Dr. Dre: I Need a Doctor

Réžia:

Allen Hughes

Scenár:

Allen Hughes

Dr. Dre, Eminem, Skylar Grey, Estella Warren, Eazy-E (a.z.), Tupac Shakur (a.z.), The D.O.C. (a.z.), Snoop Dogg (a.z.), Warren G. (a.z.), Nate Dogg (a.z.) (viac)

Dr. Dre se skoro po deseti letech vrací s vlastní hudbou, a zatímco single Kush slouží jako klubová pecka, I Need a Doctor je písní mnohem osobnější, čemuž ostatně odpovídá i videoklip. Zatímco v hudbě slyšíme především napůl zoufalou zpověď Eminema, klip slouží jako metafora pro pauzu Dr. Dre v hudebním průmyslu. Ohlédnutí za kariérou jednoho z největších hip-hopových producentů ve formě flashbacků navíc potěší každého fanouška. (T-pack)

Bauer

Jeden z mála hip hopových klipů, kde rádoby gangstři nepředvádějí své děvky, kolik pěnez mají a luxusní drahá auta. Tento song je napsán od srdce. Popisuje dlouhotrvající přátelství mezi Eminem a Dr. Dre. Eminemovu vděčnosti vůči Dr. Dreovi, který ho objevil. Text je vyjímečný! Na hip hopovou scénu naprosto geniální. Nikdo nikoho "nefakuje". Klip je špičkový. A to co ze sebe udělal Dr. Dre za kulturistu, je až úctyhodné, když vemu, co byl za chudinku tzv. "lajnu". Přátelství Eminemovi a Dr. Dre přeju. Jen doufám, že ani jeden z nich nedopadne jako třeba Proof (viz. D12)!! I told the World one day I would pay it back. Say it on tape, and lay it, record it. So that one day I could play it back. But I don't even know if I would leave it when I'm saying that. Ya'll start to creep in, everyday its so grey and black. Hope I just need a ray of that. Cause no one see's my vision when I play it for em. They just say its wack. Thye don't know what dope is And I don't know if I was awake or asleep. When I wrote this all I know is you came to me when I was at my lowest.. You picked me up, breeding life in me. I owe my life to you. Before the life of me, I dont see why you dont see like I do. But it just dawned on me you lost a son. See this light in you, it's dark. let me turn on the lights and brigthen me and lighten you. I dont think you realise what you mean to me. Not the slightest clue, cause me and you were like a crew. I was like your sidekick. You gonna either wanna fight me when I get off this fucking mic or you gonna hug me But I'm not an option, theres nothing else I can do cause... ()

ChArLeNe

V poradí druhý song, kde si Eminem a Dre navzájom vyjadrujú úctu. Tentokrát je tomu ale venovaná celá pesnička, ktorá ma dojala, rovnako ako aj klip. ()

Ouwen

Z tohohle jsem odvařenej. Takhle nějak si představuju hip hopovou písničku, když interpret do ní vloží veškerý emoce. ()

Hoyt

Text je sice nadprůměrný a dalo by se říct, že i lehce dojemný ale klip je tuctový a až na závěrečnou posilovačku a rozflákané Ferrari nic zvláštního neukazuje. ()

corpsy

Ako perfektné prvé dve minúty. Ale potom sa to nejako pohne k samoúčelnosti. A čo je škoda, video je naozaj natočené s plnou technickou poľnou. ()

PauloZ

Takže už tu budem vídat i klipy, pěkně se CSFd rozrůstá. Kakždopádně, že by mě tohle nějak vzalo u srdce se říct nedá. Tohle je průměrný videoklip a ještě průměrnější song. Dr.Dre je na svůj věk ale pěkně v kondici :) ()

GodComplex

Videomakeri by se na tohle meli podivat a poucit se jak se spravne toci kvalitni videoklipy. Je fakt, ze Allen Hughes mel k dispozici milion $, coz je budget, ktery by vystacil na regulerni film, ale nikdo netvrdi, ze je nutne rozmlatit Ferrari a stavet sety futuristickych rehabilitacnich center, staci jen trocha originality, napad a hlavne se vykaslat na klasicky bullshit typu "skupina hrajici nekde". I Need A Doctor ma navic k dispozici nezbytny zaklad - vyborny song. Rap sice neni muj salek, ale Dr. Dre vzdycky umel do sve hudby implementovat elementy, ktere z toho delaji neco vic a tahnou to daleko za hranice typickeho hip-hop rybnicku. V tomhle pripade je to fantasticky chytlavy refren Skylar Grey (ktera v klipu hraje doktorku, zpivajici hologram za ni vzala Estella Warren). Eminem pasaze jsou lyricky decentne vyhroceny emo-rap a jedina slabsi cast je finalni rap samotneho Dre, ktery by se mel priste drzet produkce. Nejlepsi na celem klipu (hudebne i vizualne) je vyborne natocene 2min intro za doprovodu hudby meho oblibence Atticuse Rosse, ktery Hughesovi uz drive podobne kvalitne sonicky obohatil jeho The Book Of Eli. 8/10 ()

T-pack

Jestli jste fanouškem Dr. Dre, pochopíte mé hodnocení. Pokud jste fanouškem Eminema, ztotožníte se s mým hodnocením. Pokud jste fanouškem obou, no, možná vám slza ukápne. Flashbackové intro je stejně dechberoucí, jako samotný kousek s rozbitým Ferrari. Následuje metafora pro Dreovo vyklizení hudebního pole, samotný videoklip s Eminemem žadonícím o Andrého návrat a konečně rehabilitace (Detox) s majestátním odchodem Dr. Dre ze scény a k hrobu Eazy-E. Původně jsem chtěl dát čtyři, ale to jen v zájmu objektivity. K čemu ale objektivita, když na mě ten videoklip zapůsobil tak, jak zapůsobil právě protože miluju rap. Navíc mi ani ten product placement nevadí - když video zaplatí, je to jenom hustle. Tak a teď už čekám jen na zmíněné album. ()

Brain-D

Jako příznivec hip hopu a fanoušek těhle dvou představitelů musím dát plnou. Navíc část s posilování Dr. Dre je parádní a vždy si ji dám rád do sluchátek, když si jdu zacvičit. ()