Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladičká blondýnka Andula. Žije na internátě v malém středočeském městečku, kde na jednoho muže připadá deset žen - a většina je stejně ženatých. Andula touží, stejně jako většina jejich kamarádek, po trošce prosté lidské lásky. Je nezkušená, snadno uvěří slibům a lichotkám. Prožije trapný večer ve společnosti tří obstarožních záložáků a téměř podlehne jednomu z nich - Vacovskému. Až se konečně objeví ten pravý - mladý klavírista Milda. Když s ním stráví noc, je přesvědčena, že právě on je ten pravý. Vypraví se za svou láskou do Prahy. Když se seznámí s chlapcovými rodiči, zjistí, že vše je jinak... (oficiálny text distribútora)

motyka52

Formanovo mistrovství civilnosti a citu pro trapný okamžik je neopakovatelné. Na "trojboj" Petr, Panenka a Plavovláska můžu koukat kdykoliv. Scéna s otvíráním cizího kufru za zvuku české hymny je nadčasová. Geniální. ()

skoda120L

Pokud vezmu Formanovi filmy Hoří má panenko , Černý Petr a Lásky jedné plavovlásky tak mě tento z nich zaujmul nejméně. Film mě připadal takový nijaký , nemastný , neslaný. Utekl vlastně hrozně rychle a mě přišlo , že to vlastně o ničem nebylo. No možná ,že až se na tento film podívám vícekrát tak se mi třeba začne více líbit. Sice dávám 4 hvězdy ale vlastně ani nevím proč. ()

Milo384

Naprosto dokonalá komedie o mladé dívce, která si hledá své první lásky. Z filmu je cítit taková ta trapnost seznamování a vše co k tomu patří. Poslední scénka při návštěvě rodičů byla opravdu zábavná a jednoduše geniální. ()

Holly_Molly

Klasicky po Formanovsku k posrání nudnej film plnej úděsnejch a nesympatickejch postav i herců s výjimkou Šebánka, kterej svym lidskym hraním zachraňuje aspoň těch pár scén ve kterých se objeví.. ()

corax8

Výborný film. Oslava volnosti ve filmu. Pořád mne překvapuje jak moc se dá vymačkat z neherců a z improvizace. Vznikají bizardní dialogy, plné všednosti.Samozřejmě miluju scánu rodičů a syna v posteli. ()

X-256

Film jsem viděl poprvé až dnes a osobně mě neoslovil tak jako většinu tady. Jsem zhruba ve věku hlavních hrdinů (23) a snímek na mě působil hodně hořce. Jak napsal někdo tady dole: člověk, který má, často nevědomky (ale o to víc krutě) ubližuje člověku, který nemá a hledá. Kolikrát jsem i já v životě sehrál Pucholtovu roli, aby mě pak přítomnost oné slečny otravovala - stejně jako jeho. A přitom co by člověk dal za upřímnou lásku holky jako Hana Brejchová! Člověk o takových sní... a pak se stejně zachová zle. Jestli Formanovi šlo o to nastavit v tomhle zrcadlo, tak u mě trefil do černého. Ale tento hlavní děj bych rozhodně jako komedii neoznačoval. - - Přímo husí kůže mi pak naskakovala z rodičů, když ji, chudinku, vyslýchali. V tu chvíli by člověk nejraději vtrhnul na plátno a seřval je oba. Takovéto typy lidí jsou mi navýsost protivní. - - Jedinou opravdu zábavnou chvilkou bylo dohadování Menšíka a spol: Půjdeš domů, nepůjdeš domů, půjdem všichni, kvůli vám, ne kvůli tobě... Takhle to totiž opravdu chodí a každej z nás to pravidelně zažívá. - - Celkový dojem ale spíš hodně hodně hořký. Z příběhu je mi smutno. A půvabné Andulky je mně líto. (22.2.2009) ()

sirnene

Omlouvám se film je dobře natočený. Souhlasím scéna v posteli a pár další rozhodně v člověku zanechají pocit, ale film moc nemusím proto 3 hvězdy. ()

