Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Chipsonator

Herecký koncert v podání Ryana Goslinga v úvodní hodině, poté přebírá štafetu Bradley Cooper a navazuje na skvělý Goslingův výkon. Hoši si to tu prostě dávaj, hrají jak o život, a já jim naprosto zobal z ruky. Příběh je dobrý, zaujme, nikam se zbytečně nespěchá a ikdyž má film necelou dvě a půl hodinku, tak snad vůbec nenudí a příběh plyne hezky pomaloučku s klidem ke konci. Atmosféra filmu je místy vážně úžasná stejně tak jako ústřední melodie. Už když jsem viděl trailer, tak sem tušil že se mi ten film bude líbit, no a naštěstí jsem se nemýlil a já jsem dostal co jsem chtěl a jsem spokojen. 80% ()

klukluka

Dávám "jen" 2 pecky. Ale proč bych tomu taky měl dát víc? Vždyť se tady vlastně vůbec nic nestalo, a to, co se tady stalo, téměř nemělo logické vysvětlení. Jak to myslím? Máme tady hvězdu cirkusové motoshow. Krkolomným (a dost nepravděpodobným) způsobem (micka už měla nový vztah, opravdu by mu její maminka hned vpálila, že to dítě, které drží v náručí, je jeho??) se dozví, že je otcem. O kluka by se chtěl starat, takže dává výpověď??? Je machr přes motory, takže si najde práci v prapodivné autodílně, dost možná nejhorší široko daleko. Výdělky stojej za prd, takže jde raději vylupovat banky. Jen potud jsem napočítal nejmíň 3 podivnosti. A dál to bylo jen horší a horší. Do toho mraky vyhulenejch cigár, a když je hulí Ryan Gosling, tak je to hlavně pro mladý lidi mnohem rajcovnější, než kdyby toho čvaňhalu potahoval třeba Martin Stropnický. Taky za to podle mě nějaký American Tobacco muselo solit a solit. Tenhle film měl vyděláno dřív, než dorazil do kin. Nejvíc mi ale vadilo, že jsem nemohl nijak fandit tomu mladýmu klukovi, synovi zastřelenýho lupiče. Za prvé byl na rozdíl od táty a hlavně od mámy hrozně ošklivej. Z hlediska genetiky by bylo fakt smutný, kdyby takhle krásní lidé povili něco tak podprůměrnýho. Ale čert to sper. Hlavně jde o to, že přece nemůžu schvalovat mstu na zasahujícím policajtovi??? Tu scénu jsem si nevracel, a ani to snad není potřeba. Policajt zkrátka vlítnul do místnosti, se zlodějem na sebe začali střílet a jeden z nich při tom zakalil. A tady snad měli tvůrci snahu navodit dojem, že na to policajt neměl právo a naopak by bylo správný, kdyby za ním kvůli tomu po nějakých sedmnácti letech přišel kluk, kterej o tom ví akorát z novin, a hrozně by se za to chtěl někomu mstít. Tohle absolutně neschvaluju! Opravdu je na tom západní společnost už tak špatně, že je ochotná (všechna ta 4 a 5ti hvězdičková hodnocení) schvalovat zločin a odsuzovat policejní práci? To je fakt smutný. (Teď mě napadá, že tam ten policajt vůbec nemusel lézt, klidně mohl počkat na posily, ale to už je podle mě jen další renonc v téhle slátanině). ()

KoRner

Tento film má tak 3x viac minút, než by mal mať a ŽIADEN komplikovanejší dej, ktorý síce spomínajú tunajší užívatelia, ale ja som ho tam nepostrehol. Ženská odmieta otca svojho syna, ale po "nejakom tom prekvapení" už je z nej milujúca ženuška, ktorá obviňuje všetkých okolo len nie toho svojho kriminálneho ex-frajera. Ach... A tá odplata a všetko okolo toho, to je viac over-the-top než Diesel preskakujúci mosty. Pre mňa jediné, prečo sa to oplatilo pozerať boli herci. ()

Rudinsky

Nezávislý klenot pre všetkých, ktorí stále veria v prapodstatu slova film. Perfektný, epicky rozsiahly a zmysluplný scenár s reálnymi motiváciami a správaním sa postáv, ktorý až absurdne nezapadá do hollywoodskej produkcie. O to viac, že sa hollywoodskou produkciou hmýri - lenže ešte aj Mendeska tu vytasila uveriteľnú, sympatickú ženskú postavu s reálnymi emóciami. Cianfrance je pán režisér. A pán scenárista. Technická stránka filmu je to najlepšie, čo som od čias mladého Aronofskeho a Finchera videl, a za tým si úplne vážne stojím (veľký podiel má na tom samozrejme starý harcovník Bobbit, ktorý už v Shame ukázal, ako mu perfektne sedí dramatická nôta). Napriek všetkým kladom som sa ale nezbavil pocitu, že film v závere výrazne stráca dych. Katarzia, ku ktorej by to malo smerovať, sa totiž nedostaví. A to pri neakčnom vyvrcholení takmer dva a pol hodinového eposu pôsobí kontraproduktívne - najmä po tom, čo do vás rejža naládoval geniálne dve tretiny. ()

keoma26

Až se vás někdo zeptá, co to znamená "tlačit na pilu", tak mu pusťte tenhle film, v jednotlivostech skoro geniální, ve svým celku hrozně přepálený...ale i tak jsem rád, že jsem se k tomu konečně dostal ()

