Afganistan 2005: Štyroch vojakov z amerických špeciálnych jednotiek Navy SEAL poveria neľahkou misiou v horách v afganskej provincii Kunar – majú potvrdiť alebo vyvrátiť, že sa na tom mieste skrýva jeden z vodcov talibanských bojovníkov! Keď sú zrazu nútení urobiť veľmi ťažké morálne rozhodnutie, ktoré rozhodne neostane bez následkov, situácia sa nebezpečne zvrtne. Stane sa totiž viacero vecí, v ktorých dôsledku sú zrazu nielenže úplne odstrihnutí od komunikácie so svojou jednotkou, ale navyše tiež musia čeliť početnej presile talibancov! Ich šanca vyviaznuť z tejto šlamastiky je v podstate nulová, no i tak sa rozhodnú pustiť sa v nezdolnom teréne afganských hôr do zdanlivo úplne bezvýchodiskového boja, ktorý ich zavedie nielen fyzicky, ale aj psychicky až na samé hranice ľudských možností... (TV Markíza)

Jops

Mam rad akcni filmy, mam rad i valecne filmy z dnesni doby. Koukalo se na to hezky, dve hodinky utekly jako voda. Ale co musim na tomhle filmu pochvalit je pad vojaku ze skaly :) Tak autenticke zabery jsem snad jeste v zadnem filmu nevidel a narovinu musim rict, ze me z toho bolel fakt celej clovek. Zajimalo by me, jak to fakt bylo ve skutecnosti a zda fakt kluci od Navy SEALs vydrzi tolik zasahu a pri kazdem trefeni reknou jenom "sakra" :) ()

GaryRoach

Jsem si vědom toho že pro potřeby toho filmu bylo mnoho scén jaksi... zhrdinněných (doufám že to slovo existuje) ale věřím, že oproti tomu co se opravdu stalo to moc zlehčováno nebylo. Sledování jsem si až na pár momentů opravdu užival, výborný film. A pro ty, co v komentářích označují člený Seals nebo armád obecně za tzv "žoldáky" prosím, určitě jste filmoví experti, ale o armádě toho očividně víte... pomálu, takže se podívejte na definici a zavřete zobáky. ()

dannypajinky

místy až neuvěřitelně nesmrtelní po zuby ozbrojení vojáci co sem tam upadnou na hubu začínalo to tak slibně ale celkový průběh místy vážně až nesmyslný 63% ()

milunech

Mark Wahlberg - nemám ho ráda, ale v tomto filmu mi nevadil. Nechci hodnotit válečnou hodnotu tohoto díla, ale zrovna v době, kdy i naši vojáci padli v této oblasti, to beru jako příběh lidí, mladých kluků. Kteří určitě nechtějí umírat. A protože bych se na tento film klidně koukla i vícekrát, můžu říci, že mne bavil a nenudila jsem se do poslední chvilky. ()

BioBoid

Milý světe, američané jsou jediní vojáci na této planetě, kteří se umí krýt. Využijí každý strom, balvan, pařez, naopak afghánští bojovníci, kteří své domácí prostředí znají jako svou AK47ku, běhají naprosto mimo jakékoli překážky a nechávají se trefovat jak kachny. Jinak ten film má dobrou atmosféru, škoda... ()

JMA

bezkonkurenčně nejlepší film za poslední dobu...nebaštím filmy s touto tématikou, ale vypraví pravdivý příběh o tom, jak to v tom podělaným Afghanistánu bylo..RIP všem těm mladejm klukům, kteří tam zařvali.... ()

qantip

Začíná skvěle, pokračuje svižně a končí (s prominutím) dementně. On ono už vlastně od prvního výstřelu je jasné, že půjde zas a jenom o blahořečení odvahy, síly, a kdoví čeho ještě, Amerického vojáka. Talibanci končí po tuctech s headshotem a hrdiní SEALs se nenechají rozházet ani několika zásahy, nemluvě o RPG a seskocích z mnohametrových skal, které pro ně jsou jen důkladnější masáží. Ale Talibanci se "spawnují" dál a dál s čím dál nižší UI.... Závěrečné titulky vše ještě trochu zachraňují, ale ... i tak. víc jak *** prostě dát nemůžu. Takovej US patriot zas nejsem ()

Zoltarek

Super zpracování vojenské tématiky. Poutavý příběh s prvky amerikanizmu a vyzdvyhnutím odhvahy a nesmrtelnosti americké armády. Neurazí, a možná i pobaví, nicméně příště by to chtělo méně "supermanovských" postav. 8/10 ()

olubys

Hrozne Hned po skonceni do titulkov mali dat fotky mrtvych batoliat co na zaciatku vojny v afganistane USA vyhodnotili ako mrtvych teroristov az pokial neunikli fotky nejakeho reportera bbc kde ich telicka boli pohadzan spolu s dospelimi. Heroizovanie americkych retardov ktory preziju viacnasobny vybuch rpg v metrovej vzdialenosti , skok hlavickou do 100 metrovej rokliny ....... Najviac zarazajuce je vsak ze som si isty ze tieto scifi su vyrabane na zakazku USA vlady aby mali dostatok mladych nahradnikov ktorych treba nadchnut predtym ako ich poslu na jatky. Asi preto lebo pervitin uz nieje oficialne povoleny ako za cias hitlera na pouzivanie v armade. Krasne je to opiisane vo filme The Tillman Story, hlavne ocakavania mladych chujkov z USA kt. si myslia ze si idu zastrielat niekde do krajin kde ziju opice a nie ludia. A potom su veelmi prekvapeny ked je palba opetovana a zrazu vidia krvacat , kricat falzetom od bolestii kamaratov ktori sa javili ako neprestrelny rambovia..... P.S. Afganistan je jediina krajina ktoru este nikto pocas celej jej existencie nedobil, a co uz bolo pokusov, ze? ()

fandorin1

Další americká armádní agitka předvídatelně kombinující drsný boj (neuvěřitelné - co všechno jen ti hoši od mariňáků vydrží!), s notnou dávkou sentimentu a nezbytnou špetkou politické korektnosti, anebo všichni Afghánci přeci nejsou zlí. ()

goodridge

Dlho som uvazoval medzi 3 a 4 hviezdickami ale koniec koncov som sa musel priklonit k 4. Film je skvele vykresleny, napinavy ackia a brutalita potesia. Koniec s tou dedinou sa mi zdal uz trochu taky Americky ale zaverecne titulky to vytiahli spat na 4. Skvely akcny film na ktory len tak nezabudnete. ()

pretorij

No ze bych si to jeste dlouho potom pamatoval se rict neda, ale uplne spatne to taky nebylo. Mylsim ze ty 3* vesmes odpovidaji. Nicim nevybocujici, ale rozhodne ne nudny snimek. ()

floppy4

Keby sa ta stredna pasaz skratila a mozno viacej sa rozvinul ten zaver by to bolo o nieco zaujimavejsie, takto vieme dopredu kto asi zomrie a co sa bude diat. Velky dislike za prezivsie pady a uteky s prestrelenymi rukami/ nohami a takisto za kameru, kedze horsie som to pri takomto filme ani nevidel, zrejme bolo treba velmi kamuflovat ze to tocia niekde v Colorade a nie v Afghanistane. Vcelku suhlasim ze rezia bola fakt slaba, ale filmik bol napriek tomu pozeratelny :) ()

kovanda123

Proč film s nadějným potenciálem musej tak přepálit. True story a to doslova. Když jsem posléze čirou náhodou shlédnul dokument o této akci, divil jsem se jak dopodrobna je ten film přesný. Natočené skvěle alá černý jestřáb, i přesto musím dát pouze dvě hvězdy a to z důvodu skrz na skrz čpícího amerického patriotismu a nesmrtelnosti členů jednotky. Já i ten patriotismus bych skousnul, protože jsem si u podobných filmů na to zvykl, ale kurva proč tam předvádí i přes svůj bezesporu speciální výcvik, který jim nikdo neodpírá takové nesmyslné kusy. To by mě nevadilo u jiných filmů, kde to člověk bere z rezervou, ale v tomto případě to nemohu přehlídnout. Nejvíc mě vadí, že první třetinu hltám a říkám si konečně super filmeček a pak to musí takhle spálit. Závěr už to nezachránil a já odcházel z kina značně frustrovaný. Věčná škoda. ()

kratajirka

Pánové filmaři se tady nebáli a kameře dali pořádně zabrat. Výkon stojí za to. K tomu příběh o hrdinství, kamarádství plus skvělé herecké obsazení a na světě je jeden z nejlepších válečných filmů za poslední dobu. 95% ()

Purish

Ak by na začiatku filmu nebol nápis "Based on true story" tak by sa tento kúsok zaradil do slabšieho priemeru. Určite by pomohlo, keby bola stopáž o niečo kratšia, hlavne "naháňačka" v lese je zbytočne dlhá a aj keď je natočená pomerne kvalitne, po nejakom čase ma začala nudiť. Pravdepodobne väčšina ľudí za týmto filmom uvidí aj propagandu a ja nie som výnimkou. Na druhú stranu si neviem dosť dobre predstaviť, ako by mohla vzniknúť v USA takáto snímka bez toho, aby pôsobila propagandisticky. ()

lineker

Přiznám se. Válečné filmy americké produkce či přesněji válečné filmy americké produkce, které se zaměřují na nějaký ze soudobých konfliktů ve kterých USA figuruje moc nemusím. Tím hlavním důvodem je vždy naimplementovaný patos a politický přesah, který ne vždy slouží ku prospěchu filmu. Lone Survivor se tomu také nevyhnul. Proto mně z filmu nejvíce bavila střední akční pasáž, a ta mně bavila neskutečně. Technicky velice dobře zvládnuté akce přestřelek, pádu bylo kořením mezi výše zmiňovaným na nacionální notu hrajícím klišé. Takže úvod a závěr za dvě hvězdy, stať za pět, plus krásná příroda Afganských hor, rovná se čtyři. ()

JerryPilsen

Až nečekaně věrohodně působící děj.Pravda několik věcí zcela jistě přitaženo za vlasy v zájmu sympatií k vojákům(viz scéna s propouštěním zajatců),ale syrovost a bezvýchodnost situace je navozena dokonale.Škoda sentimentálního konce,ale po výborném zbytku me to tolik nemrzí. ()

Kolda.o

Az na ten zaverecny patos velmi zajimavy pohled na jednu akci SEALS. Nicmene nasincum se libit nemusi, ale ve vlastenectvi vskutku mame co dohanet. ()

koboldek

Neskutečně patetická krávovina tak typická pro náborové filmy na americkém středozápadu. Chuck Norris na konci to nezachránil. 50% ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014