Fate/Zero

• USA Fate/Zero
Japonsko, (2011–2012), 10 h 50 min (Minutáž: 25–50 min)

O tajemný svatý grál, který svému držiteli přináší zázračné vlastnosti, svedli už tři bitvy bez jasného výsledku. A teď chystají čtvrtou. (Netflix)

Recenzie používateľa Naslund k tomuto seriálu (2)

Fate/Zero (2011)

Dvě třetiny je to fakt nářez, pak to jde před koncem série lehce dolů, ale snad to je jen příprava na velké finále v druhé sérii. Za nářez beru i začátek, kde je to taková větší nalejvárna informací, co může být pro někoho docela únavný, ale pro znalce sequelu příjemným opakováním toho, co se pracně naučili už předtím. Navíc se hned začíná intrikařit, a to tentokrát hned na velmi vysoké úrovni. Zapojují se nejen magie a hrdinové, ale i moderní technologie, které tomu dodává tu pravou šťávu. Pak se objeví Alexander. Nejvíc cool postava v dějinách filmu a dost možná i světa. Po tomhle seriálu určitě :-) ()

Season 2 (2012) (S02)

To co bylo skvělé v první řadě, je tady prakticky pořád a na žádné slabé místo si nevzpomínám... jenom na ty fantastické, jako jsou boje Kiritsuga, rozhovory Alexandra a Gilgameshe a experiment s nesmrtelností. Hrozně se mi taky líbí model, kdy každá rodina má svůj určitý druh magie a nejde nudně jen o oheň vzduch a podobně, ale o brouky, krystaly, ovládání času nebo vyvolávání. Doufám, že to někdy bude pokračovat, protože od Fate/Stay Night to je pořádnej pokrok a anime 17+ jsou pro mě z dnešní produkce skoro jako jediné koukatelné. ()