10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

zly.dvojce

Nevzpomenu si snadno na nějaký další film, který bych viděl zhruba tolikrát, jaká je číslovka v názvu tohoto filmu a pokaždé se skvěle bavil. Vybaví se mi snad jen Poslední skaut. Podíval jsem se na ní po x letech dnes znovu a mohu říci, že ač na pokraji třicítky oproti dřívějším dvaceti járům, stále jsem se stejně výtečně bavil. Komedie dělaná s takovou láskou, nadsázkou, fascinací a radostí, takových rozhodně není dvanáct do tuctu jak se tu snaží někteří uvádět. Tohle je vyjímečná kvalita. Škoda jen, že za necelé desetiletí jsem musel zamáčknout slzu dojetí za toho mladýho vlasatýho cucáka. R.I.P. Heath ()

Cortesz

Jeden z těch lepších snímků daného žánru. Občas vtipná scénka, vtipná hláška, ale občas i něco trapného se zde najde, ale v míře. K tomu zde hraje docela posluchatelnej soundtrack a především se zde vyskytují docela dobré herecké výkony tehdy neznámých dnes již známých hereckých tváří, sice jsem to viděl už poněkolikáté, ale pokaždé se skvěle pobavím. ()

Meery

Vždy keď už neviem čo zo sebou tak si pustím tento film...Niežeby bol nejako špecialne na úrovni, ale vždy vo mne zanechá dobrý pocit a úsmev na tvári... a aj o tom filmy majú byť! ()

LukKon

Nenáročná komédia z mojich raňajších rokov života, ktorú mám doma na DVD a ešte stále si ju rád pozriem pri varení a pod. Samozrejme nečakajte morálne ponaučenia a ktovieaké silné dialógy, jedná sa o čistokrvnú teenagerskú komédiu, ktorá ničím neurazí, a napriek absencii erotiky, dobre zabaví. 3* sú málo a tak s prihliadnutím na soundtrack dávam 4*. ()

Lennie

Za zpívajícího Ledgera s kouzelným hárem :), za úžasnou Julii Stiles, za Shakespearovskou předlohu, za celkem vtipné scény a hlody...ale taky za plytkost dialogů, za místy trapnné části a za spoustu prapodivných herců...ale v důsledku to bylo lepší než průměr. ()

jafuska

klasická romantika, ale bohužel tento děj mě nijak neoslnil, asi je to tím, že jsem od tohoto filmu čekala mnohem více, ale děj byl celkem fajn, obě hlavní role holčin byli taky fajn a jak jim to moc slušelo, to jsem jen žasla, jaký to jsou pěkný dívčiny, Nečekejte od tohoto filmu moc, když vám bude stačit, jen se dívat na love story ze stření školy budete spokojeni, ale více od tohoto filmu nečekat, není v tom nic navíc, ani nic zajimavějšího, bohužel, ()

Mire

Veľmi príjemný a kultivovaný teenagerský film, najmä vďaka obsadeniu ústrednej hereckej dvojice v podobe Julie Stiles a charizmatického Heatha Ledgera. ()

zuzzuli

Jo je to americká slátanina pro teenagery, ale viděla jsem i mnohem horší filmy než je tenhle. Typická zápletka, a od začátku jasný konec, ale na oddechnutí je tento film výborný... ()

BadAs

nevím který pako může dát týhle kultovně-legen,počkej si - dární jízdě mín než pet hvezd....velmi simpatický gordon lewit kterýho nepoznáte a hezkej simpoš ledger a jedna hnusná holka .-DD ()

l.enik.c

Náš učitel hudební výchovy na základní škole nám jednou v hodině na konci roku řekl, že si můžeme pustit nějaký film, pokud chceme a já s sebou měla náhodou Deset důvodů proč tě nenávidím, film, který jsem měla hodně ráda. Měla jsem trochu obavy, protože přece jen se zde najde pár sprostějších scén a náš učitel byl solidní pán důchodového věku, který od pohledu budil respekt. Ale když skončila hodina, nebyli jsme ještě ani v půlce film a on se mě zeptal, jestli si ten film může půjčit domů. Za týden mi vracel DVD se slovy, že se u filmu náramně pobavil a řekl, cituji: "Je to nejlepší film o mladých pro mladé, jaký jsem kdy viděl". Lépe a výstižněji bych to vyjádřit nedokázala. Jen bych dodala, že ani dospělí se nudit nebudou, jak jsem se už mockrát přesvědčila. Julia Stiles sice na můj vkus příliš velká feministka, ale Heathu Ledgerovi pějícímu na stadionu píseň Can't Take My Eyes Off You neodolá ani ona :-) ()

Guran

Začátek je poněkud slabší. Po několika větách, které se snažili o rozesmání diváka, jsem zjistil, že film nebude komedií do slova a to je tady na FDB něco přes padesát hlášek. Pro mě jsou v tomto filmu srandy asi jenom dvě. Snímek se pak ale rozjel a bavil mě, ale ne jako komedie, ale jako normální film. Nejvíce se mi líbil Heath Ledger, který mě opět dostal svým hereckým vkusem a říkal jsem si: Heathe, proč jen jsi musel zemřít. Mladičký Gordon-Lewitt mě také nadchnul a Julia Stiles taktéž. Snímek se mi nakonec líbil a dávám 8/10. ()

HEED

Zlá žena byla zkrocena. Celkem zábava, žádné stupidní úchylné scény. Citlivě natočeno a ještě lepší zahráno. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)