Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Comida

Musím podotknout, že Nespoutaný Django je první film od Quentina Tarantina který jsem viděl. Nejenže jsem později začal jeho tvorbu vyhledávat, ale dokonce jsem si zamiloval westerny a musím říct že tato tarantinovka je jedním z nejlepších westernů co jsem zatím viděl. K tomu režisér dokázal film napěchovat různými žánry, díky čemuž vznikla taková všehochuť. Akce, romantika, humor, ale i dojemné drama (což je na Tarantina trochu nezvyk). Úžasně napsané postavy které vedou dokonale geniální dialogy a i vtipné a doopravdy cool hlášky jako "I like the way you die boy" či absurdní scéna na kopci kdy se hádají zda jet s pytli na hlavě nebo ne. Výborné herecké obsazení, kdy si herci opravdu tak zaslouží říkat, a dokonce i s velkým H. Skvěle natočené scény doplňuje obdivuhodná hudba. Prostě vidět tenhle film je pro každého fanouška magora z videopůjčovny nezbytnost, navíc se dočkáte nejlepší přestřelky kterou jsem měl tu čest kdy vidět. Jeden z nejlepších filmů od Tarantina. 10/10. ()

Azrail

Naprosto perfektní Tarantinovka snad úplně ve všech ohledech. Django je sympaťák, ale velmi zdatně mu sekunduje i DiCaprio, Samuel L. Jackson a především výtečný Waltz, který se mi hodně líbil už v Panchartech. Děj i akční scény naprosto kulervoucí, jak jsme ostatně u Tarantina zvyklý. Zasloužený plný počet :) ()

LuW

Tři* za Christopha Waltze, který mě svými výstupy probouzel z letargie, a jedna * za odpornou postavu Samuela L.Jacksona, díky které se mi otvírala kudla v kapse, kdykoliv se ukázal na scéně! Jinak byl film tak vyhajpovaným snímkem, že to pro mě bylo (trošku očekávané) zklamání. Palec nahoru Tarantinovi, že se nebál ukázat bez příkras bělocha a jeho vztah k otroctví (to se amíkům určitě moc nelíbilo :D ), ale scénář nebyl tak silný, aby 2h45 udržel mou pozornost. ()

Aragorn

Film má opravdu co nabídnout- skvělou hudbu ( hlavně úvodní znělka ), scénář, akční scény a dobře ukazuje dobu, ve které se odehrává. Mezi mé nejoblíbenější scény patří přestřelka na Candylandu. Tento film je prvním filmem od Tarantina, který jsem viděl a podle mě nejlepším filmem od Tarantina. Tarantino prostě ví, jak natočit skvělý film. ()

wolverine

Jedná se o třetí nejlepší Tarantinovku. Vyhovovalo mi filmové prostředí. Navíc miluju westerny. Hlavní postavy mi také sedly. Nejvic jsem si oblíbil postavu Djanga. Tarantinivo malá role byla super. Písničky jsou snad nejlepší ze všech Tarantinovek. ()

simi78

Tarantino rád mění malé částky historie a dává jim dobré, krvavé konce. Tento je jeden z nejikoničtějších, ale má protáhlý konec který nemá zrovna nejlepší tempo. Jinak absolutní klasika. ()

Niflheim

95 %. Fenomenální Waltz podruhé. Baví i Jacksonova postava, pro jejíž zhmotnění nemohl být vybrán nikdo vhodnější. Poutavé vyprávění s nutnou dávkou ironie a k tomu potřebným vtipem i nadhledem. Tarantinův western ověnčený legendami s téměř až spielbergovským přesahem. PS: I’m sorry. I couldn’t resist. ()

Ex_Machina

Po Pulp Fiction podľa mňa druhý najlepší film od Tarantina. Na to, že sa vlastne jedná o celkom vážnu tému, tak je tam aj pomerne dosť humoru. Celým filmom sa tiahne napätie, pretože dvojica hlavných hrdinov rozohrala dosť riskantnú hru a kedykoľvek môže prísť o život. Inak jedna z najzaujímavejších vecí je tá, že ťažký život čiernych otrokov je tu vykreslený asi najlepšie v celej filmovej kinematografii a naplno si tu uvedomíte o čom to vtedy celé bolo a o to viac budete držať palce dr. Schulzovi a Djangovi na ich ceste. Záverom musím vyzdvihnúť nezabudnuteľný výkon Di Capria, ktorý v jeho jedinej zápornej úlohe v kariére podáva až neuveriteľné herectvo. Asi to bolo aj preto, lebo Tarantino mu povedal, že buď dá do role všetko, alebo nech ju prenechá inému. ()

