Grimm

Dráma / Mysteriózny / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (viac)

Perry-

První polovina první série je hrozná blbost, tak na 2*... Pak se to ovšem trochu více rozjede a povětšinou si to drží kvalitu na stejné úrovni. Hlavní dějová linka je místy zajímavá. Během třetí série to pak nabere slušné grády a pořád se to zlepšuje. Jeden z mála seriálů se stoupající kvalitou i ve čtvrté sérii. ()

VanTom

Zejména ve 4. řadě se už šablona každotýdenní kriminálky mírně zajídala, ale jinak k seriálu nemám mnoho výhrad [podrobněji v komentářích k jednotlivým sériím]. Pronikání policisty (grimma) Nicka Burkhardta do obyčejným očím skrytého pohádkovo-mytologického společenství „oblud“ v okolí Portlandu rámovala spousta dlouhodobějších, většinou super napínavých zápletek – ať už osobních (jeho rodiny, přátel, šéfa), nebo „světovládných“ (královská rodina, revoluční hnutí, mapa z klíčů k mocnému artefaktu). Závěrečná sezóna ovšem dotáhla jen pár z výše zmíněných, navíc ne plně uspokojivě. ()

Lencha

Ze začátku mě seriál moc nebavil. Díly mi přišly podobné jako vejce vejci. Ale jak se začala rozvíjet dějová linka, seriál u mě získával na oblíbeností. Nejlepší postava je Monroe. Je vtipný a fakt mě baví. Třetí série pro mě skončila dost překvapivě, takže se těším se na čtvrtou a jsem zvědavá, jak bude seriál pokračovat. ;-) ()

filmmovier

První díl byl hooodně zajímavej, pak to kleslo. Po pár dílech se začal utvářet souvislejší příběh, objevilo se pár zajímavých ras... a to bylo všechno. Ne že by byl Grimm špatný, Grimm není špatný, ale mohlo to bejt mnohem lepší a podle fotek a obsahů to také působilo líp. každopádně na odreagování je to skvělé a já se u toho dobře bavím. Ta Nickova kniha je parádní, je to vtipné, některé díly jsou lepší, jiné horší, vraždy zajímavé a Nickův "kolega" blutbad je asi nejlepší postava. Díl od dílu se to začíná zlepšovat a je tu víc náznaků "temnoty", takže sledovat zatím nepřestanu, protože moc takových seriálů se v dnešní době netočí a navíc je to inspirovaný pohádkama bratří Grimmů - ani v dětství jsem pohádky moc nemusel, ale tohle je přecejen trochu jiná liga. Zatím za 70%, uvidíme, jak to pude dál. EDIT 16.4.2014.: Jsem za polovinou druhé série a seriál je čím dál lepší. Je to více dramatické, možná dokonce i napínavější, je to originálnější a tím pádem to nepůsobí tak suše až neoriginálně, má to souvislý příběh, zajímavější zápletky, mezilidské vztahy a skvělou a originální znělku. Zvyšuji hodnocení: konec první řady a celá druhá za 80%, uvidíme, kam nás zavedou další díly. ()

honajz

Dobré je, že se tvůrci ani herci neberou vážně. Námět je zajímavý, i když mu po smrti tety chybí propracovanost a vývoj. Ale jednotlivé případy jsou zatím zajímavé, návaznost na temné pohádky bratří Grimmů dobře udělaná, škoda jen nízkého rozpočtu, který neumožňuje větší triky. Nejlíp mé pocity ze seriálu popsal/a haushinkaa. ()

Galéria (3 314)

• Každý díl je volně inspirován jednou pohádkou od bratří Grimmů. (BLANIK.)
  • Postava Nicka Burkhardta (David Giuntoli) byla v seriálu obsazena jako první. Druhá postava, kterou tvůrci obsadili, byl Monroe (Silas Weir Mitchell). (BLANIK.)
  • V seriálu se vyskytuje jeden velice důležitý klíč, který má mít k sobě údajně ještě několik dalších. Podle českého překladu jich však má být celkem sedm a jindy zase osm. (Geriel)