Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

morbido

Bravo pane Tarantino!Bravo!možno to bylo kinem ale jednoducho sem zostal príjemne prekvapený.V krátkosti tady nic nechýbalo.Herci par excellence neni tam co vytknút na čele s Christophem Waltzem podali výkon jak sa patrí.Už dlúho sem nebyl tak príjemne prekvapený všetkýma zúčastneníma.Top scéna Ku-Klux tam sem z chuti zasmíl.Jak sem rekel nechýbá tu nic a aj ked sa tento koment stratí medzi stovkama možno tisícama inych nedalo mi nepjet chválospevy na toto veledílo.Samozrejme krvi je tu dostatek což je zas a znova plus Djanga.Jo a miluju ten úžasný redneck prízvuk.je tak špatný že si ho musíte zamilovat.Django máš to za plný počet. ()

uuuuups

Co napsat abych nebyla trapná ......Byla to spartakiáda umění, přehlídka opravdového uměleckého herectví.Western?Pouze koně a klobouky dokládali skutečnost, že by to měl být western.....Viděli jste někdy aby se prolívala krev, umírali lidé, díry v nohách, let paní domu a celé kino se smálo? 1. záporná role DiCapria a hned pecka! Je ještě uvěřitelnější než v rolích klaďáků.Náš Jamie jestli za tento výkon nedostane oskara, tak už nevím....Závěrečný parkur s koněm už jen ukázal to co víme už dávno - Quentin je génius! ()

babuška

Moc jsem se těšil, hodně moc jsem očekával a strašně jsem se bál té délky filmu. Očekávání se splnilo až na tu délku filmu. Dialogy které předcházejí některým scénám, mají prostě ty správné grády a jenom podtrhují dokonalost. To, že QT staví na dialogu, ať je jakýkoliv, je jeho podpisem už od je prvního filmového počinu. A to, že se sám QT nechá vyhodit do luftu, co na to říci. Mimochodem hezká česká stopa i když poameričtělá. ()

stepanvaj

Špičkové dialogy, klasický humor, krev po hektolitrech a bezkonkurenční CH.Waltz = 160 minut neuteklo ještě nikdy tak rychle!!! Je skoro klišé tvrdit po každém novém Tarantinově filmu, že patří mezi to nejlepší co natočil, ale ten chlápek zkrátka umí.... ()

Hrobař

Víc prča než Pancharti to jednoznačně. Víc odvázaný řekl bych. Tohle jsem nečekal, ale sedlo mi to. Dám 5 druhá projekce pomohla chápat to od začátku do konce víc jako totální úlet, vtipy vychladly, soundtrack vychladl (chyba lokálního kina) a moje nadšení vychladlo nakonec také. Horších 5, nejlepší Tarantinovka to rozhodně není. Pancharti nepřekonáni. ()

TadashiCZ

Obdivuju Tarantita protože dokázal vytvořit film a parodii na něj v jednom filmu. Dlouhém, ale dobrém. Konec je příliš natahovaný, to jediné bere body Djangovi. ()

Pavlo

Plnokrvná Tarantinovka – super herecký arzenál (na čele s Christophom Waltzom a Samuelom Jacsksonom) s vybrúsenými dialógmi, perfektná výprava a vizuálna stránka, puntičkárske hranie sa s detailmi, čo veľmi prospieva ku celkovému dojmu z filmu. Avšak príbeh mohol byť lepší, pretože je dosť lineárny a neobsahuje skoro žiadne zvraty. A tie by sa tam veru hodili. „Podtrženo, sečteno“ – nie je to vrchol kariéry, napriek tomu je to i tak veľmi solídna snímka, ktorá pobaví a pohorší zároveň. Zlatý Tarantino. ()

Tomulka

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Tak si to rozeberem (ale jen lehce) proti je určitě dlouhá stopáž a hluché místa. Tak trošku mi vadilo, že Dajngo, který byl celý život otrok umí najednou úplně přesně a velmi rychle střílet (berme to jak o Tarrantinovskou typickou nadsázku) Také mi docela vadilo opakování herců (teda viděl jsem jen jednoho ale kdo ví kolik jich tam bylo) v různých rolich např.James Remar. Velmi mi vadilo zbytečné násilí, ale to už tak něják k Tarrantinovským filmův patří avšak obnažená kost při lámání je už podle mně zbytečně moc i na něj. Vzhledem k tomu, že tento film moc reálně nepůsobí což ostatně není ani jeho záměrem. Zápletka bohůžel čitelná, ale to není až takové překvapení (každopádně u Tarrantina to zamrzí). Nesporně je třeba vyzdvihnout vynikající herecké výkony hlavně Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson (S.L.J opravdu famozně), ale také Jamie Foxx (ač jeho výkony mi k srdci nepřirostli pro jeho velmi naduté pojetí) zahrál výborně. .Trefil to na jedničku. A bezesporu se nádherně převedl Don Johnson jehož pytlíkový klan byl hodně humorný.No zrežírované to bylo také dobře i když mi chyběli různé zvraty a vracení se zpět do minulosti bylo málo. Takže musím konstatovat, že i když byli herecké výkony opravdu skvostné celkový film je asi tak na lepší tři, ale na čtyři to asi není. No hold u mně má Tarrantino velmi vysoko laťku, kterou si nastavil sám a tak mu jen tak něco neodpustím. ()

Washom

Tarantinova pocta jeho oblíbeným westernům na výbornou. Jediná výtka by se opravdu dala vznést k poslední půlhodince, kdy ze scény zmizí některé postavy a finální přestřelka a zůčtování je svým způsobem rozděleno na dvě části a ztrácí tak drajv. Ale jinak skvělé. Překvapily mě také dialogy. Ve filmu je samozřejmě spousta dlouhých rozmluv, ale žadná mi nepřišla jako Tarantinovo typické "tlachání o ničem", které je sice zábavné (a sám mám tyhle jeho dialogové scény rád), ale defakto děj ani postavy nikam neposunuje. Zde jsem tento pocit ani jednou neměl. A režisérovo cameo i přes výše zmíněnou nadbytečnost pobavilo. ()

10doktor10

Tarantinova specialita. Opravdu skvělá podívaná s jako vždy umělecky zpracovanými přestřelkami a hrou s krví. Doporučuji všem milovníkům westernů i Quentina Tarantina. Délku filmu ani nezaznamenáte, budete pohlceni! ()

kedd

tak nakonec to byla docela béčková hovadina... první půlka za 5* to jsem se krásně bavil... kukluksklan perfektní! :-D ale od chvíle, kdy se rozhodnou zajet na výlet k dikapriovi, je to úplně jiný film :-( vůbec mě to už nebavilo, spíše nudilo a znervózňovalo... díky první půlce dávám 3* ()

harazin

Tento film není jen pocta westernovému žánru ale hlavně odsouzením zvěrstvech ,kterých se američani dopustili na otrocích.Nechápu,že Jackson nemá nominaci na Oscara,ten chlap je prostě chameleon.Monthy Pythonovská scéna s kuklux klanem ,jejichž vůdcem je idol 80tych let Don Jonson (mimochodem taky skvělý) ,dokazuje naprostou výjmečnost Tarantinovou.Patrně bude jednou vyhlášen nejlepším filmařem všech dob,géniem je bezpochyb.Zajímalo by mě,jestli si ten zub vymyslel,nebo to někde viděl. ()

66JIRINA

Quentin Tarantino - tento muž je opravdu originální ve svém oboru. Jeho filmy jsou samá krev, ale nemáte u nich pocit hnusu. On to prostě umí jinak podat a v tom je právě on jedinečným. Nebudu zde prozrazovat obsah, protože film se teprve rozbíhá v kinech a nechte se sami překvapit. Nemusí se Vám to zrovna líbit, a dovedu si představit i diváka, který tohle nemusí. Přesto si většinu určitě získá. Ve filmu si zahrál sám autor a moc mu to tam sluší - skvělá postava. Na konci filmu budete mít pocit ..., prostě jako u ostatních filmů Quentina Tarantina = SKVĚLÝ! Já hodnotím svými body režii, obsazení, herecké výkony, např:, Jamie Foxx sem padnul jak ulitý (Django), Kerry Washington překvapila velmi mile, Christoph Waltz (doktor King Schultz) byl také výtečně obsazený a přiznám se, že jsem ho nemohla poznat. Pan Leonardo DiCaprio u něj už zklamání ani nikdo nečeká, tedy ani zde se nemusíte bát. Hudba mě vyloženě nadchla jak se do všech scén hodila, vybrané prostředí pro natáčení VÝTEČNÉ - TAKŽE = PLNÝ POČET nemůžu jinak A ještě.. MI DOVOLTE CITOVAT komentář, tedy vybrala jsem jen část,která mě pobavila autor píše ve svém komentáři "Rozhodně po výstřelu z koltu, ani z brokovnice z větší vzdálenosti, neletí člověk několik metrů vzduchem a nedělá salta. Některé děje jsou příliš zkratkovité, např. kdy se z otroka, který pravděpodobně v ruce nikdy nedržel zbraň, se po několika výstřelech na sněhuláka stává excelentní střelec" Vybrala jsem ji proto, aby vám napověděl ŽE DIVÁK, KTERÝ ČEKÁ OPRAVDOVÝ PŘÍBĚH se nedočká a bude zklamaný, film=film není to zkutečnost a přeci nás má odreagovat a pobavit. Je nádherné jak si Quentin dělá legraci a nadsázku z dnešní doby kdy lidi mají v každém filmu krev a velký počet mrtvých, to přeci musí být do očí i tupého, nemá to nikoho vyděsit ani rozplakat O TO JDE,a kdo tohle umí? lépe? řekněte...! ()

Epco

Tarantina mám rád, vždy dokázal dobre napísať postavy, mal svoju víziu a šiel si za ňou. Tento krát som si užíval westernového Tarantina, ktorý mi opäť dodal všetky svoje obľúbené ingrediencie. Výborne zahraté a aj úplne perfektne obsadené. Akurát že moje očakávania boli pravdepodobne nastavené o kúsok vyššie. Proste nedostavil sa ten wow efekt ako kedysi a tak čo sa týka Tarantina od Kill Bill to už nie je proste to pravé. ()

davebono

Django opravdu nespoutaný. Tleskám Tarantinovi za jeho další kultovní počin. Nevím co vyzdvihnout jako první, je toho zkrátka tolik, protože ten film je neskutečný. V porovnání s podobně dlouhým Atlasem Mraků se Django nijak nezahřívá, ale už úvodní scéna napovídá, že do toho bude bušit od začátku a vydrží mu to až do konce. Vše podpořeno výborným soundtrackem a hereckou podívanou v čele s Foxxem, Waltzem a trochu i DiCapriem. Navíc se Tarantino umí perfektně a s nadsázkou podívat na historické reálie. Začal s tím v Hanebných panchartech a tady nápaditě pokračuje. Prostě Django s neznělým D! ()

enceees

Nechci sazodlouze popisovat me niterni pocity a do podrobna rozebirat film. Dej ze sakra zajimavyho obdobi, o kterem zas tak tolik jimavych pribehu nebylo vypraveno. Z filmu cisi dobova atmosfera, kterou ani neprebiji Tarantinovsky nerealne vyskriky a gejziry krve. Nicmene posledni ctvrtina filmu z pozoruhodneho kousku dela zbytecne krvavou lazen a ackoliv cely film drzite palce "negrovi s neznelym D", posledni cast filmu si v duchu rikate: "omg, uz ho trefte, at uz je konec!" ()

qwentin

První dvě třetiny filmu jsou úžasný...Akce, napětí, vtip, nadsázka... Walzt a DIcaprio jsou naprosto báječní...Foxx byl taky moc fajn, ale bohužel si myslím, že byl malinko stažený scénářem (viz závěr), což je trochu škoda a především od Quentina celkem nečekané...Nicméně v konceptu jedna z nejlepších Tarantinovek... ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake