Les Mystères de l'amour

Scenár:

Jean-Luc Azoulay

Kamera:

Guy Famechon

Hélène Rolles, Patrick Puydebat, Elsa Esnoult, Sébastien Roch, Macha Polikarpova, Cathy Andrieu, Philippe Vasseur, Laure Guibert, Tom Schacht (viac)

Tento seriál volně navazuje na své předchůdce Helena a její chlapci, Rozmary lásky a Les Vacances de l'amour. Nyní zachycuje život téže skupiny přátel již ve středním věku. Helena, Mikuláš, Lola, Benedikta, José a ostatní po letech opustili ostrov v Karibiku a opět se usadili v Paříži, kde před lety přátelství této nerozlučné party započalo a kdy coby studenti prožívali své první lásky. Již téměř dvě desetiletí uplynuly od doby, kdy se tito přátelé scházeli v kavárně U Alfréda a na zkouškách v garáži. Za ta léta se mnohé změnilo. Mikuláš se stal fotografem žijícím na člunu podél Seiny, Benedikta a José provozují malou restauraci a po odjezdu Johany do Texasu se ke svým přátelům přidal i Kristián, jenž dosud neopustil svůj celoživotní sen stát se hudební hvězdou. (Kri-kri)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (9)

Les Mystères de l'amour (2011)

Jednoznačně nejslabší seriál z tetralogie o partě Heleny, Mikuláše, Loly, Benedikty, Josého, Kristiána, Johany a mnohých dalších. Nebudu zde ze sebe dělat kdovíjakého znalce tohoto seriálu, viděl jsem jen pár epizod, ale i to málo mi stačilo k objektivnímu hodnocení. Navíc seriál se stále natáčí a čekat na definitivně poslední díl fakt nehodlám. Vyjádřím se nyní k těm pozitivním poznatkům. Pochopitelně návrat Johany a Kristiána je jedním z nich, třebaže Johana se tu tentokrát moc dlouho nezdrží. V 10. dílu 8. řady se dokonce vrátí i Katka, jedna z prvních postav seriálu Helena a její chlapci. Intrikánkou tohoto seriálu je Ingrid. O Josém si dlouho všichni mysleli, že zemřel, ale později se znovu objevil a vypadá to, že se dal dohromady s Katkou. Za další klad pokládám větší propojenost s postavami z Prvních polibků, i když milostný vztah Rogera Girarda s Annette je poněkud šokující. Taky mě docela překvapilo, že Aline, která v Rozmarech lásky Lole odvedla Sebastiána, v tomto seriálu měla poměr s Kristiánem. Cesty některých postav jsou až nevyzpytatelně propojeny, dokazuje to rovněž poměr Loly s ex-manželem Ariely (narkomanky z HeLG). No a to by z kladů a zvláštností bylo asi tak všechno. Co mi na seriálu vadí je velké množství nových postav a minimální návrat těch dávno zapomenutých (i když na svatbě Benedikty a Josého se objevil Sebastián). Taky se mi nelíbí, že Mikuláš a Helena nejsou spolu, Jeanne mi k němu stále nějak nesedí, ale je fakt, že pořád lepší, než když byl s tou sviní Ingrid. Neuškodilo by zredukovat hlavní postavy na polovinu, např. v 8. řadě jich je 15, v 9. 20 a v nejnovější čtrnácté dokonce 23, což je přece jen trochu moc. Přesto pod 3 * ani tentokrát nepůjdu, stále je tam plno původních postav a mnohem více romantiky, než v prvních třech řadách Les Vacances de l´amour. 55%. ()

Season 1 (2011) (S01)

Shlédl jsem celou první řadu a mám z ní docela rozporuplné pocity. Hned na začátku mě zklamala Benedikta románkem s bohémským malířem, jenž by věkově mohl být jejím synem. Nikdy dřív se takhle neuváženě nespustila. Josého mi tu bylo docela líto, jak hnusně se vůči němu zachovala. Zvlášť poté, co byl několikrát v přímém ohrožení života a dokonce postřelen, ho jako jediná z celé party ani nenavštívila v nemocnici. Absolutně zbytečná postava je Olga. K čemu tam taková osoba vůbec je? Mimo toho, že neustále loví chlapy nemá žádný vlastní příběh. Když už, tak mohli toho malíře Francka dát dohromady s ní. Na pár dílů se tu objeví dokonce Johana, i když Kristián má už nějakou dobu vztah a Angelou. Mimochodem, ten její šéf mi už od prvního dílu připadal jako totální slizoun a to jsem ještě netušil, jaký maniak se z něj následně vyklube. Navíc Kristiána chce za každou cenu od Angely odlákat intrikánská mrcha Ève Watson, která už dělala peklo dost lidem v Les Vacances de l'amour. Jeanne má opět docela akční příběh týkající se ukrývání před kolumbijskou mafií tašky s drogama v hodnotě šesti milionů euro, čímž ohrozí život nejen svůj, ale i Mikuláše, Josého, Jimmyho, Kristiána a dalších. Helena se objeví až v polovině řady a tentokrát zde má minimum vlastního příběhu. Ty její rozhovory s Philippem v kanceláři mě docela nudí. A aby tu těch intrikánek nebylo málo, je tu i Ingrid, které se dokonce podaří oblbnout Mikuláše, aby uvěřil, že s Ricardem v únosu Josého nejela. Lola se dá dohromady s Jimmym. Na rozjezd je to docela slušné, takže hodnotím průměrem 3 * a uvidím, čím mě překvapí další řady. 55% ()

Season 2 (2011) (S02)

Zatímco první řada měla spád a v každém dílu se dělo něco zajímavého, druhá řada se neskutečně vleče. Chápu, že sekty jsou vděčné téma, ale tentokrát se hlavní zápletka táhla celou řadu. Navíc chování postav je neskutečně idiotské. Všichni vědí, že v sousedství mají sektu maskující se za ekologickou farmu, do toho v okolí bez vysvětlení mizí ženy (nejprve sestra té holky, co se skrývala u nich v domě a pak Angela). Jimmy v noci slyší na polní cestě ženu volající o pomoc a nejsou schopni si to spojit dohromady. Kristián se spokojí s na první pohled pochybným rozchodem formou SMS, přitom Angela byla těsně před zmizením na cestě k němu. Rudy je taky pořádný vůl, když věří té bestii Ingrid ohledně náhlého zmizení Chrystale. Nemluvě o tom, jak snadno Ingrid dokázala zmanipulovat Philippa a i José jí vždy skočí na její průhlednou komedii. V této řadě se děje tolik intrik, únosů a manipulací, že se stala téměř nekoukatelnou. Vážně mě nebavilo skoro 20 dílů sledovat, jak ten guru ze sekty oblbuje a nafetovává chudáka Angelu (jako by si toho nevytrpěla už dost se svým šéfem), přitom nikdo ji nehledá a ani všechna ta podivná zmizení nenahlásili na policii. Čím dál víc mě rozčiluje Olga, v této řadě je ještě zbytečnější, než v předchozí. Vůbec nic nedělá, jen neustále loví chlapy a pak o svých avantýrách plká s Benediktou. Ještě že na začátku zmizel ten malíř Frack, vůbec mi k Benediktě nepasoval a stále jsem čekal, kdy se Bene vrátí k Josému, jenže místo toho si pustila do pelechu prvního chlapa, co se objevil v baru. Oproti první řadě je tato výrazně slabší, nudnější a s mnoha logickými chybami, proto tentokrát dám pouze 2 * a 40%. ()

Season 3 (2012) (S03)

Po slabé a nezáživné druhé řadě má třetí docela svižné tempo, spád a rozmanitý děj. Poprvé se objevuje Helenina nejmladší sestra Chloé, která přiletěla z Austrálie. Nejenže je závislá na drogách, ale pronásleduje ji banda překupníků s brilianty, které jim ukradla. Aby ji vypátrali unesou Helenu a jejich šéf ji bez jejího vědomí nadroguje. Kristián už není s Angelou, začne si románek s Fanny, která je, jak se později dozvíme, adoptivní dcerou Ariely, narkomanky, s níž za dob studentských let Kristián spal. Mám rád, když se v seriálech po dlouhé době připomínají dávno zapomenuté postavy, zvlášť v případě Ariely je to výjimečné, neboť se objevila pouze v deseti dílech Heleny a jejich chlapců. Angela je stále pod vlivem Ingrid, která ji nepřestává manipulovat a kvůli majetku ji nutí do svatby. Dokonce ji protiprávně umístí na psychiatrii, odkud ji naštěstí vysvobodí Jeanne, Rudy, Mikuláš a Helena. Líbí se mi, že už od minulé řady všichni zase bydlí v jednom velkém domě, tak jako kdysi. Ty společné sedánky u snídaně evokují atmosféru z Rozmarů lásky. Je dobře, že Benedikta a José se k sobě po delší rozluce vrátili a v posledním dílu mají svatbu, na které se po velmi dlouhé době objeví i Sebastián. Nelíbí se mi, že Lola začala vážný vztah s otcem Fanny a ex-manželem Ariely, připadá mi pro ni příliš starý. Stejně tak mi k Heleně nesedí zazobaný pracháč Peter Watson, mnohem radši bych ji viděl s Mikulášem. A zápletka ohledně autonehody Loly a následného potratu už je taky ohraná. Zato dějová linie s Kolumbijci a únosem Mikuláše a Ingrid je napínavá. Tato řada je oproti předchozí mnohem lepší, proto uděluji stejně jako té první 3 *. 55% ()