cartouche

"Abych pravdu řekl, čekal jsem trochu víc...a ani jsem se moc nesmál...a ani se mi to moc nelíbilo...a je to docela o ničem..." (Ale přesto dám 80%, abych se společensky neznemožnil; vždyť všichni říkají, jak je tenhle film dobrý!) Tohle se dá vyčíst z řady komentářů pod tímhle veskrze podprůměrným dílkem s prostinkým scénářem a ušmudlanou kamerou. Jako výtvor snaživého studenta FAMU by se to dalo unést, ale Miloš Forman naštěstí rychle pochopil, že v USA by se s podobnými veledíly velmi brzy ztrapnil. Snobští patolízalové z festivalů by mu totiž kina nenaplnili. ()

vojtazz

(Z dnešního pohledu) absurdní scény a dialogy hrané s tak milou nevinností mě prostě dostávali. Při sledování jsem se vskutku zalykal smíchy. ()

radek.896

Večírek tomu nasadil skvělé tempo až jsem si říkal, že už bude po zbytek filmu nuda.... To jsem se zmýlil, jelikož scénka na intru v pokoji byla úžsná s co teprve ta konečná scénka v ložnici u rodičů! Naivita holky byla perfektně zahraná... Forman se tímto snímkem vytáhl. ()

Honey007

Řeklo by se snímek bez příběhu, ale Forman zde opět předvedl svůj velký cit pro filmové vyjádření velmi osobních a intimních životních situací. Dospívající dívka, která touží a sní o velké lásce a o tom, že potká toho pravého a nechce nechat věci náhodě :). Neuvěřitelně silná scéna (mistrovství trapnosti) v hospodě s chtivými důstojníky, kteří se nakonec ukážou, že těmi pravými nebudou a pak také skvěe natočená nečekaná návštěva u Mildových rodičů :) "No ty jsi taky jako kytara, akorát jako ta od Picasa" :D 80% ()

Braindead_77

Formanova raná komedie, která opravdu nešetří na lidském utrpení. Opravdu znamenití herci, doprovázeni velice příjemnou hudbou. U některých scén se mi chtělo brečet, a to nemluvím o té drsné, válečné komunistické atmosféře. Drama a zároveň velmi příjemná komedie. Film o tom, jak to má taková holka v životě těžký. Tentokrát 100% ()

stoffard

Pro mě má tento film všechno - vtip, myšlenku, je dojemný. Nazvala bych ho milým, pravdivým a nostalgickým dramatem. Trojice baličů ve mě vzbuzovala odpor :), Milda nakonec taky - no a Anduly mi bylo neskutečně líto, vše díky skvělým hereckým výkonům ..Forman to utnul v pravou chvíli, kdy mi nejvíce pracovaly mozkové závity, jaký že bude další Andulin osud, takže správná stopáž taky dělá hodně. Celkově 4* a milý zážitek! ()

Marketus8

Úsměvný, ale svým způsobem smutný film. Poukazuje totiž na to, že se dívky většinou neumí postavit sami za sebe a k tomu jsou ještě tak hloupé a naivní, že vlastně ani neví co mají dělat, když se dostanou do situací, o kterých film je. ()

bratr_jezek

Co se všechno může stát, když do života plachého chlapce vstoupí kráska s kufrem. Situační komedie sází na brilantní dialogy, které vypovídají o protagonistech filmu více než jejich činy. ()

cRocco9

Méně satirický a více observační film než Hoří, má panenko. Výraznější příběh nahrazuje autenticita prostředí a vztahů, které vytváří dojem trapnosti, tolik příznačný pro Formanovu ranou tvorbu. ()

Zemřel scenárista a režisér Ivan Passer

Zemřel scenárista a režisér Ivan Passer

11.01.2020

Ve věku 86 let zemřel významný filmový scenárista a režisér Ivan Passer. Přítel a blízký spolupracovník Miloše Formana spolupracoval na scénářích k filmům Lásky jedné plavovlásky nebo Hoří, má… (viac)

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)

Filmové hvězdy ve Varech

Filmové hvězdy ve Varech

19.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary startuje již 29. června a pořadatelé nyní konečně odhalili seznam zahraničních osobností, které se na nadcházejícím festivalu ukážou. Mezi ta… (viac)

Vary přivítají šestici domácích režisérů

Vary přivítají šestici domácích režisérů

02.06.2018

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary uvede v soutěžním programu rovnou šestici českých snímků. V každé ze soutěžních sekcí se představí dva domácí režiséři. V Hlavní soutěži se o… (viac)