Noe (Russell Crowe) v snoch stále častejšie prežíva znepokojivé obrazy smrtiacej záplavy sveta. Všetky podivné vízie a znamenia mu pomôže rozlúštiť múdry Matuzalem (Anthony Hopkins). Zem sa ocitla na okraji priepasti, kam ju zaviedla ľudská rasa. Najvyšší sa rozhodol pre úplne nový začiatok v podobe gigantickej potopy a pre obnovu ľudského druhu si vybral práve Noema a jeho početnú rodinu. A pretože Noe vie, že skaza príde s vodou, začne stavať archu - obriu loď, na ktorej by sa on aj jeho rodina zachránili. V priebehu stavby musí čeliť nielen nedostatku času, vlastným pochybnostiam, obavám svojich blízkych, ale aj otvorenej nenávisti súkmeňovcov v čele s krutým potomkom slávneho bratovraha Kaina (Ray Winstone). Okrem toho musí na palubu prizvať aj zástupcov všetkých živočíšnych druhov, aby na „novej“ Zemi mohol byť život úplný. Najväčšia katastrofa v dejinách planéty sa v tej chvíli začína... (TV JOJ)

draggo odpad!

Jeden z těch filmů, kde prostě nemohu a a ni nebudu hodnotit nějaký objektivní kvality typu herecký výkony, vizuální efekty atd. Tohle je tak neskutečně morálně zvrácená věc, že vedle toho Saw i se všemi svými mučidly vypadá jako neškodná pohádka pro malý děcka. Předem říkám, že se nehlásím a nikdy se nehlásil k žádnému náboženství a všechny ty Biblický příběhy mi byly spíše k smíchu. Tady mě ale smích přešel a změnil se nejprve v nevěřícné zírání a nakonec ve zlostí zkřivenou tvář a silnou chuť opustit kinosál. Noe se tímto filmem zařazuje mezi naprosto nejodpornější filmové postavy, někam mezi Vetřelce a Dolores Umbridgeovou (přičemž k oběma jmenovaným cítím daleko větší sympatie). Jestli skutečně křesťané tento příběh uznávají jako něco poučného, tak se tím jen potvrzuje že to není jen snůška blábolů pouštních pastevců, ale skutečně nebezpečná ideologie, která jde proti přirozenému morálnímu kodexu člověka. Když jsem viděl scény zoufalých lidí snažících se zachránit si holý život a Noea, který na to zareagoval odrecitováním nějakého biblického žvástu, doprovozeného zavřením bran jeho lodi, měl jsem tak neskutečný vztak, měl jsem neuvěřitelnou chuť ho chytit pod krkem a zavraždit ho co nejbrutálnějším způsobem, což se mi dlouho u filmu nestalo, kor u takového, kde se nejednalo o prvoplánově negativní postavu. Úplně mě děsí, že na to někde v USA přišli lidi, kteří si u téhle scény souhlasně pokyvovali hlavami a chválili v duchu Noea, jak odolal pokušení hříšníků nebo nějakou podobnou sračku. Připomnělo mi to velice silně jednu část ze závěru filmu 2012, kde shodou okolností byla scéna s podobným začátkem, kdy lidé běželi směrem k arše, která by jim zachránila život. jedna z postav ve snaze přesvědčit ostatní o tom, aby těmto lidem otevřeli brány, řekla jednu velmi důežitou větu: "V momentě, kdy přestaneme bojovat za ostatní, tak právě v tom momentě přestáváme být lidmi." Velitelé lodí nakonec svolili k otevření bran a ti lidé byli zachráněni, i když možná spáchali někdy v životě hřích nebo něco podobného. Zachránit je bylo rozhodnutí skrznaskrz lidské, zatímco nechat je všechny zemřít bylo rozhodnutí božské. Na základě toho říkám, že z hloubi duše pohrdám tímto "Bohem" i jeho pravidly, v mých očích není nikýmm jiným než sprostým vrahem. Odmítám v něj věřit, raději budu věřit v lidi. A v to, že oni nakonec dokážou udělat tu správnou věc bez ohledu na posvěcení nějakým vymyšleným staříkem na obláčku. /0% a odpad!/ ()

FFilipCZ

Očekával jsem trošku něco jiného. Méně dramatické, více dobrodrůža. Těšil jsem se, jak Noe bude budovat archu a jak "zachrání lidstvo", ale tady to bylo více o psychologii postav - především Noeho. Tak nějak mě ten film vůbec nevtáhl. A třešničku (shnilou) tomu navrch dala Emma Watson, na kterou jsem se těšil, ale celý dvě hodiny jsem sledoval, jak při každý příležitosti bulí. ()

Kryton

Ty si voda, co mě drží nad vodou!Má to být komedie, rodinné drama nebo biblické divadlo? Ty CGI epické scény jsou naprostou parodií všech těch Letopisů Narnie, Pánů prstenů a Hobitů. Rodinné drama si pak vycucalo scény jako z ulice nebo Pojišťovny štěstí. No a celá planeta je zase vykrádačka MAD MAXE. Korunu všemu tomu dává trailer, který lákal a stále láká na epicko-apokalyptické fantasy. Nebýt Russella Crowea a stále SEXY Jennifer Connelly, tak se to nedá dokoukat. Boží tragédie - na komedii tomu chybí 80s over the top. Je to až moc vážné! Hodnocení OST: Když vykradnete scény ze známých fantasy filmů, tak hudba dopadne stejně. 5/10 ()

baribal

A osmý den Bůh udělal duhu a bylo dobře. Fakt? Ne. Skoro všechno bylo špatně. Režiséři by se neměli nechávat točit filmy, kterými jsou fascinováni, na Noemovi je to dost vidět a ve výsledku je to jak nudná onanie Aronofskyho nad něčím, co ho od dětského věku poutá. Základ neúspěchu je však v budgetu, který dostal.. 120 milionů? No všichni máme Darrena rádi za to, jaké psycho filmy dokáže natočit za drobný peníz, od Requiem až po Labuť se mu vždy podařilo na výbornou. V Noemovi je psycho hlavní postavy maximálně v pozadí příběhu. Doufám, že se Paramount a ostatní hollywoodská studia poučí a příště na Darrena vystrčí zadek a prostředníček, bude to ku prospěchu všech. ()

maddy

Pretvárať klasické rozprávky (Snow White, Maleficent atď.) do veľkolepých fantasy ság je dnes moderné, preto bolo len otázkou času kedy dôjde rad aj na tú najklasickejšiu „rozprávkovú“ knižku všetkých čias. Biblia napodiv ponúka mnoho pútavých námetov pre súčasný Hollywood a Noemova archa je jedným z najvďačnejších/najznámejších (pokiaľ nepočítam Adama a Evu v rajskej záhrade, ale vo filme dôjde aj na to). Noe je tak veľmi ambicióznym projektom, kde sa však stretáva záujem štúdia natočiť ďalší veľkolepý blockbuster s umeleckou víziou artového režiséra o komornú story. Výsledkom je mierne nevyrovnaný film, ale po poriadku. Noe nie je vyslovene náboženským filmom, z Biblii čerpá len základný príbeh, ktorého sa síce musí striktne držať, ale inak sa mu akákoľvek náboženská agitka prekvapivo vyhla. V prvej polovici celkom efektne kombinuje fantasy s katastrofickým, post-apokalyptickým filmom a počas veľkolepej bitky kamenných obrov/padlých anjelov silne pripomenie aj najlepšie časy z Lord of the Rings: Two Towers, len z trocha haprujúcim vizuálom, kde do očí často udrie pomerne umelá triková stránka (prvotriedne spracovaná je asi len potopa). Prechod k veľkolepému fantasy zvládol Aronofsky podať na jednotku, vyhol sa akejkoľvek trápnosti, nedôveryhodnosti zobrazovaných momentov a celkovú mytológiu sa mu podarilo veľmi slušne zapracovať do pútavého fantasy sveta. Spomínaná bitka v cca 90. minúte a následne pútavo spracovaná potopa, kde aj napriek tomu, že divák vie ako to celé dopadne (samozrejme sa nalodí len Noe s rodinou a zvieratami, i keď ....) badať na maximum fungujúce napätie, sú však dve zásadné udalosti, ktoré zároveň predstavujú akýsi medzník, kde sa film láme zo žánru LotR-ovského fantasy do akéhosi psycho-thrilleru. A tu je hlavný kameň úrazu, nakoľko dané spojenie plnohodnotne nefunguje. Komorná poloha v záverečných 40 minútach by filmu sadla, keby sa až príliš neutápala v predvídateľných melodramatických momentoch, ktoré nakoniec aj tak vygradujú do štandardného, ničím neprekvapivého záveru (kde si síce pozornejší divák domyslí, že celé ľudstvo muselo podľa biblických textov vzniknúť v podstate z incestu, ale táto myšlienka napadne len nás úchylnejších). V úplnom závere tu v podstate čaká nekonfliktné rozriešenie na pomedzí všetkých klišé. Chýbajú tomu emotívne momenty (v podstate tu je len jeden krátky počas scény zatopenia ako ľudia kričia na skale, zmietie ich vlna, ale vyvolený Noe im nepomohol, lebo to je „božia vôľa“), viac rozpracované myšlienky, silnejšia dávka kontroverzie, ktorá sa priam ponúka. Chápem, že nikto zo zúčastnených si nechcel rozoštvať veriacich, ktorí by zase raz ďalší film bojkotovali, ale v tom prípade nerozumiem tej druhej komornej polovici po potope na arche, kde sa z Noeho stáva v podstate vyšinutý záporák. Fungovať to funguje, samostatne sú obe roviny v poriadku, len spoločne tá fantasy verzia a melodramatický psychologický thriller nevykazujú žiadnu spojitosť, respektíve minimálne sa Aronofskému nepodarilo dostatočne zdôvodniť a vykresliť daný prerod žánrov. Niečo podobné ide totiž len veľmi ťažko spojiť dohromady. Film tak paradoxne ako celok dosť hapruje, ale v jednotlivostiach je až prekvapivo súdržný. Má celú radu silných momentov, nebojí sa text zo Starého Zákona vyťažiť na maximum, pridať dostatok vlastných pútavých nápadov, ktoré nepôsobia vôbec vykonštruovane (kamenní obri), dokonca ani na sekundu z celých skutočne rozmerných 138 minút nenudí a celú túto zmes žánrov je pútavé sledovať, nakoľko miestami svojím vývojom prekvapuje. Avšak vo výsledku netvorí až tak súdržný celok ak bolo pôvodne zamýšľané. Nejde totiž ani o vyslovený jednoduchý „letný“ blockbuster - na ten má niekoľko silných myšlienok a silný biblický príbeh v jeho základoch, ale ani o nijako hlboký film - na ten sú tie myšlienky rozpracované len veľmi plytko a a až príliš doslovne. Napodiv film nepôsobí vôbec ani trápne, napriek netradičnému zmiešaniu Biblie s Pánom Prsteňov, už vôbec nie hlúpo alebo nezmyselne. Príliš nemoralizuje a aj celá tá náboženská, environmentálna a vegetariánska agitka (áno, všetko z toho tam je aj napriek tomu ako odstrašujúco to takto dohromady napísané vyznie) je nanajvýš znesiteľná. Len skrátka žiadnu z týchto atribút nespracováva do takej hĺbky, aby bol niečím viac. Všetko podáva zjednodušene, nekonfliktne – vegánske posolstvo je tesne na hrane banálnosti. Vznikla tak pomerne rutinná práca, kde si je Aronofsky napriek jeho predošlým psychologickým filmom (Black Swan, Requiem for Dream) istejší skôr v tej „akčnej“-fantasy prvej polovici. V tej záverečnej, kde sa k slovu dostáva to prečo sa celého projektu ujal, sa mu nedarí dostatočne zdôvodniť zmysel takto vystaveného príbehu. Plne uznávam, že spracovať biblický príbeh nie je vôbec ľahký oriešok a má to mnoho mantinelov, Darren Aronofsky sa s tým vysporiadal dobre, bez problémov zaujal aj zarytého ateistu akým som ja, takže za to má rozhodne veľké plus, ale celkovo to je veľmi rozporuplný zážitok a z mojej strany preto rozporuplné hodnotenie, kde by som občas tú “štvorku“ aj rád udelil, inokedy pri ďalšom uvažovaní nad filmom mi tá “trojka“ príde tak akurát a ani omylom viac. CELKOVO: 3,5* (7/10) = na to, že to je Aronofsky skôr sklamanie, na to že to je biblický blockbuster čo je pre mňa ako ateistu dostatočne zastrašujúce označenie však viac menej príjemné prekvapenie, ktoré úspešne naštve ako veriacich tak aj neveriacich. Veriacich za to, že z Noeho robí v druhej polovici vyšinutého psychopata a až tak verne sa nedrží biblickej predlohy; neveriacich zase preto, že sa až príliš drží tej biblickej predlohy a bojí sa odvážnejších, kontroverznejších zmien. Všetky len naznačí, ale hlbšie nerozpracuje. Russell Crowe sa snaží, rola mu priam dokonale sedí a tiahne na pleciach celý film, Emma Watson hlavne v závere dokazuje, že časy Hermiony sú dávno preč a je z nej skutočná herečka, poteší aj štandardne dobrá Jennifer Connely, jediný kto ma tu iritoval bol „Percy Jackson“, ale k tomu hercovi mám všeobecnú apatiu v každom filme, takže to neberiem ako zápor, len ako moje čisto osobné nesympatie, no vo výsledku mi po rozume chodí len jedno obyčajné, hovorové označenie: fajn film, len v tomto prípade je to „fajn“ málo a potenciál tu bol väčší, jeho nevyužitie je na ňom navyše badať dosť výrazne. PS: je možné, že v tomto prípade bude moje hodnotenie oscilovať zo 4* na 3* každý pol rok, resp. s každým ďalším pozretím. () (menej) (viac)

