Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

eexDon

Für mich - 70%, - /film má sice impozantní nástup, ale po něm odpadne, občas se pak ještě zvedne, ale jinak už nic moc, občas poněkud rozvláčné, až nudné, milostné scény americky trapné/, + /hudební doprovod - překvapivě, když je to muzikál, Hugh + Russell celkem ušli, některé akční scény na barikádách + úvod - to bylo velmi dobré, výjevy z pařížských ulic, hlavně v 1. polovině, jen fajn, že tam nejsou jenom 3 záběry na chudobu na ulicích/, hodnocení - slušný muzikál, ale muzikály moc nevyhledávám a Moulin Rouge! byl sice sladkobolnější, ale kratší a celkově lepší, kdyby to byl normální film a ne muzikál, bylo by to o něco lepší - alespoň o trochu, poznámky - Samantha Barks byla jediná baba, co za něco stála, Anne neměla roli, aby vypadala nějak úžasně a Amanda nestála za nic ()

Yhitte

Proč mluvit, když můžete místo toho zpívat falešně (a to mám hudební hluch) a tímpádem protáhnout film tak zhruba o hodinu. Opravdu nebýt toho zpěvu místo normálního dialogu tak bych si film možná i užil, ale to je můj subjektivní názor. ()

tvita

Jedno z nejlepších zpracování klasického romantického románu Victora Huga. I když se jedná o muzikál a nejde o klasické odehrávání děje, dává mi film nezapomenutelný zážitek. Velice mne překvapil pěvecký výkon Russella Crowa i Hugha Jackmana. Netušil jsem, že jim tyto role sednou jako ulité. I ostatní herecké obsazení, hudba a scénář je vynikající. 90% ()

A161729

Většina hodnocení zde je o tom že se to chlapům nelíbí a je to pro buzny:-)případně že to není jejich žánr. Nevím já seděl na premiéře v kině a nikdo neodešel všichni čekali do konce titulků a i ranaři od pohledu uronili slzičku. Vzhledem k tomu že jsem muzikál viděl několikrát i živě nemohu hodnotit jinak že film je natočen bezchybně. ()

hilda.hnusna

Jasně - zpěv nebyl zázrak a všechny ty písničky zněly stejně(Vím, že je to muzikál, ale toho zpěvu tam na mě bylo i tak trochu moc.) - ale kostýmy byly docela fajn a Helena Bonham Carter s Cohanem byly suprčuprepesrádes! ()

Profík

Dlouho jsem se nemohl s hodnocením rozhoupat a ty tři hvězdy jsou trochu ze zbabělosti. Vážně nevím. Zahrané je to moc pěkně a zazpívané povětšinou taktéž. Zvláště musím pochválit Jackmana a Ann Hathaway. Ale jinak to trochu skřípe. Neznám originál knihu ani si moc nepamatuju jiná filmová zpracování a tak nevím, co jde na bedra scenáristů a co je vinou Huga. Ale ač je film poměrně dlouhý, působí místy lehce zkratkovitě. Někde jsou málo vysvětleny motivace postav a jejich jednání mi přijde až prapodivné Nakonec tedy za tři a asi tak 65%. ()

Misuli

Já to nechápu, vždyť já mám ráda muzikály. Mám ráda Bídníky, mám ráda Jackmana a Crowe....Začátek vypadal tak nadějně! Ale já se pak taaaak nudila a dokoukala to spíše z nějaké úcty k hercům a Victoru Hugovi. A vím, že Hathaway byla v tomto díle vyzdvihována, ale mě hrozně lezla na nervy s tím výrazem, kunkáním a vypoulenýma očima. Neukamenujte mě :) Už tu bylo několikrát řečeno - spousta blízkých a dlouhých záběrů na obličeje na úkor dění, děje. Škoda. ()

psas

První hodina strašná nuda, revoluce velmi dobrá, dětské pěvecké výkony předčily ty hollywoodské. Čekal jsem něco jako Hair nebo Jesus Christ Superstar, ale ne deklamativní recitál jak od Janáčka. Takže tři hvězdy za ty děti. ()

Kritik

To, že Hugh Jackman a Russell Crowe jsou výbornými herci všichni víme, ale kdo by řekl, že jsou to i výteční zpěváci? Neměl jsem daleko k 5ti hvězdám a ještě dlouho budu písně z muzikálu poslouchat při všedních aktivitách. Doporučuji! ()

katka219

Bídníci jsou pro mě klasikou, která se mi nikdy neomrzí. Prostý příběh o bývalém galejníkovi, který na sebe nabaluje spoustu dalších lidských osudů, kde nechybí dobrodružství, láska a spousta důvodů k zamyšlení. Muzikál mám jako filmový žánr velmi ráda a musím přiznat, že tato verze Bídníků si mě naprosto získala! Hudba byla dokonalá a kostýmy také. Vím, že kamera je často kritizována za příliš dlouhé a časté záběry obličejů herců, ale podle mě jsme si alespoň mohli vychutnat jejich úžasné herecké výkony. Všechny herce opravdu moc obdivuji i za pěvecké výkony a i když chápu, že někteří by se u neustálého zpěvu mohli nudit, mě se to naopak moc líbilo. Neuvěřitelná byla Anne Hathaway a její verze písně I Dreamed a Dream. Ta scéna byla tak dojemná, že jsem v kině začala brečet, což se mi stalo poprvé. Zaujali mě také Eddie Radmayne a Samantha Barks, kteří mě velmi mile překvapili. Co se týče Hugha Jackmana, musím přiznat, že se mi nejdříve zdál na roli Jeana Valjeana příliš mladý, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Bídníci mě prostě okouzlili a já je řadím mezi mé nejoblíbenější filmy. ()

