Domek z karet

• Česko Dům z karet (viac)
USA, (2013–2018), 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara (viac)

Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlouhou cestu, během níž si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili – včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států osobně. Elegantní, prohnaný, metodické a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair (Robin Wright) berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. (AXN)

DannyBoy80

DObře natočeno a dobře zahráno, ovšem po první sérii už nemám potřebu se dívat dále a to zejména z toho důvodu, že tam již není jediná sympatická osoba. A já prostě odmítám se dívat na něco takového, kde každá postava je jedna svině vedle druhé. ()

Dyas

Začnu asi tím, že absolutně miluji, když se Frank upřeně podívá do kamery tím svým přísným pohledem a promluví rovnou k divákovi. Rozhodně je to špičkové politické drama, z pohledu nemilosrdného Kevina Frank Underwooda Spaceyho, jenž neúnavně a prohnaně překonává veškeré překážky a dostává se na vrchol. Prvni série je prostě impozantní už svým rozjezdem. Mě však mnohem víc zaujala série druhá, která měla elegantního záporáka, který dává Frankovi solidně zabrat. Třetí série je ovšem zcela jiná, než první dvě a je to znát. 1. série - 90% 2. série - 100% 3. série - 80% ()

Wajsik

Zcela výjimečně udělují hodnocení dříve než na konci celého seriálu a to už na začátku 2. série. Moc rád se nechám strhnout na tuto dlouhou cestu a celou dobu budu fandit tomu bezcitnému a mocichtivému politikovi. Kevin Spacey v nejlepší formě za posledních 15 let. "Hunt or be hunted. Welcome back" ()

sona123

Nádhera a já jsem úplně v tranzu. Něco tak úžasného jsem už dlouho neviděla. Skvělý scénář, výtečné herecké výkony, napětí, které se opravdu dá krájet. Téma, které by mohlo být předloženo taak nudně, ale tady to šlape a mě to chytlo od prvních vteřin. Hudební kulisa je pomyslnou třešničkou na dortu. Famózní. ()

geimz

1. séria : Delikatesa. Po Breaking Bad konečne ďalšie plnohodnotné guilty pleasure, ktoré už v prvej sérii nastavuje latku tak vysoko, že sa aj trochu obávam sklamania z tej druhej. Kevin Spacey od prvého dielu rozohráva majstrovskú partičku a pojem manipulácia tu dostáva celkom nový rozmer. Takisto takmer všetky postavy majú svoje klady i zápory, ich temných stránok a špinavostí si tu užijeme dosýta. Scenár je takisto jeden z najlepších v seriálovom ponímaní a príbeh, navzdory požiadavkám moderného diváka, neoplýva zvratmi či veľkolepými dramatickými momentami, tie najlepšie sa totiž odohrávajú častokrát za zavretými dvermi kancelárií (či prípadne garáží), no celková stiesnenosť a napätie srší priam z každej minúty každého dielu. A búranie štvrtej steny navzdory mojim prvotným obavám len dodáva celému seriálu nadhľad a nový rozmer. 95% 2. séria : Ak sa to vôbec dá, tak ešte lepšie než prvá séria, s focusom na pár centrálnych udalostí a na čele so súbojom s jedným úhlavným nepriateľom. Riskantná hra, tak ako Francisova, tak aj scenáristov, pretože ku koncu sa už zdalo, že tých Francisových výmyslov je až príliš, no v konečnom dôsledku sa všetko vyplatilo a ani jedna Frankova/Clairina manipulácia nevyžaduje privretie oka. Vyjadrenia Spaceyho, že tretia séria otestuje hĺbky, do akej sa dá s jeho postavou zájsť, nevie navnadiť na tretiu sériu viac. 100% 3. séria : Tak a toto vyjadrenie bol pekný bullshit. Celé séria sa dá vyjadriť jedným slovom - sklamanie. Nie že by som sa u nej vyložene nudil, no často som k tomu nemal ďaleko. Čakal som, že Frank ako úradujúci prezident konečne naplno odhalí svoj celý potenciál vďaka jeho novonadobudnutej moci, no on bol paradoxne celú sériu zahnaný do kúta a len sa snažil vyhýbať machináciám iných ľudí. Petrovova linka neviedla nikam, Jordánske údolie neviedlo nikam, a nakoniec ani voľby v posledných pár dieloch neviedli nikam, pretože sme sa nič nedozvedeli. Politika vôbec a všetky lahôdovké zákulisné ťahy boli v tretej sérii postavené bokom, neposmínam si ani na jeden šokujúci obrat či Frankovu manipuláciu. Ten len, ak niečo nešlo podľa predstáv, na svoj štáb nakričal, v dôsledku čoho ho najvernejší poopúšťali. A tým sa dostávam ku Claire. Nešťastná séria pre ňu, pretože scenáristi ju celkom dosť zmršili, jej pohnútky a neustále pochyby boli veľmi diskutabilné, vzhľadom na to, že naozaj od začiatku vedela, že kreslo je Frankove, a naviac mu spôsobila kopu problémov ako neskúsená ambasádorka OSN. Preto jej odchod na konci je mierne nelogický a nesedí do postavy (aspoň teda do Claire z prvých dvoch sérií). Dougova linka je zbytočná a naťahovaná, no aspoň vedie k jedinému mrazivému momentu série. Som veľmi sklamaný a moje nadšenie z House of Cards ako výnimočného seriálu opadlo. Štvrtú sériu pozriem, ale už radšej bez očakávaní. 70% 4. séria: Dobre som spravil, že som do 4. série šiel bez očakávaní. Mohol som totižto byť z House of Cards zas raz odvarený, pretože 4. séria dosiahla kvalít prvej, čo som po nemastnej neslanej predchádzajúcej nečakal ani vo sne. Aj tu sa síce nájdu momenty, ktoré sú ťažko uveriteľné (Claire ako VP), no každý jeden diel je opäť natlačený machináciami - či už v prvej polovici, kde Claire ide proti Frankovi, alebo v druhej, kedy idú obaja proti všetkým - až to všetko vyústi do chuťovkového a poriadne mrazivého záveru. Klobúk dole, toto som naozaj nečakal. Dúfam už len, že piata séria nesklame. 95% 5. séria : Nie som úplne odvarený, ale nie som ani sklamaný. Piata séria pôsobí trochu menej konzistentne a viacej rozťahano než by sa patrilo - celé voľby a ich machinácia spolu s konfliktom medzi Frankom a Conwayom by sa dali skrátiť. Ku koncu však, s blížiacou sa pohromou pre celú administratívu, dej znovu naberie na obrátkach, a aj keď Frankove odhalenie na konci sa dá považovať už za príliš prekalkulované, samotný záver (Claire) je prekvapením a dobrou bodkou za sériou. 80% () (menej) (viac)

gumolit

Špičkové hutný politický seriál asi o tom aká je politika svinstvo.David Fincher dotiahol všetko do dokonalosti a pán Kevin Spacey vo skvelej forme až mám dojem že po tomto seriáli sa vám môže váš obľúbený herec až zhnusiť nie kvôli tomu že zle zahral je dokonalý ale kvôli totmu akú politickú sviňu a hajzla nám tu vo svojej roli ukazuje!!Už sa teším na druhú sériu. ()

Mikino00

Velmi působivá sonda do pozadí americké politiky, skrze manipulátora Franka Underwooda. Velmi zdařilý komplexní scénář, správná atmosféra, zajímavě vystavěné charaktery postav a hlavně vysoká škola politická. Seriál zvládá být dramatický, napínavý i zábavný a hlavně dobře vystupňovaný, škoda jen pár (asi dvou) slabších dílů. Druhá řada posouvá laťku do závratných výšin, absolutní hodnocení je na místě, skutečně špičkové manipulace za nejvyšším cílem. Docela se bojím nadbytečnosti třetí série, protože s finální scénu druhé série by seriál klidně mohl skončit. Obával jsem se, že třetí série bude nadstavbou, která nebude kvalitativně stačit předchozím řadám a bohužel se to potvrdilo. Skutečně třetí řada již nebyla tou jízdou plnou zvratů, machinací a nečekaných triků. Soustředila se na několik vybraných témat, která nebyla dostatečně nosná (kromě diplomacie s Rusy) a nenabídla ani dostatečně zajímavé interakce mezi postavami (Doug byl tragický). Čtvrtá řada se vrátila k tomu, co seriál dělalo jedinečným, hutné zápletky, politikaření, zvraty, silné postavy a jejich motivy. Tato řada jela opravdu ve velkém stylu a obrovsky navnadila na další pokračování. ()

Rada

Intriky, intriky a intriky, v bravurním podání a kde jinde by jich mohla být taková záplava než v politice. Přemýšlela jsem co vede diváka k tomu, že fandí někomu, kdo je ve svém tažení za mocí schopen všeho, .... a to je možná ono, obdivujeme Franka Underwooda, protože dosáhne cíle, dokáže manipulovat všemi, nachází okamžitá řešení, nebojí se riskovat a jde si tvrdě za svým. Skládám poklonu za atmosféru, za herecké výkony a těším se na další sérii. ()

zelvicka.

Většinou mě sociopati štvou i na plátně, ovšem v podání Kevina Spaceyho je to docela jiná. Když zpočátku nakopne mašinerii a rozzuřený kombajn zválcuje všechno co stojí mezi mezi polohou teď a polohou cíl, člověk nestačí jen zírat. - Ačkoliv příběh má své ostré hrany a určité díry, nadšený jsem byl hlavně z hereckých výkonu - nepřekvapivě-jako-vždy-skvělý Spacey, naprosto úžasná Robin Wright jako Claire (člověk neví, jestli ji milovat, nebo se jí k smrti bát), ale i vedlejší charaktery jako můj oblíbený Kellyho Doug Stamper (univerzální nástroj pomsty) a spousta dalších. Pokud vydržíte seriál s dokonale záporným hlavním hrdinou, není důvod dlouho čekat se shlédnutím. ()

Movie Gourmet

Působivě napsaný pilot. Po jeho skouknutí mohu konstatovat pouze verdikt: 4* a 80-85 %. Jsem zvědav, co přinesou další díly, ale vypadá to dost slibně, nejen dle hodnocení uživatelů CSFD :-) Vypadá to na výborně rozehranou "hru" o moc. Taková moderní "Hra o trůny". ()

Garch

3/2015: House.of.cards.2013.s01e01. Počáteční skepse z opěvovaného seriálu se postupně rozplývá. Od půlky dílu si už některé dialogy vracím. David Fincher a Kevin Spacey. Opět (Sedm). Tak co se divím? ;-) ... tak, po páté epizodě (kde vyniká především Francisův politický otrok), pořád lepší a lepší! ...6.4. s01e13 "Nad námi ani pod námi žádná útěcha není..k Sobě a za Sebe se modlím" Francis Underwood. 1. série 100%... ... 2. série hned v polovině první epizody rozjede velechytrou hru páru dravců. kteří byli pro sebe stvořeni....100%......P.S.: Začátek každé epizody uvedou zrychlené titulky nočního Washingtonu, které obsahují jednu zvláštnost: Na žádném záměru, na žádné ulici, nikde nejde žádný člověk (!) Ani živáčka. 3 i 4. série drží laťku. Úžasně natočeno. ()

petrskoc

Hodnotím a komentuji po dokoukané třetí sérii, která je kvalitou zase o úroveň jinde než dvě předchozí. Nemůžu jinak, protože pochybuji, že tvůrci dovolí, aby kvalita byť jen o trošku spadla. Nevím o jiném seriálu, který by byl natolik vyspělý, vážný, skvěle napsaný, zahraný, natočený, sestříhaný, pln symbolismu a hlavně SOUČASNÝ. Série od série jde naprosto s dobou. Vyvíjí se. Nestojí na místě. House of Cards je a bude už navždy minimálně v jednom první: přinesl do formátu seriálu jiný rozměr blížící se víc filmovému dílu, s precizně propracovanou psychologií postav, které jsou velmi uvěřitelné, zranitelné - dělají chyby. Nejsou to žádní hrdinové. Frank Underwood, ač se to nemusí zdát, není hlavní postavou celého díla - je to přesně tak, že jako v běžném životě, tak i tady, celý stroj je tvořen všemi jeho články a tedy i zde se zcela správně příběh vyvíjí díky těm nejmenším detailům a činům všech zainteresovaných, a to i těch, kteří nejsou v této velké hře na první pohled třeba tak důležití. Proto obdivuji to, jak je House of Cards napsáno. To všudypřitomné fyzično a "opravdovost" z seriálu sálá díl od dílu víc. Tohle je vysoká škola scénáristiky. Také je úctyhodný fakt, že je celý seriál v podstatě o velmi nezáživných politických hrátkách a ne vždy se v seriálu dějí nějaké zvraty a podobně vyhrocené situace, aby to muselo být za každou cenu zajímavé - a i přesto jsem každou sérii zatím zhlédl na jeden zátah v podstatě během jednoho dne. Neuvěřitelně návyková záležitost, ve které nevíte, jestli postavám fandit nebo je nenávidět, kde se postavy vyvíjí, transformují se na základě prožitých zkušenosti a událostí, padají a opět se zvedají jako fénix z popela. Kevin Spacey se pro tuto roli narodil a stejně tak Robin Wright zde dokazuje, jaká je to femme fatale. Pokud se tvůrcům podaří seriál zakončit v rozumně dlouhém horizontu a nebudou jej protahovat na kdo ví kolik sérií (a tím bude tedy logicky od začátku jasný konec celého příběhu a nebude se nastavovat na základě diváckých preferencí), a kvalita se nesníží - půjde určitě o seriálovou událost nového milénia a pravděpodobně bude House of Cards redefinovat zažité mantinely toho, jak by měl vypadat seriál 21. století. 100 %. ()

ADIO45

Další seriál, kde se bojuje o moc. Tentokrát v Americe a přímo v nejvyšší politice. Intriky, důmyslný dialogy, charaktery, celé zabalený ve velmi silné a svěží formě. Můj nejnovější objev. ()

bobstock

Vysoká škola politiky a scénáristiky. Velmi osobitý příběh muže Franka Underwooda, který nedostal co chtěl. Rozpoutal válku, překračuje mrtvoly, politické i ty o kterých se veřejnost nesmí dovědět. Cesta zpátky neexistuje, pouze cíl za kterým kráčí. Jak sám řekl Frank ´´moc je lepší jak peníze, když ji máš.´´ Filmově zpracované, tak skutečně až mě chvílemi běžel mráz po zádech. Potvrzuje fakt, že v politice jsou dobráci sežráni těmi silnými, arogantními, moci chtivými jedinci. Každý je na prodej nebo ke koupi, když jste dostatečně chytří. Skuteční politici si z toho snad ani nemusí brát příklad, protože se to už dávno praktikuje. Laťku nasadil David Fincher velmi vysoko a ta zůstala napříč všemi sériemi. Chci další a snad dostanu, protože na tomhle jsem začal bejt závislej!! 95% ()

cesky_hrac

Tento seriál jsem poprvé zaznamenal na ČT2 v roce 2013 a nevěnoval jsem mu žádnou pozornost. nijak mě nezajímal. O pár let později jsem nevěděl co mám sledovat za seriál. A tak... jsem začal s House Of Cards. Přesvědčilo mě vysoká hodnocení na csfd ke zhlédnutí. První až druhá serie byla úplně boží. Třetí až čtvrtá byla slabší ale stejně mě bavila. Páta už mě moc neoslovila. A šestá.. Ta je nejhorší. Jak si můžou dovolit odebrat hlavního hrdinu kvůli kterému má seriál to kouzlo! A ten konec. Prý vyvrcholení seriálu! Houby! Vůbec mě to neuspokojilo! ( Taková vsuvka. Kavin Spacey natočil na youtube video ( Let Me Be Frank se jmenuje) , kde se vyjadřuje k House Of Cards jako Frank Underwood a fanoušci píší do komentářů, že je to lepší než celá šestá série. Btw to video má cca tři minuty.) Celkový seriál bych hodnotil tak: 7/10. Ale doporučil bych ho zhlédnout. Bude navždy v mém srdci. Ale bohužel nemá zatím místo v mých oblíbených seriálech. ()

Mr.Mick

Fincher je známy tím, že čoho sa dotkne to zmení na zlato. 9 dôkazov asi nebolo dostačujúcich preto si teraz vybral House of Cards aby číslo zaokrúhlil na desiatku. Pre istotu aby to vyšlo aj teraz sa poistil Spaceym a Marou a zázrak sa koná opäť. Rolu si užíva snáď každý z osadenstva a za to podávajú obdivuhodné herecké výkony na čele už s menovanými (Spacey a jeho monológy obzvlášť). Dej plynie pozvoľne svojim tempom a v každej časti si nájdete niečo zaujímavé. Vizuál je uhladený a príjemne sa naň pozerá, strih precízny a kamera vie presne kam mieriť objektív. Asi takto sa dá zhrnúť novinka Davida Finchera. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

Kevin Spacey dluží desítky milionů dolarů

07.08.2022

Dříve jeden z nejváženějších herců v Hollywoodu, dnes chodící černá kaňka, která se v prestižním filmovém či televizním projektu možná už nikdy neobjeví. Kevina Spaceyho v roce 2017 alespoň patnáct… (viac)

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (viac)

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

David Fincher prodlužuje spolupráci s Netflixem

12.11.2020

Za tři týdny startuje na Netflixu výrazně stylizované životopisné drama Mank o postavě H. J. Mankiewicze, scenáristy legendárního snímku Občan Kane, a už nyní je jasné, že to nebude poslední… (viac)