O lhářích a mýtech

(neoficiálny názov) (študentský film)
  • Francúzsko Mytho Logique
Krátkometrážny / Animovaný
Francúzsko, 2011, 6 min

Snímek popisuje osudy mladého satyra, který se kvůli své družce potřebuje naučit nebrat věci čistě racionálně, a tedy i lhát. A kdo by mu v tom mohl pomoci lépe než kentauři, nymfy, Dionýsos nebo Zeus. (DaUr)

Tom_Lachtan

Mám rád minotaury, kentaury, vlastně i satiry a bohy opilosti (jenom se nesmím ožrat vínem, pak se sám prohlašuju za Dionýsa) , o lepých poloodhalených děvách všech humanoidních druhů nemluvě, ale zde je vše přítomné poněkud nudné, navzdory tomu, že se hudba snaží o tempo, ale samotný nápad nestačí, navíc 3D animace je sice zdařilá a věci vypadají pěkně (ehm, už jsem zmiňoval ty lepé děvy všech humanoidních druhů?), ale tak nějak tuctově. ()

Stanislaus

Nenápadný a průměrně udělaný animovaný kraťas, jehož hlavní postavou je satyr, kterému nejvíce uškodilo to, že říkal stále pravdu a nic než pravdu, což mělo za následek nemálo nepříjemných situací. Nicméně "lhát", znamená "tvořit mýty". ()

easaque

2* Na stránkách Videacesky.cz jsem našel i tento animovaný kraťas, který možná není špatný, ale jeho chybou je, že je šíleně uhnaný, takže pointa se ve změti akcí ztrácí. Asi to natočil hyperaktivní student ;-))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

SeanLSD

"Nie je to také, ako to vyzerá!" Výborné. Jeden z mála prípadov, kedy ma tá odporná počítačová animácia nesrala, lebo som sa vďaka skvelému scenáru stíhal baviť aj rozmýšľať. Chytré a zábavné. ()

Estrellita

Hezká animace, vtipný a energický příběh... ale je toho moc, až moc. Spousta dobrých nápadů splácaná na sebe bez ladu a skladu, bez systému, a to bohužel filmu jaksi ubírá. Přesto je to dobře koukatelný kraťáček. 60% ()

MaxForValue

Geniálna vecička. V krátkom čase na krátkom priestore desiatky skvelých postáv, príťažlivý príbeh i skvelá animácia. Mať tak tento príbeh celovečernú podobu, ochotne na neho pôjdem. ()