Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

JK-Stinger

No ty bláho, to byla slátanina:/ Čekal jsem něco úplně jiného, s ohledem na Vaughna a Stillera i v mezích relativně inteligentního humoru. Bohužel, tohle se pánům fakt moc nepovedlo. ()

Sunny.69

Vůbec to není tak zlé jak to na první pohled vypadá. Po celou dobu jsem se bavila, herci byli perfektní, role na ně krásně seděly. Rozhodně si to pustím znova, film u kterého si jednoduše odpočinete. ()

IvcaSammet

Úžasná komedie plná skvělého humoru! Opravdu jsem se hodně bavila, ale ono se ani nic jiného čekat nedalo - Ben a Vince, to je prostě jistota. Některé hlášky mě opravdu dostaly do kolen ... Myslím si, že hodnocení by mělo být o dost vyšší, i když se ve filmu najde pár stinných stránek, například ohrané 'amerikanizování' scén ... Ale i přesto je to úžasná komedie, kterou můžu rozhodně doporučit! Myslím, že člověka, který má humor rád, film určitě pobaví a nezklame! ()

Hepy13

Aliens v supermarketu! Kdyby odhalení celého případu nedopadlo tak idiotsky, celkem by se mi film i líbil. Opět jsem si ověřil že kombinace žánru Komedie - Sci-fi na mě neůčinkuje vůbec dobře. ()

Flopik

Za mňa palec hore, herecké zoskupenie je skvelé, chémia tam funguje. Dej je samozrejme somarinka ale ja som sa bavil, vtipy sadli smial som sa a myslím že to je dôležité. Mala to byť predsa zábavná somarina a bola. Chválim aj efekty a vták ako slabina super.. U mňa za 4*. ()

jasanka

Mix komedie, sci-fi a mírného dramatu. Celkově docela hodně neucelené. Ale herci super, některé vtípky taky povedené, a vůbec jsem se nenudila. Průměr. ()

KOZEL84

Že bych nějak trpěl se nedá říct a rozpočet sem taky necáloval,takže jak říká Arnold ''nebud'te teplí'' (no tak jo je to parafráze).Hill a Vaughn to celkem táhnou. ()

TaanStari

Vaughn a Stiller + Hill + Ayoade dohromady ani náhodou nefungují, stejně jako nefunguje kombinace komedie (která by mimochodem byla slabá i sama o sobě) a scifi. Prostě je to slabota, v poslední době pro Stillera tak typická. ()

X@triX

Jedna hviezda za všetky humorné scénky, ktoré sa zhodou náhod vyskytujú v traileroch. Druhá hviezda za nadpriemerné vizuálne spracovanie a opäť podareného Richarda Ayoade-ho. Potenciál mohol byť využitý lepšie, viac k tomu fakt niet čo dodať. ()

kesty

spousta zábavy a akce? neskutečne zábavná komedie? bitch please, sú tam tak tri dobré vtipy, kde som sa zasmial, inak slabota, nezáživné, nudné, nelogické (ani na komédiu) a na to, že sú tam 4 komici neskutočne chabé. kadencia vtipov je tak jeden za 5 minút a navyše sú slabé a nevtipné. strach a hrôza, keď vám toto stačí na zábavu. ()

Wardan

Vlastně to nebylo zas tak hrozné jak jsem si představoval. Občas jsem se zasmál a občas to nebylo jen malé uchechnutí ale opravdový upřímný smích. Ale bohužel ke každému dobrému gagu se musíte prokousat neúměrnou hromadou hlušiny a trapnosti. Jinak režijně rutinní a všichni herci už mají na kontě lepší výkony. Nad dvě hvězdy to vylézt nemůže. ()

Viper

Takova roztomila Stillerovska ptakovinka. Na tenhle styl filmu je treba se koukat s tak ztochu vypnutym mozkem...potom funguji skvele. Jak relax myslim dobra volba a par momentu (napr. fotograficke orgie) bylo vybornych. ()

Monisek

Bože, to byla ale blbost! Protože to ale jako blbost bylo i plánovaný (aspoň teda doufám) a protože jsem se občas i trochu zasmála, nakonec dávám průměr. ()

Silencia90

Potěšilo mě, že film ví, co dělá. Nebojí se toho, ví, co chce říct a není to hloupé, idiotské ani prvoplánové. Fakt mě to potěšilo. ()

Brousitch

"Nejvíce se mi líbí na filmech jako Vetřelec nebo Krotitelé duchů ta jejich uvolněnost, kdy vám přijde, že tam nehrají herci, ale obyčejní lidé. Trochu jsme se to snažili přenést i do Sousedské hlídky. Prostě vzít realistické obyčejné sousedství, skutečně vypadajícího mimozemšťana, do toho vsadit partu chlapíků, kteří měli připraveno pár improvizovanch fóru a doufat, že z toho vyleze něco povedeného." - Akiva Schaffer, režisér ()

owwidius

Fuuuuu tak toto bolo pre mna sklamanie a rozcarovanie. Videl som predtym iba jeden trailer (skor taky teaser) a ten ma teda navnadil na nieco uplne ine, ako sa mi dostalo vo filme. To by ale nemuselo vadit, keby ten pribeh bol o niecom. Prvotny sok som teda sice prekonal ale zvysok filmu nebol o nic lepsi. Vidno ze reziser sa s tym celkom vyhral v zopar scenach, ale neviem co to bolo vlastne zac. Vtipnych scen pramalo (iba par takych nad ktorymi som sa uskrnul) a ako scifi? Taky primitivny pribeh? A ako parodia? No neviem neviem, tiez slabe. Okrem toho ma to k zaveru neskutocne nudilo... 3/10 [#59/2012, kino#33] ()

Filec

Ja som sa pobavil, máte tam 4 hercov podľa mňa v celku komických a zábavných aa čo lepšie si predstaviť ako odtrhnuť vtáka mimozemšťanovy.. Its funny!!! ()

figliar

Čakal som priemernú komédiu, dostal som nadpriemernú akčnú sfi-fi paródiu. Pobavilo, prekvapilo, páčilo. Nečakané zvraty, komicky spracovaní mimozemšťania, robenie si srandy z amerického životného štýlu a známy, komediálny herci, hlavne Ben Stiller a Moss z IT Crowd, ktorý chcú, respektíve nechcú zmeniť svoj rutinný život. Takéto filmy fakt že môžem. ()