Season 4 (2013) (S04)

Tato čtvrtá řada je zatím jednoznačně nejlepší. Bohatý, všemožnými zápletkami naditý a svižný děj, emotivní, dramatické i humorné scény se střídají neskutečným tempem. Ingrid vydírající Petera skrze smyšlenou mrtvolu v jeho domě, Chloé pokračující v drogové závislosti a s tím spojená střelba na Josého, Ingrid organizující únos Jeanne, Lola a její románek s bratrancem Josého, náhlá smrt Antoina zrovna když s ním Chloé čeká dítě a plno dalších zápletek. Dokonce se tu objeví hned dva psychopatičtí maniaci, jimž se v obou případech do spárů dostane Fanny. Nejprve ji unese prodavač z obchodu s hračkami, jenž ji přinutí vydávat se za Sněhurku a zachrání ji Kristián s Mikulášem v přestrojení za trpaslíky. Podruhé ji unese Aline, Sebastiánova ex-manželka, která ho Lole odvedla v Rozmarech lásky. Kristián, aniž by věděl, kdo to je ji začne brousit, načež to s ní po provalení ukončí. Ona pak všem ztropí scénu, unese Fanny, drží ji v zajetí a vyhrožuje, že ji polije vitriolem. Velmi emotivní jsou díly 7-9, kdy je José na pokraji smrti a potřebuje transplantaci ledviny, kterou mu kvůli lásce k Mikulášovi daruje Ingrid. Dokonce padne zmínka i o Josého sestře Flo (objevila se v dílech 35-47 Rozmarů lásky). Co mě hodně pobavilo byla scéna, kdy je Lola s Frankem uvězněna ve skříni, hádky Ingrid s Olgou, která mi v této řadě už nevadí a mnohdy je i vtipná. Také je velmi zábavné, jak José špehuje Mikuláše s Helenou a později ostrou hádku Olgy s Ingrid. Zasmál jsem si i u scény, kdy se Walid, milenec Olgy před ní schovává a ujme se ho Eve. Zajímavá je i scéna z Alp, kdy chce Ingrid skokem z vrcholku hory spáchat sebevraždu a potěší i jednodílný návrat Johany na Ostrov Lásky a její opětovné shledání s Kristiánem. Závěr je obohacen o drama s domnělou smrtí Petera a intriky Jean-Paula ohledně dědictví. Tato řada se mi velmi líbí, proto uděluji 4 * a 70%. ()

Season 5 (2013) (S05)

