Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

cesky_hrac

Bylo nebylo v jednom malém domě v Londýně. V něm žila jedna přistěhovalecká rodina ze Zanzibaru. Jeden jejich mladší člen měl o cca tři zuby navíc, které mu umožňovaly mít talent na zpěv. Mladý Fredy (btw tak se jmenoval) chodil za ,, kamarádkama" do baru poslouchat pravou ROCK´N´ROLLovou hudbu. Zpěvák té skupiny, která bavila mládež v tom baru, kde svůj čas trávil Fredy odešel hned po vystoupení do jiné skupiny. Fredy byl této události přítomen a ukázal zbývajícím členům skupiny svůj talent. A už to jelo Natáčel hudbu s kapelou Queen, pak BŮM BÁC A DOSTAL AIDS A KONEC!!!!!!!. So... Film mě nehorázně bavil. Dokonce jsem uronil slzu při konci filmu,což se mi hodně dlouho nestalo. Naposledy možná u Titanicu, když mi bylo asi 6 let. Rami Malek Fredyho ztvárnil naprosto výborně. -Poklonu skládám i jiným zúčastněným . Režisérovi, kameramanovi a podobně. Tohle určitě bude mít pár Oscarů za tento rok na svém kontě. O tom vůbec nepochybuji. Jestli se mýlím a páni z Lon Angeles se na tento film vykašlou tak je s radostí pošlu do h*jzlu a do prd*le! Protože tohle velmi kvalitní film. Dávám 8,5/10! ()

Jaro_slav

Počítal jsem to. Pečlivě. A pak si zjistil účast. Před koncem závěrečnejch titulků odešlo z Dolby Atmos sálu multiplesku Cinestar Praha Anděl 15 lidí. Jenom. Ze 140 prodanejch míst. Z obyčejnýho představení. V neděli v půl jedenáctý v noci. A pak se tleskalo.V multiplesku. Takhle dobrý to je. ()

H4ku11

Ani nie, že by to bolo zle zahrané, resp. natočené, ale asi nie som až taký fanúšik Queen a Freddieho aby som to vedel oceniť a film mi neprišiel výnimočný. ()

Henry007

Už dlouho jsem si žádný film v kině neužil tak moc jako Bohemian Rhapsody. Po dlouhé době jsem cítil lidské emoce, lásku a nebylo mi jedno, co se na plátně děje. Samozřejmě film není dokonalý a každý si k němu najde výhrady. Ať už se jedná o faktické nepřesnosti, zkratkovitost vyprávění a (zřejmě nejvíce vytýkané) povrchní zobrazení Freddieho soukromí. Ano, film mohl jít do hloubky, rozpitvat jeho charakter na kousky a explicitně ukázat užívání drog a hromadné orgie. Otázka AIDS v 80. a 90. letech by byla určitě zajímavá, stejně tak vykreslení problémů spojených s homosexualitou a slávou v této době. Byl by díky tomu film lepší? Byl by rozhodně jiný. A tohle tomuto snímku nešlo. Bohemian Rhapsody oslavuje jednu z nejslavnějších kapel všech dob (takové "jména" už dnes bohužel na stadionech nevídáme), jejich tvorbu a lásku k hudbě. Jistě, je to povrchní, ve příběhu jde cítit vliv žijících členů kapely a film manipuluje s diváckými emocemi. Ale tak krásným způsobem, že pokud jste přišli na "rodinný" film o hudbě (a nečekali jste drsnou sondu do divokého života rockera), tak zklamaní neodejdete. Na mě platil hlavně aspekt osudovosti - víme, jak kapela dopadla, které písně se staly legendárními a kam vše směřuje. Takže když Freddie zahraje v leže první tóny Bohemian Rhapsody a jeho přítelkyně mu řekne, že je to krásné, tak už jsem měl slzy na krajíčku. No a nejočividnější to bylo v tom, že známe osud Freddieho. Poslední půlhodinu jsem se snažil zadržovat slzy a chvílemi marně. A pokud tomu někdo říká okázalé ždímaní emocí, tak bych vědět, co by si mysleli o případných scénách, kde Freddie na počátku 90. let chřadne a jeho divoký sexuální život se vybírá svou daň. Takto to podle mě mělo vetší (a citlivější) efekt. Vše bylo jen naznačeno, divák má možnost si věci domyslet. Snad nepotřebujeme všechno okázale zobrazovat, abychom to pochopili. A jen na závěr chci říct, že vztah Freddieho s Mary byl možná ten nejhezčí, který jsem kdy v kině viděl. Láska má mnoho podob a já ji po dlouhé době cítil. Díky. [Myslím si, že v době popularity TV minisérií by eRková verze skvěle fungovala, hrál by tam Sascha (rád bych ho v této roli viděl, i když už je starší), každý díl by sledoval určitou životní etapu, divoké výjevy z Freddieho života by jako druhé dějové linky doplňovaly osudy dalších členů kapely. Byl by tu prostor pro detailní vykreslení charakteru. Ale spíše nás čekají po takovém kasovním úspěchu filmové životopisy Beatles, Elvise či Micheala (i když jeho osobní život by byl oříšek)] ()

