Argo: Nebezpečný útek

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Réžia:

Ben Affleck

Predloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scenár:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (viac)

Skutočný príbeh o tajnej operácii na záchranu šiestich Američanov, ktorá sa odohrala na pozadí rukojemníckej drámy v Iráne. Dňa 4. novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Ale uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom utiecť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohla dostať týchto šesť diplomatov späť do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom, prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. A hoci ide o skutočnosť, tento plán je taký neuveriteľný, akoby sa odohral len vo filme... (TV Markíza)

CaptNemo

Nepochybně geniální téma, u kterého se jeden až diví, že po něm Hollywood nesáhl dříve. Ben Affleck s patkou a vousy vypadá líp než kdy jindy, kulisy i dobová atmosféra skvělé. Napětí se koná, často však na úkor toho, že se důležité věci stanou za sekundu 12. Když se takový "náhlý obrat" objeví poněkolikáté, zamrzí to. Bod dolů za závěrečný potlesk v americkém ústředí, který do filmu dává příchuť trapného amerického blockbusteru. 70 %. ()

MiniRecenze

Příběh podle skutečné události....Ano,je to uvěřitelné,neboť se v tomhle snímku poukazuje na politickou neschopnost,která přesahuje i do dnešní doby.V drtivé většině státu na planetě Zemi.Politické drama,které uvidíme je skvostně natočeno a co je důležité,tak zaživně,bohužel to nemusí být styl pro každého.Na začátku je hodně mluveného slova a nemusí každého zaujmout.Za pochvalu stojí zmínit skvěle načasované napětí u kterého se budete "potit".Výborně podaný herecký kousek,ovšem nevím,jestli bych si film dokázal pustit vícekrát za sebou. PRAVDA!!! ()

punco

pravdupovediac čakal som patriotizmus ako prasa, ked každý je zlý okrem USA, no na moje prekvapenie sa to nejak nekonalo.Film mal spád dobrý dej(som fanúšik true stories) ale hlavne mal za kameroo Afflecka !!! Prvý film čo som od neho videl ala director a som ohromený ako vyzreto film spracoval.Samozrejme pár vecí bolo určite prifarbených, ale ja mu to zhltnem, obrazovo, aj atmosférovo sa trafil do doby. Určite s ním už rátam ako s veľkým režisérom ()

bonovox

Affleck opäť skvelý ako režisér. Argo je kvalitne natočený film, asi si oscara nezaslúžil, ale i tak ide o nadpriemerný a veľmi silný film s kvalitnou dobovou atmosférov a kvalitnými hercami. ()

bezprezdivky

Má to švih, má to spád, celou dobu jsem zachraňovaným utečencům držel palce a byl jsem celej film v napětí - co víc chtít. To vše je umocněno tím, že se jedná o rekonstrukci skutečné události. Civilní a uvěřitelné výkony všech herců. ()

ludovit14

Mňa ARGO vôbec nenadchol-priznám sa,že som sa dosť nudil.Tajná operácia o záchrane 6 Amíkov-no nevie,ako tak sa to dalo(nevedel som sa dočkať konca 2hodiny boli príliš).Ben Affleck to mal dať poriadne prestrihať min.o 25minút.Čo sa týka príbehu bolo tu dosť otázok PREČO. nezodpovedaných.HOD:61%.Kedže to bola téma USA-tak bolo jasne už dopredu, že ARGO získa oscara.PS:ale za daný rok určite nezaslúžene- aj keď to nie je nič nové pod slnkom!! ()

Nerdvana

Obvykle chovám k filmům s podobnou tématikou čiré opovržení, protože mám už plný zuby střílejících hadrníků, ale tohle mě bavilo, hlavně kvůli lidskému aspektu filmu. ()

SteveV

Z filmu jsem byl skoro až nadšen. Skutečně povedené dobové kulisy a skutečný příběh. Ale myslel jsem si tedy, že těch změn oproti skutečnému příběhu "exfiltrace" uprchlíků bylo méně. Když jsem si ale přečetl popis události a nejvíce vytýkané historické nepřesnosti, musím přeci jen jednu hvězdu srazit. Protože mám pocit, že až natolik nebylo nutné tu historii upravovat. Ale film, jako takový, je skutečně povedeným kouskem filmařiny. ()

tchempi

Film, u kterého se člověk nenudí. Argo (naser si) má tempo, vtip, napětí a divák se nenásilnou formou dozví i něco z historie. Affleck dokazuje, že mu to za kamerou jde mnohem lépe než před ní. Ačkoli tentokrát překvapivě předvedl obstojný výkon i jako herec. Možná mu k tomu pomohl ten plnovous. ()

Elassar

Možná, že na těch myšlenkách "Affleck je lepší režisér než herec" něco je. Fakt je ovšem ten, že v tomto filmu i skvěle zahrál, a nejen on. Snímek má skvělou dobovou atmosféru a hlavně dokáže diváka držet v napětí snad v každém momentu. Nejspíš to není čistá pěti hvězdičková záležitost, ale to nevadí. Jen tak dál Bene. ()

BalbiJirka

Musel jsem si tam film chvíli nechat doznít v hlavě, abych ho hned neodsoudil, ale i s odstupem času mi to přijde slabší, než jsem čekal. Vůbec by mi nevadilo, kdyby film měl o 30 minut navíc a poslední část filmu byla lépe dotažená, takhle mi tam pořád něco trochu chybělo. Ale i přesto je film vskutku dobrý, Benovi skvěle sedla role.Hodně se mi zde líbil Alan Arkin, ačkoliv ten se mi líbi všude.Když to shrnu, bylo to dobré, skvělé téma, ale nebylo to úplně ono, 65%. ()

CAR0DEJ

Pocta filmu ako takému a hlavne sci-fi filmom ako Hviezdne Vojny, Star Trek (tie figurky na konci :D) etc. Malo to myšlienku, dej, záporáka, klaďasa a pritom tie klišé s deťmi (jeho synom na "začiatku" a na konci) pracovali dokonale. Právom to získalo Oscara a údajnú nepresnosť s ozajstnými udalosťami dajme bokom (Kanadská vláda sa sťažovala, že je tam zobrazená v horšom svetle než sa to v skutočnosti stalo). Podstatné bolo pre koho sme to robili... Oscar. P.S.: "If I'm doing a fake movie, it's gonna be a fake hit !" ()

peetee7

Po druhom zhliadnutí musím zvýšiť hodnotenie. Affleck zase raz ukázal kus režisérskeho umenia, v ktorom zaujme nielen príbeh, autentické zábery, ale hlavne výkony postáv - tých vedľajších. Goodman, Arkin a Cranston vo svojich úlohách excelujú a sú tou najlepšou a zároveň najvtipnejšou zložkou celého filmu. Záver síce napĺňa väčšinu amerických klišé, ale chápem, že slúži k lepšiemu vygradovaniu napätia. Vôbec by mi nevadilo a po pravde by som bol úprimne rád keby Ben zavesil hereckú kariéru na klinec a venoval sa už len režisérskej stoličke. ()

Scaevola

(spoiler) Musím se přiznat, že moderní americké dějiny jdou poněkud kolem mne, aniž by mne políbily, tudíž jsem byl opravdu napjat, zda film skončí tak, jak má (rozuměj, že Američané vyhrají a chlápci v turbanu se znemožní). Všechnu dobře vymyšlenou zápletku a drobné šťouchání do obou stran, jež bylo až nečekaně příjemné a vlastně i vyrovnané, mi tedy trochu překrylo prosté napětí, ale to v podstatě není na škodu. Problém byl se sympatiemi ke všem zúčastněným: Bohužel jsem se nedokázal dostat do stavu, kdy bych jim opravdu fandil. Navíc se objevila věčná potíž filmů podle skutečných událostí, která jasně vybředla na povrch v okamžiku finální honičky-nehoničky po letištní ranveji. Kvalitně odvedená práce, ale rozporuplné vyznění detailů. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)