Corpsegrinder

Pokud od obalu a (nesmyslného) popisku něco čekáte, dostanete naprosto něco jinýho. Kdyby se film držel příběhový linie ze začátku bylo by to fajn, bohužel hlavní hrdina umře ani né v první třetíně filmu poté co ho zastřelí pan KOOPA na něhož se film zaměří potom a ztratí naprosto vše co si první část filmu budovala. Když jde v druhý části do tuhýho opět to tvůrci ukončí a skočíme o 15 let dopředu kde se KOOPA junior kamarádí s Goslingem juniorem a ani jeden to neví. Konec to jakž takž uzavřel tak aby člověk mohl bejt spokojenej že tato zkurvenina aspoň nějak skončila. Nemůžu se navíc zbavit pocitu že film je jak z jinýho vesmíru (Goslingovi se NAJEDNOU začne všechno srát během poslední loupeže, synové se NÁHODOU potkaj a NÁHODOU se skamarádí atd atd). Objektivně za 2 hvězdy ale dávám jednu navíc za Pattonův soundtrack. ()

Hanys_

Cianfrance všechny trumfy vyháže hned v první polovině a v té druhé už jen diváka nechá čekat na zmatečný závěr. Není to špatný film, ale strašně nevyrovnaný (po 40 minutách tohle vypadalo na 5-ti hvězdičkovou záležitost). Navíc na to, co by chtěl Cianfrance v téhle fresce říct, by potřeboval o nějakou desetiminutovku více. 6/10 ()

ZdenoLo

Konečne tomu Ryan Goslingovi prichádzam na chuť. Nechápem ako niekomu môže vadiť dĺžka filmu. Ja som ani nepostrehol, že má film 140 minút. Ten dej si ma tak upútal že na sledovanie času som ani nepomyslel. Dosť mi to pripomínalo štýl filmu Drive (možno to bolo len tým istým hercom v hlavnej úlohe). Čakal som síce iný záver no ale nemôžem byť zas tak sebecký.. ()

Scevola

Dej filmu sa nakoniec vyvinul uplne inak ako by sa dalo podla zaciatku ocakavat. Podla mna sa vybral spravnym smerom a navonok nesuviciace veci sa nakonci poprepajali v style ala Inaritu. Ryan Gosling ukazal svoju rebelantsku povahu. 8/10 ()

kukuuuc10

Pomaličku běžící, komorní snímek, chytře rozdělený do dvou, možná tří etap, každá něčím jiným výjimečná. Od hereckých výkonů přes režii, kameru, hudbu, až po dechberoucí scénář ve Vás tento film opravdu něco zanechá. Právem mých 5 hvězd a můj komentář. ***** ()

dopita

Tři postavy postupně prožívají jeden dlouhatánskej příběh. Nejen příběh, ale i film je předlouhej a s tím je spojená i přílišná utahanost filmu. Dokud divák netuší co se bude dít, tak to ještě jde. Bohužel divák ve třetí třetině, na rozdíl od postav, rychle odhalí jak jsou karty rozdány, a pak už je to nuda k nevydržení. Jistá řemeslná zručnost se filmu upřít nedá, ale výslednej dojem moc nevylepší. ()

aquiver

Skvělý film, po první hodině jsem byl připraven nadělit plný počet hvězdiček s očekáváním, že druhá polovina snímku rozvine načatý postmoderní propletenec s výměnou hlavního hrdiny a dodá mu adekvátní hloubku, ale film nakonec tak vysoké ambice neměl a s druhou půlkou se již dostaví předvídatelnost na úkor originality. Přesto ale divácky vděčný a hudebně hypnotický žánrový kousek. To byla totiž místy opravdu lahůdka. 80 % ()

Danken

4,5/10 Teoreticky by se dalo uvažovat o 4*, ale to by film musel skončit odkráglováním Goslinga a odstěhováním Coopera na Aljašku. Místo toho to však pokračovalo dál a dál a já raději věnoval pozornost manikúře než dialogům a trápením hrdinného policisty. Zkrácení o takových 40 minut by tomu výrazně pomohlo. ()

iampatrik

70% Myslím si, že pokud byl někdo spokojený s prvním filmem D. Cianfranceho - Blue Valentine, bude snad spokojený i s tímhle. Přestože ničím zvlášť nevyčnívá, nepřekvapuje dějem, scénářem a podobně, ale funguje jako celek a hlavně - to, co platilo u prvního filmu, platí i zde - tohle sociální drama, na mě působí strašně živě, přirozeně, realisticky a to je někdy víc, než třeba vybroušený scénář. Co se mi také líbilo bylo složení dějové linky, která má takové tři "kapitoly" - Gosling, Cooper a ještě jedna, kterou kvůli případnému spoileru nenapíšu. PS. Přiznávám však, že když jsem všude ve spojení s filmem viděl Goslinga, počítal jsem, že ho tam uvidím více než jen cca prvních 40 minut :) ()

Pablinho

Těžký hodnotit, mam docela smíšený pocity. Dalo se by to jednoduše rozfázovat na Goslinga, Coopera a děti. Část s Goslingem neměla chybu, jsem mu dokonce fandil a bylo mi ho pak líto. Na začátku Cooperovo části mě docela štval on i jeho kumpáni, hlavně že vlastně celou dobu neřekne pravdu. To se potom vyčistilo a dalo se líp dýchat, ale přesto je "jeho" část asi nejhorší a nejnatahovanější - dalo se z ní vytěžit mnohem víc, nestihl jsem se do jeho charakteru tolik vžít. No a úvod příběhu dětí je takovej jalovej, chvíli jsem si připadal, jak když koukam na americkou klasiku ze střední. Ale konec to zas vrátí jasně do hry (když pominu pár náhod jako jejich setkání a že vůbec netušim, kde se najednou vzali policajti, jak šli po ulici...) a nakonec... jo, zapůsobilo to na mě, rád bych dal i za pět - příběh mi byl dost blízkej, ale kvůli výše zmíněnym bodum bohužel nemůžu. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)