Tranz

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiálny text distribútora)

hajner

Hoc originálne ale absolútne nudné a nezaujímavé. Riešenie duševných stavou a pátranie v hypnóze ma maximálne nezaujíma a nebaví. Ťažká nuda a nepomáhajú tomu ani slušne obsadené herecké zázemie. ()

elery

Kdyby to šlo, dal bych tři a půl hvězdičky. Skoro hodně dobrý film, který určitě stojí za vidět. Nejen pro zajímavý scénář, hercké výkony předních hvězd i výbornou realizaci. ()

Edwin44

Zpočátku mě sedl styl vyprávění mělo to hlavu a patu. V půlce mě to začalo nudit s pořád opakovaným snažením se dostat k oné vzpomínce. Konec mě však vyrazil dech - sice trochu překombinovaný ale pro mě teda nečekaný. Herci byli vybraný naprosto perfektně, překvapili mě odvážné scény (to muselo bejt Rko ne?). Soundtrack taky nebyl k zahození, celkově mě film příjemně rychle utekl. ()

golf78

Ja muz tu nekdo napsal, JSOU VECI, NA KTERE JE LEPSI SI NEVZPOMENOUT. A tento film spada presne do teto kategorie. Jako nejaka psycho motarna to je dobry, nicmene zase takova pecka to neni. Ackoli se nas tvurci snazili drzet porad v napeti, tak bylo hodne chvil, kdy jsem se nudil. Je spousta filmu, ktere si pustim rad znovu, ale tento uz snad ani ne. ()

Octavia

Na jednu stranu dobré, ale asi tak od druhé poloviny filmu až moc přkombinované, kdy jsem si jen říkala, kdy už kruci přijde ta finální verze?! Takže pro mě za 3* a příště trochu ubrat plynu by bylo ku prospěchu věci. ()

ammina

Genialní! Ikdyž jsem to viděla už v červnu, občas se ještě zamyslím nad tím, jak to vlastně bylo. Spoustu výkladů a žádná jistota, jen McAvoy skvělý jako nikdy ()

Xawerius

Film je hodně dobrý, nepředvídatelný i když v celkovém kontextu je to nakonec hodně jednoduché. Pro mě parádní podívaná, která mě bavila od začátku do konce. ()

stuj

Ušlo to. Ale až díky konci, zejména zpovědi v autě. Jinak člověk furt ví, že realita se teprve ukáže a tak není tolik vtažen do děje a jen čeká na postupné překvapivé/nepřekvapivé odhalování. Průšvih to celkově nebyl, ale ani žádná psycho bomba k zamýšlení. ()

oreene

seš čokoládová kvjetina - zpíva Lucie - danny boyle mi k tomu navždy priradil obrázok, ďakujem! skvelá hudba - odporúčam najmä kus s názvom Bullet cut - nachádza sa v ňom duša celého filmu - klop, klop mladíček, niečo je úplne inak, niekto tebou kruto manipuluje, ale keby si to aj vedel, aj tak by to bolo jedno láska ()

Orbeek

Hypnotický a extatický stav díky Dannyho dalšímu skvělýmu filmu byl úžasným zážitkem, ze kterého jsme byli s partnerkou u vytržení. Zřejmě patříme k 5-10% snadno zhypnotizovatelné populace :) Dokonalý střih, hudba (Rick Smith z Underworld!), kamera, zvuk, James&Vincent (a aj ta Rosario), promyšlený a vychytralý děj a zajímavé téma. Danny na hrad a perla ve filmotéce :) 4.3.14 Hmcnm U3L16 MM (viz. gudaulin & kinej) ()

latimerie

Myslím, že tentokrát se Boyle zamotal do svých překombinovaných sítí. Nejsem fanouškem filmů, kde se musí na konci vše vysvětlit, navíc když se jedná o tak provařený nápad s hypnózou. I přestože se slabší příběh snaží vše zachránit akcí, moc se mu to nedaří. Toto je jeden z jeho slabších kousků... ()

GaP

Ve výsledku velmi podařený film!!! Trošku nudnější část uprostřed ale konec mě dostal!!! Film je asi potřeba vidět minimálně 2x, je tam spousta chaotičtějších scén, které, alespoň mě, nedávaly moc smysl a dost mě mátly. Co se týče hereckých výkonů, tak těm vévodí McAvoy. Trošku mě zklamala rola hypnoterapeutky (Dawson), čekala jsem od ní více a chvíli mi připadalo, že ani sama herečka neví co hraje (jestli hodnou nebo zlou)...Každopádně jako celek - vynikající snímek... ()

sedlis

Na jednu stranu celkem originalni a zajimavy film, na druhou zbytecne prekombinovany, zamotany a misty mimo..Pro mne ale jako vzdy vyborny Vincent Cassel a extra dobra hudba, doprovazejici cely film..konec byl v duchu celeho filmu nic moc. ()

Stydlivka

Na tomhle filmu se mi vážně líbilo, že je to strašně zamotané a až na konci se člověk dozví, jak to překvapivě bylo. Film si s rozuzlením větveného děje poradil podle mě hodně dobře, že se v tom člověk neztratil :-). ()

tragikomik

Film se tváří tak rafinovaně, až je z toho totální slátanina. Úskoky úskoků v úskocích úskoků... Někdo to poněkud překombinoval. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (viac)