Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

Johny_fork

Překrásný únik z všední reality. Anderson dokazuje, že originalita stále existuje. Obdivuji jeho vizi a způsob, jakým si za ní šel. Natočil barevný, hravý, zábavný, zasněný a neuvěřitelně romantický příběh, jež mi vykouzlil široký úsměv na tváři. Dokonalý střih, který spolu s jedinečnou poetickou atmosférou snímku tvoří zábavnost, jakou už jsem dlouho nezažil. Režisér de facto vytvořil dokonalý dětský svět a zasadil jej do zromantizovaných 60. let. Kamera se mazlí s každým detailem (nástup na skautském táboře, vázání uzlů, natahování luku). Scény jsou vždy doplněny a ohraničeny ústředním hudebním motivem. Ten je mimochodem rovněž vydařený a charismatický. Dobrodružství, které touží zažít každý kluk. Vlastně nejen kluk. O budoucí kariéru Kary Hayward bych rozhodně neměl strach, už ve třinácti v sobě má jiskru, jakou by jí mnohé slavnější a starší herečky mohli závidět. Účast herců první ligy ve vedlejších rolích dokonale zapadá do konceptu snímku. Ve svém komentáři nejlépe vystihl Radek99. ()

Terva

Hned zpočátku si všimněte povedenou práci kameramana Roberta Yeomana. Moc povedené. CITÁT - Už za tři dny......... Jinak je příběh hodně zmatený, dětský, nepřehledný a se strašnou hudbou. Povedená je jen ta výše zmíněná kamera. CITÁT - Nesmíte nechat své dítě bodat lidi.......... Mě to nebavilo. Hvězda za kameru. ()

Folpa

Takové nemastné a ta holka to buď zahrála jak měla a nepochopil jsem to, nebo prostě hrát neumí. Pár fórů dobrých ale mělo to dost hluhých míst. ()

moviesfan

Já ani nevím, co přesně si myslet. Na jednu stránku nabízí film jakousi nevšední podívanou, zajímavě zpracovanou a natočenou, s výborným obsazením, ale později už mě to celé nějak vadilo. Přesto musím dát silnější 3*. ()

ambron

Nie som nejako na takýto štýl filmov "stavaný" ( bizarne zrýchlené scény s postavičkami pobehujúcimi z jedného konca obrazovky na druhý). Ale v tomto prípade musím ustúpiť a uznať, že režisér vytvoril technicky dokonalé a na obraz krásne dielo. Predovšetkým vyzdvihujem farebnosť filmu. Je očividné, že Anderson je jedinečný režisér. Hoci je film divný a bizarný, pracuje so vzrušením a nápadmi, čo divák určite vo filme hľadá . ()

Lyli

Vizuálně a hudebně úžasná záležitost. Příběh je čistý a herecké výkony opravdu dobré, jenže i tak jsem se poněkud nudila. Už teď vím, že mezi mé favority se tenhle snímek nezařadí, přesto jsem ho ráda poznala. ()

Beznoh

Vážně zvláštní typ humoru i filmu, nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. Je to milý a dívat se na to dá celkem příjemně. Ale zas to není nějaká superbomba. Tři hvězdy mi příjdou tak akorát. ()

Terez.S

Já nevím. Asi mi tento typ filmů (nebo spíš Andersonovy filmy) nesedí. Super herecké výkony a tak, ale na mě je to nějaké moc ujeté a zároveň tak nějak o ničem. Prostě průměr. ()

JohnCZ

Místy příjemně vtipné (domek na stromě mě nahlas rozesmál), místy až moc absurdní (blesk) a dost stylizovaný (především hudebně) retro film. Pasáž s útěkem a stanováním na pláži byla super, ale ta zmiňovaná absurdní omáčka okolo mi moc nesedla. Film se nejspíš snaží smazat rozdíly mezi dětmi a dospělými. Výsledkem toho je, že dospělí chovají podivně a to mi tam moc nesedělo. Hlavní dětská dvojka je super a ty jejich rozpačité dialogy mě bavily. Docela mě překvapuje, kolik se filmu upsalo hollywoodských celebrit, protože Moonrise Kingdom určitě není film pro mainstreamové publikům. Na to je až moc specifický a "divný". ()

Marek1991

Prvú hviezdu dávam za skvostnú kameru, na čele s pánom Yeomanom, za tú by som dával najvyššie ocenenia. Druhú za to mierne vzdorovanie svetu dospelých, za to vtipné vzdorovanie sociálke, no to je tak všetko. Spočiatku to vyzeralo, že to bude podobné balkánskym filmom vo svojom štýle a bláznivosti, akurát, že som sa počas filmu takmer nezasmial. Scénka na pláži bola dobrá, ale nič viac a po skončení filmu si vravím, že to bola len ďalšia zbytočnosť hrajúca sa na umenie, pretože téma bola síce jednoduchá, no nedokázali z nej podľa mňa nič extra dostať. Dej bol podľa mňa príšerný. Kara Hayward akoby bola mladou napodobeninou Lany del Rey a Jared Gilman akoby bol mladšou napodobeninou Billa Murrayho, ktorý si inak vo filme tiež zahral. Mám dojem, že už niektorí neviete, čo je humor, ste tak cynické osoby, že sa tu tvorí akýsi hipserský, novoliberálny, novokonzumný, prosystémový a bláznivý absurdný humor v poslednej dobe, že sa naň nechytám. No aspoň nie som jediný, ktorému toto tak celkom nesedelo. K čomu bola tak dobrá detailnosť a nezvýrazňovanie všetkých vtipov, ak sa tá poézia nedokázala skĺbiť s príbehom a momentmi, ktoré boli už použité v iných filmoch? Možno k pobaveniu vyštudovaných milovníkov formy, ktorá tu podľa mňa vyhrala nad obsahom. Hudba sa hodila k tomuto druhu filmu, no po čase mi začala vadiť a obrazne povedané trhať uši, nie je to niečo moje obľúbené. Toto je podľa mňa film pre dospelých na pobavenie sa na deťoch, ale inak pre mňa podpriemer ako celok. Možno som k tomu príliš subjektívny, jasne malo to pekné prostredie, ale to nie je problém tam dať, najmä ak máte peniaze na to, aby ste si dovolili napríklad Brucea Willisa, nebolo to ani fádne, no bolo to extrémne monotónne. To mi možno na tom vadilo najviac. ()

Ajinka126

Tak dlouho jsem na ten film čekala, než se mi dostal do rukou, a pak jem si ho pustila a zhruba v jeho půlce jsem zjistila, že vůbec nedávám pozor. Nějak se to táhlo všemi směry, jak se zrovna příbehu hodilo. Každopádně to mohl být mnohem lepší film, kdyby byl v dobrých rukou, protože hlavní postavy se mi líbily tím, jak komplikované, narušené a osobité vlastně byly. Konec byl trochu urychlený a podivný, ale nakonec jsem z toho filmu měla příjemné pocit. ()

PauloZ

Anderson mě coby režisér zkrátka nebaví. Příběhově nudně nijaké a navíc celá ta dětská "vypravěčská" stylizace je prázdná a nezajímavá. Je to prostě příběh pro děcka ve věkové kategorii ústřední dvojice. Od filmu který má 81% jsem opravdu očekával mnohem vyšší kvality. Po 10 minutách jsem se přemlouval dívat se dál s tím, že se to rozjede. Po 35 minutách jsem se opět přemlouval. Nakonec jsem to dojel, protože jsem neměl náhradní alternativu a druhá půlka je krapet lepší. Dospělí herci naprosto v pohodě, ale ti dva malí jsou prkenní a hrají jako za trest! No prostě z mé strany velké zklamání a nezachránil to už ani ten dojemný konec ... vcelku nuda, prázdno ... ()

ledzepfan

Andersonův styl je prostě absolutně jedinečný-Nemoralizuje, své postavy nesoudí, je otevřený a dělá to s láskou......Asi to není dokonalý film ale v té své barevné neskutečnosti je tak nekompromisně upřínmý a opravdový, že to bere dech. ()

Kryton

Anderson dělá filmy tak, že jsou to audiovizuální orgie. Kamera, střih, hudba a vše kolem se skloubí v jednu nádhernou malbu. Willis, Norton, Murray ti tři jsou zdatní a sekundují ústřední dětské dvojici, které mě určitě překvapily. Především Kara Hayward byla kus! ()

wikked

Nádherně hravý film s výborným vizuálem, obsazením, vtipem a hudbou. Zapomněl jsem na něco? Jdu najít strom a pokácet ho. // KVIFF 47. ()

RasputincZ

Pravděpodobně nejlepší film, který jsem od Andersona zatím viděl. Silně vymazlený retro look podpořený špičkovým hereckým souborem, kamerou a ryze originálním režisérským rukopisem vytváří jeden z indie filmů roku. Pro fanoušky režisérovy tvorby povinná návštěva kina. Nezasvěcení můžou zkusit dát Andersonovi šanci, bud si ho zamilujete nebo od něj nebudete nikdy chtít vidět nic víc. P.S.: Ani po druhé projekci film nepřestává bavit :) ()

MartinezZ

Mé druhé setkání s Wesem Andersonem. Fantastic Mr. Fox mi přišel mnohem lepší, tady byla Wesova ruka znát až tolik, že mi přišlo, jako by vykrádal sám sebe. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky