Po dvaceti letech života v Anglii se Bill Bryson (Robert Redford) vrací do Spojených států. Spolu se svým starým přítelem Katzem (Nick Nolte) se rozhodnou, že se společně vydají po 3500 km dlouhé dálkové turistické trase "Appalachian Trail" vedoucí územím čtrnácti východních států USA. Tato dobrodružná komedie je natočena podle bestsellerových memoárů Billa Brysona. (mac000)

Rakosnicek77

Opět velmi podhodnocená záležitost! Je třeba k filmu přistupovat úplně opačně, než třeba k Divočině. Tohle je přece komedie, navíc výborně zahraná komedie s vynikajícím hereckým kocertem dvojice Nolte, Redford. První jmenovaný navíc svoji buranskou vizáží, dává filmu tu pravou šťávu a v kombinaci s racionálním Redfordem dohromady vytvořili jedinečnou dvojici. Nechápu jedince s kritikou "tlustej Nolte" apod. Nebylo to ono asi ve scénáři, že má pro snímek takhle vypadat?! Tupost některých jedinců mne opravdu udivuje víc a víc... ()

honajz2

Hele a proč ne. Dotáhnout by se toho sice dalo dost, některé postavy zůstaly nevyužity (třeba otravná paní) a scénář taky trochu hapruje, ale jinak tahle walk movie dokáže pobavit (nebo minimálně vykouzlit úsměv na tváři), moc nenudí, má relativně dobře promyšlené hlavní postavy, které mě dokázaly zaujmout, takže opravdu nevidím důvod dávat nižší hodnocení. Celkem mi to připomnělo filmy Alexandera Payna. Ten by z toho dokázal udělat silný film, možná i na plný počet, v tomhle podání to ale vidím na slabé 4* ()

Vyhy

Příjemná tůra dvou starců, kteří vedou konverzaci o životě. Každý se na něj dívá jinak a má jiné problémy. Za krásnou přírodu a pravdivé výroky obou herců, musím dát čtyři hvězdy. Vtipné a zároveň smutné. ()

Martin741

Na poli takychto filmov vedie suverenne utek do Divociny, a tento film je len jeden z tych slabsich. Nic sa tam dohromady nedeje, len 2 ludia si idu na prechadzku po akejsi turistickej trase kdesi v prdeli v USA. Robert Cervenyford /Brubaker/ ani tuna poriadne nehra, to iste plati aj pre Nolteho /Hotel Rwanda/. Reziser Kwapis mne osobne nehovori nic a dialogy obcas sklzavajua az do podpriemeru : 52 % ()

bourec

Zpočátku sem měl problém s mutujícím Noltem,navíc ten chlap asi dost chlastá,přišel mi takovej nafouklej,něco jako Rourke.Postupně sem si zvyknul,a hlavně v první hodině sem se několikrát vod srdce zasmál.fakt vtipný,možná pro ty,co i v tomhle vyprávění hledali hlubší pointu,třeba co by se mohlo stát s tim hovnem,co tam Boby zakopal,ale pro mě jako pro jedince hledajícím bohapustou zábavu pohybujících se obrázků to bylo fakt dobře natočeno i zahráno,a nebejt trochu nedomrlýho konce,a snad kdyby tu cestu dorazili až do cíle,dám pětku jak vyšitou.na svý možnosti pecka.80%. ()

Rodriguez

Bill Bryson se na stará kolena rozhodne, že chce zažít ještě jedno poslední dobrodružství. Projít trasu Appalachian Trail, která měří úctihodných 3500km. Jako jediný společník se mu ozve starý přítel Katz, se kterým se před lety rozhádal....a tak nebude nouze o vtipné i dramatické chvilky. 55% ()

Joges

Začátek filmu s bravurními hvězdami se rozjíždí docela slibně, sotva však dvojice netipických turistů vstoupí na Appalačskou stezku, vypadá jejich cesta jako nemotorná procházka lesem. Naštěstí do filmu proniknou i smysluplné, hlubší okamžiky, takže jsem se nemusel stále jen trapně usmívat. Stejně tomuhle počinu fandím, proto ta hvězda navíc. ()

dr.fish

Staří chlápci se hecnou a vyrazí na poměrně náročný trek. Pro oba je to možná poslední procházka, čas bilancovat, vyrovnat se s minulostí, se společnými vzpomínkami. Téma nijak originální, tahákem jsou v tomto případě Redford a Nolte v hlavních rolích. Bohužel ti chlapi už jsou oba v reálu natolik vyřízení, že film měl vzniknout tak o deset let dříve. Oba jsou rádi, že se drží na nohou, hrát už moc nezvládají. Pár momentů má sílu, ale čekal jsem hlubší nebo alespoň zajímavější poselství. 60% ()

Mirokukii

Stárnoucí pardálové se ve věku rozstřesených kolen vydávají na "nekonečný" tramp. Místy pobaví, občas zafilosofují (věk na to mají) a překážky, které zdolávají, jejich věku taktéž odpovídají. S přídavkem dobré hudby, pěkné krajiny, charismatu obou herců (zejména Emma je úžasná) tu máme příjemnou podívanou na jakýkoliv čas. ()

VasaX

Variace na Wild (také se putovalo z osobních důvodů po Apalačské stezce, pro změnu s Reese) s Redfordem a Noltem, která tak nějak funguje lépe, než by se mohlo zdát. Jejich putování je takové... konejšivé, hezké a svým způsobem uklidňující. Mám rád přírodu a "pochody", takže tohle ve mě rezonovalo. Pocitově je však film spíše takové to béčko, neaspiruje na trhák a tudíž ani nemá moc velké ambice v sobě cokoli vytěžovat do maxima. Je očividné, že z budgetu byl nejdražší Redford (ač to spíš už byla second handová cena...) a outdoorové vybavení. Dávám čtyři hvězdičky, které jsou svým způsobem zasloužené, ale ta čtvrtá je více o tématu a prostředí, které se mi líbí. Takže jsou to vlastně nezkreslené, zasloužené tři hvězdičky. ()

zdenny

Obvykle mám velice rád filmy, ve kterých hrají staré chlapské legendy filmového plátna. V těch chvílích říkám, že i kdyby tam seděli na záchodě a dvě hodiny jen kecali, dám tomu alespoň čtyři hvězdy. Jenže bohužel tady toto bylo fakt mimo. Tedy mimo mě. Od takovýchto jmen a navíc v jejich věku bych očekával lehkou sebeironickou komedii, která srší nadhledem a životními moudry. Dočkal jsem se fakt nechutně tlustého Nolteho a jediného "zlomového" počinu, kdy vylije celý obsah vábně vypadajícího bourbonu. Jako že už nebude nikdy pít. No, takových keců jsem fakt dalek. Co mě bavilo, tak to byla apalačská trasa, člověk má chuť se tam taky pár dnů projít. Nádherná přiroda, příjemní lidé a hlavně - žádní zasraní cyklisti. PS: SPOILER: Kluci plánovanou trať ani nedošli celou, ale i to stačilo na to, aby o tom jeden z nich napsal knihu. Fakt bych si rochnil v tom číst si o přiblblých historkách nějakého starého pána. KONEC SPOILERU. PPS: Musím ale uznat, že Robert Redford na svůj věk vypadá hodně dobře. ()

Pedross800

Ti dva hláškující dědci mě totálně odrovnali!!! Hlavně Nick byl k popukání, u něj člověk šel do kolen jen ho viděl vystupovat z letadla a už věděl, že s ním zažije pořádnou prču nejen Redford. Tak moc jako u tohodle jsem se už dlouho od srdce nenasmál, vážně ne. A nechápu to celkem vlažné hodnocení tady. Že by snad stáří moc nevonělo mládeži?? Je to na míle daleko lepší než Divočina s Renéé i než Pouť do Santiaga. Nádherně humorná sonda dvou bardů co to ani na stará kolena nemíní jen tak zabalit a tak seberou batohy a vyrazí na tůru napříč úchvatnou krajinou, co víc si přát? Takže nenechte se odradit kdo váháte a na tenhle špacír vyrazte s nimi, stojí za to!!! ()

V.Silver

Je to vlastně úplně jiný film, než byste čekali. A tahle nečekaná kvalita potěší jako máloco, obzvlášť, pokud si opravdu chcete zpříjemnit čas sledováním nějakého krásného filmu. Tento je krásný, nejen vizuálně. 75 % ()

earl hickey

Moc pěkný film, skvěle jsem se bavil. Krásná příroda, k tomu hezká hudba a dva dědci, kteří mne bavili po celou dobu filmu. Redford s Noltem byli ve filmu každý jiný a přesto se vzájemně výborně doplňovali. ()

jefff

Pěkný film, se skvělými herci i krásnou přírodou. Mohlo se z toho vytěžit víc, škoda komornosti, která filmu malinko uškodila. Ale i tak poutavý a milý film. ()

coscarelli

Bolo mi potesenim letmo prejst "Appalachian trail" so skvelym Nickom Nolteom. Mali sme si co povedat, vypit (teda ja) pospominat. Robert bol do poctu, ale aspon vedel zlozit stan. Spokojnost na obitroch stranach. Fungujuca psychohygiena o dvoch dejstvách, ktora neurazi a nakopne. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (viac)