Ollie235

,,So, tell me. What makes Queen any different from all of the other wannabe rockstars I meet?" Kvalitní velkofilm natočený pro každého bez ohledu na to, zda patříte k těm, co si Queeny zpívají i ve sprše nebo byste si stěží vzpomněli na dvě písně této legendární kapely. Od samého začátku je to solidní jízda, která ani na chvíli nenudí. Po hudební stránce tomu (samozřejmě) nelze nic vytknout a při některých koncertních scénách vyloženě mrazí v zádech. Čekal jsem ale přece jen o něco víc. Na to jak byl Freddie Mercury zajímavou a kontroverzní osobností se film příliš málo věnuje obtížným chvílím jeho života - hledání vlastní sexuality je odbyto v rámci několika málo dialogů, nemoci není věnován prostor takřka vůbec, navíc jsou některé skutečnosti až zbytečně upraveny pro účely dramatizace filmu. Chápu, nešel jsem na životopis, ale toto mě mírně zklamalo. Do plného hodnocení to i díky vynikajícímu Malekovi nemá daleko, ale lepší 4* tomu za mě sluší víc. ()

Klajnik

Pěkně se na to kouká, ale je to příliš schématické. Nadanej Freddie se stane frontmanem kapely a v momentě, kdy jsou všichni velcí, tak se FM začne chovat jako kretén a se zbytkem kapely se rozhádá (částečně kvůli vlivu svého otřesného přítele). To hlavní postavě velmi ubere na sympatiích, ale konec se to snaží zachránit tím, že udělá dobrou věc (vystoupí na tom slavném charitativním koncertě). Rami Malek je skvěle obsazený, ale biografie je to taková neškodná - chápu, že tvůrci chtěli Queeny oslavit, ne ukazovat, jak Freddie vyhulil desetitisíce čůráků než si uhnal AIDS, ale výsledek je velmi povrchní. Taky nechápu, jak to mohlo vyhrát oscara ze stříh, když některé scény jsou skvělou ukázkou špatného střihu. ()

HonzaSim

Tohle byla symfonie.. Nebo rapsodie? Queen jsem poslouchal už v dětství, když si je doma pouštěl táta. Čím jsem starší, tak je to větší srdcovka, obvlášť po tomhle. Mám to štěstí, že jejich příběh zhruba znám, takže o to víc jsem si to mohl užít z pozice fanouška. Poslední dobou vyhledávám životopisné snímky, ale žádný nebyl takový, jako tento. Právě fakt, že bylo vše tak autentické, dělá z tohoto filmu ještě mnohem větší podívanou. Po hudební stránce zkrátka dokonalost. Podívat se do zákulisí a dozvědět se, jak vznikaly největší hity, bylo velkým zážitkem. S nadšením vítám filmy, které se netváří jako komedie, ale člověk se u nich zasměje a že tady těch momentů bylo. Toto dílo dokazuje, že nemusíte mít před kamerou známá jména a výsledek může být hvězdný. K výkonu představitele Freddieho není co dodat. Každé slovo působilo, jako kdyby vše odzpíval sám! Myslim, že nominace na Oscara ho nemine, možná se jich objeví více. Proslulý megakoncert ve Wembley byl tak fantasticky natočen, že jsem jen zíral. Když všechno tohle sečtete, tušíte, že Bohemian Rhapsody bude útočit hodně vysoko. A skutečně. Po Věznici Shawshank a Forest Gump je to právě óda na Queen, která dosáhla 95% a i po necelých třech týdnech se drží na třetí pozici filmů všech dob. Co říct závěrem. Každý úspěšný by si přál, aby se o něm natočil takový trhák. Jsem moc rád, že se to podařilo právě o těch, kteří jsou nejlepší z nejlepších. Legendární kapela s legendárním zpěvákem. PS: Ohromná dávka motivace a inspirace, která se ani do knihy nevejde. Škoda, že se toho Freddie nedožil. ()

Ayush

Na film jsem se vypravila až po tlaku z okolí, které neustále chrlilo nadšené reakce. Queen jsem nikdy nijak moc neposlouchala, ani se jimi jinak nezabývala. Ale musím říct, že jsem filmem byla opravdu unešená. Možná byl zážitek o to lepší, že jsem toho o nich tolik nevěděla. Geniální mix zvuku, krásný vizuál a opravdu skvěle vybraní herci. Pro mne taková filmová laskomina :) ()

Sochorisko

Ano, také dám 5 hvězd. Asi je na místě tento snímek srovnávat s filmovou adaptací snímku This is it, kde se film odehrává pro změnu kolem neméně známého velikána. Nicméně snímek je tak do detailu propracovaný a herecky a věcně “perfektní”, že tento snímek z filmového hlediska značně převyšuje všechny doposud uvedené životopisné filmy o hudebních osobnostech vůbec. Perfektní úvod, v průběhu vysvětleny všechny důležité peripetie a ke konci se už divák může jen kochat, jak se tvůrcům a hlavně herci povedlo, ztotožnit se s Freddiem a zahrát “perfektní” nápodobu. Doporučuji jít alespoň 2x a nejlépe do Athmos kina/imaxu. ()

Yardie

Parádní a povedený film. Dvě a čtvrt hodiny utekly jako nic. Čekal jsem ještě min. 30 minut a on byl už konec. Dívá se na to krásně, má to atmosféru, parádní hudbu a fantastický výkon herce v hlavní roli. Ale na 5 hvězd to prostě není, možná ani čisté 4. Pokud se na to podívám racionálně a s nadhledem, tak film táhne především hudba Queen, která je ve filmu hojně využívaná a výkon Rami Maleka. Pokud by ta hudba ve filmu nebyla, tak by film takové hodnocení neměl, protože ta tomu dodávalo sílu. A tak by nestačil ani tak skvostný výkon. Protože příběh jako takový zase tak silný nebyl. A to je další věc, pro kterou nemohu dát plné hodnocení. Od filmu jsem čekal, že se poutavou formou dozvím o Queen, resp. životě Freddieho. Ale abych si potom musel dočítat články, co vše bylo ve skutečnosti jinak, to mě moc nenadchlo. Na jednu stranu chápu, že to chtěli přikrášlit pro masy a dodat tomu emoce. Ale na druhou, si myslím, že to nebylo potřeba z důvodů, které píši výše. Mohlo to klidně trvat o 30 minut déle, nikomu by to nevadilo, všichni by si to užili. Ale viděli by, jak to bylo ve skutečnosti. Takto z toho mám trošku zkažený dojem. V podstatě to mohlo být pojato jako poutavý dokument. Takto je to prostě takové... Nevím, jak to nazvat... Prostě bych chtěl takto zábavnou formu o realitě a ne realitu upravenou. Howgh! ()

kamigava

Fanoušek skupiny Queen zrovna nejsem, ale jejich hudba mi nevadí. Pár hitů od nich znám. Šel jsem na to jen ze zvědavosti, protože nechápu, jak se tento film může ještě po měsíci řadit jako 4. nejlepší film. Rami Malek sice dokáže film utáhnout sám a díky němu mě život Freddieho celkem zaujal, ale čekal jsem větší zábavu a závěrečný koncert Live Aid okázalejší. Ani na ty čtyři hvězdy mě to tak nestrhlo. Bohužel. 60 %. ()

filipvrbik

Všichni viděli něco úžasného, já viděl průměrný hudební film...Mnohem víc se mi líbilo konkurenční A Star Is Born (Zrodila se hvězda) s Lady Gaga - a ani tomu jsem nedal pět *. V ději nic převratného, naštěstí jsem se dočkal alespoň We Are The Champions a slavného koncertu Life aid z 1985, ale ruku na srdce, pokud si chci poslechnout Queeny (což už se dlouho nestalo) existuje Youtube..takže asi tak- kdyby ukazáli jak umírá , možná by to bylo silnější...40% (a nevím, kde jste vzali, že se do toho hodí Rami Malek- ten je podle mě největší slabinou filmu) ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě