Kličko

(festivalový názov)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiálny text distribútora)

chelseaman22

Nástup bratrů Kličků do zaplněné Auf Schalke Arény v průmyslovém Gelsenkirchenu za dunění AC/DC je uno perfetto! Oba bratři jsou výbornými modifikacemi sovětské mašiny, jež dávala Rockymu ve státech pořádně zabrat. Vitalij v mládí našel proti tankovou minu a jediné místo, kde jí doma mohl schovat byl prostor pod otcovou postelí - to muselo být výchovných lepanců! Unikátní záběry z Černobylu, kde rodina Kličků pobývala - vojáci se proti ozáření chrání ústními rouškami a "dobrovolníci" odhazují shořelé radioaktivní palivo lopatami - RESPECT! (psáno s C kvůli globálnosti) Bratři Kličkové: "Naším hostem byl i Chuck Norris". Vitalij: "U nás v Sajuze jsme měli jeden druh sýra - jmenoval se prostě sýr. Prvně přijedu do států a říkám si: Na co potřebují sto druhů sýrů? První den v USA jsem ochutnal Coca-Colu - byla tak dobrá, že jsem jí chtěl vypít celý kýbl". Strhující dokument o bratrech, jež povstali z popela jak fénixové a dobili svět. 100% ()

SniperG1

Bratři jak se patří !! Výborný dokument o dvou velice inteligentních boxerech, kteří to už od malička neměli moc lehké! Ale vypracovali se a k tomu jim určitě hodně pomohl jejich fotík - disciplína! Mě osobně se jejich styl boxování líbí a vidět jak to řezali už za mlada je nářez! Kličko se rázem řadí mezi mé oblíbené dokumenty! Jinak by se nám do parlamentu taky hodil nějakej ten " Kličko " :) jo a Chuck Norris se snad nikde neztratí :D 95% ()

Johnny.ARN

Najlepší športový dokument aký som kedy videl. Konečne som sa ich naučil rozoznávať, dozvedel som sa niečo o ich kariere, živote. Boj Vitalia s Lewisom nenechá nikoho chladného. 5 z 5 ()

Mrkvič

Pěkný dokument, který má ale jen pár silnějších momentů. Několik částí je vyloženě nudnějších. První hodina graduje slušně, a když přijdou první prohry, je to hodně zajímavé. Potom už ale nic moc převratného nenabízí. ()

karlik4801

Vynikající dokument nejen o boxu, ale i o životě boxerských legend, kteří jsou dost možná jedni z nejlepších boxerů všech dob. Pohled na jejich život, jejich tréninky, zápasy a hlavně jejich myšlení. Bratři Kličkovi jsou korby od kterých by nikdo nechtěl dostat direkt. ()

Chris Masters

Jakože dokumenty nemusím, ale tenhle jsem si s chutí pustil a nelituji toho. Strhující dokument o bratrech Kličkových, o jejich kariérách a spojených životech.Perfektní, můžu jen doporučit 100%. ()

Brain-D

Aktuální svět boxu, kde mu vládnou dva ukrajinští bratři. Dokument popisuje jejich dětství na ukrajině, cestu k profesionálnímu boxu, tréninky, zápasy, prohry a vítězství, Výborné ! Konečně o nich něco vím :) ()

latvar

Působivý dokument o boxerských modlách, kteří si prošli těžkým životním bojem, aby vstanuli na boxerském stupíňku pro vítěze. Hodnotím velice kladně 80% ()

vyfuk

Krásně pojatý dokument o dvou bratřích boxerech, kteří měli své špatné i výborné zápasy. Krásně zpracované s dabingem :-) ()

Kosmik 1

Výborný dokument o bratrech Kličkových. Myslím, že může zaujmout i lidi, kteří se o box zajímají jen okrajově a nebo vůbec. K této sortě lidí patřím i já. Viděl jsem některé zápasy obou bratrů, ale žádný fanda boxu nejsem. V dokumentu jsem však měl možnost nahlédnout více do jejich života a do jejich umění boxu a to, co jsem viděl, se mi dost líbilo. 85% ()

sellsakul

Podobne ako to bolo u Mika Tysona, tak to platí aj u bratov Klitschkovcov. Úprimná a nevnútená spoveď svetových boxerov, rodiny, ľudí okolo nich. Dokument sleduje ich boxerskú kariéru od úplnych začiatkov až po súčasnosť. Je vidno, že za každým úspechom je veľa námahy a tento dokument to potvrdzuje a zároveň necháva odkaz divákovi, že z každého úderu, ktorý dostaneš je potrebné sa rýchlo otriasť, neostať na zemi a hlavne treba ísť ďalej a to platí nie len v ringu, ale aj v živote :) 90% ()

BuryGol

Asi bez debat nejlepší dvojčata v boxu, který jen tak nikdo nepřekoná. Už dlouho patřej do mý špičky spolu s Alim, Tysonem, Holyfieldem, Loisem, Robinsonem, Marcianem, Maskem, de la Hoyou a spol. Chytlavej dokument s náhledem do historie i současnosti. Dokud tihle dva budou aktivní, mistrovský pásy se asi nikam nepřestěhujou. Otázka, kdy to začne diváky nudit. ()

manonfire

Proboha, co to pořád melete o tom, že proti nim nechodí nejlepší možní vyzyvatelé? Nikdo lepší v současnosti prostě není a není to jen poslední rok, ale již pěkná řádka let. Kdepak, tady není čas na staromilství, a ač se může kritikům zdát současná konkurence méně výbušná, a exkluzivní svou demencí (Tyson and other Apes of the Jungle), pravda je ta, že i box se vyvíjí a železný Mike by i ve svých nej letech Klička dostal jen hodně těžko. Je tu rozdíl ve výšce, fyzičce i taktických dovednostech, a to říkám i přesto, že vysokým borcům zpravidla nefandím. Tihle dva ale ostatní převyšují i intelektem a co si budem povídat, to srdce jim taky nechybí. Škoda, že to mělo jen 110minut, taky bych raději delší úseky z jednotlivých přelomových zápasů, ale tenhle formát dokumentu směřoval trochu jinam. 80% ()

The Viper

Vzdejme hold někomu, kdo ničí sport - ostudou sportu. Fuj, kdy už výjde pravda najevo ? Kdyby bratři Klinčkovi raději jeli do USA, kde by se ukázalo, jak moc jsou neporazitelní. ()

DonQ

Velmi příjemné. Z větší části je sport v pozadí vztahu obou bratrů. Věděl jsem, že to jsou inteligentní sympaťáci a tenhle film to víceméně jen potvrzuje. Možná to jen chtělo ještě chvíli počkat a film natočit až po ukončení kariéry obou bratrů, aby to s odstupem času vypadalo uceleně. Palec nahoru. ()

showxman

Pro fanoušky boxu a konkrétně Vitalije a Wladimira je tento film naprostou povinností. Pomalu rozkrývá pozadí jejich životů, soukromí rodinného života i zákulisí sportu a je koncipován jako nevšední pohled na tuto bratrskou dvojici, jenž opanovala profi-ring. Za největší přednost považuji to, že se film nesnaží tuto fenomenální dvojici nijak glorifikovat, ale odhaluje i jejich slabé stránky a pády. ()

Hanys_

"Jaká je šance, že se vaše obě děti stanou mistry světa v těžké váze?" Bratři Kličkové jsou rozhodně fenoménem tohohle tvrdého sportu a tenhle dokument jako seznámení s jejich kariérou slouží perfektně. Nic víc ani nic míň. 6/10 ()

Schuldiner

Myslím, že docela zdařilý dokument o bratrech Kličkových. Pro jejich fanoušky to bude znamenat určitě víc než pro fanoušky boxu všeobecně, ale mě se to líbilo. A to nejsem ani žádný bůhvíjaký fanoušek boxu. Líbí se mi, že to nejsou žádní tupci. Proto jim tak nějak přeju úspěch. ()