proste ľudia jej veku a psychického razenia sa k tomu nikdy nedopracujú (keby to bola dvadsiatka a nie štyridsiatnička, tak by to možno šlo, ale...). Nakoniec to zachránil aspoň napínavý dej, aj keď horší ako v prvých dvoch prípadoch. ()

milunech

Jsem naprosto odzbrojena. Je to něco úžasného. Najdou se chyby a některé linie mne vlbec nezaujaly, ale celkově velice zdařilý seriál, kdy postava Sagy, kterou jsem ještě v žádném filmu neviděla, je dokonalá a fakt se bavím. Tentokrát bych pochválila i dabing, dokonalé. ()

Filmer01

Veľmi zaujímavý seriál s takou mierne pochmúrnou severskou atmosférou. 1. séria upúta hneď od úvodu a dej svižne odsypáva - 90%. 2. séria drží nastavenú laťku - 90%. V 3. sérii už vnímam istú schematičnosť, ktorá mi pripomína predchádzajúce 2 série (robené podľa rovnakej šablony), preto dávam 80%. V každom prípade oplatí sa vidieť. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)