Filmová adaptácia jedného z najvýznamnejších muzikálov 20. storočia, ktorý je kritikou spoločenského a politického konzervativizmu, odsúdením vojny vo Vietname, a zároveň oslavou hnutia hippies a ich ideálov. Vidiecky mladík Claude pricestuje do New Yorku z rodnej Oklahomy, aby vstúpil do armády a následne odišiel bojovať do Vietnamu. V Central Parku sa však zoznámi so skupinkou voľnomyšlienkárskych hippies, ktorí celkom zmenia jeho pohľad na život. (RTVS)

peaceNwar

Od prvého pozretia tohto filmu ubehlo snáď 9 rokov, ale stále ma neprestávajú Vlasy fascinovať. Možno je to len môj dojem, ale zdá sa mi, že je v ňom absolútne všetko zladené a nič v celkovom obraze nechýba. Z totálne priamočiarého deja vyžmýkal majster Forman prostr. dokonalej réžie, dokonalých postáv a hercov a čo je najdôležitejšie, DOKONALEJ hudby toľko emócií, zážitkov, filozofie a poučení, že sa čudujem, že nedostal oscara za najlepší snímok roka. Je zaujímavé, že si tento film vážim viac ako Apokalypsu, pretože ma narozdiel od nej ani na chvíľu nenudil a dodnes mám k nemu len ten najpozitívnejší vzťah. VLASY dokážu vyvolať ohromné množstvo najrôznejších emócií , súčasne vynúti si od vás zamyslieť sa nad celou tou vojnou a preto si tento film veľmi vážim. Konečná scéna s krásnou hudbou musí každého normálneho človeka so svedomím dohnať k slzám. ()

topvideo

Film som videl prvý krát pred 22 rokmi v Zurichu. Vraj Forman, Čech. Pozriem si to. Veruže sa oplatilo. Zanechal vo mne silný dojem. Výborné! ()

Mishugex

Jedním slovem, perfektní. Vlasy jsou mou srdcovou záležitostí, pro mě se jedná jednoznačně o nejpůsobivější muzikál vůbec. Květinová dítka byla odjakživa mému srdci velice blízko, myšlenka filmu je zkrátka krásná...Scéna, kdy jde Treat Williams vstříc svému osudu, je jedna, pro mě, z nejpůsobivějších scén vůbec. O hudbě nemluvě. Krása, krása. ()

Kybela

Balancuji mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Vadí mi na tom to, co vlastně řekl i sám Forman, a sice, že to takhle může fungovat v divadle, ale na filmové plátno je tam málo dějových scén. Je to film a tak se k tomu také tak musí přistupovat, nemůžeme hodnotit jen muzikální stránku filmu. ()

Jamall

Úvod zajímavý, prostředek se trošku táhne, ale konec je silný neskutečný zážitek, který jsem musel chvíli rozdýchávat a nikdy mě nenechá chladným. ()

kety85

Tak tenhle film rozhodně rozdělí diváky na příznivce a naprosté odpůrce. Mně osobně se muzikál líbil. Zpočátku je to komedie, prostředek je pořádně ulítlý (Forman si při natáčení taky snad něco šlehnul), a závěr ten je vzhledem k pojetí předchozí atmosféry filmu naprosto překvapující. Na svoji dobu je film odvážný a přesto, že byl natočen před více jak třiceti lety, je (bohužel) stále aktuální - nerovnoprávnost ras, odpor k válce, kritika lhostejnosti vyšších společenských vrstev. Je skvělé, když i muzikál má určité sdělení. Herecké výkony jsou také skvělé a písně chytlavé. Celkově výborný zážitek [kino]. ()

Mikec007

Pro mě jasná špička. Ten konec je pro mě jedním z těch vůbec nejsilnějších zážitků, které jsem při sledování "televize" zažil. ()

Brenda.Ch

Mám ráda silné příběhy a Vlasy silným příběhem bezesporu jsou. Perfektně zahraný, skvělými písněmi podbarvený a "hustou" atmosférou hippies prosycený silný příběh. SUPER. ()

Puoskari

Wow! Jednoducho wow! Milujem muzikály, taktiež éra hippies bola vždy pre mňa niečim zaujímavá. To bol vlastne aj hlavný dôvod prečo som sa s nadšením vrhol na tento film. Neprečítal som žiadnu recenziu, obsadenie, či réžiu. Na základne celkového hodnotenia CSFD a prakticky posteru som si povedal, že tento film nemôžem prehliadnuť ale spravil som obrovskú chybu. Po prvej pol hodine filmu som si hovoril, že mi na tom niečo neskutočne vadí. Sám seba som sa pýtal, prečo sa mi to nepáči? Prečo mám chuť si vraziť dýku do srdca ako ďalej znášať tú hrôzu? Pretrpel som všetky tie umelé, neskutočne povrchné a nasilu vtlačené skladby. Pretrpel som tie otrasné, miestami až absurdné, herecké výkony. Ale stále som nerozumel prečo vo mne tkvie ten strašný odpor k filmu. A teraz ma budú neznášať všetci fanúšikovia Miloša Formana ale keď som zistil, že na režisérske kreslo posadili práve jeho, všetko som vzápätí pochopil. Československý režisér, film zo sedemdesiatich rokov - pre mňa vražedná kombinácia (i napriek jeho niektorým skvelým dielam). Nič vo mne neodkáže vzbudiť takú nechuť, ani filmy Uweho Bolla, či Eda Wooda. Spôsob akým je film poňatý nedokážem zniesť. Typická československá atmosféra. Pri objektívnom hodnotení a istej dávke psychotropných látok by si film zaslúžil 3 hviezdy ale momentálne sa od subjektivizmu nedokážem odtrhnúť. ()

MTA

Nejsem žádný hippík, ale tenhhle film mě prostě dostal... :) A to hereckými výkony, hudbou, místem a celkovou atmosférou. Pro mě jsou Vlasy jediným možným muzikálem, který se dá ohodnotit 5*. Bravo pane Formane! ()

jessic

Jediný muzikál, který mám opravdu ráda. Nejen skvělá muzika, ale dokonce příběh, který není prosťoučky přiblblý. Forman dokázal, že i v takovém žánru lze něco sdělit. Film o vnitřní svobodě s protiválečným nábojem, který má pro mě navíc kouzlo nostalgie. ()

Merenre

Muzikály k smrti nenávidím, tenhle je snad jediný, který mám celkem rád. Ale kdyby tam bylo minimálně o polovinu míň písniček, omezilo se to tak na 3 - 4 nejlepší, byl by to hned jiný nářez., protože obsazení je skvělé, hlavně Savage a Williams a ten blonďák (teď nevím, který to je), je to vesměs zajímavé, místy zábavné, místy i napínavé. A závěr samozřejmě nepotřebuje komentář, ten je legendární. ()

pold

Pro mne jeden z nejrozporuplnějších filmů. Když jsem jej poprvé viděl někdy ve svých 16 letech, byl jsem bezvýhradně nadšen, neměl jsem výhrady a film se pro mne stal naprosto kultovním. Soundtrack patří k mým oblíbeným doteď. ... ... ...druhé shlédnutí po 20 letech ve mně vyvolalo naprosto opačné emoce. Banda otrhaných nevychovaných fracků, pravděpodobně špinavých, mně neuvěřitelně štvala od chvíle, kdy začnou manipulovat hlavním hrdinou. Scéna, kdy odporný zanedbaný pobuda s pohrdavým výrazem a lascivními gesty rozkopává nádobí na stole na oslavě, mne nutila šahat po telefonu a volat 158. Poselství "ser na to a fetuj" nebo "krást je v pohodě když to děláš pro Lásku" bylo jediné které se filmem táhlo, a postupný úpadek hlavního hrdiny byl nepochybný. Ani jinak - sama o sobě - krásná protiválečná scéna s vojáky nastupujícími do bezedné díry, která je požírá, to už nemohla zachránit. Už proto, že být protiválečným aktivistou je sice fajn, ale být pobudou který krade a ničí na co přijde, a protiválečná myšlenka je mu spíš záminkou pro takový životní styl, prostě nefunguje. Tak nevím. V šestnácti za 100%. Soundtrack v rámci žánru za 100%. dnes za 10% z důvodů výše uvedených. ()

r007

Vynikající muzikál s výbornými hereckými výkony a chytrým scénářem. Tu hvězdu dole dávám jen kvůli pár scénám s drogami, které jsem asi jaksi nedocenila ( možná kvůli tomu, že nemám žádné podobné zkušenosti ). Nejlepší scéna je určitě ta jak vojáci pochodují do letadla - to neskutečné spojení hudby s obrazem je oprovdovou třešničkou na Formanově dortu. ()

meda2016

Nebyla to má parketa; ale některé scény ano. Pro mne by mohl mít film asi 20 minut - ne, to bych lhal, hudební čísla, jak letí čas, zrají pro nové generace. Let The Sunshine In, skladba od The 5th Dimension (1969) je pro mne v něm nejzásadnější. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018