Skutočný príbeh! Brutálna vražda troch malých chlapcov v roku 1993 v Arkansase vyústila do kontroverzného súdneho procesu, v ktorom troch tínedžerov nespravodlivo odsúdili na doživotie alebo trest smrti za trojnásobnú vraždu vykonanú počas satanistického obradu. Dodnes živý príbeh sfilmoval kanadský režisér arménskeho pôvodu Atom Egoyan podľa bestselleru Mary Leverittovej.
5. mája 1993 vo West Memphise v Arkansase zmizne za záhadných okolností trojica malých chlapcov. Na druhý deň v miestnom močiari objavia ich zviazané a rituálne zavraždené telá. Policajti aj miestna náboženská komunita si myslia, že zločin je dielom satanistov. Vyšetrovatelia ohavného činu, ktorý otriasol celou Amerikou i svetom, konajú pod tlakom hnevu miestnych obyvateľov aj verejnej mienky, ktorá žiada okamžité odhalenie vinníkov a ich exemplárne potrestanie. Po mesiaci zatknú trojicu tínedžerov. 18-ročný Damien Echols, 16-ročný Jason Baldwin a 17-ročný Jessie Misskelley sú obvinení len na základe svedectva jedného z nich, mentálne zaostalého Misskelleyho, ktorý sa po štvorhodinovom policajnom vypočúvaní takmer pomiatol a ku všetkého sa priznal. Je to ale dostatočný dôkaz na to, aby súd uznal mladých uctievačov Satana vinných zo spáchania trojnásobnej rituálnej vraždy troch detí? Aj napriek nedostatku dôkazov, ktoré by mladíkov jednoznačne spojili so zločinom, trojicu odsúdili - Baldwin a Misskelley dostali doživotie a Echols trest smrti. Všetci traja neustále deklarovali svoju nevinu a ich rodiny si najali súkromných forenzných vedcov a vyšetrovateľov, aby znova preverili dôkazy. Aj vďaka ich úsiliu a dôslednosti nastal v roku 2011 zvrat, keď najvyšší súd štátu Arkansas znova otvoril pojednávanie k šokujúcemu prípadu West Memphis Three a vyriekol nový ortieľ... (TV JOJ)

FeriusParfax

Velice zajímavá a nesmírně brutální vražda 3 chlapců byla velmi silnou předlohou. Obsazení filmu bylo rovněž silné. Bohužel zde mám pocit nenaplněného potenciálu. Film má velmi silný úvod a vydařený závěr. Dlouhá střední část však chodí od ničeho k ničemu a je utopená ve zmatených soudních jednáních a místy dokonce nudí. ()

bearmeedek

Film začíná jako dobrý thriller. Vzhledem k tomu, že je to podle skutečné události, sklouzne místy podání k dokumentární poloze, ale skutečnosti v případu - vyšetřování, které ani nechce nic vyšetřit, hon na čarodějnice od místních obyvatel - samo o sobě udržuje pozornost. Samotné zpracování je bližší televiznímu filmu. Nic to ale nemění na síle tématu a zajímavé kriminálce. ()

John80

Vyšetrovanie zmiznutia a  vraždy 3 malých chlapcov, a obvinených 3 teenagerov z vraždy, Zaujímavý a pútavý snímok s krimi zapletkou 3* ()

sWONDER

Ako čerstvého rodiča ma to dosť vzalo. Kvôli tomu aj tak vysoké hodnotenie. Úvod a zasadenie do príbehu je podané nepríjemne dobre. Postupne ale nadšenie opadne a vystrieda ho mdlé vyšetrovanie a samotný proces, ktorý je podaný povrchne, ignorantsky a s kopou nejasností. Pri záverečných titulkách opäť nával emócií, tentoraz ale z iných príčin. Zaujímavé obsadenie, velmi silný príbeh, ale nie celkom zvládnutý film. Škoda, tento nesmierne tragický prípad, by si zaslúžil lepšie spracovanie. Za 4* si, ale stojím. ()

joelly01

Jeste ze me ani nevyprchaly vsechny emoce ze sledovani Paradise Lost kdyz jsem zacala koukat na Devils Knot. A prave proto nemuzu jit u filmu na vic nez prumer. I kdyz herci nejsou spatni a pribeh... pribeh bohuzel napsal sam zivot a je to pribeh dost drasticky. Cely film je v podstate prvni dil PL, nektere pasaze od soudu jsou z dokumentu prevzaty skoro Slovo od slova! Ale takovy dojem jako PL to na me nezanechalo.... ()

gicous

Na počátku velice působivé a atmosféricky dobře natočené krimi se postupně mění v klasické soudní drama, jež běží v zajetých kolejích již mnohokrát viděného. Zmiňovaná druhá polovina přiběhu, tedy ta soudní, je z mého pohledu mírně rozvleklá a monotonní. Naopak začátek s objevením těl zavražděných chlapců nemá z filmařského hlediska chybu a je natolik napinavý a mrazivý, že vyzvedává celý snímek do lehce nadprůměrných čísel. 6/10 ()

XXXXXXXX

Připadá mi, že kdykoliv chtějí filmoví tvůrci přenést jejich dílo na další level, uvedou na jeho začátku slavnou větu: Based on a true story. SPOILER!!!Zaujalo mě, že toho podezřelého černocha, jenž byl spatřen na dámských záchodcích, a jehož oblečení bylo pokryto jak krví, tak bahnem podobným tomu, z místa činu, nikdy nechytili. A co teprve fakt, že se DNA otce jednoho ze zabitých shodovalo se stopami na těle chlapců?KONEC SPOILERU!!!!!!! No nevím no. Tenhle film místo odpovězení palčivých otázek, spíše jenom vyvolává další... ()

Tominni

Zajímavý námět podle skutečného případu vraždy tří malých kluků, ze kterého jsou obviněni tři mladíci v černém, poslouchající heavy metal a koketující s čarodějnictvím. Jaká je ale pravda? A koho zajímá? Začátek je výborný, ale pak se napětí celkem vytrácí a vlastně další impuls už dávají jen doplňující titulky. Je to škoda, ten potenciál byl na začátku opravdu velký, zatímco celkově to vyznívá jen na průměr. ()

G3orgig

Není nezvyklá situace, kdy film v celém jeho průběhu hodnotím jako průměrný, ale díky posledním deseti minutám, které jsou epické nebo mají nečekaný zvrat své hodnocení navýším. U tohoto filmu bohužel dochází k pravému opaku. Ač se nejedná o nějaké úžasné zpracování či herecké výkony, musím přiznat, že mě příběh skutečně bavil a opravdu jsem s napětím očekával co bude dál. Bohužel závěr mě dosti zklamal a především nasral. Souhlasím s tím, že by film měl vyvolávat emoce a do jisté míry je v pořádku pokud jsou to emoce negativní, jestliže se k nim připojí jisté ohromení ze skvělého závěru. To však není tento případ. Ve finále jsem zůstal pouze mrzutý a nakonec snižuji hodnocení na 3* přestože jsem se většinu filmu bavil na 4*. ()

marek29

Jedním slovem hustý. Hustý, že je to podle skutečné události. Hustý, že tolik lidí se z toho vyvliklo. Hustý, že se povedlo to hodit na skupinu mladých lidí bez přesvědčivých důkazů. Hustý, že s nima provedli jakousi dohodu, nepopravili je a propustili. Jakoby to neudělali. Hustý, že se zakrvácenej chlap z restaurace nikdy nenašel. ()

ostravak30

Ďáblův uzel je film, který si na nic nehraje. Přímočaře jde k tragické události a následně vyšetřování i soudu. Už samotná událost je šílená, hlavně pro rodiče. A když si pak ještě člověk představí fakt, že vrah nebyl odsouzen, neboť za jeho vraždy sedí nevinní, je to o dost šílenější. Leč důkazy a fakta napovídají, že tomu tak nejspíš bude. Smůla je, že právě v USA rozhoduje porota, což je někdy výhoda, někdy ne. A protože v této zemi zároveň s tím vládnou předsudky, byli satanisté jasnou volbou. Problémoví hoši, zřejmě průšviháři, neoblíbení mezi lidmi. A to samo o sobě stačilo natolik, aby policisté neměli chuť vyšetřovat, rodiče se s výsledkem spokojili a místní byli rádi, že se jich zbavili. Právě v tuhle chvíli člověk doufá ve vyšší spravedlnost, když ta naše nestačí. Pro mě je příjemným zjištěním přítomnost jak Reese Witherspoon tak Colina Firtha, jelikož oba znám hlavně z romanťáren a komedií. ()

Facerr

Musím uznat, že se tvůrci ujmuli tohohle příběhu docela schopně a mě osobně dokázali vtáhnout do děje. Bohužel jenom na půl. Zcela vážně se připravte na to, že uvidíte opravdu jen půlku příběhu. Ta druhá část tvořící aspoň částečně pointu proběhne před titulkama formou několika vypsaných vět. Tím úplně zkazili docela dobře se rozvíjející příběh, za což bych tyhle "pány scénáristy" přivázal k židli a nechal je koukat na desetihodinovou smyčku titulků Hvězdných válek:/. ()

Mikecat

Zaujímavé, zamotané, rituálna vražda troch malých chlapcov a obvinení 3 puberťáci, nakoniec aj odsúdení, napriek tomu, že dôkazov je málo a výpovede sa nezhodujú, policajní vyšetrovatelia strácajú dôkazy, dokonca ich ani neodošlú na expertízu. Dej ostáva oitvorený, nedotiahnutý, inak keby to bolo dokončené a dotiahnuté do konca s poukázaním a vyšetrením ozastného vraha, mmohlo byť fajn. ()

Prubner

Velice nudné, rozvláčné a nenápaditě podané zpracování skutečného případu, kde se ani nedozvíme, kdo byl skutečný vrah. Hlavní hvězdy filmu Colin Firth a Reese Witherspoonová nemají co hrát, nemají co dělat a jejich postavy jsou v příběhu vlastně zbytečné. ()

Rodriguess

Velmi dobre, presne zobrazene ako to funguje v USA na sudoch a nie len tam , odsudeny, ale na zaklade coho??. A samozrejme k tomu silne veriaci krastania ktorí uzasne vychovavaju svoje deti a ked je niekto obleceny v cienom tak je automaticky vrah!! ()