Hned na začátku 5. řady se chystá svatba Heleny s Peterem Watsonem, na kterou z Austrálie dorazí Helenin otec Roger s Annette a k překvapení zejm. Heleny oznámí, že jsou do sebe zamilováni. Z Texasu přiletí i Johana, která si padne do oka s Loliným přítelem Johnem. Svatba se nakonec neuskuteční, překazí ji Audrey McAllisterová, jedna z bývalých milenek Petera, přímo během obřadu oznámí, že je s Peterem stále vdaná. A není to jediná novinka, kterou Audrey přináší. Tou zásadní je, že má s Mikulášem nemanželského čtrnáctiletého syna Nickyho. Tato zpráva nejvíce zasáhne Ingrid, která se rozhodne opět mstít. S pomocí Tonia nechá Aurey unést do bordelu v Caracasu, odkud uteče až na konci posledního dílu. V této řadě se mi nelíbí, že Benedikta se opět nechá unést sváděním a lichotkami mladého cucáka Toma a tajně se s ním schází. Jako by jí nestačila aféra s Frackem. Lola se rozhodne vyhledat Diegova otce Antonia, což vede k další akční zápletce s kolumbijskou mafií a únosu Jeanne. Ostatně zrovna díl, kdy Ricardo a jeho pomocníci drží v domě Fanny, Kristiána, Johna a nakonec i Mikuláše s Ingrid mi přijde hodně přitažený za vlasy, zvlášť scéna s Fanny získanou od Diega a Nickyho maketu pistole, s níž zneškodní Ricarda je dost nereálná. Také mi vadí, že Ingrid opět někoho nechá unést a ten blb Mikuláš i po tom všem co provedla i nadále věří jejím báchorkám. Co mě naopak velmi pobavilo byl díl, kdy se postupně všichni sešli na večeři v restauraci a nakonec se tam na tajné schůzce přede všemi objeví Lola s Yannem. V jiném dílu zas Lola zkouší s Johnem erotické hrátky ve skříni, kdy na pomoc musí přijít Fanny s Kristiánem. Tato řada obsahuje dva snové díly, které tu radši komentovat nebudu, zvlášť ten, co se zdá Benediktě je neskutečný masakr!:) Zaujala mě i krátká romance mezi Johanou a Johnem a pro jediný polibek schytá Johana od Loly pořádnou facku. V posledním dílu Chloé ukončí lesbický vztah s Emilií. Tato řada je sice o trochu slabší, než předchozí, ale i tak docela koukatelná, takže dávám lepší 3 * a 60%. ()

Season 6 (2014) (S06)

Šestá řada už je poněkud slabší. I když odmyslím naprosto zbytečný a vyloženě vycpávkový fantasy dvojdíl "Parallèlement votre", je tu plno dějových zvratů, které nedokážu pobrat. Tím zásadním je definitivní konec mezi Benediktou a Josém po dvacetiletém soužití. Benedikta ho podvede s mladým cucákem Tomem, načež José na to přijde, zbaví se mobilu a dokladů, auto shodí do řeky a zinscenuje svoji smrt. Několik týdnů jsou pak všichni přesvědčeni, že José zemřel, pouze Lola je udržuje v naději předtuchou, podle níž je naživu. Po delší době ho na Ostrově Lásky objeví Mikuláš poté, co tam přiletěl za těžce zraněnou Jeanne. José málem skoncoval se životem skokem z útesu, Mikuláš ho naštěstí zachránil. Silně mě nebavila neskutečně natahovaná zápletka s Audrey McAllisterovou, jež se sice zotavila ze střelby, kterou na ni zorganizovala Ingrid, ale pro změnu zas ztratila paměť, což je jak z té nejstupidnější telenovely. Její zápletka je vyřešena až v posledních dílech. Mikuláš je tu snad za ještě většího blba než dřív. To už je fakt nepochopitelné, jak bezmezně důvěřuje té bestii Ingrid a i když to ona nechala Audrey unést do bordelu v Caracasu a dvakrát se ji pokusila zabít, tak když ji pak pod nátlakem Jeanne, která se vše dozvěděla přivede za ostatními, všichni Ingrid děkují a málem by před ní i poklekli, že to ona "našla" Audrey. Pouze Olga se nesnížila ke glorifikaci "švýcarského sýra", jak ona Ingrid pojmenovává. Jedno z mála pozitiv této řady je příchod nové postavy v podobě mladé sympatické policistky Marie, která se seznámila s Mikulášem právě při pátrání po Josém. Helena začala pracovat v Peterově firmě a hned se do ní zabouchl Etienne, jeden z jeho zaměstnanců. Trochu mi vadí, že jej hraje Fabrice Josso, neboť v posledních dílech Heleny a jejich chlapců hrál bráchu Taxi, čímž se znemožnilo, aby se v budoucnu tato role vrátila. Naopak zajímavé je, že se na scéně objevuje Eric Fava, syn producenta Thomase Favy, s nímž měla Helenina parta dost problémů za dob studentských let. Na konci se dozvíme, že Peterův otec je ve skutečnosti Jean-Paul Lambert. Této řadě, která je prozatím druhou nejhorší uděluji velmi slabý průměr 3 * a 50%. ()

Season 7 (2014) (S07)

JLA měl tento seriál pojmenovat "Ingrid a její blbci" a tato řada měla nést podtitul "Kriminálka Paříž: Případ Watson". Přes 20 dílů se totiž řeší zápletka, v níž je Peter podezřelý z vraždy prostitutky a vyděračky Farah. A ačkoliv existují kamerové záznamy z místa činu, vyjdou najevo až v posledních minutách závěrečného dílu. Navíc jsou Peter a Jeanne vláčeni bulvárem pro pár polibků na pláži Ostrova Lásky. Co chvíli se někdo octne ve vazbě, ať už zmíněný Peter, Etienne, Jeanne za napadení Ingrid a dokonce i Helena za domnělou spoluúčast na vraždě. Všechno se vleče neskutečně pomalým tempem a i když většinu času všichni prodebatují po telefonu, když je potřeba nutně někoho sehnat, nikdy není dostupný. Třeba když zavřou Jeanne do vazby trvá celé tři díly, než se tato informace dostane k Marie. I v této řadě nechá Ingrid někoho unést, tentokrát Nickyho a jeho kamarádku. Už mi dost začíná vadit, jak jsou všichni absolutně nechápaví ohledně zločinných aktivit Ingrid. Zejména Mikuláš a José ji bezmezně důvěřují a vůbec jim nepřijde podezřelé její chování a tajné telefonáty. A těch pár lidí, kteří dobře vědí, čeho je schopna (Jeanne a Mylène) mlčí s ohledem na Ingridinu graviditu, přestože i ony jsou několikrát jejím přičiněním ohroženy na životě. Dokonce i po explozi auta, která málem zabije Mylène Jeanne Mikulášovi ani Marie nic neprozradí. Tohle zatajování skutečností mi už přijde hodně trapné. Ani Rudy se po zkušenosti s Crystal nepoučí a znovu se pokouší o štěstí s ženou lehkých mravů. Mylène se má naposledy objevit v deváté řadě, tudíž se nabízejí pouze dvě možnosti - buď ji Ingrid nechá zlikvidovat coby nepohodlného svědka svých zločinů a nebo Rudyho opustí, stejně jako v průběhu čtvrté řady Crystal. Z Loly se stává pokrytecká děvka, která opakovaně podvádí Johna s Antoniem, ale když John prožije malý flirt s její sestřenicí Gabriellou, ztropí mu žárlivou scénu a odejde od něj. Čím dál víc se z toho stává natahovaná kriminálka, než seriál o lásce a vztazích. Alespoň že Kristián dá po tlamě Ericovi Favovi, stejně jako před dvaceti lety jeho otci. I tentokrát je to na pomezí 2 a 3 hvězdiček. Přimhouřím oči a opět zaokrouhlím na slabé 3. 45% ()

Season 8 (2014) (S08)

Bohužel od osmé řady není seriál dostupný v ruštině, zřejmě ho na ruské TV po sedmé stopli, takže jsem osmou zběžně shlédl pouze v původním francouzském znění. A abych alespoň trochu pochopil souvislosti a dějové linie, musel jsem si je přečíst na stránce heleneetlesgarcons.wifeo.com. Po výbuchu Toniova sídla, který zorganizovala Ingrid Jeanne zmizela a nikdo netušil, kam se poděla. V posledním dílu sedmé řady to sice vypadalo, že manželství Benedikty a Josého se dá ještě zachránit, ovšem v osmé už se Bene zase tahá s tím mladým cucákem Tomem. A aby toho nebylo málo, začne si s ním dokonce i Katka, která se od 10. dílu po víc jak dvacetileté pauze vrátí do party. Vážně nechápu, proč JLA musel rázem z tolika žen udělat promiskuitní běhny tahající se s kdekým.:( A vrcholem všeho bylo, že z některých se zčistajasna staly i lesby. Už asi začaly docházet nápady. Audrey se vrátila paměť a hned toho využila, aby se pomstila Ingrid. Oplatila ji stejnou mincí, nechala ji unést do bordelu v Caracasu, i když po krátkém čase ji odtam vysvobodila a obě ženy se dohodly, že v jejich zájmu bude o celé situaci před ostatními pomlčet. Ještě před únosem Ingrid přijde o dítě, které čekala s Mikulášem, ten se čím dál víc sbližuje s policistkou Marie. Helena se provdá za Petera, jehož brzy poté sklátí infarkt. Líbilo se mi, jak Helena v návalu vzteku zaútočila na tu dotěrnou novinářku Karine Maisonovou. Fanny prožije krátký románek s Ericem Favou, ale po svém koncertu se vrátí ke Kristiánovi. Tato řada mě vyjma návratu Katky ničím nezaujala, naopak v ní končí mnohaletý vztah Benedikty s Josém, proto dávám pouze 2 *. 40% ()