Fate/Zero

• USA Fate/Zero
Japonsko, (2011–2012), 10 h 50 min (Minutáž: 25–50 min)

O tajemný svatý grál, který svému držiteli přináší zázračné vlastnosti, svedli už tři bitvy bez jasného výsledku. A teď chystají čtvrtou. (Netflix)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Fate/Zero (2011)

No vzhledem k tomu, že Zero je rozdělený na dvě série, tak to člověk nemůže hodnotit v plným měřítku a tudíž se v hodnocení prvků musí uskromnit. To tomu ovšem neubírá na kráse. Těžko říct, co je lepší, zda si pustit první tohle (vzhledem k tomu, že se jedná o události, který byly před předchozím seriálem, ale je to natočený později) nebo "předchozí" sérii. Každopádně já viděl nejprve tu dřívější a pak tohle. Možná bych řekl, že díky tomu jsem si mohl užívat už první minuty prvního dílu užívat naplno, kdy napětí a očekávání stoupala čím dál výše (na druhou stranu zase znám pár střípků, které se tu mají stát a tudíž vím dopředu, jak některé věci dopadnou). Člověk si postupně doplňuje chybějící informace a pozadí z předchozí série. Navíc napětí se tu udržuje díl od dílu pořád na vysoké úrovni, takže člověk doslova hltá díl za dílem. Navíc tu udělali spoustu změn a to k lepšímu - souboje parádní, animace suprová, hudba dokonalá, vyspělost maximální, promyšlenost vysoká. Především ony strategické prvky a pikle jsou tu úžasné + ještě větší snaha o určitý čestný rytířský kodex. Skoro všichni pomocníci vystihují své pány. Nejvíc jsem byl unesenej asi z Ridera a naprosto jsem nestíhal pak to šílenství Castera. Samozřejmě je také velkým plusem to, že se dozvídáme postupně pozadí každého z účastníků. ()

Season 2 (2012) (S02)

To co jsem napsal k první sérii, se hodí i k této druhé. Akorát musím přidat navíc komentář, že tahle část byla přece jenom více dramtičtější. Navíc člověk, co znal informace ze Stay Night, tak zjistil, že vše tam ukázané nebylo úplně tak, jak se zdálo a že vše mělo svojí druhou stranu mince. Samozřejmě se tu i ukázala v silném podání i ona etická část. Jediný co mi tam chybí je info, jak vlastně zemřel pak Kiritsugu a co se stalo se Sakurou. ()