K8MK

Výborný muzikál se skvělým obsazením . Dějově není špatný ale jen mě mrzí že film vynechává některé důležité pasáže z knihy. V některých místech je tenhle film přehnaný a překombinovaný maskami. ()

Elmont

Z muzikálů u mě vede Moulin Rouge!, ale tohle se mi taky líbilo. Netušila jsem, že umí Russell Crowe takhle zpívat. Předešlí Bídníci byli asi lepší, avšak muzikálově je to zpracované dobře. Nejpůsobivější je kamera, před kameramanem smekám a celkově film hodnotím kladně. ()

Kiki_Veve

Čtu tu x stížností na to, že by lidi přivítali víc dialog než zpěv. Na druhou stranu, není ten zpěv v daném žánru primární? A kdo Bídníky (muzikál) aspoň trochu zná, tak ví, že ti jsou z 98% zpívaní. A vzhledem k tomu, že já zpívané věci můžu, pak je pro mě tahle záležitost ideální. Už v GoJi mě Bídníci uhranuli a tenhle film mi potvrdil, že si to zaslouží. Nádherně zpracovaný film s excelentní výpravou a dobře vybranými herci. Hugh Jackman neměl úplně hlas dle mého gusta, ale technicky i výrazově byl ve zpěvu jinak bezchybný. Anne podala také velmi dobrý výkon, to samé i Amanda Seyfried, která se mi v roli Cossetty líbila mnohem víc než třeba v Mamma Mia. Eddie Redmayne má sice vzezření vhodné pro Maria, ale pěvecky ani herecky se mi nelíbil. Zato Cohen s Carter byli neskuteční! Tak působivě zahrané role jsem hodně dlouho neviděla! To nejlepší jsem si nechala na konec - a to jest podle mě Russel Crowe! Už jsem ho měla dřív za skvělého herce, ale jeho hlas mi vyrazil dech! Při poslechu jeho árií jsem si jen přála aby nikdy neskončily! A ještě tedy představitele malého Gavroche a Enjolrase, kteří se mi taky velmi líbili. Co bych ale možná vytkla je místy až zbytečné natahování scén. Přeci jen, už i tak je to dlouhý muzikál, takže dlouhé záběry bez hudby či dialogů už bych prostě vyškrtla... Délka 160 min je opavdu hodně... ()

Artien

Tři hvězdy pouze za dechberoucí výkony Fantiny a madam Thénardier, které by samy o sobě byly na 100%. Vše ostatní zabíjí velmi špatná kamera a nic moc ostatní pěvecké výkony. Tohoto Valjeana by v klidu strčil do kapsy David Uličník. Příběh samotný je lehce překroucen, aby z diváka vyždímal ještě víc slz. ()

forLeni

Tolik jsem se do kina na toto provedení Bídníků těšila. Ale bohužel jsem se vrátila s rozpaky. Někteří herci tam dle mého názoru vůbec neměli co dělat - přiškrcený R. Crowe byl možná dobrý gladiátor ale zpěvák je poněkud podprůměrný a ve filmu vypadá jako uťáplý tatík než jako rozhodný padouch. Marius na mě působil divně, stejně tak Fantina v podání Anne Hathaway. Jediný kdo byl dobrý a překvapil byl Valjean Hugh Jackman. Jinak slabý průměr. Ale co mi vadilo ze všeho nejvíce bylo to, jak byl film doslova přecpán a nadopován počítačovými triky a počítačovou animací, no fuj. Proč se to nedalo udělat normálně v reálném prostředí s nákladnější výpravou? Chápu že se asi chtělo na filmu ušetřit, ale myslím že takové dnes již klasické dílo, jakým Bídníci bezesporu jsou, si zaslouží lepší a klidně i dražší výpravu a exteriéry. A když připočtu otřesnou kameru, která v 80% filmu zabírala vše hlavně z blízka tak je pro mě tenhle filmovo-muzikálový počin velkým zklamáním. ()

Lenka.31

Piesne, vďaka ktorým sa film stane viac ako filmom:_________________________________________________________ L.ook Down,________________________________________________________________________________________ E.mpty Chairs at Empty Tables,_________________________________________________________________________ S.tars,_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ M.aster of the House,_________________________________________________________________________________ I.Dreamed a Dream,______________________________________________________________________________ S.econd Attack,_____________________________________________________________________________________ E.very Day,_________________________________________________________________________________________ R.ed and Black,_____________________________________________________________________________________ A.t the End of the Day,________________________________________________________________________________ B.ring Him Home,____________________________________________________________________________________ L.ovely Ladies,______________________________________________________________________________________ E.very Day,_________________________________________________________________________________________ S.econd Attack______________________________________________________________________________________ DO YOU HEAR THE PEOPLE SING? ()

karelondatra

Že je zle mě překvapivě napadlo už v první scéně, kde se zpívalo zbytečně dlouho a k tomu nijak závratně (bez nadsázky falešně). Když ale zpěv pokračoval i poté, doufal jsem ještě, že je jím přesycen jen úvod a pak se film umoudří. Bohužel. Právě zpěv tento muzikál sráží dolů hlavně proto, že působí násilně. Být jej pětina, film bude pětkrát lepší. Jenže ono se zpívá prakticky neustále až na skutečně drobné výjimky. A to působí velice nepřirozeně, násilně, často přímo jako pěst na oko. Člověk si doslova říká - už dost! Za mě doslova protrpěno. A to, podotýkám, mám muzikály rád, stejně jako Bídníky. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)