Sedmnáct let po krvavém řádění brutálního vraha se noční můra vrací. Psychopatické monstrum, které se policii nikdy nepodařilo dopadnout, je brutálnější než legendární Jack Rozparovač a nevyzpytatelnější než aprílové počasí. Po jeho stopách vyráží penzionovaný komisař Moretti, který je tentokrát odhodlán bestii v lidské podobě nenechat uniknout. Motiv, jak se zdá, neexistuje. Je tomu však skutečně tak? (FILMag)

GlamourCat

Průměrný horor, s trošku trapným koncem, plný hororových klišé, nic nepřekvapí, nic nezaujme. Všechno je přehnané (těch vražd už je tolik, že už se to jen přechází mlčením), je moc, několik scén je stejných a nevynalézavých, nudných (koberec v budově baletu) a jediný, kdo film trošku zachraňuje je Max von Sydow. ()

radagast

Nazov Sleepless sa k filmu moc nehodi, pretoze som u neho zaspal, a to sa mi stava skutocne len vynimocne! Film samotny som dopozeral az na niekolky krat, skratka je nudny a plny nelogickych chyb. ()

10Domik10

Celkom zaujímavý dej, aj keď s občas nepochopiteľnými prvkami a nadmerne tlačenou brutalitou ale hlavne, že sa človek nenudí. Takže pohodový film na večer, v ktorom nie je nič zábavnejšie na práci. ()

1985lula

Po Draculovi 3D druhý najhorší Argentov film. Zápletka ako z nemeckého krimi seriálu. U gialla mám rada to, že do poslednej chvile nevieme kto je vrah, tu bol vrah vďaka jednej scéne ľahko predvídateľný. Za povšimnutie ale určite stojí hudba, ktorú má na starosti Goblin, ten to zachránil od odpadu. ()

Cortesz

Mnoho zkušeností s tzv. mistrem žánru Dario Argento nemám, pouze jsem měl možnost vidět Armádu démonů:Matku slz, což byla naprosto příšerná oplzlost, která měla hororovej maximálně název. A zde ? No měl jsem sto chutí to vypnout hned po 15 minutách,nebýt bráchy, kterej na to koukal se mnou tak to vypnu a dávám odpad. S hororem to má společného hodně málo, spíše je to detektivní thriller, kterej má celkem ubohou slepenou zápletku, s hodně ubohými hereckými výkony, což by ještě ušlo, ale co mě zde iritovalo, byly ty naprosto nesmyslné, nelogické dialogy, nelogické vyřešení těch vražd to bylo také něco a dementní chování všech zůčastněných v jakkékoliv situaci. Sorry, ale podle mě je Argento břídil, kterej možná natočit horor umí, ale měl by se držet jen režie a psaní scénářů by měl nechat na odbornících, kteří to umí. ()

uodevr

Je k nevíře, jakou mají dneska distributoři drzost oškatulkovávat podprůměrné detektivky jako horrory. Jo, sem tam někoho obcákají kečupem a zafrajeří s neskutečně trapnými maskami, a tím to plus mínus končí. Zbytek filmu je nuda k uzoufání s neuvěřitelně komickým koncem (pro představu, končí to asi takovým stylem, jakým kdysi na Nově končívala Stephanie, pokud mě pamět nešálí.) Argento byl za svůj život párkrát osvícen (nebo byla Suspiria prostě náhoda), ale jinak bych se ho neostýchal označit za italskou obdobu Uwe Bolla. ()

Pitryx odpad!

Táhnoucí se kriminálka. Nic víc a nic méně. Sklerotický vyšetřovatel a kluk, no to je dvojka jak noha. Jediné, co se snažilo udržet mou pozornost, byly scény vražd, hrající si na gore. Maskéři se při nich moc neukázali, scénář jim to prostě nedovolil. Takže zdařilých efektů dohromady půl minutky možná jedna celá. U mě to propadlo takže hodnocení je tak kolem 10%. ()

Pokryvac

Argento ukazuje, že žáner giallo ešte nezomrel. Žiaľ, vizuálne orgie známe z jeho starších kúskov sa nekonajú a až na pár explicitne zobrazených vrážd je tempo filmu skôr pokojné. Poteší Max von Sydow v hlavnej úlohe vyšetrovateľa vo výslužbe, vďaka ktorému u mňa film stúpol na úrovni a nedovolil by som si teda v tomto prípade hovoriť o vyložene podradnej kriminálke. Samozrejme nejedná sa o žiadne prevratné dielo a to zrejme ani v kinematografii samotného Argenta, ale fanúšikovia ocenia majstrov návrat ku koreňom a predovšetkým zachovanie hlavných pravidiel podžánra. Ja myslím, že film aj napriek svojej dĺžke nenudí a záverečné odhalenie je celkom mrazivé - a presne tak to má byť. ()

Cechyno4

Na začátku mě zaujala dobrá atmosféra v noci, ve vlaku. Poté je tu pár drsnějších scén, po většinu filmu se film ale ubírá kriminálním směrem. A divák tak sleduje spíše drsnější kriminálku. I proto "jen" dvě hvězdy. ()

Elessar.

Na jednej strane je tu skvelá Goblinia hudba, ktorá tu i tam pripomína Nekonečný príbeh (aspoň mne) no proste... Je to film Daria Argenta po roku 2000 a to znamená, že je to proste trochu slabé. Ale aspoň to dobre vyzerá v rámci možností. Videné s českým dabingom nejaký rip z televízie no. ()

pirate

Prvních deset minut zaujalo, dalších dvacet strašně nudilo a od té doby to šlo zase k lepšímu. Slušná kriminálka s perfektním rozuzlením, ovšem měli to trochu "zvýraznit" od začátku, aby to pak bylo celé dobré. ()

J. K. Lister

Jak bývá ve stylu Daria Argenta, v jeho filmech se vyskytuje hodně drastické brutality, ale na rozdíl od jiných filmů má taky hloubku, obzvláště závěr. Od začátku až dokonce jste neměli žádné ponětí, kdo je vrah a takové příběhy se mi líbí. A ačkoliv zde netečou celé potoky krve, film se mi do určité míry líbil. ()

rain_dog

Non ho sonno je označovaný ako návrat Daria Argenta ku giallo thrilleru, najmä ku klasike Deep Red. Škoda, že sa jedná a comeback nie úplne vydarený.Film má fantastický rozjazd, úvodná dvadsaťminútová hra na mačku a myš vo vlaku je dychberúca a navnadí na ďalší vývoj udalostí. Bohužiaľ potom prichádza zvolnenie tempa, na vine je najmä ťažkopádny scenár, ktorý má veľa hluchých miest. Argento si vynucuje pozornosť diváka obzvlášť brutálnymi vraždami a našťastie je tu ešte výborný Max Von Sydow. Už iba jedna sekvencia sa môže kvalitatívne rovnať naháňačke vo vlaku a tou je vražda v divadle – „long carpet shot“ doprevádzaný kongeniálnou hudbou kapely Goblin. Vadí mi vizuálna stránka filmu - vyzerá ako nemecká televízna kriminálka, hoci za kamerou stál kameraman, s ktorým Argento spolupracoval myslím už na Dese v opere. ()

nauru

Viděl jsem už lepší filmy od něj. Ale i tak povedený film, opět dobře zvolená hudba, trocku krve, jak jsme od něk zvyklí. A samozřejmě nečekané rozuzlení. ()

Rattlanake

Moc italské filmy nesleduji a nemám je moc rád, ale myslím, že tato italská kriminálka se povedla a patří k lepším televizním filmům. Od začátku je to docela napínavé a divák se nenudí. Díky tomu, že tam hraje Max von Sydow, tak stál určitě film více peněz, ale jeho obsazení bylo potřeba. Režisér Argento jeden z lepších jeho filmů. ()