Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (9)

57. kapitola (2017) (S05E05)

Trochu víc nezáživná epizoda, kde se 70% času jenom řeší získávání hlasů a to už tady bylo tolikrát.. Jinak úvodní proslov pana prezidenta byl úžasnej a teď je na řadě v prezidentování Claire. Tak doufám, že se to teď aspoň pořádně rozjede a nebudou jenom sbírat hlasy do konce sezóny. :D Hodnocení: 7/10 ()

58. kapitola (2017) (S05E06)

Claire si užívá prezidenství, i když jenom hraný, docela užívat, což začíná Franka patřičně srát, protože se mu sere do všeho, kam může. Will Conway už taky začíná pěkně ztrácet nervíky a Doug bude mít za chvíli zase pěkný problémy s novinářema. No pěkně se to rozjelo, už to není jenom sbírání hlasů celej díl - už se mi to docela omrzelo, když to vidím 5 sérií pořád dokola. :D Hodnocení: 9/10 ()

59. kapitola (2017) (S05E07)

Saakra, tak tohle byla dlouhá pauza. Minulej díl jsem viděla před víc jak půl rokem, no to mě poser. Netřeba asi říkat, že jsem zapomněla absolutně na všechno, nebo minimálně na všechno (co si budem, tenhle seriál má dost okamžiků, který se fakt zapomenout nedaj), co se stalo v týhle sérii, takže návrat byl pěkně tvrdej, a asi mi bude chvíli trvat, než si ten milion jmen zase zapamatuju. Ale že mi to chybělo, tohle skvělý politický drama, se skvělým Kevinem, kterej se pro tuhle roli vyloženě narodil. Návrat po půl roce a hned takhle skvělá epizoda? To mě pěkně nakoplo na další dávku! Hodnocení: 9/10 ()

60. kapitola (2017) (S05E08)

Opravdu to nechci říkat, věřte mi, ale už mě House of Cards začíná nějak nudit. Dřív se pořád něco dělo, ty politický pičoviny byly fakt zábavný a docházelo i k vraždám. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teď mám pocit, jakoby potřebovali protáhnout sérii na tradičních 13 dílů, tak tam mrdli nějakej kult boháčů či co, doplnili o pár klasickej Frankovejch keců, který už pomalu nevím, co znamenaj, k tomu přidali procházky lesem a drama s ruskou ponorkou. For fucks sake give me a break. Hodnocení: 6/10 ()

61. kapitola (2017) (S05E09)

Ježiš, pamatuju časy, kdy to nebyly jenom samý politický žvásty, ale na scéně se něco opravdu dělo. Teď mám pocit, jako když všichni dokola jenom omílaj pořád ty samý politický pičoviny celou sérii, a žádná z nich vlastně nemá pořádnej dopad. Frank je zase prezident, jaký překvapení že? Bohužel druhá inaugurace nebyla tak uspokojivá, jako ta první, a tentokrát bych pro více uspokojení zašla radši na Pornhub, kdežto poprvý mi House of Cards k vyvrcholení naprosto stačilo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bojím se kouknout na další díl, tomuhle seriálu fakt nechci dávat tak nízký hodnocení, ach jo. Hodnocení: 6/10 ()

62. kapitola (2017) (S05E10)

Kdyby celá epizoda byla jako poslední 3 minuty, už bych se radovala, že se House of Cards zase vrátilo na špici. Bohužel tu strašnou pachuť 50ti minut nudy mi nedokázaly spravit ani ty 3 minuty na závěr, který mě uvedly do nostalgie. Sakra, jak bylo House of Cards dřív tak dobrý, zajímavý a zábavný! Tehdy jsem aspoň těm intrikám rozuměla. Teď každej jenom sere divný metafory na bůhvíco, hází pohledy, z kterejch fakt nevim, co mám jako kurva vyčíst, a pořád dokola se omílá to samý.. A to budu muset potom ještě trpět celou šestou sérii, no to mě poser! Hodnocení: 6/10 ()

63. kapitola (2017) (S05E11)

Já se normálně nestačím divit, ono se fakt něco začlo dít a jenom pořád dokola nekecaj o píčovinách 100x omílanejch dokola? Tomu se mi nechce věřit! Každopádně ten, kdo měl za úkol dělat sexuální vztahy, musí mít nějakej fetiš, protože co to kurva je tohle? :D Vztah Franka s tím mladým cápkem, kterej ho strašně miluje. Pak je tady Doug, kterej svý ženský řekne, že ji zabil manžela (btw ten jejich rozhovor mi přišel hrozně cheesy, hlavně to: "Já vím. Šukám tě, protože tě nenávidím.") a pak se vyspí s LeAnn. Ne že by se mi to nelíbilo, je to docela prdel, ale je to taky pěkně divný poslední dobou. Hodnocení: 7/10 ()

64. kapitola (2017) (S05E12)

Tak cože?! Ona je to fakt pravda! To pravý nefalšovaný House of Cards se vrátilo a je sakra ještě lepší než předtím! Tvůrci konečně napravili ten nedostatek mrtvol, který za sebou Frank s Claire v poslední době zanechali (a ta sex scéna Toma a Claire, tomu říkám kvalitka). Ty dva se dokonce rozhodli zbavit i Douga, no to si děláte prdel! A zatracenej Frank ještě k tomu rezignoval. Dámy a pánové, na tohle jsem čekala celou pátou sérii. Hodnocení: 9/10 ()

65. kapitola (2017) (S05E13)

Tak a je to tady! Konec světlých dnů a teď následují už jen temné zítřky (ano máte pravdu, koukala jsem se na hodnocení šestý série). Víc smíšený pocity už snad ani mít nemůžu. Je to skvělej závěr, těch zvratů je tam tolik, že se to nedá spočítat. Až mi to místy přišlo moc dramatický možná i nereálný. Zjištění, že Frank to vlastně celý plánoval dopředu, no dobrá tedy, budu dělat, že si to tvůrci nevymysleli na poslední chvíli, aby mohl Kevin Spacey odejít (všichni víme proč a jak se to na konec vyvrbilo). Závěr je to skvělej, ale přijde mi, že je tady až moc politickejch deus ex machina. Konečná scéna s Claire skvělá, bohužel mám pocit, že bez Franka to bude prostě na hovno (a hodnocení šestý série to potvrzuje). Poslední věc: ta blonďatá ženská, co se tam najednou zjevila jak nějakej prorok v polovině pátý série, už mě taky začíná docela srát, není možný aby toho věděla o všem tolik sakra ne? Nebo jo? Fakt nevím.. Hodnocení: 8/10 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)