Tranz

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiálny text distribútora)

Mana

Hrát si s lidskou myslí v realitě je oříšek. (Ne)krásný příklad toho, jak zaseté semínko může nekontrolovatelně klíčit. Ovšem záleží na vkusu. **** ()

Googooplexer

Dano točí dokola ten istý formát a kupodivu má úspech. 100% to však vystihol užívateľ Cervenak. Už len dodám, že film išiel pre mňa z kopca a dojazd v scéne "ako si vedela čo som chcel..." naozaj u mňa vyvolal rozčarovaný úsmev. Je to asi najzbytočnejšia scéna v Danovej filmografii. Tešil som sa zbytočne. Škoda aj nevyužitej "jahody", mohli sme sa nasmiať viac. ()

misiacik

Danny to tam krásne vopchal. Strčil ho tam až po kořen a přirážel až kým nevytriskla blahodárna tekutina ktorá zapatlala tváře mladých, neukojených dívek třepotajícich se blahem v mnohanásobném orgasmu vytékajécém z útrob. Mńamka. ()

Infurius

Tak kurevsky dobrej film som dosť dlho nevidel... Proste ten film je viac přepletený jak vánočka. Proste super podľa mňa na čistých 5* ()

klobasa

Nebudu se tajit, že pro tento druh filmů mám slabost. Mimořádně vypečená hra s divákem, kdy pomalu nevíte co je skutečnost a v hlavě vám jedou teorie, jak to vlastně celé je.A ten vizuál! To je zkratka bomba a trademark Dannyho. Jeho styl je zkrátka jedinečnej.Jak jinak sountrack opět na výbornou.Zvažuju me zi 4-5 *, ale za tu full frontal nude Rosario :-) tam lepím i tu 5tou. ()

andrej9999 odpad!

Primitívna sexistická stupidita o psychologičke, ktorá sa púšťa do vecí, do ktorých by sa v skutočnosti žiadna bifľa tohto typu nepustila a chlapovi, ktorý ukradne obraz ľuďom, ktorým dlhuje peniaze a ešte sa im aj posmieva. A oni mu za odmenu platia diplomovanú kurvu. Blbosť na blbosť. Ak mi niečo ušlo tak sorry, lebo som to ani nedopozeral. Tieto vaše hodnotenia sú zavádzajúce. ()

Montmorency

Na konci je sice vysvětlen ten celý psycho-hypnotický galimatyáš, ale pro mě už zcela zbytečně - pomotané skákání mezi snem, realitou, přítomností, minulostí neustále točí děj jiným směrem a po chvíli mě přestalo bavit sledovat, kam a proč to vlastně vede...k tomu neuvěřitelně otravná hypnoterapeutka, která všechny ovládá jak nějáka šamanka a je tajemná asi jako hrad v Karpatech........no jo no, tak jsem aspoň viděla po dlouhé době Vincenta :-) ()

slonslon

Po zhliadnutí mi ostal rozhodne pozitívny dojem a ľahký úsmev na perách. Nie je to síce 100%ná bomba, ale normálny ľahký, svižný, celú dobu prekvapujúci film, na ktorý sa dobre pozerá a ktorý nenudí. Mnoho vecí je tam silne pritiahnutých za vlasy, ale veď čo, koho už zaujíma realita... ()

mirec2211

Celkom schopný film, ale trocha chaotický a občas som sa strácal v deji. Pôsobil miestami mätúco ale výsledný efekt nebol úplne zlý. Trošku mi to pripomínalo Inception s DiCapriom. ()

1900petr

Výborná podívaná od začátku až do konce. Jen si někdo zkuste předpovědět jak to všechno dopadne po prvních 15 minutách filmu. Mám takový žánrový styl strašně rád. Celou dobu ve filmu tápu, až příjde posledních deset minut a jsem vyveden z omylu. super. Moto filmu - TO JSEM S VÁMA VYJEBALA. ()

Breaker

Žádné kompromisy, žádné opakování a vykrádání jiných filmůch. Boyle je režisér, který i v dnešní době stále umí překvapit a piluje svou techniku. Pojď, jsem hypnotizován. ()

J4Y4G3

Cha, to byla jízda. Pár postřehů. Musím říct, že McAvoyovi sedí role záporáka mnohem líp než jakákoliv forma klaďase. Film o obrazu, ve kterém hraje obraz vedlejší roli. Soundtrack geniálně graduje tam, kde má, něco podobného jsem naposled zažil u Sucker Punch. Hypnóza je určitě pro ne-snílky těžko stravitelná, ale když na ní postavíte celej, po jiných stránkách do puntíku dotaženej film, tak na ní ani nemůžete nadávat. Jo, a když už fakt nevíte, co se právě ve filmu děje, nezoufejte a koukejte dál... ()

RonnieR

Štvrtá za chlpatú resp. vyholenú Dawsonku... Ale nie, vážne! Dannyboy ma zasa nesklamal a s úplnej p_čoviny vytrieskal zaujímavú "podívanú", tak ako to len on vie! 74%. ()

zmirix

Neobvyklá psychárna celkem slušně zamotaná se zajímavým koncem,ale stejně mám pocit,že jsem to už někdy viděl,asi mi to někdo vymazal. ()

lineker

Co na tom, že zhruba od poloviny tohoto dobře postaveného slalomu tušíte jak bude vypadat druhá polovina trati a zřejmě i cílová rovinka. I tak si dokážete jízdu parádně užít a konečné pořadí vůbec není třeba řešit. ()

Mate0

klasická "boylovka" kde si hraje s divákem a musíte prostě film dodívat do konce at víte jak to zkončí ...skvělé herecké výkony a krááááásnáá (!!!) Rosario Dawson.K tomu výborný soundtrack ...výborný film ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (viac)