Americký televízny film je voľnou a miestami trochu neobvyklou adaptáciou slávneho biblického príbehu o zničení hriešnych miest Sodomy a Gomory, o potope a mužovi menom Noe. Ten je síce obyčajným robotníkom, ale jedného dňa počuje Boha, ktorý pre neho má osobitnú úlohu. Bol totiž jediným poctivým človekom, ktorého Boh našiel medzi hriešnym obyvateľstvom pyšných miest Sodomy a Gomory a preto práve jeho varoval, keď sa rozhodol vyčistiť hriešne mestá a poveril úlohou nájsť ďalšieho poctivca. Lenže Noe ich medzi susedmi príliš nenašiel a tak varoval aspoň Lota a jeho ženu Sarah. Boh im povedal, aby šli, oni šli a za chrbtom počuli desivé zvuky skazy oboch miest, na ktoré Boh zoslal ohnivé gule ... (TV Markíza)

Kariya

První film, resp. část je celkem dobrou podívanou, která se sleduje naprosto v pohodě. Ale ta druhá, to je jen nastavování minut, desítek minut naprosto nudných a zbytečných. Jednoduše mletí z posledního. Spolu s archou, co se po tak dlouhém a vyčerpávajícím kroužením v ničem kolem ničeho s vypětím všech sil zastavila na pevnině, jakoby se i dotočily všechny rezavé rozvrzané kamery a dosvítily reflektory a štáb jakoby jen s obrovským oddychem dopadl na zem a řekl si: ,,Uff, konečně to máme za sebou." Tak nějak ten konec nedopal jak asi měl....65% ()

Movie Gourmet

V podstatě to není nic zas tak kvalitního, také se jedná o TV film, ale v paměti mi to uvízlo, zvláště ta část filmu, kde tráví Noe se svými bližními a zbytkem zvířat světa dlouhé dni na širém oceánu. Pro udělání si přehledu na téma biblické potopy, která byla ne jednou zfilmována doporučuji ke skouknutí. Verdikt: 2-3* a 60 - 70 %. ()

Djkoma

Přes kvalitní obsazení a docela slušné televizní vzezření je Noemova archa už od první myšlenky slabý film. Už jen tato skoro až báje o zničení Sodomy a Gomory a vybudování věřícího Noeho obrovskou archu je nejen příliš neuvěřitelný, ale také nepravděpodobný. Překvapí herci jako Jon Voight, F. Murray Abraham, James Coburn a další svým propůjčením jmen a hereckých výkonů. Všichni vcelku slušně hrají, i když to lepší si určitě nechávají na plátno, které znamená (peníze a) svět. Slušná televizní produkce, která ve chvíli kdy si ukousne kus Bible mizí v podprůměru. ()

Austen odpad!

Tak toto je bezesporu to nejhorší, co jsem viděla v žánru - zkoušíme adaptovat Bibli. Myslím, že film buď překvapí nebo urazí toho, kdo příběh o potopě četl a uvědomuje si i časový rozestup mezi touto událostí a zničením Sodomy a Gomory. Připadalo mi to jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Joooo, potopa není dost dramatická, potřebujeme tam víc figur. Noe a jeho rodina - no to není dost. Tak tam šoupneme - no třeba Lota - a dáme tam "a la pirátskou" scénku na rozbouřených vodách. Doufám, že si na základě této podívané někdo neodškrtne to, že už znalosti Starého zákona má v malíku, viděl přece tu show s Woightem. Bylo to i formálně ubohé. Odfláknuté. Nedokážu pochopit, že se dneska točí TV-filmy, které se snaží vypadat velkolepě, ale odfláknutost leze všemi dírami. Prostě tato archa by šla ke dnu. K tomu mému šla hned. ()

elle odpad!

Otřesný blábol, který sice má mezi herci známé i dobré herce, ale naprosto postrádá jakýkoliv smysl vzhledem k předloze. Zde máme slepené postavy z různých biblických příběhů (potopa a Sodoma Gomora), ale o to ani nejde - výsledkem této kaše od pejska a kočičky je trikově slabá dobrodružná férie a la Vodní svět Kevina Costnera. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Austrálii a tiež v americkom Texase. (MikaelSVK)
  • Noe a Lot podľa Biblie nemajú medzi sebou nič spoločné. Jeden z Noemových synov - Set bol praotcom Abraháma a Abrahám bol strýkom Lota. Medzi nimi je niekoľkogeneračný rozdiel. Rovnako ako medzi zničením Sodomy a Gomory a potopou sveta. (ambrobene)