agentmiky

Já si osobně myslím,že mnou udělené tři hvězdy jsou adekvátní,což ale neznamená,že by se mi film nelíbil.Film byl celkem dobrý,příběh byl podle mě trochu domyšlený,aby do sebe zapadl dobře.Russell Crowe obstál v roli Noeho na jedničku,ale ostatní herci už nic moc(ještě Jennifer Connelly zahrále velmi dobře svoji roli).Zápletka byla docela zajímavá,ale něco tomu filmu chybělo,aby se z něho stal velkofilm pro rok 2014.Pak mě zaujaly efekty,které byly skvěle vytvořené,a to zejména když se přibližovala vlna.Trochu mě znepokojilo,že některá zvířata byla udělaná počítačem,ale to se ani nemůžu v dnešní době divit.Hodnocení:70%,lepší tři hvězdy. ()

VojinRyan

Mám z toho zmiešané pocity. Na jednu stranu sa snažia o epické rozprávanie príbehu a na druhú stranu sa snažia vytvoriť blockbuster neuveriteľnými efektami. A to mi celkom kazilo dojem v závere. Celkom ma zarazili aj kamene vyzerajúce ako transformers s celkom mizernými efektami. Oproti tým ostatným, pri ktorých kamera panoramaticky chodí rôznymi časťami prírody. To je asi najkrajšie na filme. Russell Crowe výborný ako vždy a musím povedať, že zatiaľ najlepší výkon Emmy od čias Harryho Pottera. Niektoré časti filmu dobré, niektoré zase pôsobia dosť zvláštne. Ale celkový dojem z filmu hodnotím kladne. 69% - 3*. ()

NinonL odpad!

Zajímalo mě hlavně zpracování biblických textů a nastal první šok. Udělat z Lucifera (padlého anděla) hrdinu, to chce hodně dekadence. Příběh se mi od počátku nelíbil, příliš mi připomínal počítačovou hru a já čekala seriózní film. Učinila jsem několik pokusů o shlédnutí, ale žádný nebyl úspěšný. To znamená, ani jednou jsem tu slátaninu nevydržela dokoukat. Takže sorry, Mr. Aronofsky, vaše filmy jsou pro jiné diváky. ()

SaNcHeZ_cz

Darrenovi Aronofskemu se jeho biblický výlet na Island moc nepovedl. Očekávaný velkofilm se totiž docela rychle přetavil ve velmi mrzkou fantasy, která nabízí kromě náboženské propagandy pouze mizerné digitální triky, slabý scénář, nevyrovnané herecké výkony a těžké sebevykrádání páně Clinta Mansella. Zároveň se také jedná o film, který si podruhé dá opravdu málokdo. Bible, nebible. [40%] ()

Z0oMb3E

Ako videl oného, Noeho, Zombik? Takto: Špinavý schyzofrenický praekoterorista núti svoju rodinu ohlodávať lišajníky zo šutrov namiesto toho, aby hodil na gril poriadny kus mäsa. So svojou stále píchateľnou ženou naprcal troch synov a žije s nimi v jurte niekde na samote, pretože výrazne homosexuálna konzumná spoločnosti mu nedovolí začleniť sa. Jednak že sa stará o svoj hairstyle a tiež že je výrazný heterák. Odvrhnutý spoločnosťou a frustrovaný nadržaným kecami svojich synov sa uchýli k freudovskému volaniu o pomoc. Skamaráti sa s kráčajúcimi kremeňmi a začne uprostred lesa budovať archu. Podporovaný svojím dedom, ktorý žije roky bez ľudského kontaktu v jaskyni na kopci, svoj projekt nakoniec dokončí a začne do archy zhromažďovať zvery v pároch. Skúste v takomto cvokhause halucinogénnym flashom konkurovať pojmami "genofond" či "príbuzenské kríženie". Tým, že zozbieral do úschovy zrejme jedinú potravu z okolia, nasral homokapitalistov, ktorí po tom, ako skonzumovali majiteľky fuj-fuj vagín, začali sa dožadovať ďalších porcií big mac-ov. Utvorili pekný rad pred Noeho špajzom. Niekoľkí na glutamane závislí jedinci sa začali predbiehať, a tak sa spustila mela. Keď už na skľudnenie davu nestačila security služba, bolo nutné použiť vodné delá. Trochu sa to vymklo a vytopila sa celá prevádzka. Pri čakaní, kým to trochu oschne, zožrali sa jednorožci, dinosauri a australopitekovia, a preto o nich nikdy žiadny kresťan nič nepočul. ()

-Ravee-

Aronofsky dostal do rukou prachy na drahé hračky, se kterýma začal nespoutaně dovádět, jeho styl se díky tomu pod tlakem velkoprodukce totálně zlomil a ve výsledku předložil adaptaci Bible jako akčního komiksu pro tupce a primitivy. Za mě špatný.. ()

MartinezZ

Darrene, ty tatare co to děláš....?! Vizuálně zajímavé, ale na hlavu opakovaně převracené. Nejsem odborník na Bibli, takže těžko říct, jestli se v té knížce skutečně vyskytují "Kamenožrouti" coby padlí andělé, ale ty masové bitky mezi Kamenožrouty a lidmi byly v tohmle snímku WTF vrcholem. Pak se do toho naprděl Ray, Noemu hráblo... tý jo, to byla ale pitomost, vizuálně a hudebně hezká, ale pitomost. Divný mix non-scifi fantasy Chronicles of Riddick a Hanksovy budoucnosti z Cloud Atlas. Darren to s těmi svými filmy poslední dobou tedy neválí :( ~~~ PS: Ne, Metuzaléme, Stvořitel fakt neposlal Noeho dát si s tebou "cup of tea", protože, ty vole, tenhle výraz ještě pěkně dlouho nikdo znát nebude! ~ PPS: Zajímavé komentáře: Verbal, lasonic, Pokeball a Listyx. ()

Wysch

Totální pecka. Vážně. Nejsem pokřtěnej, nevyznávám katolický ritus. V Boha věřím. Takže tak na začátek. Bibli nemám na nočním stolku (nemám noční stolek), ale v knihovně ji mám a občas si listuju Starým zákonem, protože je v něm celá řada skvělých podobenství. "Vejdiž ty i všecka čeleď tvá do korábu, nebť jsem tě viděl spravedlivého před sebou v národu tamto." Takže proto přijde v úvodu snímku i v jeho závěru to strašlivý dilema. Jenže tadyhle ve filmu Bůh s Noem nemluví, on mu jen posílá vize, který by klidně mohly bejt výsledkem toho kouře, kterým Noe a jeho čeleď uspává všechnu tu sběř v lodi. Leč v Bibli je psáno, ve filmu je hráno. Zatímco společně s Noem a jeho ženou a jeho syny nastoupily do lodě i ženy jeho synů, ve filmu šuká jen nejstarší Šém (nebo Šem nebo Shem, nebo jakou verzi Bible zrovna máte v ruce), a to zrovna Hermionu (no Lermanovi aka Hamovi aka Chámovi - podle toho, jakou Bibli máte v ruce - to nezávidím, když on už ji balil v tom filmu Perks of being... [český překlad je tam fascinující]). V Bibli nejsou ti padlí andělé aka chodící skály, a už vůbec tam není ten Ray Winstone, ale tak budiž. Pro mě je filmovej Noe strašná pecka ne proto, že to odpovídá "předloze" (jen spíš námětem než čímkoliv jiným), pro mě je Noe totální peckovina proto, že v sobě hromadí celou řadu podobenství a dilemat ze Starýho zákona, že vlastně sám o sobě cucá z celého Starého zákona. Ke všemu film potopou nekončí, naopak tam začíná druhá strana filmu - psychologizující thriller (byť jednání některých postav, viď, Cháme aka Šunko, je nějaký divný [věřím, že režisérský sestřih by to vykreslil líp] a vůbec celej ten souboj o hadí kůži je nějakej jaksi navíc [Ray mohl v klidu umřít při tý potopě a nic by se nestalo]) a sociální drama a hlavně tak nějak povrchně se dotýká dalších a dalších témat. Ale překvapivě scéna, kdy se Russel (teda Noe) ožere vínem a Šém s Jáfetem ho přikryjí tou dekou... no tak ta odpovídá předloze, až teda na to, že Chám (Ham) by v ní vůbec neměl figurovat. Ale Chám, z jehož krve vzešel Kanaan a Chus a z Chuse vzešel Nimrod, a to byl počátek Babylonu, se tedy jen vydává do světa, a tak by se také dalo z jeho příběhu spojovat k dalším biblickým podobenstvím... a tak jsem se tu nakonec rozepsal tak, až to není vůbec poznat. Co jsem to chtěl říct. Že Noe je pecka. Předloze nevěrný, dává jí příchuť fantasy, ale přitom po celé délce vyobrazující příběhy z celého Starého zákona. A proto mě tak bavil. Škoda, že jsem ho zpirátil :( ()

zlabus

Plný počet za kterým si zatím nestojím úplně stoprocentně. Vizuálně naprosto podmanivé a obsahově opravdu hodně hodně výživné. Budu si to potřebovat ještě hodně ujasnit. Ale prozatím ten plný určitě ponechám, minimálně částečně na protest místním 60%. ()

Feek92

(Kdo neví, kdo je Noe, tak asi spoiler) Jako první půlka fakt divná. Nic extra. Občas ta klasika co známe z ostatních filmů (opuštěná země, kde malé kmeny loví kořist). Ale když On dal znamení spravedlivému Noemovi, tak začala party. Stavba archy jak z Božského Evana, boje jak z Pána prstenů... To nejlepší však přišlo v poslední třetině filmu, kdy konečně začne jít více o příběh, než o prostředí, které je na druhou stranu po celou dobu filmu úžasné. 75% ()

javak810i

Debatě o tom, jestli by měl tento film ve společnosti, kde není 90% lidí ateistů, vyšší hodnocení, se raději vyhnu. Ostatně máme zde příklady jiných, biblickou tématikou se zabývajících snímků, které se tu pyšní rudými čísly. Takže kde se stala chyba? V Aronofskyho přechodu do světa blockbusterů to myslím nebude. Tvůrci se s nekřesťansky vysokým rozpočtem vypořádali dobře a na filmu je to vidět. Nejen u hojně použitého (a dobře vypadajícího) CGI, ale i u ostatních produkčních hodnot, včetně epické Mansellovy hudby. Snad jen více známých tváří se mohlo zaplatit, ovšem Crowe s Hopkinsem a přehrávající Jennifer Connelly bohatě stačí. Co mi na filmu asi nejvíc vadilo, je něco, co bych popsal jako strach tvůrců z toho, že držení se pouze své biblické předlohy nebude filmu stačit. A tak se rozhodli přidat pár věcí, které bohužel z velké části do filmu nesedly a působily trochu divně. Ať už se jedná o dvanáct obrů-golemů-strážců, namixovanou Darwinovu evoluci do šestidenního tvoření světa, nebo nadbytečnou dějovou linku na lodi ke konci filmu. I já, jakožto nevěřící, jsem občas kroutil hlavou, co to ten Aronofsky sakra dělá. Ale i přes to všechno to byla alespoň vizuálně potěšující podívaná, která i přes svých úctyhodných 138 minut moc nenudila. Dávám 3* ()

Praxis

Epicky ztvárněná nuda zabalená v pozlátku od Aronovskyho. Jeho rukopis je vidět nejlépe v závěrečné půlhodině. Crowe a Watson vynikající. Kamera super, jen mě to kdovíjak nebralo. 60% ()

CBD

Natočit biblický epos jako postapokalyptickou fantasy a neztratit u toho tvář dokáže pravděpodobně jen Darren Aronofsky. ()

Lukrecie

Toto téma si jistě zasloužilo zpracování a i přes to, že by se mu dalo mnohé vytknout, se mi pojetí celkem líbilo. Kvituju s potěšením postupnou gradaci filmu. Nejprve jsem si říkala, co chtějí v té druhé hodině filmu hrát, ale fakt milé překvapení. Výkonem mě velice potěšila Jennifer Connelly především v druhé části.Důl. pozn.: V ofiko verzi je utnutý konec, nevím proč. Podívejte, jak má opravdu končit: http://www.overlord-web.cz/?page=detail&section=articles&id=50&CMNTS=1#cmntstag ()

Soundtrack

Upřímně lepší, než jsem čekal.. Vypadalo to dost pěkně, takový Jack the Giant Slayer by mohl závidět. Nicméně jsem asi hloupý, ale žádného přesahu jsem si nevšiml. Pár nesmyslných hysterických scén jsem musel přetočit, jinak bych tomu snad napálil odpad. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (viac)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)