Fate/Zero

• USA Fate/Zero
Japonsko, (2011–2012), 10 h 50 min (Minutáž: 25–50 min)

O tajemný svatý grál, který svému držiteli přináší zázračné vlastnosti, svedli už tři bitvy bez jasného výsledku. A teď chystají čtvrtou. (Netflix)

Recenzie používateľa Scalpelexis k tomuto seriálu (2)

Fate/Zero (2011)

[1. série] Wow. Takovýhle obrat po Fate/ Stay Night jsem vskutku nečekal. Vykolejený jsem z toho důvodu, že všechny výtky, které jsem vůči Stay Night měl, byly naprosto zahlazeny a já byl drsným způsobem umlčen. Plytký příběh s nedospělýma dětma a divnýma rozhodnutíma? Ne zde. Jen 2 zajímavé postavy? Ani náhodou, tady má každý svůj čas, svou racionální motivaci bytí a boje o nejvzácnější trofej. Bezzubé hrdinské kecy a dialogy lvl ukrajinský dělník? Vedle jak ta jedle! Jistě, člověk čeká (a nakonec se i dočká) hlavně velký souboje, překvapivé twisty, ale já osobně jsem i přivítal pár "ukecaných" dílů, které mě svou hloubkou a předneseným posláním nechali zamyslet. Celkově inteligence se Fate/Zero nedá upřít, i když mě malinko štvou různé výmluvné situace, když už musí dojít na nejhorší, jenže z nějakého poťouchlého důvodu se to odloží na později. Atmosféricky je vše na jedničku: Brilantní kresba, dobrá hudba, epické momenty a vůbec potemnění scény vás snadno vtáhne k neobvyklému zážitku. Abych pravdu řekl, nevím, co chybí k tomu, abych Fate/Zero dal maximální hodnocení. Asi jsem zdrženlivý a zkusím se vymluvit na ne tak silný konec či mou ne velkou oblibu k přehnanosti. Trapné co? Moc si to tento seriál nezaslouží, uznávám. Velmi silné 4* ()

Season 2 (2012) (S02)

Už jem se jen vezl. Vše, co bylo v první sérii, zde bylo dotaženo ještě o kousek dál. Už se tu rozhřešuje osud všech postav, většinou až k fatálním následkům svých či okolí. Se Subjektivovým komentářem se nemůžu ztotožnit: Postavy měly jasné morální zásady a směřování, takže nebylo možné jejich osud byl jiný, než jsme byli svědky. Odhalení temné minulosti posloužilo k pochopení činů protagonistů a i když souhlasím, že scény to byly místy citově vydíravé, jaké jiné by donutily oné charaktery se změnit a učinit kroky tak radikální, jaké udělaly? Já nemám výhrady. ()