Príbeh filmu sa začína vo chvíli, keď staré manželské zväzky sú definitívne minulosťou a Helena (Kamila Magálová) s Františkom (Oldřich Kaiser) sa pokúšajú začať nový, spoločný život . Avšak, ako už to býva, puto s bývalým životom sa nedá pretrhnúť len tak jednoducho . Stále je to vaša rodina, vaše okolie a vaši bývalí partneri do spoločného života stále patria. Helenin bývalý manžel, úspešný spisovateľ Karel (Jiří Bartoška) sa síce konečne odsťahoval zo spoločnej domácnosti, môže žiť naplno svoj život zvodcu, ale začína zisťovať, že mu čosi chýba. Na Františkovu exmanželku Bohuna (Eva Holubová), energickú dámu, zvyknutú všetko riadiť,  situácia dopadá ešte ťažšie. Obaja hľadajú cesty, ako Františka a Helenu znovu získať pre seba. František s Helenou zvolia jediné rozumné východisko - rozhodnú sa byť chvíľu sami a ďaleko, a tak vyrážajú na romantickú exotickú dovolenku do Maroka. Ale aj tu ich dostihnú nielen problémy, ale aj ich bývalí partneri, ku ktorým patrí stratená batožina, ukradnuté doklady a množstvo ďalších problémov... (TV Markíza)

MyrnaAlec

Šestáková romantika pro důchodkyně se mění v troškovskou "zábavu" v Maroku, kdy si režisérka kope hrob v trapné zápletce s únosem. ()

Sharleen

Celkovo pritiahnuté za vlasy, ale ja som sa celkom bavila. Eva Holubová ako Bohuna nemala chybu: "Já hledám manžela. Jsem zdravá, neopotřebovaná, mám laskavou, slunečnou povahu. Umím vyměniť píchlou pneumatiku, sázet fazole, řídit náklaďák, nic mně neporazí." :-D ()

Syna.1990

Líbáš jako Bůh, byl docela vtipný film a já jsem se u něj celkem bavil. Líbáš jako Ďábel byla nudná hovadinka, které dám hvězdičku za charismatického Jiřího Bartošku, další skoro ani nevím za co bych měl dát. Jelikož jsem prvnímu dílu dal dvě hvězdičky, tak tomuto dílu bych měl dát jen jednu, ale další české komedii "Tady hlídám já" jsem dal jednu hvězdičku a to byl určitě ještě horší film, než Líbáš jako Ďábel. Takže menší problém, ale lehce řešitelný, díky krásné Tereze Kostkové přidám tu půl hvězdičku, takže slabé dvě hvězdičky jsou konečné rozhodnutí. 35% ()

Airwave

Jedna * za herecké obsazení (Kaiser, Bartoška, Holubová, Langmajer) a druhá za občasný situační humor (především propagovaný zmíněnými herci) ()

kubilov

Špatné, špatné, ještě horší než zoufale podprůměrná jednička. Poledňáková se fakt vyznamenala, jediný co mě překvapilo, bylo, že je Magálová až tak tlustá a to, že jim vůbec někdo ten vejlet do Tuniska zasponzoroval. Eva Holubová a Jiří Langmajer přinesou aspoň nějaký oživení, jinak děs běs. ()

Kubi21

Eeeech. Tak to bylo teda něco. Po vcelku slušné jedničce, kde byl aspoň jakýžtakýž vývoj, tak tady je evidentně vidět, že si všichni zúčastnění udělali výlet za sluncem a teplem. Tam se rozhodli, že udělají pár záběru a pak to zkusili dát dohromady. A ono to nevyšlo. Tady je špatně skoro vše. Hvězda je pouze za pár vtípků a pousmání. ()

nula87

Úplně stejná pitomost jako jednička, Poledňáková je definitivně totálně mimo. Tak hlavně, že si udělali pěkný výlet do Maroka. 20% ()

subic

Mnoho povyku pro nic, velká očekávání a nic. Ani standard prvního dílu nepřišel a smutné je, že i když jsem se párkrát zasmál, tak si po pár měsících nevzpomínám, o čem že to vlastně bylo, krom ukradených pasů někde v Maroku a exmanžel Jirka Bartoška to vyřeší. ()

mirkath1

Co to s váma je? Já se skvěle bavila a herci při natáčení určitě taky. Holubová neskutečná. Pro mě lepší než jednička Kdyby to natočili amíci tak by jste pětkovali o život. Ptákoviny stylu kanálu. ()

Tominni

Pokračování filmu Líbáš jako bůh pokračuje (bohužel) na stejné úrovni jako jednička. Helena a František začínají žít spolu, ale Bohunka se rozhodně vzdát nechce. A tak se Františkovi vydá na pomoc až do Maroka, kde se stane obětí únosu. Tato česká oddychovka příliš nepobaví, snad jen striptýz Jiřího Langmajera a Nely Boudové. ()

Queendom

Tři naše nejkozatější herečky v hlavních rolích, k tomu jedna protivná slovena s děsným přízvukem a několik pánských herců, co pro změnu spojuje záliba ve zneužívání návykových látek! Zajímavá skvadra, hrajou dost na plný koule, skoro až moc teatrálně. Bohužel je to ale jako celek děsná blbost. Dobře mi tak, na český filmy ze zásady nekoukám. A vim proč. ()

hackstolle odpad!

Tento film v podstate nestoji ani za komentar. Snad jen strucne. Snaha o za kazdou cenu natoceni pokracovani komedie skoncilo marnotrapne. Alespon pro me. ()

ostravak30

Já opravdu nechápu tohle hodnocení, když vezmu v potaz, kolik horších filmů je v procentuálním hodnocení před Líbáš jako ďábel. Nicméně hned v úvodu, že nevím, co čekají ostatní hodnotící od komedie, ale já očekávám, že se budu bavit. Že se budu smát. Že se nebudu nudit - to obecně od filmu. A to tenhle film splňuje. Nejen, že v něm hrají výborní herci, ale já myslím, že postavy vedou i docela vtipné dialogy a celá zápletka je humorná už jen proto, že je opět zobrazená klasicky po česku. Vůbec je Maroko exotická lokalita a docela to filmu pomohlo přesunout se jinam. Ostatně scénář obecně je výborný a já si dokonce myslím, že dvojka předčila jedničku, což se moc nestává. A k tomu skvělá hudba. Komedie má bavit a to Poledňáková splnila. ()

JosefTomas

Pamatuji si, že jsem viděl tento film v kině a náramně si ho užil. Přeci jen to je ale už 10 let, kdy opakování je matka moudrosti, takže jsem si dneska film pustil raději znovu. Pokračování Líbání už od první minuty útočí opravdu nádhernými záběry. Je s podivem, jaké se z toho stalo klišé, ale opět tu budu chválit výbornou kameru Vladimíra Smutného, neboť ten člověk zkrátka ví, jak prodat každý záběr. To samé mohou s klidným srdcem říct o hudbě Petra Maláska, který chápe, co je to "leitmotif" a to, jak ho umí kombinovat s tématikou zemí, kde se film odehrává, automaticky předčí kdejakého jiného skladatele (nejen v našich končinách). Chválím i střih, protože spád je přímo razantní a dokonce chválím i Poledňákovou, neboť hlášek je opravdu hodně, nápadů ještě víc a vážně jsem se celou dobu bavil a nenudil ani minutu. Dokonce to i celé sedí pohromadě daleko lépe než první díl a to jsem ještě nezmínil skvělé rozšíření castingu o role cizinců, neboť tam jsem se tetelil blahem už jen kvůli těm výkonům. Sakra, to mi to hezky sedlo. ()

MrBurns odpad!

Z kina sem odcházel s pocitem totálně zahozeného pátečního večera :(. Je to vážně zlé, 2 hodiny sledujete stupidně se chovající postavy, protloukající se snadno odhadnutelným dalším dějem. PP v podobě, jéé náhodou tu máme v prostřed záběru instantní Jacobs, nebo náhodou zbytečná scéna kde postava leze kolem obřího nápisu Direct mi už leze krkem. Samozřejmě že sem to tušil dopředu co mě čeká a sám od sebe bych na to nekoukal ani v TV, ale co bysme pro ty naše kočky neobětovali že chlapi ;-) ()

Roman1983

Velice příjemná oddychovka s veselými hláškámi a scénkami. Úžasná Eva Holubová. Nechápu co zdejší pisálci čekají od KOMEDIE? nějakou zápletku? plné kino se smálo a bavilo, toď známka kvality...Langmajer a jeho kšandy :-) ()

kitram71

přiznám se, občas jsem se zasmála, za to 1*... druhá * za Bartošku, ten jediný si držel tvář a glanc a jeho sarkasmus tomuto dílku vyloženě slušel ... ale celkově je film spíš vyčpělý podpůměr a vůbec se nedivím, že se paní Poledňáková rozhodla ukončit svou režisérskou kariéru, sama z toho musela být otrávená a já si vážím si její sebereflexe :) ... Co mi ale na filmu vadilo nejvíc a neuvěřitelně mi lezlo na nervy, byly záběry na různé výrobky a služby odkazujícící na sponzory filmu !! Bože, máme tohle zapotřebí ??? I ostatní produkce se neobejdou bez sponzoringu a já chápu, že financování filmu není v dnešní době vůbec žádná legrace, ale v žádném jiném filmu to není divákovi podsouváno takhle okázale trapně (např. zbytečný, dlouhý záběr na asi kompletní nabídku kávových kapslí do Tassima, celá řada Astridu vystavená jak v koupelně doma, tak v Maroku, o Geriavitu a Directu ani nemluvím + spousta dalších) .. na druhou stranu, já sama jsem si dělala v hlavě seznam, koho všeho najdu v závěrečných titulcích - i proto jsem se v kině asi neukousala nudou, bylo to nakonec docela zábavné :) ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)