Z dielne Walt Disney Animation Studios a režiséra (víťaza Emmy) Richa Moorea prichádza nadupaná akčná adventúra Ralph Rozbi-to.  Ralph je už unavený každodenným rozbíjaním a ničením a jeho rola zlého muža ho frustruje čím ďalej tým viac. Desaťročia žije Ralph v tieni všetkými milovaného Oprav-to Félixa, toho dobrého chlapíka, hviezdy hry, ktorý vždy zachráni deň. Ralph vezme osud do svojich masívnych rúk, opustí vychodené cestičky a pustí sa do nového dobrodružstva, ktoré rozohrá úplne nový hru.
Film na motívy jednej z veleúspešných arkádových hier Vás zavedie do zákulisia hráčskych postavičiek a netradičných osudov. (Saturn)

PauloZ

Ve své podstatě jeden z nejoriginálnějších animáků vůbec! Žádná tuctovka, žádné přehnané klishé... zato spoustu svěžích nápadů, dynamický děj, velmi atraktivní svět automatových her, který nám "starším" oprášil ty pravěké dětské vzpomínky. K tomu postavy, které si oblíbíte a parádní OST. Na druhou stranu tam mohlo být klidně zapojeno více herních postav (maria sice zmínili, ale mohl tam přímo být), a taky se to nemuselo držet až tak dětského pojetí v těch holčičích barvičkách. Jinak opravdu svěží a nápaditý vítr na poli animovaných celovečeráků a jako bonus velice vydařené 3D. ()

ConanVJ

Tato pohádka má hodně povedených vtipů, které sice malé děti nepochopí, ale já se u nich bavil skvěle. Není to jen dospělejšími vtipy, ale hlavně se u toho budou bavit lidi, kteří hry hrají už delší dobu. Postavičky z nejrůznějších gamesek mě hodně potěšili. Celkově je příběh pěkně vymyšlený, animace je povedená a hudební doprovod je parádní. Nejrůznější zvuky ze skutečných her potěší nejednoho hráče. Mě se pohádka hodně líbila a dávám 90% :) ()

Kryton

Krapet jsem odcházel zklamaný. Po zkonzumování Pixaru se Disney hodlal narvat do počítačové animace. Na vlásku se mi líbilo a i Rebelka byla fajn. Dokonce mě mile překvapila. Jenže Raubíř Ralf trpí tím, že nápad a realizace dostal pokaždé někdo jiný. Jednoznačně je nápad na svět mimo videohry originální. Začátek ukazující svět za hracími automaty je skvělý. Škoda, že se velké hvězdy 8bitů a 16bitů jen mihnou. Takto to mohlo být absolutní nerdní nebe. Jenže na to by nešly děti - hlavní zdroj peněz Disney. Tím pak trpí celá střední pasáž filmu. Seznámení s dětským outsiderem a následné prozření "Mohu být zlý, když mě má rádo jedno dítě". Fórky většinou jsou půl na půl. Vynikající grafické zpracování však zasluhuje chválu. Pak se rozjede velmi svižné finále. Škoda, že závěrečné titulky nebyly ke stejně stylizovanému filmu. Myslím si, že udělat čistě 8bit či 16bit film by bylo skvělé a svěží. Váham mezi průměrem a nadprůměrem, ale film rychle uběhl a necítil jsem se totálně trapně. Velká škoda, že film trailerem nabízel více. Takto si myslím, že Rebelka je animák roku! ()

FFilipCZ

Troufám si říci, že to je nejlepší animák, co jsem kdy viděl. A pokud ne nejlepší, tak u mě má rozhodně místo v TOP3. Perfektní nápad, skvěle vypracované prostředí uvnitř hracích automatů, kvalitní příběh a super soundtrack. Navíc Vanellope mi neskutečně připomíná malou Agnes z "Já Padouch" - pro neznalé je to ta "It's so fluffy i'm gonna die", jak chováním, tak obličejem. Všechno to do sebe náramně zapadá a nechtělo se mi končit ani jakmile naskočily závěrečné titulky. SKVĚLÁ PRÁCE! ()

hous.enka

Vlastně ano, Ralf se mi líbil. Snad to bylo tím, že jsem netušila, o čem film bude. A nápad s herními mašinkami se mi prostě líbil. Ba co víc - nadchnul mě. Všechny ty hry typu Mortal Kombat, Pac man, Mario, Sonic a další a další mě bavily už tehdy a baví mě i tahle verze. Jen škoda, že jsem nikdy nehrála Ix-it Felix. Nápad podívat se do duše her a do jejich zákoutí se povedl a já tleskám. Chci další dobrodružství z dalších her! Líbil by se mi Pračlověk, UDG, Doom, Dyna blaster, My všichni z Kačerova a desítky dalších. ()

ledzepfan

Vůbec to není špatné, po většinu minutáže jsem se bavil a celý ten propojený herní svět mi byl vlastně sympatický. Jen jsem měl asi pocit, že by se z toho možná dalo vytřískat více a že to ve výsledku vlastně absolutně ničím nepřekvapilo. ()

schizmo

Parádní animák coby určitá adventůra po všemožných počítačových hrách spojena do jednoho ulítlého příběhu se všemi možnými i nemožnými scénáři. Nevšední a milá věc, které krom mladších osloví i gamblery a hledače animákové originality! ()

zdepapepa

Rozhodně jsem od toho čekal větší poctu videohrám. Film videohry používá víc jako formu než obsah, což je celkem škoda, ale s Mario Kart nebo Crash Team Racing (má oblíbená dvojice) by jim nefungoval scénář, který snad zmizí v propadlišti dějin, máme tu totiž další variaci na Toy Story, který už tak má 3 filmy ve franchise. I když měl příběh své světlé momenty, nemohl jsem se zbavit dojmu, že Felix není Felix ale jen animovaný Kenneth ze 30 Rocku. Stejně tak Vanellopino "glitchování" a fantazijní rasismus / šikana mi neskutečně evokovalo židovství Sarah Silverman, takže jsem z toho měl víceméně akorát židovskou power fantasy ("You will never be a racer because you're a glitch/jew") Koneckonců je jediná osoba s viditelně černými vlasy. Měl bych také výtku na adresu strážných, kteří se jednu chvíli honí za Vanellope a po příchodu Ralpha si jí už absolutně nevšímají. Animace je celkem na úrovni, je vidět, že Disney se snažil. Postavičky, ale i celý film, působí jako střední cesta mezi Dreamworks a Pixarem. Graficky to hraje všemi barvami. Camea potěšila, jen mě překvapila expoziční účast Sonica nebo blink-n-miss účast Skrillexe (jehož písnička byla sice fajn, ale typicky moc obyčejná a repetitivní, z hudby nejvíc na mysli vyvstane asi training montage Shut Up and Drive). Potěšila mě neDisney Villain Death, nepotěšil mě typicky Disneyovský příběh. V současné době 18 z 22 stránek komentářů hodnotí tento film čtyřmi hvězdičkami a výše. Podle mě kromě malého nostalgického tripu to rozhodně na Oscara nebylo. Našel jsem ale určité zalíbení v groteskním, turbotastickém trollování Turba v jiných hrách. A pořád nechápu, jestli měla Vanellope původně být jako boss závodník nebo hratelný, protože její glitchování, které zůstalo i po resetu, se zdá být celkem game breaking. Přesto ale tento film považuji za přínosnější než Scott Pilgrim co se týče videoher a je fajn vidět, že když už Pixar doluje svoje IP, Disney přebírá žezlo s originálními settingy. Píšu settingy, protože na originální příběhy Disney nikdy moc nebyl. ()

maddy

Neuveriteľná nostalgia pre tých, ktorí si pamätajú časy, keď pár rokov po páde komunizmu behali s päť korunami do herní smerom k videoherným pákovým automatom mastiť 16bitové hry, ktoré neskôr v 90. rokoch nahradili prvými domácimi hromadne rozšírenými konzolami značky ako Sega, Nintendo a Playstation. So samotným Ralphom som sa síce nestretol, ale príbeh ponúka (resp. autori zakúpili licenciu na použitie) širokú škálu iných kultových retro videoherných postavičiek, že srdce každého hráča musí zaplesať. Má to neuveriteľne originálny nápad s videohernými svetmi prelínajúcimi sa v spoločnej elektrickej zásuvke (sexi vojačka „vo vysokom rozlíšení“ z dnešnej doby na potulkách so 16-bitovým opravárom). Má to fungujúce vtipy, trefné hlášky, zaujímavé postavy, originálny príbeh, hŕbu popkultúrnych odkazov a aj keď animáky spravidla veľmi nevyhľadám, tak tento som si dokonale užil (aj keď hrami nepoznačeným divákom možno až toľko neulahodí). Zásadnú výčitku má akurát k tomu, že film po zhruba polovici až na škodu sústreďuje celé svoje dianie do presladenej Sugar Rush hry tvorenej zo sladkostí, ktorá po čase už pôsobí nad mieru infantilne (v takom Tangled som mal s tou infantilnosťou však väčší problém, tu sa našťastie nekonajú spevácke výstupy). Objektívne za 4*, ale kvôli tomu pocitu nostalgie, ktorý vo mne po celý čas rezonoval tento krát prižmúrim jedno oko a ten plný počet udelím! Toto jednoducho bude jeden z mojich najobľúbenejších animákov spoločne s Wall-E, Up, Rango, Finding Nemo a Toy Story. Navyše je to perfektné vyváženie pomeru „detskej zábavy“, kde sa deti budú baviť všetkými tými hýriacimi farbami a netradičnými postavičkami a „dospeláckej zábavy“, kde si (poniektorí) dospelí (resp. rok narodenia 1987 a menej) užijú nostalgickú jazdu, nakoľko tá miera určitej gýčovosti je ňou vynahradená. ()

agentmiky

Film se mi velmi líbil.Disneyovky mám velmi rád,protože málokdy jsou nepovedené.Spoiler.Raubíř Ralf už nechce být záporák,a tak se vydá do jiné hry vyhrat medaili,aby mu přátelé uvěřili,že i on může být dobrák.Ale tím to nekončí.Z jedné akční hry vypustí obávaného nepřítele a bude ho muset s pomocí lidí z jiných her zastavit.Hodnocení:80% ()

Adasin

Na automatech jsem hrála akorát na výstavě Games... a po tomhle animáku bych si šla nejradši zahrát znova. Fajn příběh, postavy a tuna skvělých parodií (nejen) na různé hry (nejvíc pobavily Pac-Man a Mariokart). Mimo jiné bezvadný soundtrack. Včera jsem si zase jednou pustila Tron: Legacy, kde jsou ty automaty a virtuální realita taky, tak možná proto jsem tak nadšená... Přiznám se, že mě vždycky na téhle tématice cosi přitahovalo... 8/10 ()

SaNcHeZ_cz

Raubíř Ralf už nechce být raubíř a tak se vydává na cestu skrze automaty v herně za medailí pro hrdiny, aby si získal respekt. Jeho cesta je plná humoru, nostalgie a napětí. Ralf je zábavný animák, který ačkoliv spoléhá do velké míry na klasickou šablonu, přidává dostatečně velké množství originality a úderné roztomilosti na to, aby se bavili všichni v sále nebo před televizí. A o to u takovéhoto filmu jde myslím především. [80%] ()

MartinezZ

...and PIxar's falling continue... ~~~ Takovýhle film bych od Disneyů (samotných) ani nečekal, snad jen právě od (dřívějších) Pixarů. Vypadá dobře (to bych ještě čekal), ale navíc má skvělý nápad se zasazením příběhu do automatového světa kostičkových a trhaných animací, což je ve výsledku prostě jedinečné. Jistě, hlavní motor je prostě klišé, ale to všechno okolo si prostě budete užívat. Po dlouhé době jsem z nějakého animáku skutečně nadšený :) A to dokonce přesto, že jsem na automatech nikdy nehrál a určitě drtivá většina narážek mi ve filmu unikla. Přesto pokud vám alespoň něco říkají slova jako Sonic, Pacman, Pong, Mario, Street Fighter... tak se nudit nebudete, protože to všechno funguje moc dobře a všechno je to slepené mnoha perfektními nápady (Pacmanův domeček jako sídlo záporáckých sedánků, cestování kabely, vypínání her, trhavé pohyby obyvatel "Ralphova" paneláku,skvělá tématicky laděná hudba). Při úvodním vstupu na "promenádu" jsem si prostě musel obraz zastavit a sledovat i opakovaně, co se kde děje, protože těch nápadů je tam tolik... Tohle jsem prostě nečekal a ačto hráč neautomatový a mnoha těmito hrami a jejich filmovými narážkami neposkvrněný, jsem spokojen, na animák až trochu podezřele :D ()

Rosana

Milý a pěkný film, který je nejen skvěle zpracovaný, ale obsahuje úžasné charaktery, které se v průběhu filmu vyvíjejí. Scénář je milý, vtipný a napínavý. Za poslední dobu jedna z nejlepších pohádek <3 ()

Lamiczka

Animovaný snímek z disneyovské dílny je tentokrát zajímavý, neokoukaný, plný dětského humoru a vtipných scének. Ralf jako nespokojený záporný hrdina žije stranou svých přátel ze společné hry. Nikdo ho nemá rád, nikdo si na něj nikdy nevzpomene. Je to bručoun, nespokojený se svým životem a tak se rozhodne ho změnit. Svým nevinným jednáním, které mu má pomoci k lepší budoucnosti, bohužel páchá víc chyb, jež v důsledku ovlivní chod hned několika her. Naštěstí na to ale není tak úplně sám, ač ze začátku se mu malá a otravná holčička Vanilopka ze závodnické hry moc nezamlouvá. Nakonec ho přesvědčí svou bezelstností a upřímným, byť někdy dost svérázným, chováním. Tahle dvojice funguje i v animovaném prostředí filmu a dokazuje, že i přes prvotní a očividnou rozdílnost v charakterech lze nalézt společnou cestu, stačí jenom trochu chtít a umět se přizpůsobit. Film rozhodně není bezduchým akčním animákem, který má za cíl ohromovat 3D efekty a akčními scénami. Naopak ukazuje různé charakterové postavy, postupně odkrývá lži a přetvářky skryté za milými slovy a na druhou stranu ukazuje, že i pod slupkou drsňáka se skrývá hravý, veselý a hodný člověk. Já jsem film viděla v českém dabingu ve 3D verzi. 3D v poslední době hodně zasahuje do vnímání celého snímku a v případě animovaných filmů si myslím, že beze zbytku plní svou úlohu. Tentokrát i dabing byl příjemný a netrhal uši při v poslední době tak typickém českém komolení anglických jmen hlavních postav filmu. ()

Praxis

Za mě malinké zklamání. Rozhodně jsem asi očekával více. Ve filmu převáží takové to femily morální poselství. Každopádně hodně potěší řada fandovských pomrknutí na všechny hráče, kteří vyrůstali v 80tkách a 90tkách. Cukrkandlový svět jsem moc nechápal, zato bitka s brouky byla hodně kulervoucí. Škoda, z konceptu šlo asi vytřískat více, než je obyčejné moralizování. Namlsán trailery teď uděluji jen 65% ()

ArsenalEagle

Tak, jednou neshlédnu trailer a nechám se překvapit. Opravdu velmi překvapit!!! Nečekal jsem takový nářez ve stylu retro automatů. Úžas roku 2012. Mám jen slova chvály. Žádná nuda, samé překvapení. ()

ivishka

Nebojím se odměnit super nápad - a tím Raubíř Ralf bezpochyby je. Když pominu to pouštění moderních přetechnizovaných "hitů", kterými nás bombardují třeba v rádiích, tak to nemělo v podstatě chybu. Je to takový pěkný příběh postaviček z videoher, který stojí za pozornost. Mělo to všechno co vyžaduji: originální nápad, pěknou grafiku, super zápletky a špetku ponaučení na ozdobu(asi jako patří skořice na cappuccino). Není nic lepšího než sledovat opravdu pěkný animovaný film :-). ()

Riddick77

Ralf je padouch, ale ve svém nitru cítí, že od života očekává trošku více než osamělý život na skládce. Ostatně bez zla by nebylo dobro, bez záporáků by nebylo hrdinů a bez Ralfa nemá opravář Felix jr. jak vyniknout. Bohužel, ostatní postavičky v do detailu vypracovaném videoherním světě tento přístup nesdílejí, tudíž sympatického siláka prakticky nikdo nerespektuje a nemá rád. Dobrodružná výprava za uznáním je technicky brilantní, zábavnou, vtipnou a roztomilou záležitostí, které však vlivem nekonzistentnosti tempa vyprávění dochází místy dech. Příběh samotný neurazí, ani nenadchne, což naštěstí nelze říci o přívalu originálních nápadů, s nimiž se v rámci Ralfova putování za sebepoznáním můžeme setkat. Recenze zde. 8/10! [novinářská projekce_CineStar Anděl] ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky