Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

vykyn

Kdo čeká western v podání Q.Tarantina,bude asi zklamán..Tohle je normální kecačka,kde se hodně střílí a střílí.,.a to tak,že i do mrtvých.Asi nejslabší film od něj..Film v podstatě končí v momentu,kdy tam není CH.Waltz a později i L.D.Caprio..Jakoby došla štáva..Ve srovnání s Parchantama o hodně horší.. ()

reccal

Django ani na chvilku nenudí, akci střídá humor. Waltz zcela bezkonkurenční, z jeho hlášek se kino válelo smíchy, Foxx pěkně napružený a v sexy modrém oblečku:) Jediné, co mi vadilo, je S.L. Jackson, kterého už tak nemám ráda, a tady mi přišel odporný a přehrávající. I přesto je Django dechberoucí tříhodinovou bombou, která bude ve vaší hlavě tikat ještě hodně dlouho. 95% ()

Domtchaa

Uvodni scena paradni, nasledna scena jeste lepsi.. dale si film drzi latku, ovsem tempo zaostava. Vse vynahrazuje atmosfera divokeho zapadu, herecke vykony, kamera, kostymy, jiz tradicne nejskvelejsi dialgy, nezapomenutelne sceny a hlavne soundtrack. Film se zveda s prichodem Dicapria a Jacksona na scenu v absolutni majstrstych.Od dob desperada nejcoolovejsi a nejabsurdnejsi prestrelka, skoda ze tak kratka. :-) Django mi trochu pripomina obe filmove verze muzu, kteri nenavidi zeny, a to at uz stopazi tak tim, ze film mel snad koncit o pul hodiny driv... Ovsem posledni pulhodina v Djangovi neni tak nudna, jen to neni vrchol filmu. Na druhou stranu, a po druhem shlednuti bych nejspis nic nemenil a film se mi libi jako celek, stim ze kazda cast filmu ma v sobe neco komedialniho, nezapomenutelneho, zkratka zabavneho.. ()

pps

Django [čti Žango protože dí is sajlent] je velice sympatický. Má modní vkus, umí střílet a jeho "hlody" mají kouzlo. Už teď se jako malý kluk těším na druhou projekci. Neuvěřitelný Waltz, jehož skvělý výkon byl potvrzen zlatou soškou. Modrý oblek do konce života nevyženu z hlavy, stejně jako líbezné melodie soundtracku. Mistře Tarantino, tohle se Vám povedlo! ()

Titi14

Buď ho milujete nebo nesnášíte, tohle je přesně Tarantino. U mě převládají první pocity, film, na který si do kina zajdu minimálně ještě jednou. Skvělý soundtrack, herecké výkony i děj. Tarantinovi se opět daří udržet pozornost diváka po celou dobu filmu, narozdíl od některých jeho filmů, v tomto s těží najdete "mrtvou" pasáž. Podle mě je Django, jeden z jeho nejlepších výkonů. ()

mentos.

Jeden z mým nejočekávanějších filmů roku je tady. A rozhodně mi naservíroval vše, co jsem čekal. Tohle je prostě další Tarantinova pecka. Ten styl, ta hudba, scénář, herecké výkony,... Jsem prostě nadšený! ()

Ypsko

Od historek z podsvětí pro mě nejlepší Tarantinovka. Pokud by byl film kratší a a neměl by tak přehnanej konec, bylo by to za mě podrtžených 5, takhle "jen" 5. Leovi sedí snad každá role jak na míru, v Djangovi je z něj parádní parchant a Waltz si oscara za vedlejší roli určitě zaslouží. Ten film dělaj hlavně tyhle 2 vedlejší role a to i přes to, že se Leo objeví až zhruba v polovině filmu. ()

Boobus

Wow, wow, wow, wow, wow! Pravděpodobně nejlepší film, který jsem letos viděla. Atmosféra filmu, historické prostředí a ten soundtrack. Kdyby to šlo, dám mu tich hvězdiček mnohem víc, bohužel jsem limitovaná pěti, takže samozřejmě 5. A běžte se na to všichni podívat, opravdu to stojí za to! ()

Elleva

Tarantino si opět s burleskní veselostí užívá balancování na hraně, hraje si s vybroušenou rétorikou dialogů, boří žánrové konvence, převrací očekávání naruby a současně kombinuje sadistické a morální prvky. Bavila jsem se i přesto, že film se v druhé polovině poněkud táhl, takže 5* ()

Neel

Ó můj Bože! Dokonalý Waltz, DiCaprio i Foxx, který nezůstává pozadu. L.Jackson byl tak dobrej, že jsem ho opravdu z duše nenáviděla. Ale proč z něho udělali ošklivýho opičáka? Na to, že westerny nemusím, tohle bylo skutečný tóčo, kde mě neodradila ani téměř tříhodinová stopáž s několikanásobným koncem, kterej mi nevadil (jen kdyby tam nebyly ty koule, au). Ne, fakt jsem se nenudila a mělo to takový grády, že na to dlouho nezapomenu. A tomu, kdo dával dohromady soundtrack dejte taky Oscara! ()

Terminator666

Děj tohoto snímku je pestrý a člověk se u něho nenudí, jen některé pasáže bych ze snímku asi vypustil, poněvadž se mi zdáli přehnané. Hudbní podkreslení se mi líbilo a chování různých charakterů také. Trochu se mi také nelíbilo zbytečné protahování filmu až na délku skoro tří hodin, ale i tak jsem se dobře bavil. Snímek mohu všem jen doporučit. ()

ujdeto

Od dob Pulp Fiction se toho hodně změnilo. Tarantino, pokud se bavíme o kvalitě filmu, zažil slávu i pád. Od jednoznačně přepatoseného dvojfilmu Kill Bill po rozporuplné Pancharty. Už to pomalu začínalo vypadat, že opravdu stárne. Ale on ne. Lišák ty všechny obavy odstřelil do dáli a ve stylu, rád mluvím a ještě raději střílím, nám naservíroval hutnou porci černobílé akce. Monumentálnost filmu, epické pojetí, dokonalá kamera, dokonalá hudba a pro mě osobně nepřekonatelný výkon Christopha Waltze, z Djanga dělají jednoznačně největší senzaci roku. Bylo otázkou času, kdy se vytasí s tímto časovým obdobím a dokáže nám, že smysl pro detail a atmosféru doby má pořád v malíku. ()

leto.sk

Tarantino je rozprávkar. Napríklad, ako náš Dobšinský. Obaja si zakladajú na strhujúcich príbehoch, či skôr drsných, barvitých rozprávkach. Sú plné nenávisti a odplaty, utrpenia a vyslobodenia, až bezbrehej lásky za ktorú sa ide až za hranice možností, a kde sú priam epické obrazy a k tomu nekonečné potoky krvi. A kde dobro nakoniec vyhrá nad zlom. Preto každý, kto má rozprávky rád, si musí prísť na svoje. Django(D sa nevyslovuje) má zopár atribútov, pre ktoré ho viem oceniť aj ja. Odvaha režiséra, a jeho um, popasovať sa s témou rasizmu a pomsty s nadhľadom. Jamie Foxx, Christoph Waltz, Samuel L. Jackson, K. Washington, a dobre, možno aj DiCaprio boli výborný. A hudba. Kde práve nerušil akýsi stupídny rap!?, vychutnal som si Moriconeho. Vtedy som aspoň na chvíľu dostával pocit, že je to western. A starý dobrý Ennio znel práve vtedy, ked bolo treba dej dostatočne vygradovať. Škoda že to gradovalo dve a pol hodiny, veselé záverečné jatky mohli prísť o čosi skôr. Django Unchained je lepši ako predošlí Bastardi, no už to nebola akčná grácia Kill Billa, ani originalita Pulp Fiction. Už je to len tradičný, priemerný, a vopred čitateľný Tarantino. Snád ma ešte prekvapí, i keď, už tomu moc neverím. Tak ako na rozprávky,,, ()

sidthekid

Táááák... První půlka, ve které naprosto dominuje dr. Schultz je dokonalá. Není divu, že si Ch. Waltz připsal druhého Oscara. A není divu, že v tom zase má prsty Tarantino, tato dvojice prostě funguje skvěle. Trochu zvláštní je nástup DiCapria, který paradoxně celému filmu ubírá na akčnosti. Přesto však scény s ním nejsou vůbec špatné a film ubíhá vcelku dobře. Závěrečná scéna v domě je geniální, Tarantino jak má být, krev cáká a jeden negr vystřílí všechno co potká.. Super.. ()

Suchic

Tarantino opět ukázal jak dokonalý a originální režisér je. (D)jango mě neskutečně bavil po všech stránkách. Je naprosto pochopitelné, že komu Tarantino nesedl v dobách Pulp Fiction nebo Kill Bill, tento film to nezmění... Nevím co víc k tomu říci... Největší hvězda filmu Christopher Waltz, dále Leonardo DiCaprio, kterého jsem viděl poprvé se pořádně naštvat! Po Pulp Fiction pro mě Tarantinův druhý nejlepší film. Keep goin' :) ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake