Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa Tobias18 k tomuto seriálu (14)

Domek z karet (2013)

V prvních čtyřech řadách skvělý politický thriller, pátá řada trochu krok vedle, ale s odchodem Spaceyho, tedy Franka - nejlepší seriálové hlavní postavy od Breaking Bad to šlo hrozně dolů. Opravdu mě to mrzí, i přes to si tento počin rozhodně zaslouží nadprůměrné hodnocení už jen za ten nápad a první čtyři série. 75%. ()

Série 1 (2013) (S01)

První řada tuto předlouhou politickou cestu započala, a já mohu jen říct, že skvěle. Děj se od samého začátku rychle rozvíjí, poznáváme všechny ty charaktery, a ke konci to má i jeden naprosto neočekávatelný zvrat, který od té chvíle už nidky nefungoval tak jako na poprvé. Začínáme však raději opatrně-1. série-80%. ()

1. kapitola (2013) (S01E01)

První díl-neuvěřitelný rozjezd. Za pětapadesát minut do mě bylo nahuštěno tolik informací, a není to nepřehledné, člověk se v tom neztrácí...vidím v tomto seriálu velký potenciál. Kevin Spacey úžasný, ale nejvíce to táhne režie Davida Finchera, který se opět předvádí v tom naprosto nejlepším světle! 90%. ()

2. kapitola (2013) (S01E02)

Druhý díl zvedá laťku ještě výše, dva hlavní faktory-Spacey, Fincher fungují, ale hlavně se celý příběh začíná opravdu hýbat kupředu. Baví mě i vedlejší postavy, které možná nejsou bůhví jak prokreslené, ale neztrácejí se. Tento náhled do vrcholné politiky USA je zatím opravdu skvělý! 95%. ()

Série 2 (2014) (S02)

Druhá série House of Cards jen prohlubuje to, co ta první začala. A dělá to dokonale. Konečně vidíme i do zahraniční politiky, čím dál víc se dostáváme do bílého domu a celý příběh je o něco zajímavější, a zakončuje to naprosto bezchybný závěr, který ihned láká na další řadu. 90%. ()

Série 3 (2015) (S03)

Tato řada začala i probíhala opravdu bezchybně, a už jsem myslel, že ji budu moct ohodnotit jako nejlepší řadu tohoto seriálu, a jako 100% sérii. Závěr ji však neuvěřitelně táhne dolů, což mě velmi sklamalo. I tak stále vysoká úroveň. 80%. ()

39. kapitola (2015) (S03E13)

Tomu ani nemůžu uvěřit! Po bezchybných jedenácti dílech, a jednom jen o vlásek slabším, přišla ta nejhorší epizoda House of cards. Už jsem si myslel, že třetí řada bude (zatím) nejlepší z celého seriálu, ale díky tomuto dílu chápu, proč je hodnocení o něco nižší než u predchozích dvou. Závěr byl u House of cards už dvakrát neuvěřitelně vydařený, ale teď? Tohle prosím ne! Tento seriál přeci umí být tak kreativní, a jako Dougovu pomstu se rozhodli tvůrci udělat tohle? Hrůza, vůbec jsem tomu nevěřil, ale co bylo ještě horší bylo posledních patnáct minut...jako říká se, že většina manželských hádek začíná kvůli hlouposti, ale proč začala tahle? Nechápu. Jsem opravdu sklamaný, a doufám, že čtvrtá řada přinese alespoň něco ne tak předvídatelného, protože už teď si umím představit celý její průběh. 45%. ()

Série 4 (2016) (S04)

Čtvrtá řada nám ukazuje jednu velmi zajímavou věc-že Underwoodovi bez sebe navzájem prostě nemohou fungovat, ale společně tvoří tým, který je zcela neporazitelný. K několika jednotlivým epizodám jsem se již vyjádřil, takže dodám jen, že se dle mého jedná o nejlepší sérii House of Cards, a je to také první série, které dám plných-100%. ()

43. kapitola (2016) (S04E04)

Čtyřicátá třetí epizoda House of Cards-něco, na co asi dlouho nezapomenu. Tento seriál je jedním z mých vůbec nejoblíbenějších ze všech, každá jeho nová řada, nový díl mě vždy naprosto pohltí, a to přesně pozvrdila i tahle epizoda. Pro mě tedy zatím (ze čtyř sérií!) ta vůbec nejlepší. Od začátku čtvrté série jsem byl rád za jednu věc, která mi v té třetí trochu chyběla-za Edwarda Meechuma. Má nejoblíbenější postava z druhé série, která byla v dílech předešlé řady upozaděná, se vrátila v plné parádě, a jeho vztah s Frankem je zajímavější než kdy dřív. Tímto dílem však jeho cesta v seriálu končí-a to opravdu emocionálně a důstojně. Lepší konec si tato mnou velmi oblíbená postava nemohla přát. Tento díl také uzavírá hodně rozjetých dějových linek, a jde tak o zřejmě největší zvrat v seriálu, ale hlavně rozjíždí spoustu nových, a čtvrté sérii to dodává dosud neviděnou svěžest. Velká spokojenost. 100%. ()

49. kapitola (2016) (S04E10)

Tak tohle jsem opravdu nečekal...jeden naprosto dokonalý díl už v této řadě byl, a tohle je bez pochyby další. Je tady pár scén, na které si budu pamatovat jistě ještě dobrých pár let, a na které si vždy vzpomenu, když se řekne House of Cards. Tahle (již čtvrtá !!!) řada je zatím jednoznačně nejlepší z celého seriálu, a doufám že se to podobně jako u třetí série ke konci nezkazí. 100%. ()

52. kapitola (2016) (S04E13)

Dokonalé zakončení zatím nejlepší série. Závěrečný pohled do kamery hovoří za vše. Přesně tohle mi v třetí sérii chybělo...95%. ()

Série 5 (2017) (S05)

Jeden z nejlepších seriálů poslední doby s touto řadou brutálně klesl na kvalitě, i když to ještě stále bylo velmi nadprůměrné a koukatelné. Oproti bezchybné čtvrté sérii nám scénáristé neukázali žádné zázraky, a veškerou logičnost poslali do hrobu spolu s Frankem Underwoodem. Stále však seriálová špička co se technické stránky týče. 60%. ()

Série 6 (2018) (S06)

Jedno z nejhorších zakončení kvalitních seriálů...od první a druhé série, který byly zcela realistickým vyobrazením Americké politiky, třetí a čtvrté série kterým už bylo něco přidáno aby to bylo zajímavější, ale stále stejně, možná i víc kvalitní, a páté série, která byla lehce nadprůměrná, ale už trochu na hlavu postavená, jsme se dostali sem. Tady už nedává smysl vůbec nic, příběh je nudný, postavy taky, charaktery se od minule kompletně změnily, a všechny ty vraždy, zvraty a hlavně závěr...to je tak směšné, až je to možná trochu smutné. Sice podprůměr, ale technická stránka, hudba a herecké výkony stále na vysoké úrovni. 40%. ()

66. kapitola (2018) (S06E01)

Co to bylo? To si ze mě snad tvůrci dělají srandu ne? Doufal jsem, že si to alespoň trochu promyslí, že prostě dají Franka do vězení nebo mu připraví nějaký zajímavý osud, třeba že uteče do Mexika nebo tak...ne, první díl šesté řady posílá vše do kytek. Frank je mrtvý, Claire je kráva, Doug je nudnější než kdy dřív, a pomalu se z toho stává Hra o Trůny dnešní doby...to, že si tento seriál zakládal na skutečných událostech už asi lidi z Netflixu dávno zapomněli. 50% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)