Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

LaaN93

Bedári mali fakt ťažký život v tej dobe :( tento film je taký OPERA-FILM :) .... Look down and show some mercy if you can Look down, look down, upon your fellow man! :) 75 % ()

PitBitch

Na Bídníky jsem se těšila, protože zbožňuju muzikály a když jsem se na ně zašla konečně podívat (i když se školou), byla jsem dost zklamaná. Nejen že za celý film neproběhl žádný dialog (to bych ještě pochopila, je to muzikál), ale většina písní byla neuvěřitelně nudná, včetně scén. A to nemluvím o délce filmu, v druhé polovině se po každé scéně v sále ozvalo "prosím, ať už je konec" a když konec nebyl, všichni zklamáním povzdechli. Paradoxně nejzábavnější moment z filmu pro mě bylo, když inspektor Javert skočil z mostu a celý sál začal tleskat.. za to ovšem nemůže film, ale naše úžasná škola :D ()

Teen.AGE.r

Pocity po shlédnutí filmu jsou takové rozporuplné... Na jednu stranu mi vadilo, že se ve filmu pořád jen zpívalo, ale vzhledem k tomu, že je to muzikál, měl jsem to čekat, na druhou stranu se mi to někdy velmi líbilo. Dále mi vadila délka filmu a vůbec celkově první polovina filmu (musel jsem si zvykat na některé pěvecké výkony, které se mi od první minuty nezamlouvali. viz inspektor Javert). Nebýt druhé poloviny filmu, asi bych to nezvládl dokoukat. Jinak nevím co bych dále řekl. ...65% ()

skepticka

Ak nerozumiem žánru,alebo ho nemám rada,tak nehodnotím.Dívať sa na film s predsudkami,ktorých sa držím ako kliešť -nemá význam! Muzikály sú dosť špecifická záležitosť.Ja od nich očakávam hlavne skvelú atmosféru,potrebnú dávku nadsázky,vynikajúce herecké výkony(hlavne Anne Hathaway,ktorej som to zožrala aj s chlpami) a v neposlednom rade dobrú muziku.Toto všetko Bídníci splnili.Ani sekundu som sa nenudila,na začatku ma vtiahlo do deja a vydržalo mi to až do konca.Ak to bolo pochmúrne,bolo to preto, že udalosti boli tragické a ak sa vám to zdalo presladené,bolo to preto že muzikál má vyvolať emocionálnu reakciu.Tvorcovia nemohli za to,že niektorí majú EQ šumivej trávy,tak ich nezatracujte a na budúce radšej zvolte iný žáner.Verte mi,že budete spokojnejší a my ostatní budeme ušetrení vašich znechutených a nás znechucujúcich výlevov.Na koniec už len poznamenám,že film si zaslúžil každé ocenenie ktorého sa mu dostalo. ()

badclown

Jednu hviezdu davam za hodinu a pol filmu. Zial viac som ja ani moja frajerka nezvladli. Je mozne ze ak by som to dopozeral dal by som aj dve. Alebo mozno aj odpad... No to sa uz asi nikdy nedozviem. Rozhodne nebudem hazardovat so svojim psychickym zdravim. Malo kedy sa mi stava ze by sa mi pocas spievanych psazi chcelo ist srat, potil som sa, mal chut robit kliky a zaroven sa citil trapne za samotnych hercov. Priviazte podozriveho do kresla a pustite mu v slucke stale dokola Les Miserables. Do 24 hodin povie vsetko. ()

2rady

Ešte pred pozretím som si vravel, že to bude kravina. Spievajúci Wolverine, Catwoman a Russell Crowe? To predsa nemôže dopadnúť dobre. Úplne ma to však odrovnalo. Tento experiment (vážne spievajú všetko) zbehne neskutočne rýchlo, Crowe sa snaží a Hugh Jackman je neskutočne cool. Najväčšou chybou sú monumentálne digitálne nájazdy, až príliš sa snažiaca Anne Hathaway a nemastný neslaný spev Cohena a H. B. Carter. BTW dokáže mi niekto vysvetliť, prečo si Marius nevybral Éponine ale tuctovú Cosette? ()

Suitupik

Na tento "muzikál", jsem byl donucen jít se školou v rámci, jednoho školního programu. Když jsem si o něm zjišťoval bližší informace a narazil na to, že je to ve skutečnosti muzikál, i hned mě to odradilo. Ovšem kvůli "povinnosti" jsem nakonec vyrazil a musím říct, že už po první "písničce", jsem nelitoval, epická píseň, když "otroci" tahají společně za lana, mě opravdu dostala a kéž bych to mohl říct o zbytku filmu, ale co už, většina hereckých a pěveckých výkonů dobrý, třeba Hugh Jackman, byl jedno velké překvapení. Ale teď k záporům... absolutně se mi nelíbilo střídání prostření a chybějící NEpěvecké dialogy (ty by se dali spočítat na prstech jedné ruky). Chápu, že je to muzikál, ale i ten se dá udělat kvalitně, nakonec tedy hodnotím 3, ale nebýt tam ta začáteční, epická píseň, hodnotil bych o hvězdu dolů. ()

musicallover

I přes negativní ohlasy se mi tento film velmi líbil. Ale můj názor nejspíš není objektivní, jelikož jsem obrovským fanouškem původního muzikálu. Jedině mám snad nějaké výhrady k režii a kameře. Natáčení zblízka je místy velice zajímavé, ale po čase omrzí a v některých scénách je zbytečné. Herecké výkony byly na různé úrovni. Svým zpěvem mě zaujali Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway i Amanda Seyfried. Jediný, kdo mě moc nezaujal byl Eddie Redmayne. Naopak mě úplně dostali Samantha Barks a Aaron Tveit. Jejich velmi profesionální zpěv a herectví se opravdu vyjímalo mezi ostatními. Celkově bych tento film ohodnotil velmi pozitivně. ()

salokin

Některé scény zdlouhavé, některé vyloženě zbytečné. A i tak jsem si tu dvouapůlhodinovku sakra užil. Velký film s velkými emocemi. Úplně ale chápu všechny ty nízké hodnocení. Filmy jako tenhle jsou vážně jenom pro některé, což nemyslím snobsky, ale ne každému se bude líbit poslouchat tlupu revolucionářu vyzpěvovat, jak moc jejich životy sucks, zatímco se díváte na jejich obličej z pěti centimetrů, to je mi jasné. Mě se to prostě líbilo. ()

schindler

Nemůžu říct, že bych muzikály nemusel, ale prostě Moulin Rouge a Sweeney Todd je u mě minimálně o 2 třídy výše. A stopáž působí až nekonečně. ()

petr.k09

film který vyniká hlavně hudbou a hereckými výkony všech přítomných i když nejste fanoušky muzikálu tak stojí se nato podívat hlavně výkon Anne Hathaway je strhující ()

BaHa

Anne Hathaway mohla na place rozplakat celý štáb, ale na mě její role absolutně nezapůsobila. Paradoxně nejvíc mi přirostl k srdci Javer a mladí revolucionáři. A s nimi mám spojené také všechny nejlepší momenty filmu. Cohen a Carter samozřejmě perfektní. Skoro třihodinová stopáž byla ještě prodlužována dlouhými záběry a pomalými sóly. Na muzikál to má pro mě málo gradace, málo sborů a pohybu. Pokus zajímavý, ale pokud někdo není fanouškem muzikálu jako takového tak určitě nedoporučuju. Za tři hvězdy, emoce bídníků mě prostě z většiny minuly. ()

raikonen16

Naprosto fantastické! Výborné pěvecké výkony všech aktérů, nutné je vyzdvihnout Russela Crowa a Anne Hathaway. Ještě k tomu nadprůměrná výprava, skvěle zpracovaná hudba, jen by se hodil kratší čas filmu, někdy je to totiž až moc rozvleklé. ()

HMTD

Přiznám se dokonce jsem uronil slzu a to se mi u filmů často nestává. Kvalitní muzikály můžu a tenhle patří k těm velmi zdařilým, měl jsem si ho pustit k večeru abych nebyl rušen, ale i když jsem asi třikrát film přerušil byl to skvělí zážitek a trochu lituji že jsem na něm nebyl v kině, ač tam už bych se za slzi trochu styděl :-) ()

dennieko

Čím víckrát jsem tenhle film viděla, tím víc se mi líbí. Anne Hathaway je úžasná. Celá atmosféra na mě působí, tak jak má. Je to prostě o bídě, utrpení a lásce. Funguje to u mě až až a to nejsem typ, který brečí úplně u všeho! :-D ()

AltairAhad

Na muzikály si nějak zvláště nepotrpím. Měla jsem trochu obavy z toho jít na to do kina, protože vím, že mě někdy filmy tohoto stylu uspávají. A byla to pravda. Film mě vážně uspával. Hugh si nedokázal držet pozornost. Ani mojí ani ostatních v sále. Po 15 minutách každý spal nebo si někdo šel koupit povzbuzovák, aby vydržel do konce. Jediné chvíle, kdy lidé ožili bylo při scénách s: Russellem a Annou. nesmím ještě zapomenout na duo Carterové a Cohena. Díky nim na chvíli v sále nikdo nespal. Pak už to šlo ovšem od desíti k pěti, takže tři hvězdy za pár písní a herce, které jsem vypsala. ()

draxus

Vlastně vůbec nechápu, proč jsou z toho všichni tak odvaření. Film pro mě byl strašná nuda. Vlastně jsem ho po nekonečné hodině a půl vypnul a už se k němu nevrátil. Chápu, že to je muzikál, ale vážně bylo nutné zpívat i věty o dvou slovech v úplně běžném rozhovoru, který by byl v kterémkoliv jiném muzikálu pronesen naprosto normálně? Aaaasi anooo. Navíc mi přišlo, že některým hercům to prostě nesedlo tak, jak by si představovali a jak se tvářili. Dokonce ani mému oblíbenému Hughovi. Ale primárním záměrem nejspíš nebylo natočit kvalitní muzikál, ke kterému by se člověk rád vracel, ale spíše vytvořit jednohubku (ani ne) a přilákat diváky na známé a v jiných dílech kvalitní herce. Co se týče výkonů, nejlépe na tom byla Anne Hathaway, kterou (aby to bylo větší peklo) odstranili po asi deseti minutách. Po technické stránce se filmu nedá moc vytknout, jen těch záběrů na obličeje bylo zbytečně moc. No, nakonec to na jednu hvězdu je. ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)