Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

Recenzie používateľa IndominusRex k tomuto seriálu (37)

31. kapitola (2015) (S03E05)

Ať dělají, co dělají, na Franka stejně nikdo nemá. Měl jsem o něj trochu starost, ale už je zase na koni a sype si to pěkně kupředu jako neřízená střela. Dokonalý díl. ()

32. kapitola (2015) (S03E06)

Přesouváme se přímo do Moskvy, což je super, ale nekonečné tlachání toho pomateného homosexuála mě moc nebavilo, což mi vynahradil až skvělý závěr, který odhalil nebezpečné rozdíly mezi Frankem a Claire. Těším se na jejich další rozepře. ()

33. kapitola (2015) (S03E07)

Nejdojemnější epizoda ze všech od první série až po tento díl, který i z nemilosrdného Franka vraha dělá opět člověka. Budhistická mandala a mniši, kteří ji stvořili, aby ji vzápětí zničili, tomu všemu dodávají ještě silnější kouzlo. ()

34. kapitola (2015) (S03E08)

Osmý díl se hodně zaměřuje na Franka a blížící se hurikán. Ne, není to hurikán u něj doma, ani někde v jeho kalhotech, ale opravdu se blíží ohromná bouře třetí až čtvrté kategorie, které Francis musí čelit a jelikož má s plaváním proti proudu zkušenosti, tak pravděpodobně zvítězí. ()

35. kapitola (2015) (S03E09)

Z Francise se stává čím dál větší dobrák, který, světe div se, má opravdové svědomí. Holt břemeno vládnutí z něj udělalo zase člověka. Ale na jak dlouho? ()

36. kapitola (2015) (S03E10)

O dost pomalejší díl než ty předešlé, plný sentimentálních výlevů všech hlavních postav, které jsem někdy musel doslova přetrpět. Pro mě zatím nejhorší díl série. Nějaká témata se nám ale více, či méně uzavřela, tak doufám, že v posledních třech dílech se to pořádně rozjede. ()

37. kapitola (2015) (S03E11)

Francis není až takový lidumil, jak se doposud zdálo a kvůli tomu přijde o hodně hlasů. Navenek sice působí sympaticky a jako dobrý kandidát na prezidenta, nicméně jeho vlastní tým včetně jeho ženy mu přestává věřit. Teče mu do bot, ale jistě to zvládne. Zajímavý díl. ()

38. kapitola (2015) (S03E12)

Tak to jsem zvědavý, jaký happyend nám tvůrci v posledním dílu vymyslí. Zatím to na něj ale nevypadá. ()

39. kapitola (2015) (S03E13)

Takovýho záporáka nám z Francise udělali… Ještě štěstí, že nám jako náhradu tvůrci dali Claire, která dobře udělala, že se na něj vykašlala. Fandím jí a doufám, že mu dá pěkně na hubu. Ale abych se nezakecal: perfektní, místy až magický poslední díl! Těším se na čtvrtou sérii! ()

Série 4 (2016) (S04)

První zajímavý díl čtvrté série. Frank si představuje, jak se pokouší zabít Claire a ona jeho, což přesně vystihuje jejich současné manželství. Zatím ne doslova, ale myslím, že to k tomu dozraje. ()

40. kapitola (2016) (S04E01)

První díl je takový seznamovací, což je sice dobře, ale tempo je někdy až příliš pomalé a po radikální třetí sérii to působí utahaně. Snad se to ještě zlepší. Taky doufám, že ubyde toho sentimentu, což se ale pravděpodobně nestane. Ve hře zase budou city prezidentského páru a dalších postav. ()

41. kapitola (2016) (S04E02)

Čtvrtá série má zatím nejslabší rozjezd. Je o sentimentálních vztazích ještě více, než ta třetí a tvůrci, kteří očividně nemají žádné lepší nápady, než diváka otravovat tou plešatou bábou a neustálými mučednickými grimasami Remyho, jehož vkus na ženský vůbec nechápu, mě začínají pěkně štvát. Když se Remy cucá s Jackie tak musím zavřít oči a když nastoupí bába, tak vypínám zvuk. No a nakonec je tu Frank, který si u mě pořád moc nepolepšil a tak se sympatiemi stále více přikláním ke Claire. To to dopadlo, doufám, že se to ještě vzchopí. ()

42. kapitola (2016) (S04E03)

Zase to utnuli v nejlepším, ale jsem rád, že jsou alespoň všichni důležití hráči pořád naživu. Bitva byla zajímavá, i když pěstní souboj Rollo vs Ragnar byl trochu ve stylu Rockyho. Mezitím se z Ragnarovy smečky psů stala pěkně nevděčná banda, ale třeba je ještě zkrotí. Nakonec je z toho trochu rozházený závěr první poloviny série, ale i tak působivý. ()

43. kapitola (2016) (S04E04)

V poslední době je to s Francisem rozporuplné. Už nevím, jestli ho obdivovat nebo nenávidět. Ale kulku si rozhodně nezasloužil. ()

44. kapitola (2016) (S04E05)

I bez Francise, který má na kahánku a nemůže zasahovat do rozdaných karet, je to pořád zábavné a napínavé. Stále jde hodně o sentimentální vztahy, ale v tomto konkrétním díle mi to ani příliš nevadilo. Fajn díl. ()

45. kapitola (2016) (S04E06)

Tento díl se nám snaží vcelku kreativní cestou popsat Francisovo trápení, kdy ho v kómatu sužují oběti, které zabil, ale jinak je to dosti ospalá epizoda a já jen doufám, že se to teď s probuzením Franka změní a začne pořádný čurbes. ()

46. kapitola (2016) (S04E07)

Tak jsou zase spolu, navíc ve skvělé formě přichystaní převálcovat všechny, kdo se jim postaví do cesty. Konečně super díl. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)