Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdnemu úspechu s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov. Vďaka nim vytvorí a postupne zostaví fascinujúcu show zaplnenú úžasnými žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia. A Barnum dokáže úspech svojej show náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie “princ humbuku” a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu. (CinemArt SK)

Final

přiznám se, že muzikály nejsou zrovna žánr, který bych cíleně vyhledával, tím spíše ne muzikály, ve kterých by měl fugurovat Zac Efron. Ale po slibném začátku jsem se nakonec nechal přesvědčit a podívat se na celý film. A kupodivu, na to, že se jedná o muzikál, jehož písničky dokonce nebyli nadabovány, to nebylo tak strašný. Hvězdný Hugh Jackman měl asi to nejmladší líčení v celém svém životě, ovšem i přes to všechno se mi jeho postava zdála až příliš stará na časovou poslopnoust všech scén. To sice jeho herecký talent nesnižuje, ale působilo to hlavbně ze začátku dost rušivě. Přece jen, představte si, že je vám 16 a chcete si něco vydělat, abyste se mohli ucházet o ruku své lásky a pak střih, je vám 35 až 40 a jdete žádat svou vytouženou o ruku. Dívku z vyšších poměrů, která by již kolem 20 let měla být s někým zasnoubena, ve prospěch rodinného dědictví a zvýšení obchodních možností. No, vzhledem k určité pohádkovosti se to dá překousnout, ale mohlo to být prostě o chlup dokonalejší. Zac Efron působil konečně trochu dospěleji, což se pozitivně podepsalo na tom, že nebyl ve filmu přítěží, který by srážel celkové hodnocení. Písničky občas působili na viktoriánskou anglii trochu moc moderně, ale celkově byli příjemné k poslechu, zvláště, když bylo zvoleno obsazení, které skutečně umí zpívat. Což mě vlastně vede k tomu, že bylo možná i dobře, že nebyli dabovány. Ve výsledku se jedná o příjemný zážitek, který si asi nezopakuju, ale určitě na něj taky jen tak rychle nezapomenu. ()

Jirka.Daniel

Na tento film jsem byl velice zvědavý a musím říct, že je to opravdu velmi povedený kousek. Nemám, co bych vytknul. Hudba, herecké i pěvecké výkony na jedničku a vizuální efekty prostě bomba.. Pokud máte rádi muzikál, určitě byste měli tento snímek zhlédnout. ()

vojtinac

Nejsem příznivcem filmových muzikálů, ale tady musím dát plný počet hvězdiček, jsem nadšen! Naprosto mě uchvátilo spojení vizuálu scén, hra světel, choreografie tance a písniček. Samy o sobě by tyhle části nebyly nijak moc efektivní, ale dohromady tvoří tak perfektně vycizelované a jednotné dílo, že je až s podivem, jak to mohl někdo takhle dokonale vymyslet a vyladit. Kvůli příběhu se na tento film člověk nedívá, nezaujme ho, ale rozhodně zaujme atmosférou, vizuálními orgiemi a chytlavými písničkami. ()

neojk

Prvnich 10 minut jsem to chtel vypnout, myslel jsem, ze to bude des. Jsem rad, ze jsem to neudelal. Spousta emoci, film utika dost svizne, pisnicky chytlave a hlavne neotravujou. Pribeh celkem klasicky, zadna novinka ani necekany zvrat. 5 hvezd je hlavne za ty songy a Fergusonovou. Hned jsem musel jit na YT a najit si "never enough". ()

wendy221

Předvídající děj, příliš mnoho písniček, žádná gradace děje, nulový zvrat. Film jsem dokoukala, ale asi od půlky mě už nebavil. Myšlenku má dobrou, jenže zpracování na film z cca 19. století bylo nechutně moderní. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /zidealizované a pohádkové až hrůza, nicméně díky tomu odpočinkové a příjemné/, + /Zac a Hugh mě projednou docela bavili, hudba obstojná, odpočinkové, pozitivní, ikdyž reálu ne moc odpovídající/, hodnocení - příjemný pohádkově - hudební životopisný muzikál se skvělým intrem na začátku a jednou dost dobrou písničkou Never enough, šlo to, líbilo se, ale byla to víc muzikálová pohádka, než životopisnej film ()

MATTcz

Na tento film jsem se chtěl podívat už dávno, ještě když to hráli v kinech. A opravdu lituju že jsem do toho kina na tento film nešel, takový zážitek jsem už dlouho u žádného filmu nezažil, takovou radost jako jsem měl z tohoto filmu jsem nezažil. Husí kůže u každé písničky, zkrátka a dobře nádherný film na odreágovaní. Hugh Jackman to zahrál opravdu skvěle, a to není naposled co se jsem se na ten film podíval. Těm co zbožňujou muzikály, tak právě tento vám můžu jen a jen doporučit. Opravdu pestrý výběr písniček a herecké výkony na jedničku. 🎩 ()

AnnaSophia

Čekala jsem to horší. Výprava nebyla vůbec špatná - ráda jsem se nechala ošálit barvami a velkolepostí. Postupně mi ale začalo vadit rychlé tempo určitých scén, které mělo jisto jistě maskovat nedostatky detailů, které by při pomalejším tempu výrazně vylezly. Primárně však postrádám zásadnější vývoj jednotlivých postav a to včetně samotného Barnuma (to, že mu sláva vlezla do hlavy a během pětiminutové srdceryvné písničky v hospodě se vyléčil fakt nežeru). ()

Fantoms

Příjemně strávených 105 min. Je pravda, že ten epický začátek byl vrchol filmu, ale Shovman má spád a rád se kouknu znova. ()

HarleyQuiin

Při závěrečných titulcích jsem nevěděla, jestli brečet nebo se smát. To byl tak kouzelný film, že mu i těch pár nedostatků, jako je třeba krátká stopáž, odpustím. Je to kýč, je to americké, ale takový pocit radosti z filmu jsem zažila jen párkrát. Hugh dokazuje, že je skvělý herec i zpěvák a Zac Efron se mi poprvé v nějakém filmu doopravdy líbil. Písničky i taneční choreografie jsou na jedničku a já chci prostě víc. 105 minut štěstí je málo. ()

Jirkacek

Snímek Největší showman mne ke shlédnutí nalákal zejména kvůli postavě hlavního hrdiny jménem Phineas Taylor Barnum, jehož si zahrál skvělý Hugh Jackman. Dalším a neméně důležitým faktem byla doba, ve které se příběh nadšence, vizionáře, věčného optimisty a nikterak velkého boháče odehrával, neboť období 19. století se u mne těší velké oblibě. Na začátku jsme se doma seznámili s dětstvím hlavního hrdiny a také s jeho láskou k dívce z bohaté rodiny Charity Barnum v podání sympatické Michelle Williams. Kupodivu jejich spříznění přetrvalo do dospělosti a měli svatbu a děti. Když Phineas Taylor Barnum přišel o práci, rozhodl se vzít si půjčku od banky a koupit americké muzeum. Historie však lidi nezajímala a tak to s ním a jeho milou rodinou vypadalo špatně, dokud nedostal spásnou myšlenku. Dostal totiž nápad vytvořit fascinující show založenou na bizarních postavách účinkujících a tak se pod září reflektorů objevili skvělí žongléři a tanečníci, akrobaté, ale vousatá zpěvačka či nejsilnější, nejmenší i nejvyšší muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace i díky do té doby neznámé reklamě. Když se však na večírku v Evropě, kam byl pozván samotnou anglickou královnou, seznámil s podmanivou zpěvačkou Jenny Lind - tu si zahrála Rebecca Ferguson - úplně jí podlehl a rozhodl se odvézt ji do USA, kde s ní objížděl - za patřičné reklamy - divadelní pódia. Dostavil se obrovský úspěch a Phineas mohl vydělat velké peníze, kdyby....Co se stalo nebudu prozrazovat, ale protože jeho bizarní show mezitím strádala, byli jsme zvědaví, jak bude celý příběh pokračovat a jak to celé po 105 minutách dopadne. Každopádně ve filmu zaznělo spousta písniček, a zejména hned ta úvodní se mi hodně líbila. Nebyl jsem však evidentně sám, komu songy padly do uší, protože píseň This Is Me byla nominována roku 2018 na Oscara. Některé písně bych si podruhé ale nepustil, celkově mne film ale bavil, líbilo se mi hodně prostředí 19. století a krásné kostýmy. Bylo až s podivem, jak mne snímek, vyprávějící příběh Phinease Taylor Barnuma, zakladatele cirkusu Ringling Bros. and Barnum & Bailey, zaujal a jak mne přikoval k obrazovce naší TV. A proto ode mne Největší showman získal čtyři největší cirkusové hvězdy ****. ()

Unn

Povedený film, vynikající výkony. Trochu mi tam nesedlo dosti popové pojetí písní, ale nepopírám, že je to o to chytlavější. ()

Kinepa

Čím dál víc mám rád životopisné filmy či seriály. V současné době sleduji Picassa, který asi bude mít 5 hvězdiček, tak tady musím dát o jednu méně. Výborné písničky, které kdyby slyšela moje žena, tak by mě zdrbala, že jsem se na to nedíval společně :). ()

Calabria

Nejsem filmový ani cirkusový fanoušek, ale neznám asi hezčí zfilmovaný muzikál. V kině to muselo vypadat opravdu senzačně. Hudba zapadala vizáže filmu a vlastně byla pěkná. Největší Showman je dobrej nazev pro tento film. Věřím že natáčení bylo dost náročné. Navíc film podtrhává že je to podepřeno o skutečný život ()

Iceman7Svk

Asi jeden s top Muzikálových filmov aké som kedy videl. Užasné choreografie, spev proste top. Bol by som blázon ak by som našiel čo i len jednu chybyčku na tomto filme. Ak by sa dalo dať 10* tak ich pokojne dám. ()

Peggyyy02

Všichni v mém okolí si ten film tak chválili, že jsem se musela taky podívat. Sice mě to tak neohromilo, ale uznávám, že písničky ve filmu jsou pěkné. ()

majorzeman13

Skvělý taneční čísla,songy,Jackman,Ferguson i ten Efron kterého moc nemusím. Filmový muzikály nemusím ,ale tento mne fakt hodně bavil ! Hudba byla též super ! Zábavný filmový počin ! Vřele doporučuji !! ()

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (viac)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (viac)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (viac)