Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

fabregas1

Tarantino ovládl bezesporu western. Ryzí pocta žánru. Westernová zábava, která je epická a výpravná, se spoustou výživných postav a divokého násilí. Menší mínusko dávám jen za delší večeři, to je ale jen malá vada na kráse a dojem zásadně nekazí. Film doporučuji všem snad jen Negři by se mohli lehce urazit. :)) PS: Nejsem rasista ()

skepticka

Skutočne veľkolepý Tarantiniovský tijátr so všetkým nasadením-v plnej poľnej!Veľmi sa mi páčila scéna s kuklami:-) a potom ma samozrejme dostala Tarantinovská romantika.Neustále ma fascinuje svojou schopnosťou zabrnkať na nejakú primitívnu túžbu po pomste v každom človeku.Hlavný hrdina môže zmasakrovať celé davy,ale my všetci mu držíme palce,aby tá krvavá kúpeľ dopadla v jeho prospech, nech už to stojí koľko chce životov.Nedivím sa,že jeho rozprávky pre dospelých majú tak silnú fanúšikovskú základňu.Aj maličkosti,ako rozhovor nového Djanga s Francom Nerom u baru o neznelom D-sú takými čerešničkami,ktoré mám na Tarantinovi rada.Ale nedá sa svietiť- Kill Bill sa mi páčil viac. ()

dejavu26

Skvělý film, mimořádné herecké výkony, výborně vybraná hudba. Jediné, co mi nesedlo, byly některé samoúčelné, zdlouhavé sadistické záběry. Myslím, že film by obstál i bez šplíchající krve, rozsápaného černocha psem a surových zápasů. Navíc by tak lépe vynikla a zazářila komická a ironická linka. Vnucuje se otázka, k čemu je tolik naturalistické surovosti Tarantinovi vlastně třeba? Z historie není známo, že by existovalo něco jako mandingo zápasy, historici je popírají. Proč je tedy zbytečně vymýšlet? Aby bylo víc hnusu a krve? Ale třeba se pletu. Chápu, že udělat trhák, který pohne i obyčejným nerdem, který je odkojen filmy a hrami, kde pro mrtvolu není kam plivnout a přiláká do kina puberťáky, je těžké. ()

Agnostik

Mě se to líbilo,na Tarantina svým způsobem /myšleno dějově/,netypický snímek.Není to nikterak přehnaně zábavná podívaná,jak je většinou u tohoto geniálního filmového pošuka zvykem,ovšem přesto jeho rukopis je poznat na hony daleko.Film je natočen z hodinářskou precizností a není nouze i o drsnější ovšem přesto zábavné scény.Myslím že se po skvělém Pulp Fiction,podařilo Mistru Quentinovi navázat dalším skvělým filmem,z kterého se stejně jako z prvně jmenovaného stane za pár let kult 100%! ()

2rady

50% Po koniec zimy perfektné. Potom už len nuda, až na TEN záver, pretože cool guys sa od teraz už budú pozerať na výbuch. A áno Waltz si toho Oscara skutočne zaslúžil. ()

JJaannee

Absolutně nej film za poslední dobu...a to nejsem fanoušek těchto filmů ...napínavý od začátku do konce...perfektní herecké obsazení..prostě jsem byla usnesená... ()

StRraDD

+Skvělá kamera, výtečný Christoph Waltz, Jamie Foxx, Samuela L. Jacksona jsem málem nepoznal :D a Quentinův štěk štěk na závěr! - Hrozný konec, Stopáž ()

Tc_469

Prvy vynikajuci western od doby Buda Spencera a Terenca Hilla. Este aj skladbu k poslednej scene si Tarantino vypozical zo soundtracku filmu Prava a lava ruka diabla. To mu trochu zazlievam ale celkom sa to tam hodilo. Inak vynikajuce vykony Waltza a DiCapria. ()

stepma

Skvely zacatek sliboval temer tri hodiny vtipneho moderniho fajnoveho westernu. Nakonec z toho bylo misty nudne utrpeni podlite hektolitry krve (priznavam, hodne krve jsem ocekavala). Bicujte me, vic nez tri hvezdicky tomu nedam. Tarantina nechavam zarazeneho ve skatuli mnou nepochopenych reziseru. Z dobreho pribehu zase vykresal jen velka jatka :-/ ()

delif

Cože? To jako fakt??? Krom tarantinovské stylovosti nevidím na filmu nic pozitivního. A navíc byly dialogy slabé, humor ještě slabší a přestřeleny je to na mě fakt už moc. Udělat z hlavního hrdiny, otroka, bezcitný stroj na zabíjení a dokonce snad až záporného hrdinu?...stohy těl, střílení do nevinných, dokonce i žen, gejzíry krve.... Proč se rovnou nepodívat na Piraňu 3D, ta mi přišla vtipnější a ne tak utahaně dlouhá. Pro mě velké zklamání. ()

mbohdy1

Wow! Tak tomu říkám nářez! Původně mě odrazovala ta délka filmu, ale nakonec jsem se překonala, snímek shlédla a rozhodně nelituji! Nejvíce vyzdvihuji soundrack. Ta hudba je fakt bezkonkurenční a skvěle dokresluje atmosféru. Na Foxe mám slabost, takže ten se mi také moc líbil. Samozřejmě by to nebyl Tarantino, abychom se nedočkali hektolitrů krve. A našly se i vtipné momenty, jako scéna s ku-klux klanem :D To fakt pobavilo. Takže pro mě skvělá oddychovka na sobotní večer. ()

Big Daddy

Další poměrně originální dílo mistra zozporuplných filmů. Nezaměnitelně zfilmovaný western s Tarantinovskými doplňky jako hektolitry krve, brilantní hudba, jazykolamné dialogy či kýčovitá originalita. Sám Jamie Foxx nijak herecky neexceluje, ale záda mu kryjí režisérův oblíbenec L. Jackson, DiCaprio a Chris Waltz. Především prvně jmenovaný přinese svěží vítr do nudnější střední části snímku a začne s ostatními dláždit cestu ke krvavému rozuzlení. ()

capone

množstvo známych, neznámych hercov, vtipné a drsné dialogy, trošku sentimentu a máme tu western ako ušitý ...žasol som nad zobrazením tej doby, ktoré bolo samozrejme prehnané, ale o to realistickejšie oproti ostatným filmom .... nebyť však Waltza moje hodnotenie by bolo nižšie .. je to pán herec, ktorý celý film držal nad vodou ako rozprávač príbehu ... na jedno pozretie skvelý film ... na druhé nuda , no aj tak vo mne stále vibruje to prvé pozretie :) ()

Mark1983

Perfektní western,u kterého jsem se vůbec nenudil,což na to,jak je dlouhý tak mi to uteklo a bavil jsem se celý film.Jedná se o jeden z těch lepších westernů,co kdy vznikly. ()

zurivymlok

Je zajímavé, že zatímco Kill Bill a vlastně i Hanební pancharti byli prodchnutí "leonevskou" atmosférou, první jím natočený western paradoxně vůbec nebyl "špagety westernem". Opět se projevil jeho talent přistoupit k tématu netradičně a možná to je i dobře. Herci jsou výborní i když v českém dabingu mě překvapilo, že DiCapria nenamlouval (snad poprvé nepočítám-li jeho dětské role) Jagelka, což je možná škoda. Geniální scéna byla s ku-klux-klanem - byla až tak geniální, že mě trochu zamrzelo, že se v podobném odlehčeném (vtipném) duchu nešel celý film. Ten je totiž po většinu stopáže vážný a nezachází do takových absurdit, jaké jsme viděli u Tarantina dříve. ()

neon13hc

Je to western? JE! Je to Tarantino? Určitě. Je to na oskara? NENÍ. Nepatřím do kultu uctívačů Tarantina, přijde mi, že je to dobře, místy na výsost dobře, udělaná práce, ale nic víc. A teď vážně: problémy s tempem, žádnej složitej příběh, dobrá hudba, mírně naturalistický scény, místy zbytečná vata a tuna humbuku okolo. A nemůžu si pomoc, ale Tarantinův rukopis přebujel až do té fáze, že když jsem si šel vařit kafe a sledoval to jen na jedno oko, nebyl jsem si jistý, jestli koukám na Kill Billa nebo Django....... Aha, jo, .... jsou tam bouchačky (ne japonský katany), .... takže Django. Solidní 4*, nic víc, nic míň ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake