Superhviezdy magického sveta Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi) kraľujú už od nepamäti pódiám Las Vegas a minimálne rovnako dlho sa im sypú milióny od sponzorov i vďačných divákov, uchvátených ich jedinečnými ilúziami - čo je spolu so všetkým tým bombastickým haló okolo. neoddeliteľne spojeným s týmto biznisom, ako voda na mlyn pre Burtovo neprestajne sa zväčšujúce ego! Nik zatiaľ netuší, teda okrem hŕstky zasvätených, že ich najväčším trikom v súčasnosti je... Balamutenie publika predstieraním ich priateľstva na život a na smrť, pretože v súkromí už dávno nemôžu jeden druhého vystáť! Ich najväčším problémom ale je nekonvenčný pouličný kúzelník Steve Gray (Jim Carrey), ktorého fanúšikovská základňa exponenciálne rastie doslova každým dňom – vďaka mimoriadne extravagantným trikom, vo svetle ktorých aj ich hviezdna šou vyzerá len ako nudné a vekmi otrepané nedeľné matiné. Osud im však predsa len dopraje poslednú šancu vzchopiť sa a znovu nakopnúť vzájomnú, v poslednom čase trestuhodne pokrivkávajúcu spoluprácu... Ibaže to môže vyjsť len za nie práve najreálnejšie vyzerajúceho predpokladu, že si Burt konečne spomenie, čo ho pôvodne doviedlo k mágii – a že z nej obaja opäť nájdu poriadny kus vo svojich srdciach! (TV Markíza)

Bobik9

Nakonec nečekaně vtipné a zábavné. Don Scardino si musel svůj filmový počin užít. Jim Carrey je naprosto dokonalý! A i hlavní hrdinové Carell a Buscemi se ukazují v dobrém světle. Olivia Wilde je zkrátka jen krásná a dodává tomu trošku té elegance. Skvělá hudba, nekomplikovaný příběh, několik nechutností a spousta povedených vtipů. Na odreagování ideální. ()

Luk80

Živě si představuji do role kouzelníků Willa Ferrella a Johna C. Reillyho. Jako dvojka už jsou sehraní. To se ale o dvojíci Carell, Buscemi rozhodně říct nedalo. Fulci by měl z vrtačkového čísla Carreyho velkou radost :-) Olivia Wilde a její svůdné oči.... ()

Chris Masters

Ano, tohle hodnocení pár mých přátel uživatelů naštve, ale co. Pro vysvětlení, Steve Carell je můj oblíbenec a i když tenhle film není výslovná pecka, určitě to není ani žádný propadák. Zasmál jsem se a užil si tento snímek. Sedlo mi to. 4* ()

neoBlast

Jak moc, mocinko se tady všichni snaží, aby vytvořili kultovku velikosti Zprávaře. Opravdu nemůžu snad ani spočítat kolikrát jsem si na Ferrellovu klasiku vzpomněl, ale všichno zde jede pouze na půl plynu, přerod arogantního Carella do hrdiny nefunguje a i kolem-sebranka je přinejlepším druhořadá proti Burgundyho týmu snů. Holt podruhé do stejné řeky nevztoupíš. 50 % ()

sskrblik

V letošním roce to jsou dva filmy, kde máme možnost vidět Jima Carreyiho. Velká škoda je, že jak Buřt tak i v Kick Ass 2 bude Jim hrát vedlejší roli. Doufám, že se dočká comebacku v Blbý a blbější 2. Snad ten projekt do té doby někdo nebo něco nezruší. To jen na okraj, aby si někteří nemysleli jakou tu má Jim roli. Incredible Buřt mě pobavil příjemným a svěžím humorem. Hlavní herci dokázali bavit a překvapilo mě jak sedla role Buscemimu, kterého znám spíše z vážnějších rolí. Film má šáblonovitý scénář a tudíž krom "kouzel" ničím nepřekvapí. Přes onu jednoduchost jsem se bavil a mohu označit film v některých momentech jako nadčasový. Závěrečný trik a jeho dovětek v titulcích je tečkou za pohodovou hodinou a půl. Za tu dobu jsem se vůbec nenudil a spíše mě mrzí, že zde není vytěžen více potenciál jaký toto téma má. ()

yeniczek

Nevyužitý potenciál. Absolutně.. Na 2* se to vyšplhá jen kvůli tomu, že Carrey hodně trefně předvádí Crisse Angela, kterého bytostně nesnáším a že je to občas docela sranda. Chtělo ubrat na mimóznosti Carellovo postavy. Vlastně na mimóznosti obou hlavních hrdinů. 5/10 ()

drake31

Čo sa stane keď sa v jednom filme stretnú esá ako Carell, Carrey, Arkin alebo Buscemi, a ešte k tomu to má dobrý námet, ktorý tkvie v boji medzi starou kúzelníckou gardou a novodobou generáciou kúzelníkov bez trikov ? Rozhodne sa nebude smiať a zabávať po celý čas. Uznávam pár úsmevných scén tam je, triky sú taktiež fajn (ten s vŕtačkou u mňa vyhral), ale okrem toho a Astonishing Olivie, tam vážne nebolo čo obdivovať. Z môjho pohľadu sa jedná o priemernú komédiu, ktorej prevarený scenár pádu na dno a späť na výslnie nudí až príliš, a tých niekoľko málo úsmevných momentov nespasí tú šeď. Veľká škoda. ()

Mishqo

Čakal som viac, ale ako jednorázová zábavka s fajn hercami a hudbou sa to stráviť dalo. Na môj vkus príliš málo vtipu, pretože som zvyknutý že Carell či Carrey dávajú mojej bránici vždy zabrať. ()

Pump

Totální hovadina u které se budete dobře bavit, protože to co předvádí Jim Carrey, Steve Carell a Steve Buscemi (váš obličej určitě rozmažeme :-D ) nemá obdoby :-D. Tahle všeho schopná partička určitě nespolupracuje a pokud ano, tak ne ideálně. Některé scény jsou skoro tak geniální jako show Andyho Kaufmana a myslím si, že to dokonce tak má být nebo minimálně Carreyho a Carella inspiroval. ()

Eleanor05

Co napsat? Moc to nefunguje ani jako komedie, ani jako film o kouzlech. Nerozesmálo mě to ani jednou a kouzelnická čísla jsou tak neproveditelná, že je udělali trikově bez vysvětlení, jak by mohla fungovat (až na závěrečné číslo). Hlavní postava je nejprve do sebe zahleděný frajírek a na konci SPOILER! se z něj stane méně do sebe zahleděný frajírek. KONEC SPOILERU Tomu říkám "překvapivé kouzlo". Je to tak na 1* a půl, ale přidám půl hvězdičky za Stevea Buscemiho... ()

Marrdaa

je třeba za 1 : nic od toho nečekat (dějová linie je sama o sobě asi tak na úrovni talk show) za 2 : znát Chrise Angela ( Jim Carrey ho paroduje naprosto famózně, takže sem se při každém jeho kousku řezal hlavou o poličku a sahal pro kapesník) za 3 : neznat Olivii Wilde (od teď už si jí totiž pamatovat budete) a za 4 : přetrpět hyperpřepudrovanýho Carella (je prostě hyperpřepudrovanej) ()

V.Silver

Není to nejlepší komedie na světě, ale já jsem se opravdu velice dobře bavil. Vtipné, správně ujeté, skvělí herci, na kterých bylo vidět, že si to užívají... prostě pecka! :) 75 % ()

R1CH1E

Vcelku smutné zklamání, ikdyž možná ne tak velké, jak jsem čekal. Tenhle film paradoxně skvěle funguje v komorní dramatické roivně, kdy jsem se skvěle ztotožnil s hlavním hrdinou, který si prochází pádem na hubu jen proto, aby se potom zvedl a všem ukázal, že jeho dny ještě neskončily, zatímco všechny pokusy o napětí a magickou jiskru jsou totálně zabité jak špatným natočením, tak tím, že diváka prostě nezaujmou. A to je u filmu o kouzelnících celkem problém. Co se obsazení týče, Jim Carrey tu hraje úplného dementa, což mu jindy šlo a pobavilo to, ale tady vás prostě jenom sere, Třináctka z House je tu ještě víc sexy než normálně a Steve Carrel si roli očividně užíval. To však nic nemění na tom, že je to vlastně naprosto zbytečný film, který si za pár dnů nebude nikdo pamatovat. ()

Guzo

O dost slabší než jsem čekal, ale i tak se pár dobrých vtípků našlo a jedná se o lehký nadprůměr. Na mě je tu málo Carreyho, a i když hraje (opět) blázna, nějak zaostává za svými dřívějšími rolemi - kde je ta dokonalá mimika z Bruce nebo Ace Ventury? Nejvýraznější tu pro mě byla Olivia Wilde, která prozářila snad každou scénu, a bohužel pro mě byla sympatičtější i vedlejší postava v podání Alana Arkina než samotný Carell. ()

Georgex

Od tria Carrel, Carrey a Buscemi jsem si sliboval velkou legraci, jelikož je stále řadím mezi výborné herce a úctyhodné komiky, kteří si ze sebe dokážou udělat legraci. Nicméně naplnění očekávání se nedostavilo a režisér Don Scradino dal fanouškům pouze tuctovou nudnou americkou "ne komedii", která se absolutně ničím neliší od podobných kouzelnických filmů, což je velká škoda, jelikož trailer sliboval výtečnou podívanou a upřímně řečeno, ta se dostavila pouze v traileru. Svůj podíl na tom mají otřesný scénář a špatně napsané nudné postavy Přesvědčivé nejsou bohužel ani herecké výkony, například Carrela bych za jeho výkon zavřel do prosklené bedny a nechal ho týden vyset na slunci v Las Vegas, jakožto trest za jeho nevtipný výkon. Lituji zejména Steva Buscemiho, který se do té role absolutně nehodil a bohužel to bylo celou dobu znát. Na druhé straně Jim Carrey i přes hloupý scénář a nesympatickou roli, ukázal, že stále umí zahrát postavy ve stylu Ace Ventury a na svůj věk vypadá velmi dobře. Tuto komedii nelze hodnotit jinak, než jako prozatímní největší zklamání letošního roku. Moje hodnocení 35%. ()

Hanzisko

Kdyby do filmu nebyl obsazen Jim Carrey, tak by celkové hodnocení bylo o poznání horší. Jim se snaží a je jedinou vtipnou postavou, ale herecké výkony, které předvádí Steve+Steve jsou opravdu otřesné a devalvují celý film. 45% ()

Luksa

Povětšinou nevtipné. Přitom ukázky a obsazení působily dojmem, že se může jednat o nástupce taškařic typu Zoolander nebo Vybíjená, ale je to jen trapná nuda. Nahlas jsem se zasmál jen jednou, to je na film s Jimem Carreym a Stevem Carellem málo. Americké komedie jsou, zdá se, v krizi, nepamatuji se kdy jsem naposledy viděl fakt dobrou. ()

ZinedineCR7

Carellovi som dával šancu za šancou, ale týmto je pre mňa definitívne herecký odpad. Buscemi mal príliš malú rolu(najmä po pri trápnom Carellovi) a Jim to sám cele nezachráni. Tak aspoň jedna z hereckých rozlúčok Gandolfiniho. ()

Hollohlaway

Kouzelnické prostředí by si zasloužilo víc než jen nudný scénář a Carellovu plastikovou komiku. Olivia Wilde je naštěstí zdobná, a cáklá role Jima Carreyho je originální, takže to trochu táhne nahoru. ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Ve světle nedostatečných tržeb Ligy spravedlnosti (655 milionů dolarů nestačí ani na výdělky Muže z oceli) se filmový vesmír od DC maličko překopává. Jeho řízení teď bude mít na starost Walter Hamada… (viac)

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)