Tales

Do kina jsem nečekal, protože bych to nevydržel, takže v rámci prokrastinace jsem využil situace a vyzkoušel screener, kterej byl nakonec kvalitou vejš než většina normálních dvd ripů. Každopádně kino je i tak jasný. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. A to i přesto, že tenhle (nebo spíš už minulej) rok vyšlo dost kvalitních věcí. Tarantino baví a vždycky bavil. Mám pocit, že i kdyby natočil film, kterej trvá celej den, tak to nebude nuda. On je prostě velký dítě s kamerou, co si rádo hraje. A mluví, a mluví a mluví. Django Unchained je prostě typickej Tarantino. Kecy, kecy, kecy, brutalita, parádní soundtrack, skvělý postavy, monstrózní obsazení a hlavně ultimátní zábava se všema těma odkazama, vtipama a prostě všim co k němu patří. Zklamání se rozhodně nekoná. ()

JohnnyBoy

Quentin Tarantino ve svých posledních dvou filmech dozrává v opravdu originálního autora. Zatímco ve svém ranném období kreativně kradl, především ve scenáristických a vypravěčských postupech, ve kterých mu sloužili roztomilé figurky, přes poněkud přešvihnuté ztracení se v kungfu našel opravdovou cestu. Skrze jednoduché epické příběhy nám divákům plní romantické cynické sny. Současný Tarantino dokáže zábavně útočit na lidský alibismus, přizdisráčství a lidskou malost. Jen tak dál Quentine. Po Pulp Fiction si byl možná kultovní režisér, ale po Djangovi si skutečný autor, který nám říká něco konkrétního. ()

kakyn

Jsem nadšenej, fakt jsem nadšenej. Přesně tohle jsem od Tarantina očekával. Ještě by k tomu mohlo přibýt, že je to i komedie. Hodně sem sem nasmál, obzvlášť u úžasnýho Samuel L. Jacksona, kterej měl sakra dobrý kecy..."Nigger in the Big house? Rly? Nigger in the Big house?"...."Black Hercules, Nergles". Jako Tarantinovýho fanouška mě to uspokojilo dokonale :) ()

dzberry

Tarantino je prostě ďábelsky boží. Kašle na logiku. Kašle na respekt k žánru. On si prostě hraje, kluk jeden nestárnoucí. Panchartíky a Waltze z mého pohledu Waltz a Django nepřekonali, ale i tak jsem nadšen. Tarantino bojuje se stále stejnými zbraněmi, ale vůbec mi to neva, pořád u mě vyhrává na celé čáře. Místy jsem chrochtal blahem. P. S. Pane Tarantino, moc prosím, mohl byste do budoucna natočit i nějaký muzikál, ať si i k tomuhle žánru díky vám najdu cestu? ()

ratpile

Snad jen samotný závěr byl po brutální přestřelce něčím, co tempu vůbec nesvědčilo. Jinak nemám výhrad. Brilantní filmařina, navíc tentokrát v ještě semknutějším vyprávění než Inglourious Basterds. Tarantinův divoký západ je pekelná zábava, stejně jako jeho trademark - dialogy. Bůh mu žehnej za to, že vytáhl Christopha Waltze, který nejen že opět dokonale válí, ale neskutečně k té tarantinovské "poetice" sedí. DiCaprio a jeho nechutně patolízalský sluha L.Jakcson se drží jen v těsném závěsu. Soundtrack opět geniální. Filmová lahůdka. ()

FortKnox

Fantazie, Christoph Waltz jestli nedostane Oskara za tohle tak už za nic. Dialogy, scénař, herecké obsazení, hudba, kamera všechno na jedničku. Tarantino si umí napsat svou roli, to se mu musí uznat, bavil jsem se od začátku do konce. ()

vipeerr

Po dlouhé době mi udělal Tarantino zase radost. Ale nejvíc jsem si zamiloval postavu dr. Schultze aka "Lovce židů" z Inglourious Basterds. Tyhle role mu prostě sedli jako prdel na hrnec. Škoda že DiCaprio se objevil až od půlky filmu nicméně znamenitě zahrál. Ale konec konců od téhle sestavy herců jsem ani horší výkon nečekal. Třešničkou na dortu pro mě je soundtrack, a to hlavně ve finální přestřelce kdy tam do rytmu hraje Tupac. 90% - 5* a tleskám Tarantinovi :) ()

kolik27

První dojem z filmu byl, že sem se asi spletl. Klasická kamera dřívějších dob, včetně úvodních titulků. Což naladí parádní atmosféru a připraví na nezapomenutelný zážitek. O krev a akci není nouze, ale i o dobré dialogy. Na 100% to u mě není, ale 90 určitě. ()

Baldic

Tak Tarantino nezklamal a natočil výborný film. Oproti klasickým spaghetti westernům se Tarantino vyžíval ve spoustě krve, ukázek vnitřností a dalších zranění. Christopher Waltz zahrál výborně. Některé přestřelky jsou dost naivní, ale to k těmhle typům filmu patří. Některé použité písničky působí oproti filmu moderně a k filmu mi nepasují. Nakonec jednou písní mě potěšil, kdy oprášil výbornou písničku z filmu Pravá a levá ruka ďábla. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake