Zvláštne nadanie Alexa Chancea Browninga (Devon Sawa) sa objaví po prvý raz tesne po nástupe na palubu lietadla, ktorým má letieť so spolužiakmi na výlet do Paríža. Keď už sedí v kabíne so zapnutým bezpečnostným pásom a čaká na odlet, pred očami sa mu premietne strašná vízia, v ktorej vidí štart lietadla a jeho následnú explóziu, ktorú nik z pasažierov neprežije. Alex prepadne panike a vyzve všetkých, aby okamžite vystúpili, čím spôsobí medzi cestujúcimi taký rozruch, že ho posádka vykáže z lietadla spoločne s ďalšími šiestimi pasažiermi. Okrem Alexa sa tak ocitnú na letisku jeho kamaráti Tod Waggner (Chad Donella) a Billy Hitchcock (Seann William Scott), spolužiačka Clear Riversová (Ali Larter), ktorá inštinktívne vycítila, že Alexove obavy sú opodstatnené, Carter Horton (Kerr Smith), ktorý sa v lietadle s Alexom pobil a bol za to vyvedený i so svojou priateľkou Terry Chaneyovou (Amanda Detmer), a ich učiteľka, slečna Valerie Lewtonová (Kristen Cloke), ktorá sa dobrovoľne rozhodla, že so svojimi študentmi počká na ďalší let. Atmosféru vzájomného obviňovania preruší výbuch lietadla, ku ktorému skutočne krátko po štarte lietadla dôjde... Nikto nechápe, ako mohol Alex katastrofu predpovedať. Namiesto toho, aby mu boli vďační, naňho hľadia s nevraživosťou. Agenti FBI si jeho vysvetlenie vypočujú s nedôverou a začnú ho podozrievať. Hlavne vtedy, keď po niekoľkých týždňoch postupne umierajú tí, ktorí vďaka Alexovi prežili. Alex pochopí, že vďaka jeho predtuche sa im síce podarilo smrť oklamať - ale nie nadlho... (TV Markíza)

Onanista

Sawa hraje podle mě absolutně nevěrohodně a vubec ničím mě nezaujal. Naopak pan Todd se mi líbil moc a to tam měl snad nejkratší roli. Je to povedený horůrek ale tak nějak bez šťávy. ()

DavidAAAA

Dobrý námět, ale jen velmi průměrné zpracování. Je to příliš jednoduché, předvídatelné a poměr náhod je nesympaticky vysoký. Tohle šlo udělat líp. Ale na oddech se na tenhle film kouknout dá. ()

005

Solidní vyvražďovačka, kde se neběhá zmateně po lese a nepiští slípky, které ukážou jen kozičky a pak se nechají s jekotem zabít. Smrt přichází nečekaně nebo velice propracovaně a vy jen odhadujete jak to bude. Tento horor posunul žánr o kousek dál. ()

fermatf

Jde o hloupoučký, předvýdatelný béčkový horor, který je ale právě touhle svoji béčkovostí dobrý. Nejde o žádný sofistikovaný a promyšlený děj. To hlavní je ve filmu křik, krev a nechutnost. Pokud divákovi nejde o nějakou originalitu a myšlenku, ale hlavně o drsnost hororových prvků, tak by se měl líbit. ()

killberrybil

Dosti ujetá záležitost. Vidiny a smrt jsou pěkný svině. Chvilku slušný béčko, hodnocení tři a půl. Přiklonil bych se ke čtyřem za rychlý spád a originální hrátky s přírodou a náhodama, ale nakonec se přikloním ke třem za nelogičnost, kterých je spousta. ()

tXtX

Originálny námet a scenár. Zopár podarených úmrtí, zopár trápnych úmrtí. Mať tam lepších a sympatickejších hercov, išiel by som aj vyššie. Vo svojej dobre vcelku hit (aj keď u mňa kraľoval vždy Vreskot) no dnes už pomerne dosť okukaná rutina.. (za čo môžu pravdepodobne našinské tv programy, ktoré to s radosťou vysielajú 45 krát do roka) ()

studentice

Podle zdejšího hodnocení jsem očekávala více. Bylo zde pár lekavých momentů a zbyl depresivní pocit. Tento žánr ani ve slabší formě není prostě mým šálkem čaje... ()

CeskePivo

„Teenagerská lehkovážnost vystřídaná krvavými nehodami“ –- ON: Tento film jsem viděl již několikrát a stále mě neomrzel. Poprvé to byl opravdu zážitek, podruhé si začínáte všímat komediálních prvků, no a potřetí už to je čistokrevná pr***l. Naposledy když jsem tento snímek viděl mi to už připadalo jako fakt podařené WIN / FAIL compilation videjko. Nicméně efektům se nedá nic vytknout a dynamika kamery vás rozhodně zaujme. --- ONA: Dobrá podívaná, dobré efekty, dobré scénky, jedna lepší než ta druhá. Akorát „Stiffler“ nebyl tentokrát tak vtipný jak obvyklé bývá. Občas mi to připomínalo když hrajeme člověče nezlob se...furt se řeší kdo je na řadě! Když ale přehlédnu lehkou natvrdlost charakterů tak celkem dobrý film. –- –- FACIT: Film ke kterému se rádi vrátíte když nebudete zrovna vědět co si pustit. Dáváme 58 % ()

Tereza11

Před deseti lety, kdy jsem poprvé viděla tento film, mi přišel i celkem strašidelný...ale teď už mi to zas tak moc nepřišlo .-) Co mě ale hodně baví je jak tu smrt vraždí tak rafinovaně a skrytě....Nejlepší je scéna letecké havárie...den po té někam letět tak nevím,nevím, jestli bych to nezrušila :-) Zkrátka dobrý film o předtuše a smrti.. ()

ffiikkyy

((87%)) Jeden z mých nejoblíbenějších horrorových filmů vůbec. Zbytek této serie už sice není tak skvělý jako JEDNIČKA, ale také rozhodně stojí za shlédnutí a častokrát vám půjde i po letech mráz po zádech, když se SMRT bude snažit dokonat své dílo. Opravdu existují podobné případy, které se objevují ve snímku a asi na tom něco bude. Ukázka toho, jak i s poměrně neznámými herci můžete udělat velmi kvalitní horror. Pokud se i vám někdy podaří těsně uniknout smrti, raději bych rychle napsal dopis na rozloučenou a dal si do kupy ´´své věci´´ - Může se stát že už tu dlouho nebudete, protože SMRT si jde i pro vás! ()

Duffman 97

Výjimečný horor.Zde nevraždí vrah,duch nebo tak něco.Je zde sama smrt.Což je v dějinách hororu opravdu originální.Při filmu má divák vyloženě husí kůži.Film má skvělý scénář a atmosféru.100%. ()

PavelPros

Čas, osud, možnost ovlivnit běh lidského života a podobně - to je vždy vděčné téma. Podařený film Nezvratný osud (i jeho pokračování) otevírá možnost lidské představivosti pohlédnout na věc z určitého úhlu. Z úhlu, o kterém jistě mnozí přemýšleli - totiž o tom zda existuje osud, zda jej lze změnit, zda lze ztvárněným způsobem vidět do budoucnosti a ovlivnit ji v přítomnosti, zda existují lidé vidící budoucnost atp.. ()

Ospalek

Zajímavý nápad, zajímavě zpracovaný a scénáristicky zvládnutý. Smrt jako zabiják. Něco nového a nakonec i zpracováno do pětidílné série. První díl je přecejen originální a tak si zaslouží vyšší hodnocení. ()

HAMLOCK

Velice zábavná podívaná ,tvůrci s se vším vyhráli a přinesli zajímavý horor ,který osvěžuje žánr a jistě zabaví. Velice zajímavý styl vyprávění ,který je na jednu stranu předvídatelný ,ale to byl v záměr tvůrců ,čili to za chybu nebudu počítat. Jinak na filmu nevidím chybu. ()

Antimat

Jeden z najlepších hororov.... Niežeby sa tu človek mal čoho báť,ale nevie kedy čo príde ,podaktoré efekty a "nešťastia" sú naozaj vydarené no pre mojích 5hviezdičiek by to chcelo viac pasažierov nažive a viac "nešťastí"  Inými slovami využiť viac kreatívnych spôsobov ako kto umrie ()

danbalada19

Velice zajímavý film, jako hororý zabiják originální. Celý film jsem se docela bavil, moc se mě líbil koncert toho seznamu jak, musí zemřít, dal, bych tomu, takových 9/10. ()

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (viac)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (viac)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (viac)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (viac)