Jim Grant je právník a osamělý otec, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí ve městě Albany ve státě New York. Když ale mladý a průbojný reportér Ben Shepard odhalí Grantovu skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála, hledaného v sedmdesátých letech pro vraždu, život, jaký posledních více než třicet let znal, vezme za své. Dlouholetý právník Grant se musí dát na útěk. Je na něj vyhlášeno pátrání samotnou FBI, která je mu v patách, a on se vydává na pouť za jedinou osobou, která je schopna jeho jméno očistit. Zatímco Grant znovu otvírá staré rány a setkává se s bývalými členy své protiválečné skupiny Weather Underground, uvědomuje si Shepard, že mu na tom všem cosi nesedí. FBI je Grantovi stále blíž a Shepard mezitím odhaluje překvapivá tajemství, která Grant posledních třicet let střežil. (oficiálny text distribútora)

bosnaboy

Jako milovnik sci-fi a vice akcnejsich zanru jsem netusil, jestli me tento film uplne oslovi. Nyni cerstve po jeho shlednuti musim konstatovat, ze jsem rad jednou udelal vyjimku. Celkova atmosfera snimku a herecke vykony me vazne dostaly. ()

Googooplexer

Nový žáner - gerontomovie. Keď si predstavím, ako často museli natáčanie prerušovať kvôli odskakovaniu zúčastnených hviezd... Sú to tvrdo odpozerané 2 hodiny kondora, za ktorým v tesnom prdelnom závese lieta Všivák LaBlb s nalepenými fúzkami a briadkou z podpazušia Brendana Gleeeesona. Fúzky sú možno z chrbátu Zuzany Srarandonovovej, ale ktovie. Mimochodom, keby na začiatku chcípla, film získa + 200 000 divákov. Keby Nick Nolte mlčal, je to + ďalších 50 000 divákov. No a Terrenca Howarda je potrebné dabovať, alebo mu nasadiť lieky na chrípku. Stanley Tuči dopočtu, ako vždy. ()

Montmorency

Vzhledem k pokročilému věku Redforda se asi nedala čekat kdoví jaká aktion, přesto to mohlo mít víc šťávy, bylo to spíše politdrama, ne thriller.....(Hrát skoro v 80 otce 11-leté dcery chce opravdu odvahu:-) ()

hajner

Uspokojivý thriller s transformujúcim sa Shiaou. Vydáva svedectvo, že sa neoplatí protestovať :-) v Amerike si vás aj tak nájdu. ()

Als.D

Já tyhle filmy s politickým tématem mám prostě rád. Shia LaBeouf tu má konečně roli, kde nemusí řvát jako potrhlej školák a může ukázat, že umí i hrát. Pan Redford tyhle role vždycky uměl a jeho režie zde perfektně sedí. Je zajímavé kolika věcem se z dob hippies dá ještě věnovat a konečně to někdo ukázal z jiného pohledu, než blahořečené "peace and flowers". Radikálové tenkrát byli dost drsní a tohle i když jen okrajově ukazuje jak moc. ()

JerryPilsen

Napínavé,ale i trochu nudné čekání na něco víc.Pořád se zdá že se děj nějak vyhrotí a nakonec nic.Redford je ovšem pořád ve formě a Labeouf je proklatě slizkej.Taky jsem nepochopil co bylo s tou kreditní kartou-kdy s ní jako předtím naposled platila? ()

Edwin44

Nevim jestli jsem dával pořádně pozor celej film, ale nějak jsem nepřišel na to kdo teda nakonec toho sekuritaka tehdá zabil. A v tom je problém celýho filmu imho. Je to celý takový přeplácený mě přišlo a ta soudržnost lidí po tolika letech mě přišla taky poměrně přitažená za vlasy. Film je napěchovanej hvězdnýma hercema ale 80% z nich jsou na scéně tak 2 minuty což je škoda. Za to otravnej Shia je tam skoro pořád, dokázal bych si představit lepšího herce na jeho místo. Celkově mě první půlka moc nebavila, za to závěr mě chytnul...takže takovej průměr jako tu davaj asi všichni ()

Gagin

Pro mě tam zůstala celá řada dějových linek otevřená, těšil jsem se jak to v nich dopadne a nedočkal jsem se. Takže celkově musím z průměru ubrat ještě jednu hvězdu. Bohužel ()

bedsore

Poměrně slušné herecké obsazení, ne-li rovnou oslnivé, plus velmi zajímavý příběh a tak se nemohu zbavit dojmu, že zde došlo k promrhání značné části potenciálu. Když pominu osobní preference (opravdu musel mít Shia ty ClarkKentovský brejle? ale i bez nich do role žurnalisty moc uvěřitelně nevklouzl), tak se musím ptát, kde je nějaký element, co by tenhle film pozvedl nad úroveň průměrnosti. Scénář? Režie? Kamera? Chtělo to pořádně zmáčknout a vyždímat z toho víc. ()

hujerita

tak bolo to veru dosť slabé.Nebyť nejakého pána Radforda a La Beoufa asi by sa to kukať nedalo. Vydržal som pri tom dokonca, ale nejak ma ani netrápilo ako sa to vlastne skončí. Bolo mi to jedno či a čo sa stane z dotyčnými osobami.Sú aj lepšie filmy. ()

andy60

Začátek se jevil slibně, ale pak to nějak usnulo na mrtvém bodě. Redford tady vytvořil filmové postavy, které jsou pro jeho film úplně zbytečné, neboť se o nich zmíní, ale dál už je nerozvíjí. Viz úvodní scéna se Susan Sarandon. Čekal jsem, že se její kauza bude nějak řešit, ale místo toho to vyznělo do ztracena. Nebo další příklad - někdy uprostřed filmu se dozvíme, že má Redford ještě jednu dceru. Nepochopil jsem, proč tam ta postava vůbec byla, když neměla na děj filmu vůbec žádný vliv. Takže, když to shrnu - večer mně to nepokazilo, ale nadšený a plný dojmů jsem rovněž neusínal. ()

joffreydepeyrac

Těžko hodnotit, viděno v TV s českým dabingem, k němuž se dostanu. Zaujalo mě následující: a) koncentrace hvězd a dobrých herců, b) zajímavý námět, c) nudný průběh bez drajvu a hlavně d) OTŘESNÉ dialogy. Ad d) nekritizuji dabing, ale buď to překládal nějakej študák, co dělal 2 měsíce au-pair někde v imigrantský rodině, nebo byl úplně ožralej autor dialogů. V některých případech to došlo až tak daleko, že jsem měl problém porozumět mluvenému slovu, například ve výměně: "Musel´s čekat dlouho, abys mi tohle řekl." - "Jo, jako tobě cesta z banky." Ve výsledku to vyznívalo jako česká telenovela - sice osvědčení herci, ale dialogy čtené z voleje, aniž by věděli, o čem mluví. ()

Lonelybiker

Ten film není vůbec špatný, ale některé postavy jednají dost nelogicky a to můj celkový dojem sráží. Navíc Redford neumí běhat. Co se mi naopak dost líbilo, byla hudba Cliffa Martineze. ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (viac)