Kri-kri

JLA měl tento seriál pojmenovat "Ingrid a její blbci" a tato řada měla nést podtitul "Kriminálka Paříž: Případ Watson". Přes 20 dílů se totiž řeší zápletka, v níž je Peter podezřelý z vraždy prostitutky a vyděračky Farah. A ačkoliv existují kamerové záznamy z místa činu, vyjdou najevo až v posledních minutách závěrečného dílu. Navíc jsou Peter a Jeanne vláčeni bulvárem pro pár polibků na pláži Ostrova Lásky. Co chvíli se někdo octne ve vazbě, ať už zmíněný Peter, Etienne, Jeanne za napadení Ingrid a dokonce i Helena za domnělou spoluúčast na vraždě. Všechno se vleče neskutečně pomalým tempem a i když většinu času všichni prodebatují po telefonu, když je potřeba nutně někoho sehnat, nikdy není dostupný. Třeba když zavřou Jeanne do vazby trvá celé tři díly, než se tato informace dostane k Marie. I v této řadě nechá Ingrid někoho unést, tentokrát Nickyho a jeho kamarádku. Už mi dost začíná vadit, jak jsou všichni absolutně nechápaví ohledně zločinných aktivit Ingrid. Zejména Mikuláš a José ji bezmezně důvěřují a vůbec jim nepřijde podezřelé její chování a tajné telefonáty. A těch pár lidí, kteří dobře vědí, čeho je schopna (Jeanne a Mylène) mlčí s ohledem na Ingridinu graviditu, přestože i ony jsou několikrát jejím přičiněním ohroženy na životě. Dokonce i po explozi auta, která málem zabije Mylène Jeanne Mikulášovi ani Marie nic neprozradí. Tohle zatajování skutečností mi už přijde hodně trapné. Ani Rudy se po zkušenosti s Crystal nepoučí a znovu se pokouší o štěstí s ženou lehkých mravů. Mylène se má naposledy objevit v deváté řadě, tudíž se nabízejí pouze dvě možnosti - buď ji Ingrid nechá zlikvidovat coby nepohodlného svědka svých zločinů a nebo Rudyho opustí, stejně jako v průběhu čtvrté řady Crystal. Z Loly se stává pokrytecká děvka, která opakovaně podvádí Johna s Antoniem, ale když John prožije malý flirt s její sestřenicí Gabriellou, ztropí mu žárlivou scénu a odejde od něj. Čím dál víc se z toho stává natahovaná kriminálka, než seriál o lásce a vztazích. Alespoň že Kristián dá po tlamě Ericovi Favovi, stejně jako před dvaceti lety jeho otci. I tentokrát je to na pomezí 2 a 3 hvězdiček. Přimhouřím oči a opět zaokrouhlím na slabé 3. 45% ()